Klozet Kapağı Fiyatları

Klozet Kapağı

Temel ihtiyaçlar arasında yer alan klozet kapağı modelleri daha hijyenik bir kullanım sunar. Evlerde, iş yerlerinde ve okul gibi alanlarda kullanımına yer verilen bu kapaklar daha rahat bir şekilde ihtiyaç gidermenize yardımcı olur. Manuel olarak takılabilen ve oldukça konforlu şekilde kullanılmakta olan klozet kapağı montajı ile de kolaylık sağlar. Hem dekorasyon amacıyla hem de çocuklara tuvalet eğitimi vermek amacıyla kullanılan kapaklar banyo ve tuvaletlerde estetik bir görünüm sunar. Kullanımı çok eski zamanlardan bu yana devam eden kapakların değişik tasarımları, renkleri ve ölçüleri mevcuttur. Oturma yerlerini daha rahat ve daha kullanışlı hale getirir. Ultra hijyen elde etmenizi sağlayan ve her geçen gün gelişen tasarımları ile daha estetik kullanımlar sunan kapaklar her türlü klozete uygun şekilde sunulur. Temizlik ve hijyenik bir ortam tuvalet ve banyolarda en önemli durumlardır. Özellikle de birden fazla kişinin kullandığı klozetlerde temizliği en üst seviyede tutmak için kapak kullanımı çok daha fazla öneme sahiptir. Temelde temizlik ve hijyeni ele alan klozet kapağı yavaş kapanan, otomatik şekilde kapanan ya da manuel olarak kapanan tasarımlara sahiptir. Kullanımı her modelde son derece pratik olan kapakların ölçüleri de klozete göre değişiklik gösterebilir. Klozet kullanımını hem daha esnek hem de daha kolay hale getirir. Örtüsüz ya da örtülü şekilde tasarlanan modeller, banyolarınızın ya da tuvaletlerinizin dekor ve renk tonlarına uygun şekilde temin edebilirsiniz. Çeşitli markaların sunduğu modellerde dayanıklılık, fiyat, ölçü ve rahatlık açısından da farklılık meydana gelebilir. Oldukça kolay bir şekilde takılan ve temizliği de son derece pratik olan modellerdir. Güvenli bir şekilde 7’den 70’e herkesin tuvalet ihtiyacını gidermesini sağlar. Klozetlerin orijinal oturma alanları büyük ya da küçük geldiğinde, herkese göre ayarlanabilen kapaklar konforu en üst seviyeye çıkarır. 

Klozet Kapağı Modelleri

Evlerden şirketlere, okullardan kafelere, restoranlardan toplu kullanım alanlarına varana kadar birçok alanda kullanımı artan klozet rezervuar kapağı modelleri ihtiyacınızı çok daha rahat giderebilmenizde yardımcı olur. Klozete oturmakta zorlananlar, hijyenik açıdan üst seviye temizlik elde etmek isteyenler ve estetik açıdan dekorlarında uyum elde etmek isteyenler için klozet kapağı modelleri çok çeşitli renk, desen ve ölçülere sahiptir. Hem çocuk hem yetişkin kullanımına uygun olan modeller en çok tercih edilen modellerdir. Standart oval klozetlere tam oturan bu modellerde genellikle beyaz renk ön plana çıkar. Kırılmaz plastik kullanılarak tasarlanan modeller %100 yerli üretime sahiptir. Oval olan tüm klozetlere uygun ölçüleri mevcuttur. Kare olan klozetler için de kare şeklinde kapaklar tasarlanır. Çift kullanıma sahip olan modeller iç içe geçirmeli şekilde takılır. Çocuklar kullanacağı zaman daha dar olan kısmını açabilirler. Yetişkinler kullanacağı zaman da daha geniş kısmını açabilirler. Birden fazla kullanıma sahip olan bu modeller evlerde daha fazla tercih ediliyor. Takıp çıkarması çok pratik olan ve kolay şekilde temizlenen bir diğer model ise klozet kapağı amortisörlü modellerdir. Otomatik olarak yavaşça kapanma özelliğine sahiptir. Çocuklar için de yetişkinler için de kullanımı uygundur. İhtiyacınızı giderdikten sonra manuel olarak ufak bir dokunuş yapmanız yeterli olur. Sonrasında çok yavaş bir şekilde kapak kendiliğinden kapanır. Bu özelliği sayesinde hem kapaklar hem de klozetler zarar görmez kırılmaz ve yıpranmaz. Böylece çok daha uzun yıllar boyunca da kullanmaya devam edebilirsiniz. Klozet kapağı amortisörü takılacak olan klozetin boyutuna göre ayarlanabilir. Dilediğiniz hızda kapanmasına olanak sağlar. Amortisörlü modeller daha çok duvara sıfır olan klozetler için tercih edilir. Bir ürünü temin etmeden önce mutlaka özelliklerini yakından incelemeli ve klozetinizin ölçülerine, kare ve oval oluşuna ya da duvara sıfır olup olmayışına göre temin etmelisiniz. Bu şekilde dikkatle temin ettiğiniz takdirde çok daha uygun modelleri bulabilir ve iade ya da değişim yapmak zorunda kalmazsınız. 

Çocuk Oturaklı Klozet Kapağı Modelleri

Kullanım açısından hem dayanıklı hem de son derece pratik olan klozet kapağı çocuk oturaklı modeller tamamen çocuklara özel tasarımlara sahiptir. Özellikle de tuvalet eğitimi boyunca çocukların daha rahat hissetmesi ve korkmadan bu sorumluluğu alması oldukça önemlidir. Bu açıdan hem çocuklara hem de ebeveynlere rahatlık sunan klozet kapağı aparatları mevcuttur. Sadece çocuklar için kullanılan modellerin yanı sıra hem çocuk hem yetişkinler için kullanılan modeller de mevcuttur. Çocukların tuvalet eğitimi boyunca klozete oturmaktan korkmaması, kendilerini sıkmaması ve kaslarının gelişmesi için onların beğenisine sunulan renkli ve desenli klozet kapağı ortusu modelleri de mevcuttur. Örtülerde kullanılan desenlerde tüm renk tonları mevcuttur. Çocukların sevdiği çizgi film karakterleri, çiçek ve hayvan desenleri, sevimli anime karakterleri ve birçok desene yer verilir. Böylece dekoratif açıdan sunduğu güzelliğin yanı sıra çocuklar için de sevimli bir ortam haline dönüşür. Bu örtülerin renkli ve desenli tasarımları sayesinde çocuklar klozete oturmaktan korkmaz ve tuvalet eğitimlerini çok daha kısa sürede tamamlarlar. Kare klozetler için ayrı oval klozetler için ayrı modeller mevcuttur. Mıknatıslı olan modelleri de bulabilirsiniz. Klozet kapaklarının üzerinde daha sıkı bir kullanım sağlar. Aynı zamanda çocuklar büyüdüğü zaman kolaylıkla çıkarabileceğiniz mekanizmaları mevcuttur. Çok kolay bir şekilde montajı yapılan bu kapaklar tak-çıkar özelliğe de sahiptir. Kullanım dışında çıkararak basit bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz. Şık ve konforlu olan modeller teknolojik özelliklere de sahiptir. Çocukların tuvalet eğitiminde şarkı çalan ve onlara yönlendirme yapan modeller de mevcuttur. Hem çarpıcı renk ve desenleri bulunan hem de sesli şekilde uyarı yapan modeller çok daha kolay bir eğitim geçirmenize de olanak sunar. Aynı zamanda klozet kapağı menteşesi kısımlarında kapağı kaldırmak için sevimli bölümler de mevcuttur. Çeşitli hayvan figürleri kullanılarak takılan bu aparatlar kapakların hijyenik bir şekilde kaldırılmasını sağlar. Bu aparatlarda ve kapakların alt kısımlarında kullanılan LED paneller de mevcuttur. Banyo ve tuvaletlerin ışıklarını yakmanıza gerek kalmadan bu renkli ışıklarla kullanım sağlayabilirsiniz. 

Klozet Kapağı Ölçüleri

Oval ve kare olarak ayrılan klozetlerde genellikle ölçüler standarttır. Alınan klozet kapağı ölçüsü de buna uygun olmalıdır. Ancak daha büyük ya da daha küçük klozetler için kapak temin ederken özel olarak seçmeniz gerekir. Klozet kapağı ölçüleri genel olarak 32 cm genişliğe sahiptir. Bu ölçü tam olarak standart oval ve standart klozet kapakları için geçerlidir. Duvara sıfır olan, ışıklı olan ya da amortisörlü olan kapaklarda ölçüler de değişebilir. İlk kez temin edecek olanlar klozet kapağı ölçüleri standart mı? Sorusuna yanıt arıyor olabilirler. Oval ve kare bazı modellerde elbette standart ölçüler mevcuttur. Ancak tüm kapak modelleri standart demek yanlış olabilir. Sizler de temin etmeden önce klozetinizin uzunluğunu, yüksekliğini ve genişliğini ölçerek en uygun ölçülerde kapak temin edebilirsiniz. Bazı modellerde alttan sıkma özelliği de bulunur. Bu modeller daha geniş ölçülere sahip olabilir. Temin etmek istediğiniz modelin tüm özelliklerini göz önünde bulundurarak o modele ait olan uygun ölçüleri bulabilirsiniz. Ölçüleri fark etmeksizin tüm modellerde kırılmaya dayanıklı plastik ham maddeler kullanılır. Alttan sıkmalı modeller, amortisörlü modeller, LED panelli modeller ya da hem çocuk hem yetişkinler için kullanıma uygun modelleri kırılma meydana gelmeden uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Ürünlerde kullanılan ham maddenin yanı sıra renk ve tasarımlar da önem taşır. Ölçülere en uygun detayların kullanıldığı bu modeller nem ve sıcaktan etkilenmez. Temizliği sade su ile dahi yapılabilir. Leke tutmaz özelliği sayesinde hijyeni uzun süre korumanıza yardımcı olur. Aynı zamanda hem sıcak su hem soğuk su ile temizlenebilir. Solmaz ve çizilmez yüzeyleri sayesinde orijinal bir klozet ürünü gibi görünür. Bu sayede dekoratif açıdan da sorun yaşamazsınız. 

Klozet Kapağı Nasıl Takılır? 

İlk kez temin edenlerin aklında klozet kapağı nasıl takılır? Sorusu yer alır. Oldukça kolay bir montajı vardır. Ancak temin ettiğiniz modellerin özelliklerine göre takmanız gerekir. Öncelikle klozetin tamamen temizlenmiş ve kurulanmış olduğundan emin olmalısınız. İyice kuruyan klozetin üst kısmına hafif pamuklu havlu yerleştirebilirsiniz. Bunun amacı klozete herhangi bir darbe gelmesini önlemektir. Daha sonra kapağı klozetin arka kısmına sıfır olarak şekilde yerleştirmelisiniz. Tam olarak oturum sağlayan kapağın menteşe bölümünü sıkmalısınız. İyice sıktıktan sonra kapak oturur ve sağlam bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Yedek parçaları bulunan modellerin parçalarını mutlaka saklamalısınız. Kapağı takarken en önemli kısım menteşe kısmını kapatmak ve iyice vidalamaktır. Kullanılan klozet kapağı vidası tamamen modellerin kapaklarına özel vidalardır. Her modelin içinde kendine ait olan vidaları çıkar. Bu vidaların baş kısmına uygun bir pense ya da şarjlı matkap kullanabilirsiniz. El gücünüze güvendiğiniz takdirde pense ile iyice sıkmanız yeterlidir. Daha sıkı ve uzun ömürlü kullanım için şarjlı matkap ile montajını sağlayabilirsiniz. Amortisörlü modelleri tercih ettiğinizde de aynı şekilde montajını yapabilir ve takabilirsiniz. Amortisör ayarını da tam olarak montaj esnasında yapabilirsiniz. Ne kadar hızlı ya da ne kadar yavaş kapanmasını isterseniz tercihe bağlı olarak bu hızı ayarlayabilirsiniz. 

Klozet Kapağı Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Hem dekorasyon açısından hem de rahat kullanım açısından temel ihtiyaçlar arasında yer alan klozet kapakları kullanılırken dikkat edilmesi gereken hususlar mevcuttur. Öncelikle seçim yaparken klozetinizin ölçülerine ve boyutuna en uygun olan kapakları tercih etmelisiniz. Kapak değişimi yaparken çok titiz davranmalı ve dekorunuzla da uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Montajını yaptıktan sonra eğer manuel bir kapak tercih ettiyseniz kapatırken yavaş davranmalısınız. Amortisörlü bir model tercih ettiyseniz kendiliğinden kapanma özelliği vardır. Bu nedenle sizin ufak bir şekilde kapağa dokunmanız yeterlidir. Hem kare klozetler için hem de oval klozetler için kullanıma uygun olan kapaklar kırılmaya dayanıklı plastiklerden elde edilir. Ancak yine de temizlerken ve kapatırken hızlı davranmamak oldukça önemlidir. Vidalarının tam oturduğundan emin olmanız gerekir. Eğer vidalarında bir sorun meydana gelirse yağlama yaparak yeniden yerlerine yerleştirmelisiniz. Montaj yaptıktan hemen sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak daha sağlıklı bir kullanım için bir gün geçmesini beklemek daha uygundur. Kapaklarda plastik malzemelerin yanı sıra duroplast, nuvoplat ve ahşap malzemelerin kullanıldığı modeller de mevcuttur. İçerdiği ham maddeye bağlı olarak temizlik aşamasında kullanacağınız içeriklere de dikkat etmelisiniz. Böylece solma ya da renginde değişmeler meydana gelmez. Polyester ya da kontrplak kullanılarak tasarlanan kapaklarda paslanmaz çelikten elde edilen menteşelere de yer verilir. Klozet kapaklarını temizlerken bulaşık teli ya da sert süngerle kullanmamalısınız. Ürünleri çizmemek ve kalıcı hasarlar meydana getirmemek adına yumuşak süngerler ve sıvı deterjanlar tercih etmelisiniz. Kapaklarda kireç ve benzeri kalıcı kirler meydana geldiğinde kireç sökücü kullanabilirsiniz. Ancak uzun süre üzerinde kalmamasına ve hemen durulamaya özen göstermelisiniz. 

Klozet Kapağı Fiyatları 

Çeşitli tasarımlara ve farklı ham maddelere sahip olan klozet kapağı fiyatları ölçülerine, renk ve desenlerine, menteşelerinde kullanılan malzemelerine bağlı olarak farklı fiyatlara sahip olabilir. Kullanımı gerçek anlamda rahat ve gerekli olan klozet kapaklarının ahşap ve polyester gibi çeşitli tasarımları olduğunda da fiyat farklılıkları ortaya çıkabilir. Ancak genel olarak standart ölçülere ve beyaz plastik ham maddeye sahip olan modellerde fiyatlar son derece uygundur. Klozetlerinizin kapakları artık yıprandığında, boyasında akma ya da soyulmalar meydana geldiğinde, menteşe ve vidaları atmaya başladığında değiştirmeniz gerektiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Kapaklarınız eskidiğinde dikkatle sökebilir ve yenisini monte edebilirsiniz. Yeni kapaklarınızın montajını yapmadan önce klozetin iyice temizlendiğinden ve kurulandığından emin olabilirsiniz. Çeşitli modeller arasında hem banyonuza hem de bütçenize en uygun olan modelleri seçebilir ve gönül rahatlığıyla kullanmaya başlayabilirsiniz. İster amortisörlü modelleri alarak otomatik kapanma elde edebilirsiniz ister LED panelli modelleri alarak daha şık bir ambiyans elde edebilirsiniz. Kullanılan artı detaylar modellerde artı fiyat olarak karşınıza çıkabilir. En sade ve basit dekorasyona sahip olan banyolardan en şık ve ağır dekorasyona sahip olan banyolara varana kadar tüm klozetler için uygun kapaklar mevcuttur. Ekstra kapak kaldırma aparatı bulunan modellerde de fiyat farklılıkları ön plana çıkabilir. Sizin için en uygun markaların kaliteli ve uygun fiyatlı olan modelleri burada yerini alıyor. 

İkili Klozet Kapağı Modelleri

En çok tercih edilen kapak modelleri arasında ikili klozet kapağı modelleri yer alır. Bu modeller hem çocuklara hem yetişkinlere hitap eden modellerdir. Anti bakteriyel özelliğe sahip olan ikili kapaklarda kırılma meydana gelmez. Tüm klasik ve standart ölçülere sahip olan klozetlere uyumlu şekilde takılır. Non-toxic malzemeler kullanılarak üretilen ikili kapaklar sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen şekilde tasarlanır. Temizlik açısından son derece hijyenik olan modelleri hem çocuklar hem yetişkinler aynı zamanda kullanabilirler. Genellikle adaptörlü olan modellerde yavaş yavaş kapanma özelliği yer aldığı için çocukların boyu erişemediğinde otomatik olarak kapanır. Çocuklar klozete oturmak istediğinde küçük olan iç kısmı indirmeleri yeterli olur. Çocukların kullanımı dışındayken ise yetişkinler için dış geniş kısmı kullanılır. İki kapak iç içe geçmiş şekilde bir tasarımı mevcuttur. En üst kısmında ise kapatıcı alan mevcuttur. Tamamen kullanım dışıyken hijyeni korumak ve klozetten gelecek olan kötü kokuları engellemek amacıyla üst kısmı kapatabilirsiniz. Kullanacak olan yaş grubuna göre ikili kısımdan uygun olan kısmın klozete indirilmesi yeterlidir. Aynı zamanda tak-çıkar özelliği bulunduğu için ister takılı durumda ister çıkardığınız zaman temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece her an kullanımının ne kadar kolay olduğunu da görebilirsiniz. 

Klozet Kapağı Kullanımı Zor Mudur?

Klozet kapaklarının montajı da kullanımı da çok pratiktir. Montajdan sonra kullanımına hemen geçilebilir. Hiçbir zorluğu bulunmaz. 

Klozet Kapağı Olmazsa Ne Olur?

Oturma alanında bir eksiklik meydana gelir. Hem çocukların hem de yetişkinlerin tuvalet ihtiyacını tam anlamıyla giderebilmesi için doğru pozisyonda ve yumuşaklıkta klozete oturması gerekir. Bunu en güzel şekilde kapak modelleri sağlar. 

Klozet Kapaklarını Herkes Kullanabilir Mi? 

7’den 70’e herkesin kullanımı için tasarlanan modeller mevcuttur. Özellikle de çocukların klozete oturmasında bir sorun yaşamaması ve onların fiziksel gücüne uygun şekilde oturabilmesi için klozet kapaklarının kullanımı çok önemlidir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Klozet Kapağı

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Banyo & Mutfak
Banyo & Mutfak
Vitrifiye
Vitrifiye
Klozet Kapağı
Klozet Kapağı
Ahşap
Ahşap
Dekoratif
Dekoratif
Plastik
Plastik
Çocuk Klozet Kapakları
Çocuk Klozet Kapakları
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Marka
Toplam 40 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?