Lambader

Lambader

Ev dekorasyonu hem kişiliği yansıtması, hem de oldukça fazla zaman geçirilen alanlardan biri olarak konforu da beraberinde getirmesi ile oldukça önemlidir. Ev dekorasyonunda aydınlatma tercihlerine özellikle dikkat edilmelidir. Bir salonun ya da yatak odasının tüm dekorasyonunu doğru yansıtmak ve hatta bazı durumlarda daha güzel görünmesini sağlamak açısından aydınlatma tarzı özenle seçilmelidir. Bir evin ihtiyacı olan klasik tavan aydınlatmalarının yanı sıra gece lambaları ya da lambader modelleri ile tasarım tamamlanabilir. Bu çeşit aydınlatma modelleri ev dışında ofis ya da konsept kafeler gibi çeşitli alanlarda da kullanıma oldukça uygundur. Özellikle lambader çeşitleri bir aydınlatma işlevi görse de daha çok tasarım odaklı olarak tercih edilmektedir. Bu tarz aydınlatmalar farklı tarz ve modellerde, çeşitli ihtiyaç ve tasarıma uygun olarak geniş bir yelpazede üretilir. Karar aşamasında ise oldukça fazla kriter bulunur.

Ev ya da ofis içinde doğru dekorasyon her zaman çok önemlidir. Mobilya seçimi gibi büyük dekorasyon alanlarının yanı sıra küçük dokunuşlar ya da yardımcı elemanlarla dekorasyon desteklenebilir ve tamamlanabilir. Dekorasyonda hem şıklığı yansıtması, hem de kullanıldığı alanı daha estetik hale getirmesiyle lambaderler modernden klasiğe tüm tarzların vazgeçilmezidir. Ofis haricinde ev içinde de oldukça geniş kullanım alanları ve bu kullanım alanlarına göre çeşitli tasarım ve model önerileri vardır. Lambaderlerin tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden biri de yukarıdan inen ışıklara göre gözleri yormamasıdır. Bu sayede hem tasarımı, hem de konforu aynı anda sunar. Tasarım olarak farklılıkların yanı sıra üretildiği malzeme, rengi ve boyutu gibi farklı seçenekleriyle de geniş bir yelpazeye sahiptir. Lambader fiyatları ise bu farklılıklara göre değişmektedir.

Lambader Kullanım Alanları

Günümüzde hem şık bir tasarım, hem farklı alanda kullanımları ile birçok marka çeşit çeşit lambader seçeneklerini kullanıcının beğenisine sunar. Lambaderlerin genel özellikleri arasında ise yere oturtarak kullanılmaları bulunur. Buna ek olarak bir lambader uzunluğuyla da bulunduğu alandaki ışığı daha yükseğe taşır. Sahip olduğu bu özellik sayesinde parlamaya sebep olmaz ve gözleri yormaz. Tüm bu avantajları göz önünde bulundurularak bir lambader almaya karar verdiğiniz zaman ilk olarak kullanım alanı üzerinden bir eleme yapmanız gerekir. Ofis içinde şıklığa ve ofisin duruşuna uygun, ince detaylardan oluşan ya da oldukça klasik modeller tercih edilebilir. Bu alanda maksimum performansı yakalamak açısından çalışılan ortama ya da masaya daha yakın konumlandırılmalıdır. Ev içinde daha duvar kenarları tercih edilse de ofis ortamında özellikle size ait bir odanız varsa tam masanın yanına yerleştirmek avantajlı olacaktır. Yine ofis içine gri, beyaz ve siyah gibi renkler hâkimse siyah lambader modelleri arasından bir seçim yapılabilir. Bu sayede hem ofis ortamındaki dekorasyonun havası bozulmaz, hem de siyahın şıklığının ışıkla buluşması ile güzel bir atmosfer yakalanır. Aynı şekilde ev içinde çalışma odalarında da bu öneriler gerçekleştirilebilir ve bunun yanı sıra evden çalışanlar için raflı lambader modelleri tercih edilerek ekstra bir kullanım alanı daha kazanılabilir.

Ofis haricinde ev içinde lambader kullanımı odadan odaya değişiklik gösterir. Bu odalardan en önemlisi ve kullanım alanı olarak en çok tercih edileni salondur. Çünkü gün içinde, akşamları ya da misafir geldiğinde fazlasıyla vakit geçirilen bir odadır. Öncelikle salon lambader çeşitleri pek çok alan için kullanıma uygun olsa da özellikle salon ve oturma odalarına farklı bir hava katar. Yine burada da ofiste olduğu gibi lambaderin yerleştirileceği konum oldukça önemlidir. Kullanım durumuna göre farklı noktalara yerleştirilse de en çok tercih edileni genellikle odaların pencere ve kapılara en uzak olan köşesidir. Bu sayede daha doğru ve yüksek performanslı bir aydınlatma sağlanır. Seçilecek tasarım özellikle salondaki mobilyalara uygun olmalıdır. Tasarım devamlılığının yanı sıra lambaderin parlaklık ve ışık gücü tercihlerinde de odanın büyüklüğü göz önünde bulundurularak bir seçim yapılmalıdır.  Köşe lambader salonun yanı sıra yatak odalarında da tercih edilir. Bunun sebebi yine aydınlatmanın doğru noktadan yayılmasıdır. Özellikle yatağa yakın konumlandırılan lambaderler arasından sehpalı lambader modelleri avantajlı bir kullanım sağlar. Gözlük ve telefon gibi eşyalarının konulmasının yanı sıra biblo gibi tasarım ürünleri de lambaderle bir bütün olarak sergilenebilir.

Lambader Renk Seçiminde Önemli Noktalar

Doğru bir aydınlatma seçimi yapmak kullanılan alanın estetiğini olumlu etkiler. Işığın nereden geleceği ya da nereye düşeceği alanın büyüklüğü ya da tasarımına göre farklılık gösterir. Aydınlatma için lambader kullanmaya karar vermek tasarım açısından oldukça avantajlıdır. Tasarım temelli bir form olarak lambaderlerin çeşitleri arasından seçim yapmak da genel aydınlatma seçimi gibi pek çok kritere bağlıdır. Lambaderin boyu, kullanılan alana ya da evde yaşayanların boylarına göre bile farklılık gösterebilir. Ortalama bir lambader boyu göğüs hizasında, göz hizasında ya da daha yüksek boyutlarda olabilir. Konum açısından ise oturulan alanın daha uzağına ya da arkasına yerleştirilmesi önerilir. Bunun sebebi ışıktan yararlanırken konforu da sağlamaktır. Lambader başlığı da yine konfor açısından oldukça önemlidir. Çünkü lambaderlerin abajur kısmında bulunan gölgelikler, ışığın parlamasını ve direkt olarak göze gelmesini engelleyerek göz sağlığını korur. Yatak odalarında da yine aynı şekilde uzağa konumlandırmak daha verimli olabilmektedir. Renk seçimi de mobilyalar ile uyumlu olmalıdır. Çocuk odaları için kullanılacak modellerde mavi ya da pembe lambader renkleri oldukça tercih edilmektedir. Mutfaklar için daha çok kahverengi ve bej gibi renkler kullanıma uygundur. Bunun dışında yine tarza ve isteğe bağlı bir renk seçimi yapılmalıdır.

Beyaz lambader modelleri, salon ve yatak odalarında daha çok tercih edilmektedir. Estetik açıdan hoş durması ve dekoratif bir hava vermesi için ana renklerin hâkim olduğu alanlarda kullanılması önerilir. Siyah ve beyaz gibi keskin renklerde seçilmiş mobilyalarla beyaz bir lambader oldukça uyumlu olacaktır. Aynı şekilde modern tasarımlarda da bir uyum içerisinde kullanılabilir. En çok tercih edilen ve her tasarımda kesinlikle bulunan lambader renklerinden biri de gri ve tonlarıdır. Gri lambader modelleri, abajur kısmı başta olmak üzere ayak kısmı ya da her ikisi birden gri tonlarında tasarlanmış lambaderlerdir. Modern bir tarz yakalamak için oldukça tercih edilse de klasik kullanıma uygun çeşitleri de bulunur. Bunlar arasında özellikle abajur kısmı gri renkte sehpalı ve raflı modeller öne çıkmaktadır. Bu renklerin haricinde yeşil, mor ve kırmızı gibi renk seçenekleri de bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir diğer avantajı ise evde kolayca kurulabilir olmalarıdır. Lambader kurulumu yapılırken doğru kullanım için talimatlara dikkat etmek gerekir. Genellikle lambaderler, parçaların birbirine takılması dışında ekstra bir kurulum çabası gerektirmez ve kısa sürede, kolay bir şekilde kurulabilirler.

Ayaklı Lambader Modelleri

Lambaderlerin diğer aydınlatma seçeneklerinden en büyük farklı konumlandırma şekilleridir. Klasik tavan ya da duvar aydınlatmaları dışında lambaderlerde çeşitli ayaklar bulunur. Bu sayede yerde ya da özellikle kısa lambaderler için masa gibi düz alanlarda konumlanma imkânı vardır. Lambaderlerin ayak sayıları ise farklılık göstermektedir. Ayak sayısına göre yapılacak lambader seçiminde öncelikle modern, retro ya da klasik tasarım tercihi göz önünde bulundurulmalıdır. Ahşap ya da metal fark etmeksizin modern tasarımlar için genellikle 3 ayaklı lambader tarzları tercih edilir. 3 ayağın yere doğru konumlandırılması ile oluşan dengeyle ayakta duran bu modeller, evin modern tasarımını destekleyerek rahatlığı ve konforu sağlar. Bu modellerde genellikle ahşap seçenekler tercih edilir. Bu sebeple renk seçiminde daha çok abajur bölümünün rengi üzerinden bir seçim yapılır. Yine ahşabın klasik renginin dışında siyah ve beyaz gibi renklerde ayakları bulunan modeller de vardır. Daha soft bir alan için hasır lambader seçimi önerilir. Hasırın o modern ve soft görüntüsü hem şıklığı, hem de tarzı beraberinde getirir. Özellikle yazlık kullanım için vazgeçilmezdir. Yuvarlak ya da silindir model abajurlarda da kullanıma uygun olan hasır ortama ayrı bir atmosfer katar.

3 ayaklı modellerin dışında tek ayaklı lambader çeşitleri de farklı kullanım alanlarına göre tercih edilir. Tek ayaklı modellerin ortak özelliği denge sağlamak için uç kısmında bir düzlük olmasıdır. Bu tasarımda da modern kullanım için uygun birçok seçenek bulunur. Siyah metal ayak ve beyaz abajurun birlikte kullanıldığı seçenekler, modern bir ortama uyum sağlarken şıklık da katar. Abajurlu modellerin dışında camlı tasarıma sahip tek ayaklı modeller de bulunur. Bu modellerde ışığın yayılma açısı ve şekli diğerlerine göre farklılık gösterebilir. Tek ayaklı modellerde klasiğin şıklığını yansıtmak için genellikle metal ayaklar tercih edilir. Bunlardan biri olan dekoratif pirinç lambader modelleri kendi içinde de çeşitli tasarımları sunar. Pirinç modellerde eskitme ya da Osmanlı motifli gibi farklı tasarımlar tercih edilebilir. Özellikle eskitme modeller klasiğin yanı sıra retro tarz arayanlar için de oldukça idealdir. Hasırlı modeller de retro ve modern dekorasyonun vazgeçilmezidir. Halatlı lambader modelleri arasında tıpkı hasır tasarımlarda olduğu gibi ayrı ayrı abajuru veya ayakları ya da tamamı hasır ile dekore edilmiş çeşitler bulunur.

 Ahşabın Şıklığı; Ahşap Lambader Tasarımları

Tasarımın yansıtmak istediği dönem fark etmeksizin ahşabın şıklığı her dekorasyon elemanında görülür. Ahşap bazen zarafetiyle klasik tasarımlara estetik katarken bazen modern dokunuşların başında gelir. Tüm aydınlatma çeşitlerinde de ahşap kullanımına çok sık rastlanır. Lambader çeşitlerindeyse özellikle ahşap kullanımı fazlasıyla tercih edilir. Sarkıt lambader modellerinden klasik 3 ayaklı lambaderlere kadar pek çok tasarımlarda ahşap ayak kullanımı oldukça şık ve estetik durmaktadır. Bu tasarımlarda tercih edilen bir diğer model ise 3 başlıklı gibi ortamın aydınlığını daha da artıran modellerdir. Retro ya da salaş tasarımlarda sık sık karşılaşılan bu köşe lambası çeşitleri arasında sehpalı modeller de bulunur. Kütük lambader olarak da bilinen bu çeşitlerde aynı zamanda 2 başlı ya da klasik olarak tek başlı modeller de tercih edilir. Bir ağaç görüntüsü veren bu modeller, ofiste ya da evde özellikle bitkilerin yanında mükemmel bir uyum sağlayabilir. Rahat ve sıcak bir ortam yaratmak için uygun olan doğal görünümlü bu modeller, ahşabın cazipliği ile salaş konsepte sahip kafe ve restoranlarda da tercih edilmektedir. Bunlar dışında ahşabın farklı tonlarının kullanıldığı ya da yine ahşaptan siyah ve beyaz gibi renk seçeneklerinin olduğu köşe lambası modelleri de vardır.

Ağaç lambader model tercihlerinde daha salaş ya da modern bir dekorasyon oluşturmak için halatlı seçenekler tercih edilebilir. Ahşap ayaklara sarılmış bir halat ile salaş bir görüntü elde edilebilir. Aynı şekilde ahşap ayaklarda halat tasarımlı abajurlar da modern bir görünüm sağlar.  Yine bu tasarımda abajuru hasır tercih etmek de önerilen tasarımlar arasındadır. Ağaç türlerinin doğallığının yansıdığı bir diğer lambader çeşidi ise bambudur. Bambu lambader modelleri, egzotik havası ile ortamın atmosferini değiştirir. Bambu, özellikle modern tasarımlarda 3 ayaklı lambaderlerin ayak kısımlarında kullanılır. Dayanıklılığı ile bilinen bambu ağacının çelikten daha güçlü bir yapıya sahip olduğu kanıtlanmıştır. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu ağaç türü, özellikle dayanıklılığı sayesinde inşaat, tekstil ve mobilya sektöründe fazlasıyla kullanılmaktadır.  Duvara monte edilen ve genellikle dekor amaçlı tercih edilen modellerde ışığın bambu borularına vurduğu tasarımlar da görülür. Bu tasarımlarda genellikle LED aydınlatma şekli kullanılır. Ahşap dışında metal lambader modelleri de şık duruşu ve efsane tasarım çeşitleriyle oldukça tercih edilir. Yine ahşap ve metalin buluştuğu farklı ve yenilikçi tasarımlar da mevcuttur. Siz de ihtiyacınıza ve tarzınıza uygun ahşap, metal, hasır ya da halat birçok tasarımı tercih edebilirsiniz.

 Tasarıma Göre Dekoratif Lambader Seçimi

Ev ve ofis gibi alanlarda belli bir modayı yansıtmak ya da tasarımda uyumlu bir düzen oluşturmak zor gibi gözükebilir. Bu noktada özellikle dekorasyon ürünleri oldukça önem taşır. Yenilikçi bir bakış açısına sahip, modern ve şık ofisler için dekorasyonun önemi göz ardı edilemez. Dekorasyonun hem bir parçası olarak, hem de dekorasyonun tamamının görselinde büyük önem taşıyan lambader çeşitleri, yenilikçi ofisler için modern tasarımlarda üretilir. Modern lambader çeşitleri arasında siyahın şıklığından grinin cazibesine kadar birçok renk seçeneğinin yanı sıra ahşap ve metal gibi malzemelerle ortamın dekorasyonuna uygun üretimler de bulunur. Tasarım lambader çeşitleri ile ev ve iş yeri dekorasyonları artık daha eğlenceli hale gelir. Özellikle evler için sıkça tercih edilen bir diğer dekorasyon çeşidi ise retro tarzlardır. Evinizin dışında giyim tarzınız bile retro olabilir. Retro lambader çeşitleri de bu tarzın sevenleri için oldukça uygundur. Modellerde ince bir metalden oluşan tek ayaklı çeşitler ve burgulu vizon tarzlar öne çıkan tasarımlar arasındadır. Yine eskitme de retro modellerde fazlasıyla kullanılan bir tasarım şeklidir. Renk olarak da siyah, metal, krem ve gold seçenekler retro modeller arasına girer.

Retro ve modern tarzlar dışında şıklığı klasikte bulanların lambader tercihi de bu yönde olacaktır. İnce dizayn edilmiş bazı retro modeller de klasikler arasında sayılabilir. Bunun dışında özellikle ahşap klasiklerde fazlasıyla tercih edilir. Beyaz ahşap ayaklar ve oymalı modeller bunlar arasında sayılabilir. Metal de klasik köşe lambası tasarımları arasında yerini almış malzemelerden biridir. Şıklık ararken ince ve tek ayaklı model tercih edenler için metal önemli bir yer tutar. Evde modern bir tasarım tercih etseniz bile ofisiniz ya da çalışma odanız için klasik tercih edebilirsiniz. Deve boynu lambader modeli bu alanlar için özellikle önerilen tasarımlar arasındadır. Kemerli bir tabana sahip olan bu modelin diğer adı ise kavisli lambaderdir. Bu modelde ayak önce dik gelir daha sonra karşıya uzanır ve tıpkı bir deve boynuna benzer. Bu eğimin getirdiği şıklık klasiğe de ayrı bir renk katar ve farklılık arayanlar için idealdir. Tüm bu çeşitler dışında hem klasikliği, hem de modernliği içinde barındıran bir lambader çeşidi daha vardır. LED’li lambader modelleri ikisi bir arada olarak karşımıza çıkar. LED’liden deve boynuna pembeden siyaha birçok tasarım seçeneği ile tüm lambader seçeneği Hepsiburada güvencesi ile tek tıkla ayağınıza gelir.

Lambader Nasıl Kurulur?

Lambaderler, ekstra bir çaba gerektirmeksizin parçaların birbirlerine kolayca takılması ile kurulur. Ardından fişe takıp çalıştırılır.

Lambader Nereye Konur?

Dekoratif amaçlı kullanımda kişinin beğenisi lambaderin evdeki konumunu belirler. İşlevsel olarak kullanılıyorsa direkt ışığa maruz kalmamak adına oturulan alana uzak ya da koltuğun arkasına konmalıdır.

Lambader Ne İşe Yarar?

Lambader bir çeşit aydınlatma türüdür. Diğer aydınlatmalardan en önemli farkı ise tasarım odaklı üretilmesi ve dekoratif amaçla kullanım sıklığıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Lambader Fiyatları ve Modelleri

5201 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 46 / 5201 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?