Orta Sehpa

Sadece ev ortamının değil iş yerlerinin de dekorasyonlarının vazgeçilmez parçalarından biri olan orta sehpalar, yıllardır insanların sıklıkla kullandığı mobilyalardan biridir. Kullanıldığı yerde odanın dekorasyonunda bütünleyici bir hava katmaya yardımcı olan orta sehpalar aynı zamanda misafir geldiğinde servis amaçlı da kullanılır. Ofis gibi toplu ortamlarda ise üzerine dergi, broşür ve ürün konularak sunum yapılmak için tercih edilir. Her ortamda kullanılmak için orta sehpalar, farklı boyut ve özelliklere sahiptir. Modeller hem malzeme hem de görsel açıdan çeşitlilik gösterir. Birbirinden farklı tasarımlardaki sehpalar, kullanışlı ve uzun süre dayanıklı olması nedeniyle çoğunlukla ahşap olan materyallerden üretilir. Görsel ve boyutsal özelliklerinin dışında kullanım amacına göre de birçok orta sehpa tasarımları bulunur. Büyük boyutların dışında, küçük ve çok amaçlı kullanımı ile açılır kapanır sehpalar özellikle çok küçük odalara sahip olan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır.

Görsel olarak küçücük görüntüsüyle oldukça sempatik duran bu sehpalar aynı zamanda misafirleriniz geldiğinde büyük ihtiyaçların giderilmesinde de yardımcı olur. İhtiyaca göre özel olarak tasarlanan bu orta sehpa modeli kurulu mekanizması sayesinde kolay bir şekilde istenilen şekle sokulabilir. Bu nedenle markalar çıkardığı koleksiyonlarında bu sehpalara çok fazla sayıda yer verir. Tasarlanan orta sehpa modelleri otantik, modern, minimalist ve sade gibi farklı stillerle uyum sağlayacak şekilde üretilir. Modellerin gövdesiyle uyum sağlayan ayak parçaları da tasarımlara görsel zenginlik kazandırır. Tüketicilerin taleplerine uygunluk gösteren birbirinden şık orta sehpalar, evlere ve iş yerlerine kattığı ışıltılı modelleriyle kullanıcıların beğenisini kazanır. Orta sehpa tasarımlarındaki güzel ve yaratıcı dokunuşlar ile siz de kullanmak istediğiniz alanlara renk katabilir ve şıklığı bu modeller sayesinde yakalayabilirsiniz.

Ergonomik Orta Sehpa Modelleri

Evinizdeki dekor tarzınıza etkili dokunuşlar yapmanızı sağlayan orta sehpa modelleri, birbirinden farklı tasarımlarıyla mobilyalarınızın güzelliğini başarılı bir şekilde gözler önüne sermenizi sağlar. Orta sehpalar ihtiyaç için kullanılan ürünlerden olsa da birçok alanda dekorasyona da katkısı bulunur. Farklı genişlikteki alanlar düşünülerek bu alanlara özel farklı modeller kullanılması gerekir. Geniş salonlardaki alanların dolu bir görünüme ulaşması için standarttan daha büyük olan sehpalar kullanılır. Ortama kattığı hava dışında büyük sehpalar kullanışlı oldukları için de sık tercih edilen boyutlar arasında yerini alır. Orta sehpaların daha estetik görüntü vermesi için geometrik şekiller ön planda tutulur. Özellikle geniş mekanlardaki koltuk aralarının genişliği yuvarlak formdaki orta sehpalar ile kapatılarak görüntü de bir doluluk yaratır. Eğer sizin de yaşam alanınızda büyük bir genişlik varsa farklı tasarımlardaki yuvarlak şekiller bu boşluğu kapatmanızda doğru tercih olur. Görselliğin yanı sıra ihtiyaç amaçlı küçük odalarda ve alanlarda katlanır orta sehpalar tercih edilir. İhtiyaç duyulduğunda açılan modeller diğer zamanlarda katlanılarak kaldırılır. Evlerin dışında küçük ofis ortamlarında da bu modellerin kullanımı uygundur. Küçük alanlar için orta boydaki sehpa modelleri de ihtiyaçları karşılayan özelliklere sahiptir.

Orta sehpalarda ihtiyaç duyulan boyutlardan sonra dikkat çeken önemli bir detay da sehpaların ergonomik bir yapıda olmasıdır. Kullanıcıların beklentileri karşılamak için de markalar ürünlerde çeşitliliğe gider. Bu nedenle büyük bir çoğunluğun kullandığı sabit ayaklı sehpaların dışında ayak kısımları tekerlekli olan modeller de üretilir. Ergonomik yapısıyla dikkatleri üzerine geçen ve pratik bir kullanım sunan orta sehpa tekerlekli modelleri ile her anınızda konforun tadını çıkarabilirsiniz. Tekerlek detayı tasarımla estetik bir şekilde bütünleşerek ortama görsel farklılık katar. Ayrıca bu modeller rahat bir şekilde yönlendirme avantajı sayesinde istenilen zamanlarda yerinin kolaylıkla değiştirilmesini sağlar. Bu nedenle hem kullanışlı hem de tasarım açısından başarılı olan modeller arasında yerini alır. Genellikle ahşap suntalam ve MDF’nin kullanıldığı tekerlekli orta sehpaların tekerlek bölümlerinde demir ya da plastik kullanılarak yüksek dayanıklılık göstermesi sağlanır. Bu sayede kullanıcılar tarafından büyük bir övgü toplar.

Küçük odalara sahip olanlar kitap ve diğer eşyalarını koymak için çok amaçlı orta sehpa arayışlarına girer. Bu nedenle satın alınacak olan modelin hem bir sehpa olarak kullanılabilmesi hem de bu eşyaları toplayabilmesi gerekir. Burada farklı bölmeleri ile kitap ve süs eşyaları toplayabilen modeller devreye girer. Bu modeller küçüklü büyüklü bölmeleriyle farklı boyutlarda ortaya çıkar. Kalabalık görüntü oluşturmak istemeyenler için de orta sehpanın altında gizlenmiş olan ayrı ayrı servis sehpaları bulunur. Bakıldığında fark edilmeyen bu sehpalar kullanıcıların beğenisini kazanan ve sıklıkla tercih edilen modellerdendir. Aynanın etkili bir şekilde kullanıldığı aynalı orta sehpa modelleri dekorasyonlara şıklık katarak çarpıcı bir imza atmanıza yardımcı olur. Kullanılan ayna dayanıklı ve kaliteli yapısıyla tüm dikkatleri üzerine çeker. Çizilmelere karşı da dayanıklı olan bu aynalardan tasarlanan modeller ile şıklığı ve kaliteyi bir arada yaşayabilirsiniz. Bazı modellerde temperli aynadan üretilen modeller bazılarında birinci sınıf krom kullanılarak üretilir. Üretilen bütün orta sehpa modellerinde kaliteli üst malzemesi sehpa ayaklarında da kendini gösterir. Böylece baştan aşağı dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen modeller uzun süre boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılma imkanı sunar. Orta sehpaların ayakları kalitesinin yanında kullanılan alanın zeminini çizmeyecek şekilde tasarlanır. Böylece salonunuzda yaşanacak olumsuzlukları uzaklaştırmış olursunuz. Malzemeleri, kaliteleri ve şıklıkları ile başarılı bir bütünlük sağlayan orta sehpalara Hepsiburada sayesinde güvenle ulaşabilirsiniz. Ayrıca doğru ürüne sahip olmak adına orta sehpa yorumlarına göz atabilir, farklı kullanıcıların yorumları ile beğendiğiniz orta sehpa modeli hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Orta Sehpaların Çeşitli Renkleriyle Göz Alıcı Şıklık

Evlerde kullanılan eşyaların dışında dekorasyonu daha çok ön plana çıkaran küçük detayların da önemli bir etkisi bulunur. Markalar ürettikleri modellerde bu etkeni fazlasıyla önemseyerek orta sehpa tasarımlarını bu doğrultuda üretir. Tasarımlardaki farklılığı yaratmak için en üzerinde durulan konulardan biri renklerdir. Modeller üzerinde uygulanılan farklı renkler farklı tasarımlar ile bir araya getirilerek her kullanıcıya hitap etmeye devam eder. Renklerin başarılı bir şekilde bir araya geldiği modeller, hem küçük detayları ön plana çıkarır hem de her stildeki salonun dekorasyonu ile bütünlük yakalar. Orta sehpalarda tasarımlarında en gözde renklerden biri olan ceviz rengi salonlara gösterişli bir hava katar. Ceviz renkte olduğu gibi orta sehpa beyaz renk seçenekleri de başarılı bir şekilde tasarımlarda kullanılarak aranılan sadeliği, duruluğu ve estetik görünümü salonlara verir. Günümüzün modern çizgilerinden ilham alınarak üretilen orta sehpalar, salonlarda hem modern bir hava yaratmaya hem de sadeliğin etkisiyle salonlara şık bir görünüm yaratmaya yardımcı olur. Rengiyle her kullanıcıya hitap eden modellerden biri olan siyah orta sehpalar, birçok mobilyayla uyum sağlayarak göz kamaştırıcı bir görünüme ulaşır. Siz de siyah rengin asaleti ve şıklığı ile salonlarınızdaki görüntüyü farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Farklı renkleride ustalıkla üretilmeye devam edilen ürünler aynı zamanda kullanıcıların beğenisi de kazanmaya devam eder. Farklı renklerin ve tasarımların ustalıkla bir araya geldiği ürünler, salonlarınızda aradığınız uyumu ve bütünlüğü yakalamanıza yardımcı olur. Kullanıldığı alanlardaki mobilyalarla yakaladığı uyum ile tercih edilen bir diğer renk ise krem rengidir. Bu renk kullanıldığı ortamlarda asla yakışmama gibi bir sorun yaratmaz. Hepsiburada’nın sunduğu farklı tarz ve renklerdeki orta sehpalar sayesinde aradığınız her renge kolayca ulaşabilirsiniz.

Kalitesiyle Ön Plana Çıkan Orta Sehpa Malzemeleri

Üretilen orta sehpalar tıpkı model ve tasarımlarda olduğu gibi markaların tarzına göre farklı malzeme çeşitliliğine de sahiptir. Kullanılan malzemelerin en göze çarpan özelliği dayanıklı yapıda olmalarıdır. Dayanıklı malzemeler kullanıcıların ihtiyaç ve zevklerine göre farklı çeşitliliği de beraberinde getirir. Markalar orta sehpa modellerinde genellikle ahşap, masif, ceviz, ağaç, cam, metal ve mermer kullanır. Bu malzemeler tek başına kullanıldığı gibi farklı malzemelerin bir araya gelerek birleşmesiyle de üretilir. Üretilen modellerde tercih edilen malzemeler ürünlerin kalitesine göre değişiklik gösterir. Yaygın olarak ahşap ve ağaç gibi malzemeler kullanılırken, daha lüks ve göze çarpan şık modeller için mermer ve metal malzemeler kullanılır. Orta sehpaların uzun ömürlü ve olası darbeler karşı dayanıklı olmasında kaliteli malzemelerin payı oldukça fazladır. Teknoloji ile birlikte mobilya sektöründeki gelişme ve kişiye özel ürünlerin daha çok üretilmeye başlanmasıyla orta sehpa ürünlerindeki çeşitlilik de gittikçe artar. Kişilerin ihtiyacına ve tercihlerine göre tasarlanan tasarımlar bu sayede geniş alternatifler ortaya çıkarır.

Gerçek ağaç kütüğünden yapılan ve sadece kütüğün işlenmesiyle doğallığından hiçbir şey kaybetmeyen orta sehpalar doğadan hoşlanan kullanıcılar tarafından çok ilgi çeker. Sadece ağaçta üretilen ürünler değil lüks kategorisinde yer alan birçok ürün farklı materyaller kullanılarak üretilir. Bu farklılık dönemsel olarak da değişkenlik gösterir. Son yıllarda ortaya çıkan mermer görünüm de değişikliğe ayak uyduran orta sehpa modellerdir. Bu modellerde gerçek mermer kullanıldığı gibi malzemeye mermer görünümü vererek de üretilen modeller karşınıza çıkar. Camdan üretilen sehpalar ise camın kalitesine göre değişiklik gösterir. Kalitesine göre değişen camlar, daha kolay ya da daha zor temizlenme gibi farklılıklar yaratır. Markaların koleksiyonlarında yer verdiği ceviz malzemesinin dışında cevize oldukça benzeyen masif malzeme de kullanılır. Masif orta sehpalar cevize göre biraz daha modernleştirilerek eskitilmiş bir tarzda üretilir. Uygulanan bu tarz ise modernliği şıklıkla buluşturmuş olur.

Orta Sehpalar İle Daha Şık ve Modern Salonlar

Ev tasarımına büyük destek olan camlı sehpa modelleri evinizdeki tasarım anlayışını ön plana çıkarmanıza destek olur. Salonlara kattığı ağır ve şık duruşları yıllar geçse bile her zaman modern dünyaya ayak uydurur. Çarpıcı tasarımların göz önünde olduğu bu modeller sayesinde sizler de yakalanan şık görünümü salonlarınıza yansıtma şansına erişebilirsiniz. Camın kusursuz görüntüsü üzerine yerleştireceğiniz dekoratif eşyalarınız ile camlı orta sehpa modellerinin güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Modern havasıyla salonlara şıklığı getiren bir diğer model ise mermerden üretilen orta sehpalardır. Bu modeller salonlarınızda daha havalı bir şıklık esintisi yaratma konusunda size yardımcı olur. Kullanılan gerçek veya mermer görüntüsüyle tasarıma etkili ve çekici bir anlam yükselten bu ürünler her sezon en trendler listesinde yerini alır. Mermer yüzeydeki orta sehpalar mermerdeki gibi kaliteli sehpa ayaklarıyla sağlam kullanım olanağı da sağlar. Mermer gibi sağlam ve şık modellerden biri olan metal orta sehpalar da gözde olan modellerden biridir. Bu modeldeki sehpalar salonunuzun etkili yönlerini daha çok ortaya çıkarmanıza olanak sunar. Genleşme yapmayan yapısıyla da uzun yıllar boyunca kullanılma imkanı tanır. Kullanılan metalin kalitesi paslanma yapmayarak salonunuzun ışıltısını her daim artırmanızı sağlar. Siz de modern çizgiden uzaklaşmadan şıklığı yakalamak için birçok markanın sunduğu orta sehpa çeşitlerine göz atabilir, isteklerinizi fazlasıyla tatmin edebilecek yüzlerce modeli kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konforun Tadını Açılabilir Orta Sehpalar İle Çıkarın

Orta sehpa çeşitleri arasında yer alan açılabilir sehpalar, kullanışlı tasarımları ve dekoratif görüntüsüyle hayata büyük kolaylık katar. İlk bakışta klasik bir orta sehpa görünümüne sahip olan açılabilir sehpalar, hareketli mekanizması ile genişleyerek çalışma masası veya yemek masası boyutuna ulaşır. İçinde yer alan özel çekmecesi ile çatal, bıçak ve masa örtüleri gibi eşyaların saklanmasına yardım eder. Ayrıca tek bir mobilya olması ile hem bütçeden hem de alandan tasarruf edilmesini sağlar. Bu modellerin kullanımı da oldukça basittir. Mekanizmasında bulunan otomatik yaylı sistem sehpanın rahatlıkla açılmasını ve istenilen şekle girmesini sağlar. Aynı şekilde de tekrar eski haline döndürülür. Bu modeller ayrıca yemek masasının sığmadığı salonlar için büyük avantaj sunar. Genellikle ahşap, demir ya da MDF’den üretilen bu sehpalar kalabalık aile yemeklerinde kahraman bir role bürünür. Küçük ve kolay taşınabilmesi ile isteğe göre balkon ya da bahçelerde de kullanılır. Yemek masası, çalışma masası gibi her türlü ihtiyacı karşılayan açılabilir orta sehpalar, daha fazla yaşam alanı oluşturarak daha ferah bir ortam yaratır. Ayrıca sadece orta sehpa olarak kullanıldığında bile oldukça şık ve estetik bir görünüme sahiptir. Markalar her kullanıcıyı düşünerek ürettiği bu modeldeki sehpaların farklı boyutlarını da üretir. Böylelikle kullanım alanınıza ve kullanacak kişi sayısına göre tercih yapabilir, fazla alan yaratabilmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Diğer sehpa modellerinde olduğu gibi açılabilir orta sehpalarda her evin dekoruna uyum sağlayan tasarımda ve renkte üretilir. Üretilen her model farklı özellikleri ile tercih yelpazesini daha da genişletir. Aranılan bütün ihtiyaçları tek bir tasarımda bulunduran orta sehpalarla yaşam alanınızda kocaman bir yer açabilirsiniz.

Orta Sehpa Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Noktalar

Farklı tasarımsal özelliklerdeki orta sehpalar, farklı malzeme seçenekleriyle de değişkenlik gösterir. Sehpa seçiminde bu özelliklerle birlikte fiyat ve kullanım amacı gibi kriterlere dikkat edilir. Orta sehpa alırken bu kriterleri göz önünde bulundurabilir, kararsız kaldığınız durumlarda bu kategori için yapılmış olan değerlendirmeleri inceleyebilirsiniz. Alışılmışın dışında farklı tarzlarda orta sehpa arıyorsanız, renkli olan modeller aradığınız canlılığı size verir. Ortamın daha spor bir halde görünmesini istiyorsanız da ceviz orta sehpalar ihtiyacınıza karşılık verebilecek modellerdir. Orta sehpa satın alırken tasarımsal özelliklerde mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Klasik olarak tasarlanan kare sehpaların yanı sıra oval gibi farklı geometrik şekillerdeki modeller markaların kullanıcılar için sunduğu model çeşitliliği arasında yer alır. Bu modeller yumuşak kenarları ile özellikle bebekli olan annelerin sıklıkla tercih ettiği modeller arasında gelir. Aynı zamanda sıradanlıktan uzak olmak isteyenler için de geometrik şekillerdeki sehpalar güzel bir alternatiftir. Misafirlerin açık bekleme alanlarında ihtiyacını karşılamak için kullanılan orta sehpalar kullanım kolaylığı sağlaması açısından portatif ve basit olan modellerden tercih edilebilir. Bu nedenle gösterişli ve çok yer kaplayan modeller yerine daha küçük ve kare formdaki orta sehpaları bu alanlarınıza yerleştirebilirsiniz. İşlevsel nitelikler de orta sehpa seçiminde kullanıcılar tarafından aranılan bir özelliktir. Orta sehpalar genellikle sehpa olarak kullanılmak için tercih edilse de evin içinde dar bir alana sahip olanlar farklı beklentiler içine girer. Böyle durumlarda küçük alanlarınızı değerlendirebileceğiniz ev beklentilerinizi karşılayan doğru ürünü seçmeniz gerekir. Çekmeceli, bölmeli, açılır, katlanır gibi farklı özelliklerdeki orta sehpalar bu durum karşısındaki kullanıcıların seçim yapabileceği ürünlerdir.

Uzun Ömürlü Kullanım İçin Doğru Orta Sehpa Kullanımı

Sürekli el altında olan ve sıklıkla kullanılan orta sehpalar, üretiminde kullanılan malzemelerin özelliklerine göre kullanım aşamasında özenli bir bakım gerektirir. Yapılan bu bakım dikkatli ve düzenli olmalıdır. Bu sayede orta sehpalar hoş görüntüsünden hiçbir şey kaybetmezken aynı zamanda uzun ömürlü bir kullanıma da sahip olur. Orta sehpalar arasında model seçmeden önce bakımı için ne kadar zaman ayırabileceğinizi düşünerek karar verebilirsiniz. Özellikle tamamen cam ya da cam bölümlerinin bulunduğu orta sehpalar kullanım açısından en özen isteyen modellerdir. Kullanım sırasında cam üzerinde oluşan lekeler diğer modellere göre daha çabuk belli olduğundan temizliğine ayrı bir özen gösterilmesi gerekir. Bu nedenle bu sehpalar için cam bezleri, toz bırakmadığı ve camın uzun süre parlaklığını korumasını sağladığı için kullanılması gereken malzemelerden biridir. Camda olduğu gibi aynalı olan orta sehpalarda kullanıma bağlı olarak istenmeyen lekelerin oluşmasına neden olabilir. Aynalı olan modeller hassas oldukları için kullanım sırasında dikkatli olunması gereken sehpalardır. Dikkatli kullanıldığı takdirde olumsuz etkilerin önüne geçilebilir. Sadece camlı ve aynalı modelleri değil, ahşap modellerin de görselliğini kaybetmemesi için doğru temizlenilmesi gerekir. Uygulanılan yanlış temizlik ahşabın doğal yapısının bozulmasına ve daha kısa süreli bir kullanıma neden olur. Ayrıca ahşaptan üretilen orta sehpalar, neme ve güneşe karşı hassas bir yapıda olduğu için bu durumlara maruz kalması sehpaların renklerinin solmasına neden olur. Ahşap üzerinde oluşan lekelere karşı nemli bez ve sabun kullanılabilir. Kimyasal içeren temizlik malzemelerinden de uzak durulması gerekir. Kimyasal ürünler yerine limon veya sirke su ile seyreltilerek kullanılmalıdır. Mermer orta sehpaların daha uzun süre kullanılması ve çizilmemesi için de cilalı değilse profesyonel cila ile cilalanması kullanım ömrünün uzatılmasına yardımcı olur. Ahşap ürünlerde kullanılan limon ve sirke mermerin rengini bozacağı için mermer yüzeye sahip olan orta sehpalardan uzak tutulmalı, bunun yerine arap sabunu kullanılarak doğru temizlik yapılmalıdır.

 Orta Sehpa Modellerinin Fiyatları Neye Göre Değişir?

 Farklı markaların ürettiği farklı modellerin fiyatları ürünlerin özelliklerine bağlı olarak birtakım değişiklikler gösterir. Üretimde kullanılan kayın, gürgen ve ceviz gibi malzemeler fiyatların diğer ürünlere oranla daha yüksek seviyede seyretmesine neden olur. Bunun dışında orta sehpaların boyutları da fiyatları etkileyen nedenler arasındadır. Ayrıca kullanım açısından avantajlı ürünler gibi cam, ayna ve metal gibi parçaların kullanıldığı modellerde de fiyat değişiklikleri meydana gelir.

 Orta Sehpalar Hangi Eşyalar ile Dekore Edilebilir?

 Her orta sehpa modeli ile uyum sağlayan ve dekoratif parçaların vazgeçilmez parçaları mumlarla sehpalarınızın havasını değiştirebilirsiniz. Yaprak, koza ve balkabağı gibi mevsimlerin favori objeleri ile de orta sehpalarını hareketlendirebilirsiniz. Cam orta sehpalarınızın üzerinde kullanacağınız metal aksesuarlarla salonunuza ışıltı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca aldığınız sehpa modelinin renkleriyle uyum sağlayabilecek vazolar ile sevdiklerinizden gelen çiçekleri başarılı bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Satın Alınan Orta Sehpalar Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

 Orta sehpaların hangi özelliklere sahip olması gerektiği sizin ihtiyaçlarınıza göre değişiklik gösterir. Eğer küçük bir salona sahipseniz açık renkli sehpa modelleri odanızın daha ferah ve geniş görünmesine yardımcı olur. Çok fazla eşyanız varsa ve oluşan dağınıklığı pratik bir şekilde ortadan kaldırmak istiyorsanız da alacağınız orta sehpanın çekmeceli özelliklere sahip olması gerekir. Ayrıca küçük çocuklarınız veya bebeğiniz varsa cam ve ayna gibi modellerden uzak durmalı, sade ve kenarları yuvarlak formdaki modellere yönelmelisiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Orta Sehpa Fiyatları

5894 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk Tonu