Küvet Fiyatları

Küvet, banyoların temel unsurlarından biridir. Farklı küvet malzemeleri farklı fiyat noktalarında farklı avantajlar sunar. Yeni bir küvet satın almadan önce malzeme türlerini, küvetin nasıl kullanılacağını ve bütçenizi dikkate alarak seçim yapmak, banyonuz için en iyi küvet modelini belirlemenize yardımcı olabilir. Akrilik küvet, fiberglas küvet, ayaklı küvet ya da hidromasaj özelliğine sahip özel küvet modelleri gibi geniş bir yelpazede sunulan küvet modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Küvet Hangi Malzemeden Yapılır?

Küvet malzemesi küvet fiyatını ve dayanıklılığını belirleyen temel faktördür. Fiberglas veya akrilikten yapılan plastik küvetler en fazla tasarım esnekliğini sunar, çünkü birçok şekle kalıplanabilir. Isı yalıtımı yüksektir. Böylece su, emaye çelik küvet kadar hızlı soğumaz. En hafif küvetler bu kategoride yer alır. Darbelere karşı dayanıklı olmasına rağmen, aşındırıcı temizleyiciler akrilik yüzeye varabilir. Temizliğin daha hassas yapılması gerekir. Polimer küvetler geleneksel olarak çeşitli renk seçenekleriyle sunulur. Akriliğe kıyasla biraz daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir.

Porselen emaye kaplamalı çelik küvetler, genellikle gömme küvetlerde kullanılır. Bununla birlikte, su yalıtımı akrilik ya da dökme demir kadar iyi değildir. Ayrıca akrilik muadillerinden iki kat daha ağırdır. Dökme demir küvetler, çelik gibi emaye ile kaplanır. Bununla birlikte, dökme demir darbelere karşı daha dayanıklı ve dirençli olduğu için çelik kadar kolay yıpranmaz. Bir kez ısındığında, suyu uzun süre sıcak tutar. Dökme demirin dezavantajı, yüksek katlardaki küvet kurulumlarını zorlaştırabilen ağırlığıdır. Kompozit küvetler, çelik, porselen emaye ve reçine karışımından oluşur. Dökme demirin tüm avantajlarını demirin yarı ağırlığa sahip bir küvet oluşturması için birleştirir.

Küvet Modelleri Nelerdir?

Küvet modelleri montaj tipine göre gömme, solo ya da zemin üstü olabilir. En çok kullanılan modeller banyo zeminin üzerine monte edilen ve akrilkik malzemeden üretilen düz küvetlerdir. Akrilik küvet modelleri çok parlak bir görünüme sahiptir. Hafif olmaları nedeniyle kolay kurulur. Oval, kare, dikdörtgen ve köşe gibi çok sayıda modele sahiptir. Duvar yönüne göre sağ ya da sol montaj seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Solo küvetler, klasik bir küvet seçimidir. Genellikle ayaklı tasarıma sahip solo küvet modelleri, zemine ya da duvarlara kalıcı olarak sabitlenmez. Sıhhi tesisatın yakınına yerleştirilmesi yeterlidir. Modele göre akrilik ya da dökme demirden üretilebilir. Klasik ve göz alıcı bir tarz için altın varaklarla ya da krom kaplamalarla süslenmiş, lüks bir görünüme sahip ayaklı küvet modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yorucu bir günün ardından suda masaj keyfini yaşamak için jakuzili küvet modellerini inceleyebilirsiniz. Spa deneyimi için hidromasaj özelliğine sahip küvetlerle kaslarınızı gevşetebilir, günün yorgunluğunu giderebilirsiniz.

Belli bir küvet tipine karar vermeden önce, banyonuzun ölçülerini bilmeniz gerekir. Küvetin ne kadar yer kaplayacağını belirlemek için, alanınız ve kapınız da dahil olmak üzere dikkatli ölçümler alın. Jakuzi gibi motorlu bir küvet düşünüyorsanız, pompa, hava anahtarı ve elektrikli zamanlayıcı için plan yapmanız gerekir. Birçok pompa küvet ünitesine sığar, ancak bazı üreticilerin küvetten daha uzağa yerleştirilebilen ve bir dolaba gizlenebilen uzak konumlu pompaları vardır. Kurulumu en kolay şekilde tamamlamak ve ek tadilat işlemlerinden kaçınmak için banyonuzun gider borusunun, küvetinize uygun mesafede olduğundan emin olun. Sınırlı alana sahip bir banyonuz varsa, alandan tasarruf etmek için köşe ya da oval köşe modelleri tercih edin. Duşakabin sistemini, menteşeli kapı sistemi yerine sürgülü olarak tercih edin. Bu sayede en dar alanları bile işlevsel bir şekilde kullanabilir, banyonuzun görünümünü geliştirebilirsiniz.

Banyolarda konforu artıran küvet modelleri, yoğun bir günün sonunda rahatlayabileceğiniz bir ortam sunar. Son derece lüks modellerin yanı sıra, her türlü bütçeye hitap eden küvet modelleri arasından seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Küvet Modelleri

Küvet modelleri boyut ve malzeme bakımından çeşitlilik gösterir. Şekil olarak uzun, dikdörtgen, oval ya da üçgen küvet seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Küvet boyutlarına ve şekline karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli unsur banyonuzun genişliğidir. Dar bir banyonuz varsa, banyonuzdaki köşeleri değerlendirmek adına üçgen bir küvet tercih edebilirsiniz. Yerden tasarruf etmenizi sağlayan üçgen küvet modellerine ek olarak, oval modeller de alan darlığından şikayet eden kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alır. Uzun veya dikdörtgen biçimli küvet modelleri ise daha geniş alana sahip banyolarda tercih edilmelidir. Özellikle dikdörtgen ya da kare biçimli küvet modelleri, oldukça geniş alan ister. Konfor bakımından en rahat kullanıma sahip olan bu modeller, kullanıcıda havuza giriyormuş hissi yaratır. Bu bakımdan, yeterli genişlikte bir küvet seçtiğinizde çocuklarınızla küvet içerisinde vakit geçirebilir, minik bir havuz keyfi yapabilirsiniz.

Küvet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küvet seçiminde ürünün hangi malzemeden üretildiği önemli bir faktördür. Küvet modelleri genellikle, akrilik, seramik, mermer ya da fiberglass malzemeden üretilir. Akrilik malzemeden imal edilen küvet modelleri yoğun olarak tercih edilir. Her türlü bütçeye hitap eden modelleri bünyesinde barındıran akrilik küvetler hem temizlik hem de konfor bakımından idealdir. Pürüzsüz bir yüzeye sahip olan akrilik malzeme hem banyo sırasında cildinize rahatsızlık vermez hem de temizlik sırasında kolaylık sağlar. Mermer banyo küvetleri, oldukça şık bir görünüm sunar. Doğal ışıltısı ve uzun süreli kullanım ömrü nedeniyle yoğun olarak tercih edilir. Boyaya dayanıklı olan mermer küvet modelleri, çatlama risklerine karşı özenli kullanılmalıdır. Porselen banyo küvetleri ise uzun yıllar dayanıklı bir kullanım ömrü sunması bakımından sıklıkla tercih edilir. Ancak temizlik esnasında porselen yapıya zarar vermemeye özen gösterilmelidir. Işıltı ve canlılığını kaybetmemesi için, porselen temizliğinde önerilen malzemeler dışında bir temizleyici kullanılmamalıdır. Son olarak fiberglass malzemeden üretilen küvet modelleri ise hem ekonomik fiyatları, hem sağlam yapıları, hem de hafif olmaları bakımından sıklıkla tercih edilir. Oldukça parlak bir malzeme olan fiberglass, banyonuzda temiz ve şık bir ortam sağlar. Küvet seçiminde dikkat edilecek diğer unsurlar işe şu şekildedir:

  • Banyonuzda uzun yıllar ışıltısını kaybetmeyecek bir küvet seçimi için, UV stabil özellikli bir küvet tercih etmenizde fayda vardır.
  • Banyonuza küvet seçerken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli etmen banyonuzun genişliği ve şeklidir. Küvetinizin boyutları mutlaka banyonuzun ölçüleri ile uyumlu olmalıdır.
  • Küvet içerisinde rahat vakit geçirebilmek için vücut yapınıza uygun bir ürün seçtiğinizden emin olmalısınız. Örneğin evde çocuk ya da yaşlı aile üyeleri bulunuyorsa, kenarlıkların alçak olmasında fayda vardır.
  • İşlevsel amaçlarının yanı sıra, dekoratif olarak da son derece şık küvet modelleri bulunur. Banyonuzda lüks ve şık bir dekor oluşturmak için pirinç ayaklı küvet modellerini tercih edebilirsiniz.

Küvet Fiyatları

Küvet fiyatları ürünün imal edildiği malzemeye, boyutlarına, estetik görünümüne, şekline ve ek özelliklerine göre değişiklik gösterir. Örneğin içerisinde oturma yeri bulunan küvetler daha yüksek fiyatlı olarak satışa sunulabilir. Görünüm bakımından da pirinç renginde veya ahşap detaylarla zenginleştirilmiş küvet modelleri estetik görünümleri nedeniyle yüksek fiyat aralığında olabilir. Bu tarz küvet modelleri oldukça dekoratif bir kullanıma sahiptir, işlevsel amaçlarının yanı sıra banyolarda sergileme amaçlı olarak da tercih edilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Küvet Fiyatları

361 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 361 ürün
DSACategoryId/60002028/455418/18021934/18021999