Duş Teknesi

Duş teknesi banyolarda bulunan, duş alma ihtiyacını karşılayan önemli bir malzemedir. Genellikle beyaz renklerinde olan duş teknesi farklı markalar tarafından üretilir. Her marka kendi kalite standartlarına sahip olduğundan modeller arasında farklılıklar olabilir. Tarzınıza, banyonuzun büyüklüğüne ve şekline bağlı olarak farklı modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Ürünler 80x120, 100x120, 90x120 cm gibi farklı ebatlara sahiptir. Banyoların şekline göre rahat edeceğiniz duş teknesi modelini satın alabilirsiniz. Ürünler şekil bakımından da birbirlerinden ayrılabilir. Kare duş teknesi sıklıkla tercih edilenlerin başında gelir. Özellikle ufak banyolarda kare modeller kurtarıcı olabilir. Belirli bir köşeye yerleştirilen ürünler fazla yer kaplamaz, dekorasyonu bozmaz ve rahat bir şekilde duş alabilmenize yardımcı olur. Kare modellerin tasarımları seramik, ahşap, kompozit ya da akrilik malzemeler kullanılarak hazırlanabilir. Her biri farklı yapı özelliklerine sahiptir. Özellikle ahşap duş teknesi son dönemin popülerleri arasında yer alır. Ahşap ızgara ve etrafında kullanılan siyah, beyaz renkli duş camı banyo dekorasyonunun havasını bir anda değiştirebilir. Ahşap tasarımlar banyonun modern ve sıcak gözükmesine de yardımcı olabilir. Ayrıca üretimlerinde kullanılan kaliteli malzemeler suyla temas ettikçe şişmelerini, bozulmalarını ve renk atmalarını engeller. Benzer özellikler doğal taş duş teknesi çeşitleri için de geçerlidir. Hayatın her alanında kullanılabilen doğal taşlar duş teknelerinin de tasarımlarında tercih edilebilir. Şık ürünler mermer görünümüne benzer yapılara sahiptir.

Birbirinden Kaliteli Duş Tekneleri

Banyonuza uyacak şekil, renk ve ebatlardaki duşakabin teknesi modellerine kolayca ulaşabilirsiniz. Konforlu ve güvenilir modeller banyo deneyiminizin keyifli geçmesine yardımcı olur. Hem şık görünüme sahip hem de uzun ömürlü ürünleri uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Farklı malzemeler kullanılarak üretilen tekneler suyla temas ettikçe herhangi bir bozulma yaşamaz. Renkleri atmaz, kararma meydana gelmez ve dışarıya su geçmez. Uzun saatler boyunca duşta kalsanız dahi gömme duş teknesi sayesinde banyonuz zarar görmeden temizlik ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ürünler sadece banyonun değil kişinin de zarar görmesinin önüne geçebilir. Kaliteli modeller duş esnasında, ıslak zeminde kayıp düşme riskini yok edebilir. En iyi duş teknesi markası modellerin yüzeylerinde kullanılan seramik, akrilik ya da mermer malzemeler kaygan zeminin yok edilmesini sağlayabilir. Ayrıca modeller dışarıya su taşma ya da akma riskine de sahip değildir. Yere sıfır duş teknesi çeşitleri duşa yakın yerlerde bulunan dolapların ya da makinenin altına su girmesini engeller. Bu sayede banyoda bulunan diğer eşyaların zarar görmesi de engellenmiş olur. Dayanıklı ve uzun ömürlü ürünler kaliteli malzemeler kullanılarak tasarlandıkları için küfe ve paslanmaya karşı da korunaklıdır. Tekneler küvet gibi sürekli olarak suyla temas halinde olduklarından kararma yapmayan malzemeler kullanılması önemlidir. Özellikle tekne ve duvarın bitişik olduğu noktalar temizlik açısından da zorluk yaşamanızı engeller. Derin duş teknesi çeşitleri ise şekilleri sayesinde keyifli bir duş deneyimi yaşamanızı sağlar. Derin modellerde dışarıya su akma riski yok denecek kadar azdır. Kararma, küflenme gibi problemler ise dayanıklı malzemeler sebebiyle meydana gelmez. Özellikle çocuklu aileler, çocuklarını teknenin içine oturtacaksa derin modelleri tercih edebilir. Çocuklar suyla oynarken, derin duş teknesi çeşitleri içinde etrafın ıslanmasına neden olmayabilir.

Uzun Ömürlü Duş Teknesi Çeşitleri

Banyonun temel yapı malzemeleri arasında yer alan ayaklı duş teknesi çeşitleri genellikle ya bir kere alınır ya da çok uzun yıllar boyunca değiştirilmez. Bu nedenle kaliteli ve dayanıklı bir ürün almak oldukça önemlidir. Özellikle akrilik modeller dayanıklılıklarıyla ön plana çıkan ürünler arasında yer alır. Oldukça hafif olan yapı malzemesi kolayca taşınabilir ve montajı yapılabilir. Satın aldıktan sonra evde kendiniz dahi kolayca kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Duş teknesi çeşitlerinden bazıları şunlardır:

  • Pratik kullanımlı ve uzun ömürlü olan bir diğer ürün granit duş teknesi çeşitleridir. Hem zarif tasarımlı hem de dayanıklı olan granit modeller banyonuzun çok farklı bir havaya sahip olmasını da sağlar.
  • Hem konforlu hem de güvenilir ürünlerde hijyen de her zaman korunur. Modeller yaşlılar, gençler, çocuklar ve yetişkinler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Granit tasarımlar özellikle çok çeşitli renk seçenekleri sayesinde her tarzdan kişinin evine de hitap edebilir.
  • Farklı alternatifler farklı kullanım sürelerine sahip olabilir. Özellikle siyah duş teknesi modelleri son dönemin popülerleri arasında yer alır. Siyahın asilliği banyonun havasını bir anda değiştirir, dekorasyonun modern bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur.
  • Siyah ürünlerin temizliği de oldukça kolaydır. Su içinde olan tekneler siyah renkle beraber lekeleri belli etmez, her zaman parlak ve canlı bir görünüm sunar. Farklı renklerdeki modeller kullanım bakımından da kişiye kolaylık sağlar. Suyun akış yönünün belli olduğu tekneler duş esnasında ayaklarınızın altında su birikmesini de engeller.
  • Yer duş teknesi kullanarak keyifli ve hijyenin maksimum seviyelerde olduğu duşları uzun yıllar boyunca yapabilirsiniz. Kaliteli modeller küf, pas gibi olumsuzlukların oluşmasına da neden olmaz. Bu nedenle temizlikleri oldukça kolaydır.
Keyifli Bir Banyo Deneyimi Sunan Duş Tekneleri

Farklı markalara ait olan kabinli duş teknesi çeşitleriyle keyifli banyo deneyimleri yaşayabilirsiniz. Ürünler insan sağlığını düşünerek tasarlanır ve satışa sunulur. Sürekli suyla temas halinde oldukları için kişinin banyo esnasında zarar görmesini engelleyecek herhangi bir durumun yaşanmamasına da önem gösterilir. Ayrıca modeller farklı ölçü seçeneklerine de sahiptir. Kendi alanınıza göre ölçüleri belirleyebilir ve ideal boyutlu teknelere sahip olabilirsiniz. Duş teknesi ölçüleri kullanım açısından da önemlidir. Doğru belirlenen ölçüler sayesinde duş kabin alanı ve tekne tam olarak birleşebilir. Bu sayede nem, küf oluşumu ihtimali minimuma indirilebilir. Şekil bakımından da dikdörtgen, kare ya da oval gibi farklı modeller bulunur. Banyonun şekline ve kullanım türüne bağlı olarak şekil seçiminizi yapabilirsiniz. Özellikle oval duş teknesi son dönemin popülerleri arasında yer alır. Banyo içinde çok fazla yer kaplamayan, belirli bir köşeye rahatlıkla kurulabilen modeller alan darlığı olan evlerde tercih edilebilir. Oval modellerle beraber kare tekneler de her dönemin sevilen ve tercih edilen çeşitleri arasında yer alır. Kare tekneler genellikle konforlu yönleriyle bilinir ve büyük, küçük her banyoda kullanılabilir. Kare duş teknesi modelleri estetik anlamda da oldukça dikkat çeker. Neredeyse tüm banyo şekilleriyle uyumlu olan kare tekneler ideal çözümlerin başında gelir. Karelerin ebatlarını banyonuzun büyüklüğüne göre seçebilirsiniz. Keyifli bir banyo deneyimi yaşatan diğer modeller oturmalı teknelerdir. Özellikle çocukların ve yaşlıların ilgisini çeken oturmalı modeller duş esnasında büyük rahatlık sağlar. Konforun maksimum seviyelerde olduğu oturmalı duş teknesi çeşitlerinin bir köşesinde sandalye benzeri bir çıkıklık bulunur. Banyo esnasında ayakta durmayı sevmeyen ya da yorucu bulan kişiler bu bölüme oturabilir, yorulmadan keselenebilir.

Banyoların Havasını Değiştiren Duş Tekneleri

Özellikle son dönemde yerden duş teknesi çeşitleri dekorasyona da yön verir. Ürünlerin ebatları, incelikleri, kalınlıkları ve renkleri banyo dekorasyonunu etkileyebilir. Klasik bir dekorasyona sahipseniz beyaz, standart modellere göz atabilirsiniz. Her tarza hitap eden beyaz renginin dışında gri modeller de hem spor hem de klasik banyolara uyabilir. Eğer farklılıktan yanaysanız siyah teknelere göz atabilirsiniz. Siyah renkli modeller oldukça modern bir görünüme sahiptir. Banyonuzun dekorasyonu siyah tonlarını kaldırabilecek renklere sahipse siyah ve ince duş teknesi satın alarak oldukça hoş bir dekorasyon elde edebilirsiniz. İnce modeller oldukça sık kullanılır. Bunun sebebi, yerle neredeyse bir olmaları banyoda hantal bir görünümün olmamasını sağlar. Ürünlerin tasarımları dışarıya su akmayacak şekilde özel olarak hazırlanır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla ince tekneleri tercih edebilirsiniz. Hafif ve kurulumu kolay olan slim duş teknesi çeşitleri sadece evlerde değil ofislerde hatta karavanlarda dahi kullanılabilir. Alanın çok dar olduğu yerlerde slim modeller avantaj sağlar. Hem kaba bir görünüme neden olmaz hem de yerden tasarruf etmenize yardımcı olur. Slim modellerle beraber flat tekneler de tercih edilebilir. Modeller oldukça incedir ancak su hazneleri geniştir. Bu nedenle su taşması gibi durumlar yaşanmadan rahatlıkla kullanılabilir. Oldukça estetik görünümlere sahip olan flat duş teknesi çeşitlerinin kurulumları da çok kolaydır. Eğer zemindeki gider yeri ayarlıysa satın aldıktan sonra kolayca montajını tamamlayabilirsiniz. Görselliğiyle ön plana çıkan tasarımlar duş seti çeşitleriyle bambaşka bir hal alabilir. Tekneler şekilleri ve kalınlıklarıyla beraber renkleriyle de dikkat çeker. Özellikle tahta duş teknesi evinde otantik ve doğal bir görünüm isteyenlerin vazgeçilmezleri arasındadır.

Memnuniyet Yaratan Duş Teknesi Seçenekleri

Birbirinden kaliteli modelleri kullanan kişiler genel olarak olumlu yorumlarda bulunur. 100x110 duş teknesi kullanarak banyo etmek pek çok kişiye büyük bir keyif sunar. Ürünlerin dayanıklı malzemeler kullanılarak hazırlanması da dayanıklılıklarını arttırır. Bu nedenle bir kere alınan tekne uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Ayrıca temizliği ve bakımı dikkatli bir şekilde yapılan modellerde yıllarca kararma, paslanma, küf oluşumu gibi problemler meydana gelmez. Bu özellikleri görsellik açısından banyonuzun temiz gözükmesini sağlar. Ayrıca rahat temizlenen 70x70 duş teknesi zamandan da tasarruf etmenizi sağlar. Kullanıcıların pek çoğu temizlikle çok fazla uğraşmadıklarından bahseder. Özellikle seramik, granit, doğal taş ve ahşap malzemelerle yapılan tekneler ufak bir temizlik rutiniyle günlerce parıl parıl kalabilir. Hijyene önem veren kişiler duş teknelerini tercih ederek benzersiz bir banyo deneyimi yaşayabilir. Kullanıcılar akrilik modelleri de sıklıkla tercih eder. Bunun sebeplerini başında akrilik banyo duş teknesi çeşitleri ısıyı tuttukları için çok hızlı bir şekilde ısınabilir. Ayaklarınızın duş esnasında hep sıcak kalmasını sağlayan modeller hafif ve uygun fiyatlı olmalarıyla da dikkat çeker. Her bütçeye uyan modelleri satın aldıktan sonra kurulumunu kendi başınıza tamamlayabilirsiniz. Dekorasyona önem veren kullanıcılar ise özellikle seramik modelleri beğendiklerinden bahseder. Seramik tekneler mutfak tezgahları ve lavabolarıyla benzer malzemelere sahiptir. Oldukça dayanıklı olan seramik duş teknesi çeşitleri aşınmaya ve kırılmaya karşı her zaman sağlamlıklarını korur. Ürünler seramiğin doğal parlaklığıyla her zaman göz kamaştırıcı bir görünüme sahiptir. Modellerin kolay temizlenmesi de pratik kullanımlarını etkileyen faktörler arasında yer alır. Dayanıklılığa önem veren kişiler ise genellikle döküm duş teknesi çeşitlerini tercih eder. Döküm modeller kaygan olmayan zeminleriyle, çevreyi koruyan malzemeleriyle ve zarif görünümleriyle dikkat çeker.

Duş Teknelerinin Fiyatları

Ürünler birbirlerinden farklı oldukları için fiyat bakımından da birbirlerinden ayrılabilirler. Duş teknesi fiyatları belirlenirken genellikle ürünlerin ebatlarına, renklerine, şekillerine ve üretimlerinde kullanılan malzemelere dikkat edilir. Özellikle malzeme kalitesi teknelerin kullanım ömürlerini, biçimlerini, tasarımlarını ve kalitelerini etkileyen önemli faktörler arasında yer alır. Seramik, granit, döküm, akrilik, ahşap gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilen tekneler benzersiz bir duş deneyimi yaşamanıza yardımcı olur. Ürünlerin fiyatları belirlenirken duş teknesi markaları da dikkate alınır. Her marka kendine göre farklı kriterlere ve maliyetlere sahiptir. Bu maliyetler teknelerin fiyatları belirlenirken de göz önünde bulundurulur. Maliyeti yüksek, işçiliği fazla tasarımların fiyatları fazla olabilir. Taş duş teknesi fiyat bakımından diğerlerinden fazla olabilir. Bunun nedeni modellerin üretimlerinde kullanılan işçilik ve malzemelerdir. Ancak kaliteli modeller kullanım esnasında kendilerini belli eder. İşlevselliği yüksek, göz kamaştırıcı ve konforlu teknelerle banyo etmek keyifli bir hal alabilir. Ayrıca kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen duşakabin altlığı çeşitleri uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Kaliteli ürünü bir kere alıp yıllar boyunca kullanabilir ve ekstra masraftan da kurtulabilirsiniz. Tekneler sağlam ve dayanıklı oldukları için aşınma, renk değişimi, kırılma gibi durumların yaşanma ihtimali oldukça düşüktür. Ayrıca hafif ve ucuz duş teknesi çeşitlerinin kurulumu da oldukça kolaydır. Bu sayede montaj için ekstra para harcamanıza da gerek kalmaz. Bütçe dostu kaliteli ve konforlu tekneleri hem eviniz hem ofisiniz hem de karavanınız için satın alabilirsiniz. İşçiliği kuvvetli ve dekoratif anlamda da görselliği kuvvetli modellere kampanya dönemlerinde uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Kampanyalı ucuz duş teknesi çeşitleri malzeme kaliteleri ile neredeyse tüm ihtiyaç ve isteklerinizi karşılayabilir. Duş teknesi fiyat listesi ve yorumlarına göz atarak ihtiyacınız olan ürüne ulaşabilirsiniz. Birbirinden kaliteli duş teknelerini Hepsiburada’dan satın alabilirsiniz.

Duş Tekneleri Nasıl Seçilir?

Farklı renklerde, ebatlarda, şekillerde ve malzemelerde panelli duş teknesi çeşitleri bulunur. Bu nedenle bir noktada seçim yapmak zorlaşabilir. Eğer dekorasyona önem veren biriyseniz ve sıcak bir banyo ortamı elde etmek isterseniz ahşap modellere göz atabilirsiniz. Estetik görünümü ön planda olan seramik 110x110 duş teknesi çeşitleri de tercih edilebilir. Özellikle renk seçeneği bakımından zengin olan malzemeler klasik banyo görünümden ziyade modern bir banyo havası elde etmeyi kolaylaştırabilir. Ancak her tarza uygun tekneler bulmak da mümkündür.

Hangi Şekil Duş Teknesi İyidir?

Duş teknesi şekli belirlenirken genellikle banyo alanının büyüklüğü dikkate alınır. Ufak bir banyoya mini duş teknesi iyi olurken büyük alanlı yerlere dikdörtgen seçenekler olabilir. Dikdörtgen tekneler özellikle banyo esnasında rahat olmak isteyenler için idealdir. Geniş iç hacmine sahip olan tasarımlar banyo dekorasyonunun da büyük bir bölümünü kaplar. Küçük duş teknesi çeşitleri için ise genellikle kare ya da oval modeller tercih edilir. Belirli bir köşeye konulan ürünler dar alanların değerlendirilmesini sağlar.

Duş Teknesi Renkleri Nelerdir?

Günümüzde klasik duş teknesi 90x90 rengi olan beyaz dışında kahverengi, siyah ve gri gibi farklı renklerde kullanılır. Bu renkler kullanıcının zevkine göre seçilebilir. Ürünlerin her dekorasyona uymasını isteyen kişiler tercihlerini beyazdan yana kullanabilir. Farklılığı sevenler ise gri ve siyah renkli duş teknesi modellerine yönelebilir. Oldukça modern bir görünüm sağlayan renkli tekneler arasında son dönemde kahverengi modeller de tercih edilir. Kahverengi yani ahşap 100*120 duş teknesi çeşitleri banyonun oldukça sıcak bir hava kazanmasını sağlar.

Duş Teknelerinin Dikkat Çeken Özellikleri Nelerdir?

Birbirinden kaliteli modeller dayanıklılıklarıyla, tasarımlarıyla ve şekilleriyle dikkat çeker. Özellikle duş teknesi ebatları her banyoya kolaylıkla uyum sağlayabilir. Dar ya da geniş alanlar oval, kare, dikdörtgen şekilli teknelerle dolabilir. Kaliteli modellerin ölçü seçenekleri sayesinde banyo alanları verimli bir şekilde kullanılabilir, diğer eşya ve makinelere de yer kalabilir. Duş teknesi modelleri ve fiyatları genel olarak dikkat çekici özelliklere sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Duş Teknesi

320 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Değerlendirme Puanı
Toplam 48 / 320 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?