Duş Sistemleri ve Modelleri

Banyolara kolayca entegre edilebilen duş sistemleri, su geçirmeyen yapıları ve kullanışlı aksesuarları sayesinde konforlu bir duş deneyimi sunar. Cam, ahşap, seramik, polietilen, alüminyum ve çelik gibi materyallerden üretilen yeni nesil duş sistemleri, oval ya da dikdörtgen şekillerde tasarlanabilir. Banyoların olmazsa olmazı duşakabinler, hem dar alanları kullanışlı birer duş alma yeri haline getirir hem de duş alırken açığa çıkan suların belirli bir bölgede toplanarak tahliye edilmesini sağlar.

Duş Sistemleri ve Modelleri

Duş sistemlerinin kurulumu oldukça pratiktir. Portatif yapıya sahip duş kabinleri, kolayca hazır hale getirilebilir. Temel olarak iki çeşit duş sistemi bulunur. Birincisi, tamamen kendi panelleri ile çevrili olan kapalı sistem duş kabinleridir. Tam kapalı tip duş kabinleri, özellikle geniş banyolar için idealdir. Yarı açık duş sistemleri olarak da bilinen kabinler ise banyonun kullanım alanı içinde belirli bir alanın çevrelenmesi ile elde edilir.

Panel tipi duş kabinlerinin kurulumunda yer ile temas, duş tepsisi üzerinden sağlanır. Duş kabini, duş tepsisi, kapı panelleri, birleştirme çıtaları ve duş aksesuarları ile birlikte sunulan duşakabinlerin tüm iç yüzeyleri yalıtılmıştır ve su geçirmezdir. Bu sayede taban ve duvar yalıtımı yapmanıza gerek kalmaz. Yarı açık duş sistemlerinde ise banyonun belirli bir köşesi, duş alma yeri olarak belirlenir ve kabin ile çevrelenir. Duvar ve taban yalıtımına sahip olmayan kabinlerin kurulumunda, etkili bir izolasyon sağlamak için mutlaka silikon veya mastik ile zemin ve fayans dolgusu yapılmalıdır.

Banyonuza Renk Katan Duş Kabinleri

Duş kabinleri oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile sunulur. Banyonuzun mevcut stiline ve yapısına uygun olarak tercih edebileceğiniz çok sayıda duş sistemi vardır. Mermer, seramik, krom kaplama, alüminyum ve ahşap panel gibi detaylara sahip olan duş kabinleri, banyonuza modern bir görünüm katar. Klasik tasarıma sahip duş sistemlerinin yanı sıra; sauna, masaj ve jakuzi özelliği bulunan duş kabinleri ve küvetler de mevcuttur.

Duşunuzun banyo ile bütünleşmesini istiyorsanız cam destekli dikdörtgen duş kabinleri harika bir seçim olabilir. Dikdörtgen şekilli ürünler, size daha fazla duş alanı sağlar ve kayar kapı parçaları, ilave zemin alanına ihtiyaç duymadan kabin içine kolay erişim olanağı sunar. Yarı veya tam şeffaf formda içeriyi gösteren cam paneller, modern armatürlerin ve aksesuarların da ön plana çıkarılabilmesini sağlar. Geniş iç hacme sahip oval tip duş sistemleri ise klasik çizgileri ve sade görünümleri sayesinde daha geleneksel banyolarda kullanılabilir.

Duş sistemi seçerken göz önünde bulundurulması gereken temel detaylar şu şekilde sıralanabilir;

 • Banyonuzun büyüklüğü ve uzunluğu,
 • Su çıkışlarının ve taban tahliye giderlerinin konumu,
 • Banyonuzun genel tasarımı ve renk çeşitliliği,
 • Bütçeniz ve banyo dekorasyon tarzınız,
 • Duş alanının yeri, pencereye olan konumu ve taban yapısı.

Fonksiyonel Duş Aksesuarları

Duş tepsisi, kabin kapısı, cam panel ve alüminyum çerçeve gibi temel parçalardan oluşan duş sistemleri içine isteğe göre farklı donanımlar ilave edilebilir. Sabun, şampuan, duş jeli ve lif gibi banyo malzemelerinin toplu ve düzenli bir şekilde muhafaza edilebilmesine olanak tanıyan duş rafları, rahatlıkla banyo duvarına monte edilebilir. Metal, plastik veya ahşap yapıda tasarlanan banyo tabanlıkları, harici olarak kabin önüne konabilir. Şık tasarım detayları ile dikkat çeken ve su akışını daha verimli hale getiren yeni nesil armatürler ve duş başlıkları da duş kabinlerinin görünümünü ve ergonomisini tamamlar. Masaj aleti, radyo, müzik çalar, kablosuz ses sistemi ve aydınlatma mekanizmaları gibi harici donanımlar da duş sistemlerine kolayca entegre edilebilir.  

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Duş Sistemleri ve Modelleri

+10.000 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. E.C.A Duş Sistemleri
  2. Artema Duş Sistemleri
  3. Grohe Duş Sistemleri
  4. Hepsiburada Home Duş Sistemleri
  5. Kale Banyo Duş Sistemleri
  6. Penta Duş Sistemleri
  7. Hansgrohe Duş Sistemleri
  8. Henge Duş Sistemleri
  9. Duşakabincim Duş Sistemleri
  10. Arçe Duş Sistemleri
  11. MİSTİLLO Duş Sistemleri
  12. Tema Duş Sistemleri
  13. Tekno-tel Duş Sistemleri
  14. DUXXA Duş Sistemleri
  15. Avrupa Duş Sistemleri
  16. Terapi Concept Duş Sistemleri
  17. Hydrocabin Duş Sistemleri
  18. Primanova Duş Sistemleri
  19. ÇELİK BANYO Duş Sistemleri
  20. Aksesuaros Duş Sistemleri
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Ev ve Yaşam Trendleri
 5. Fotoğraflı Değerlendirme
 6. Güncel Değerlendirme
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/455418/18021934
Başa dön