Gece Lambası

Gece Lambası Fiyatları

Aydınlatma bir ev için oldukça önemlidir. Hem dekorasyon hem de ışığın doğru vurması için özenle ve titizlikle seçilmelidir. Bunların yanı sıra geceleri karanlıkta uyuyamayanlar ya da gece sık sık kalkması gerekenler için aydınlatma farklı bir işlevsellik ve önem taşır. Gece lambası özellikle bu yönde bir ihtiyacı olanlar için oldukça uygundur. Aynı zamanda çocuklar da geceleri onları rahatsız etmeyen bir ışıkta uyumak isteyebilir. Bunun yanı sıra ebeveynler özellikle çocukları geceleri lavaboya gitmek için uyandıklarında düşerek ya da mobilyalara çarparak kendilerine zarar vermelerini istemez. Bu sebeple gece lambalarını oldukça fazla tercih eder. Gece lambası ışığı modelden modele değişse de gözleri rahatsız etmeyen, gece uyumayı zorlaştırmayan ve karanlığı sevmeyenler için ideal bir aydınlatma türüdür. Komodin üzerinde ya da direkt priz üzerinde kullanım sağlayan birçok farklı çeşidi bulunur.

Gece lambası masa üstü, priz tipi ve duvara monte gibi birçok farklı formda bulunur. İhtiyaca ya da kullanılacak alana göre bu çeşitlerden biri seçilmelidir. Bu alanda popüler lamba çeşitleri arasındaysa tuz lambaları ve renk değiştiren ay görünümlü masa üstü lambalar yer almaktadır. Bu gibi modeller aynı zamanda birçok özel gün için hediye olarak tercih edilir. Tüm gece lambalarının gözlere zararlı bir etkisi olmamasının yanı sıra bazı modellerde uyku getirme özelliği bulunur. Bu modeller özellikle uykusuzluk şikayeti bulunanlar için önerilir. Gece lambası kaplumbağa, kalp ya da arı gibi figürlerle tasarlanmış modeller ise kız ve oğlan çocukları için idealdir. Bunun dışında acil durum lambaları ve dolap içi lambalar da sıklıkla tercih edilir. Siz de kendiniz ya da sevdikleriniz için birçok marka ve model arasından uygun gece lambalarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Gece Lambası Nerelerde Kullanılır?

Gece lambaları hem ihtiyaç için hem de dekoratif amaçlı olarak kullanıma uygundur. Özellikle dekoratif kullanımlarda popüler ve klasik birçok tasarım mevcuttur. Genel olarak ise masa üstü, priz tipi ve duvara monte olmak üzere 3 farklı şekilde kullanılır. Gece lambası masa üstü modelleri arasında küre tasarımlarından klasik abajurlu modellere tuz lambalarından LED’li çeşitlere kadar birçok seçenek bulunur. Özellikle küre tasarımlı modeller başta yatak odaları olmak üzere salonda ya da çocuk odalarında kullanılır. Bu popüler tasarım aynı zamanda sevdikleriniz için mükemmel bir hediye olabilir. Bulunduğu alandaki nem ve rutubeti yok etmesi, astım ve bronşit başta olmak üzere pek çok alerjik hastalığa olumlu etkilerinin bulunması ile tuz lambaları da popüler tercihler arasındadır. Tuz lambalarının bir diğer önemli özelliği ise gün içinde maruz kalınan radyasyonun vücuda ulaşımını engellemesidir. Bunların yanı sıra görsel olarak da bulunduğu alana mükemmel bir atmosfer katarak alan estetiğini olumlu yönde etkiler. Klasik abajurlu gece lambası modelleri ise daha çok komodin üzerine konarak yatak odası ya da çocuk odasında kullanılır. Lamba tercihi yaparken kullanılan alan göz önünde bulundurulmalı ve bu bağlamda seçim yapılmalıdır. Tabii ki yine lambanın tasarımı seçimi etkileyen faktörler arasındadır.

Gece lambası yatak odası için uygun olan modeller arasında projeksiyon özellikli ve dolunay görünümlü lambalar da oldukça popülerdir. Priz tipi modeller ise panda, arı, kalp ve bulut tasarımları sık tercih edilenlerdendir. Prize direkt takılarak kullanılan bu modeller dekorasyondan çok ihtiyaç odaklı kullanılsa da farklı tasarım ve renklerde birçok seçenek bulunur. Özellikle evlerin holleri için kullanılan sensörlü modeller enerji tasarrufu için de ekstra bir avantaj sağlar. Gece boyu açık kalan veya anahtarlı sistemle çalışan priz tipi gece lambaları da bulunmaktadır. Ayrıca masa üstü tiplerde olduğu gibi priz tipi lambalarda da LED’li çeşitler mevcuttur. Duvara monte edilerek kullanılan gece lambaları ise dekorasyon açısından ekstra bir farklılık katar. Gökkuşağı, bulut ya da flamingo gibi tasarımlar duvara monte edilen tiplerde öne çıkan modeller arasındadır. Aynı zamanda çocuk odaları için futbol topu tasarımı gibi özel modeller de bulunmaktadır. Yapışkanlı gece lambaları da yine hem duvarda hem de ihtiyaca göre evin farklı alanlarında kolaylıkla kullanılabilir. Özellikle mutfak rafları ya da dolap içinde kullanıma uygun mıknatıslı ya da yapışkanlı modeller de mevcuttur. Siz de ihtiyacınıza göre masa üstü, priz tipi ve duvara monte lambalardan dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Birbirinden Güzel Gece Lambası Modelleri

Geceleri kitap okumayı sevenler, karanlıkta uyuyamayanlar ya da sık sık kalkanlar için gece lambası kullanmak oldukça iyi bir tercih olabilir. Oldukça popüler olan masa üstü lamba modelleri arasında her tarza ve zevke uygun tasarımlar bulunur. Bu popülerliğin sebebi gece lambalarının hem ihtiyaç olması hem de kullanan kişinin zevkini yansıtmasıdır. Masa üstü modellerde en popüler olanlardan biri ise 3D gece lambası çeşitleridir. Modern bir görünüm sunan ve kullanıldığı alana da farklı bir estetik katan bu lamba modelleri kendi içinde farklı tasarımlarda üretilir. Hatta bazı modeller farklı birçok rengi tek bir lambada sunduğu gibi otomatik renk değişimi ve kalp atışı modu gibi özellikleri de kullanıcıya sunar. Her bir tasarım spesifik, özel bir anlam taşır. Yengeç, ikizler ya da akrep burçları gibi birçok burç için özel tasarımların yanı sıra futbol taraftarlarına  ya da meslek gruplarına özel tasarımlar da mevcuttur. En çok tercih edilen modeller arasında ise yılbaşı ağacı, kuru kafa, araba ve Atatürk portreli tasarımlar bulunur. Bu tarz 3D lambaların en büyük ve şaşırtan özelliği ise lamba kapalıyken tasarımı belli etmemesi ve açıldığında mükemmel görüntüsü ile cezbetmesidir.

3D gece lambası çeşitleri arasında özellikle yatak odalarında ve çocuk odalarında tercih edilen modeller, tasarımı bulunduğu odanın duvarlarına yansıtan projeksiyon tipi lambalardır. Bu modeller arasında ise en çok yıldız tasarımlı gece lambası tercih edilmektedir. 3D gece lambalarının bazı modelleri direkt olarak kişiye özel hazırlanabilir. Bu modeller genellikle isim yazılarak bir tasarım oluşturulan lamba tipleridir. Bunlar dışında ananaslı ve avokadolu modeller beğenilen lamba çeşitleri arasındadır.  Yakın zamanda popülerleşen Unicorn gece lambası tasarımları da yine beğenilen ve aynı zamanda hediye olarak da tercih edilenler arasındadır. Bu tasarımda hem masaüstü hem de duvar tipi üretim mevcuttur. Aynı şekilde 3D, LED’li ya da neon gece lambalarında da Unicorn tasarımlar kullanılmaktadır. Gece lambasında klasikliği sevenler, retro tarz arayanlar ya da çocukları için gece lambası bakanlar için de kar küresi tasarımlar önerilebilir. Gece lambası kar küresi hem kullanıldığı alana bir sıcaklık ve samimiyet getirir hem de aydınlanma ihtiyacını beklenen düzeyde karşılar. İçinde balerin ya da iki sevgilinin olduğu kar küresi tasarımlarının yanı sıra müzikli olarak üretilen modeller de bulunur.

Gece Lambası Ayaklı Tasarımları

Hem geceleri ihtiyaç duyulan loş ışık ortamını elde etmek hem de ayrı bir tasarımla evin dekorasyonuna katkı sağlamak için kullanılan lamba çeşitlerinde farklı birçok renk ve alternatif tasarımlar bulunur. Duvara monte edilerek kullanılan ya da priz tipi modeller dışında özellikle masa üstü modellerde oldukça fazla seçenek vardır. Işığın gücü ya da modelin harcadığı enerji gibi teknik özellikler dışında lambanın kullanıldığı odanın dekorasyonu ya da kullanacak kişinin bireysel zevkleri tasarımı önemli derecede etkiler. Özellikle gece lambası dekoratif odaklı tercih edilen modellerde tasarımlar, retro ya da popüler beğenilere göre üretilir. Retro modeller arasında dikkat çeken tasarımlar arasında, gaz lambası ve telefon kulübesi şeklinde lamba modelleri vardır. Aynı zamanda eski tip kasabalarda bulunan sokak lambalarının daha küçük boyutta tasarımlarda yapılmış gece lambası modelleri de bulunur. Retro tarzı 3D yansıtmalarda görmek isteyenler için de retro araba tasarımlı gece lambaları da bulunur. Masa üstü olarak kullanıma uygun boyut ve yapıda üretilen bu lamba modelleri çoğunlukla ayaklı modeller arasındadır. Tek ayaklı gibi klasik tasarımların yanı sıra lambanın durumuna göre farklı ayak tipleri de görülen tasarımlar mevcuttur. Bu lambaların ayaklı olmasındaki en büyük sebep masa üstünde sağlam ve sabit durabilmesidir.

Yine ayaklı modeller de LED tasarımlara da rastlanmaktadır. Gece lambası LED ışıklı modeller arasında en çok dikkat çekenlerden biri dokunmatik, 3 renkli ve Satürn gibi gezegen tasarımlı olanlardır. Bunlar dışında daha ince hatlarda yapılmış ve çoğunlukla dekoratif amaçlı kaktüs gibi popüler tasarımlarda da LED ışıklandırma kullanılmıştır. LED ışıklandırma aynı zamanda 3D üretilmiş gece lambalarında da çokça tercih edilmektedir. Lamba tipi üretimlerin yanı sıra yine dekoratif amaçlı biblo gece lambalarında da kullanılan bir ışıklandırma şeklidir. Yine ayaklı masa üstü modellerde popüler tasarımlardan biri küre lamba modelleridir. Gece lambası küre tasarımları özellikle ortama farklı bir atmosfer kadar ve her oda dekorasyonuna kolayca uyum sağlayabilir. Çünkü kendi içinde de farklı küre tasarımları bulunur. Bu tasarımlar arasında en popülerleri ise Ay formunda üretilmiş olanlardır. Bu lambalar genellikle 3 köşesi yere konumlanan ahşap ayaklardan oluşsa da ayaksız modelleri de mevcuttur. Şarjlı ya da priz bağlantılı seçenekleri bulunur. Buna ek olarak genellikle loş bir ortam sağlayan ve gözleri rahatsız etmeyen ışığının yanı sıra enerji tasarrufu da sağlar. Siz de ayaklı ya da ayaksız birçok popüler gece lambaları arasından beğeninize uygun olanı kolayca bulabilirsiniz.

Gece Lambası Hediye için İdeal Seçenekler

Gece lambaları bireysel bir ihtiyaç olmasının yanı sıra son zamanlarda çıkan popüler modelleriyle anlamlı ve güzel hediyeler arasındadır. Eşinize, dostunuza, sevgilinize ve hatta tüm sevdiklerinize özel günler ya da sürpriz için alabileceğiniz mükemmel bir hediyedir. Özellikle dekoratif odaklı üretilmiş ve estetik bir tasarıma sahip modeller hediye olarak tercih edilebilir. Bu modeller arasında en çok rastlanan yıldızlı, Unicorn ya da kaplumbağa gibi tasarımlar tercih edilir. Bunun yanı sıra yine popüler arasında uzun zamandır yerini kaptırmayan 3D modeller de hediyelik olarak seçilebilir. Kişiye özel ve onun için özel anlam içeren 3D tasarımlar da bulunur. Yine aynı şekilde kişiye özel alabileceğiniz bir diğer model ise fotoğraflı ya da resimli modellerdir. Hediye alacağınız kişinin en sevdiği resim ya da birlikte çekildiğiniz fotoğraflardan oluşan bir tasarım tercih edilebilir. Özellikle gökyüzü ve uzay temalarını sevenler için gece lambası yıldızlı tasarımlar iyi bir tercih olabilir. Projektör özellikli bu lambalar bulunduğu odanın duvarına yıldız ya da ay gibi uzay detaylarını yansıtarak tıpkı oradaymışsınız havası yaratır. Yine farklı markaların 360 derece dönen ya da 8 farklı renk gibi özelliklere sahip yıldızlı lamba modelleri de bulunur.

Bir hediye alırken karşımızdaki insanın ne sevdiğini ve tarzını bilmek çok önemlidir. Doğru seçimi yapmak için bu gibi noktalara dikkat edilmelidir. Kişiye özel hediyeler doğru tercihler arasında olabilir. Kişiye özel bir tercih yapmak için de genellikle fotoğraflı modeller önerilir. Fotoğraflı modeller arasında dört ayrı fotoğrafın konabildiği abajur formunda gece lambaları çocuk hediyeleri olarak tercih edilir. Bunların dışında çizgi film karakterli ya da hayvan figürlü tasarımlar, çocuklar için oldukça uygundur. Gece lambası fotoğraflı modellerinden bir diğeri ise ışıksız hali ayna olarak kullanılan ve ışıklarını açınca fotoğrafın gözüktüğü, kalp ya da yuvarlak şekillerde üretilen aynalardır. Genellikle üzerindeki düğmeler yardımıyla çalışır. Bunun yanında pilli ve USB bağlantılı teknik özellikleri bulunur. Modellerde ayrıca LED ışıklandırma tercihi de vardır. Kullanışlı bu modeller mükemmel bir hediye olabilir. Fotoğrafların sergilendiği bir diğer lamba türü ise 3D teknolojisi kullanılarak üretilen gece lambalarıdır. Kişiye özel fotoğraf seçimi ile alacağınız 3D resimli gece lambaları, sevdiklerinizi şaşırtacak iyi bir hediyedir. Ev hediyesi, sevgililer günü ya da içinizden geldiği için alabileceğiniz gece lambası resimli modelleri siz de kişiye özel bir hediye olarak tercih edebilir, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Gece Lambası Fiyatları

Birçok marka, gece lambalarını farklı model ve tasarımlarda kullanıcının beğenisine sunar. Fiyatlar ise çeşitliliğe göre geniş bir aralıktadır. Bu sebeple her zevke ve bütçeye uygun gece lambaları rahatlıkla bulunabilir. Bir gece lambası almaya karar verdiğinizde ilk olarak kullanacağınız alanı ve lambanın tipini belirlemeniz gerekir. Masa üstü, priz tipi ya da duvara monte gece lambalarının fiyatları değişkenlik gösterebilir. Fakat fiyatta tek etken bu değildir. Özellikle dekorasyon için tercih edilen gece lambalarında tasarım da fiyatı fazlasıyla etkiler. Kişiye özel tasarımlar, farklı figürlerden oluşturulmuş lamba modelleri bulunur. Gece lambalarında çeşitlerin çokluğu fiyatı da etkiler. Bu sebeple beğendiğiniz gece lambasını bütçenize uygun olarak bulmanız olasıdır. Bu tarz lambalarda tasarım ve kullanım şekli dışında fiyatı etkileyen bir diğer önemli nokta ise teknik özelliklerdir. Bu teknik özelliklerden en çok dikkat edilen ise sensörlü modellerdir. Her tip gece lambasında sensörlü modeller tercih edilebilir. Fakat özellikle daha işlevsel kullanılacak, priz tipi gibi modellerde bu unsur büyük önem kazanır. Çünkü geceleri lambaların anahtarlarına basma gereği duymadan daha rahat bir şekilde ortamın aydınlanmasını sağlar. Gece lambası sensörlü masa üstü modeller de bulunur.

Gece lambalarında fiyatı etkileyen bir diğer teknik özellik ise lambanın gücü nasıl elde ettiğidir. Bu özellik genellikle şarj, pilli ya da devamlı prize takılı olarak karşımıza çıkar. Gece lambası pilli modelleri duvara monte ve masa üstü olarak adlandırılan modellerden ikisinde de görülmektedir. Pilli modellerin en büyük avantajı güçlü pil ömrü ve ev için farklı alanlarda kullanma ya da seyahat için uygun olmalarıdır. Pil ile çalışan modeller arasında projektörlü lambalar da bulunur. Bu modellerde USB girişi özelliği de vardır. Yine bu gibi ekstra teknik özellikler fiyatı etkilemektedir. Pilli dışında şarjlı modeller de oldukça tercih edilenler arasındadır. Bu modeller genelde USB kablosu ile şarj edilir. Ayaklı gibi birçok modelde şarjlı özellikte lambalar bulunabilir. Gece lambası şarjlı modeller gece boyu prizde kalmaz ve büyük bir enerji tasarrufu sağlanmış olur. Bunlar dışında dokunmatik ya da uzaktan kumanda ile açılma özellikleri de fiyatı etkiler.  Siz de hem kendiniz hem de sevdikleriniz için birçok gece lambasını modeline HepsiBurada adresinden ulaşabilir, güvenli ve kaliteli alışverişin keyfini çıkarabilirsiniz.

Evlerde niçin gece lambası kullanılır?

Evlerde hem dekorasyon hem de aydınlanma amaçlı gece lambaları kullanılır. Kullanım alanına göre gece lambalarının dekorasyonları değişebilir.

Gece lambası ne kadar elektrik harcar?

Gece lambaları genellikle enerji tasarruflu aydınlatmalardan biridir. Ortalama bir gece lambası çok cüzi bir elektrik harcar.

Gece lambası kaç Watt olmalı?

Gece lambası Watt değeri diğer aydınlatmalara göre daha az olmaktadır. Priz tipi bir gece lambasında 0,2 Watt görülebilirken masa üstü lambalar 1.5 Watt olabilir.

Gece lambası ne renk olmalı?

Gece lambalarında genellikle ışığın kırmızı ya da kırmızıya yakın tonlarda olması önerilir. Bunun sebebi ise loş bir ışık vermesidir.

Gece lambası ne işe yarar?

Gece lambası özellikle karanlıkta uyumayı sevmeyen ya da gece sık sık kalkanlar için ideal bir aydınlatmadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gece Lambası Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Değerlendirme Puanı
Toplam 52 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?