Banyoların genel dekorasyonuna ve tarzına direkt olarak etki eden lavabo modellerinin mutlaka mekâna uygun ölçülerde ve formlarda olacak şekilde seçilmesi gerekiyor. Lavabonun tasarımı kadar hijyeni ve kullanışlılığı da önemli oluyor. Bu nedenle lavabo tercihi yaparken ürünün teknik özelliklerini detaylı olarak incelemek ve ürün çeşidini belirlemeden önce banyoya uyum sağlayacak modelleri listelemek gerekiyor. 

Mekân ve Kullanıma Göre Lavabo Türleri

Lavabo çeşitleri arasında çanak lavabolar, köşe lavabolar, tezgâh altı lavabolar, standart lavabolar, tezgâh üstü lavabolar, yarım tezgâh lavabolar, etajerli lavabolar ve monoblok lavabolar bulunuyor. Farklı lavabo türleri malzeme, renk, ebat, form ve tasarım olarak çeşitlilik gösteriyor. Alandan tasarruf edilmesi gereken durumlar için duvara monte edilen ya da ayaklı lavabo olarak da geçen monoblok lavabo modelleri kullanılıyor. Ancak daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyulan banyolar için ise lavaboyu 40 cm ebadında olan fakat banyo mobilyası barındıran modeller tercih ediliyor.

Bir tezgâh üstü lavabo çeşidi olan çanak lavabolar, mekâna hem şık hem de modern bir görünüm katıyor. Ayaklı lavabolar ise hem yer kaplamamaları hem de su tesisatı sistemine kolay entegre edilmeleri ile tercih sebebi oluyor. 

Daha küçük alanlarda kullanmak için ise mini lavabolar ya da mini monoblok lavabolar kullanılabiliyor. Bu nedenle lavabo türleri arasında seçim yaparken öncelik olarak mekânın genişliğine uygun alternatiflere bakabilir, ardından da zevkinize uygun formu seçebilirsiniz. 

Malzemelerine Göre Lavabolar

Lavabo üretiminde seramik, altın, platin, bakır ve terracota gibi malzemeler kullanılıyor. Lavabo fiyatları da bu malzemelerin içeriğine göre değişkenlik gösteriyor. Aynı zamanda lavabolarda parlak alternatiflerin yanı sıra mat tasarımlar da bulunuyor. Mekânınızın dekorasyonuna ve tasarımına uygun olarak lavabo seçiminde farklı malzeme alternatiflerine yönelebilirsiniz. Ancak malzemenin temizliğine ve uzun ömürlü kullanım sağlayıp sağlamadığına da dikkat etmelisiniz. 

Lavabo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lavabo seçerken hem hijyene ve fonksiyonelliğe hem de estetik detaylara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle lavabonun yerleşeceği alanın ölçüsüne karar vermek gerekiyor. Böylece hem ebat seçimi yapmak hem de lavabonun türüne karar vermek kolaylaşıyor. Standart olarak 40 cm ebadındaki lavaboları tercih ederken daha geniş alanlar için biraz daha büyük lavabolara da yönelebilirsiniz.

Banyonuzda klasik bir tarz yerine daha sıra dışı bir görünüm istiyorsanız country bir stil için daha natürel dokulu ürünleri tercih edebilirsiniz. Modern bir görünüm yaratmak isteyenler için ise dikdörtgen, oval, kare ya da çanak formundaki tezgâh üstü lavabolar doğru tercih oluyor. Ayrıca geniş bir banyo tezgâhınız bulunuyorsa ve iki lavabo ihtiyacınız varsa iki ürünün birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda genel olarak seçtiğiniz lavabonun banyonuzdaki diğer elemanlarla da uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

Renkli lavabo tercih etmeyi düşünenler için lavabonun çizilme ve renk atması gibi bir problem yaşatmayacak olması önemli bir etken oluyor. Bu yüzden pişirme sürecinde kullanılmış olan tekniklere dikkat edebilirsiniz. Lavabolarda görsellik kadar hijyen de çok önemli. Kolay temizlenebilen ve deterjanlardan zarar görmeyen lavabolar, daha uzun ömürlü bir kullanım sağlayarak tercih sebebi oluyor. 

Lavabonuzu seçerken lavabonuz ile birlikte kullanacağınız depolama alanlarını ve banyo mobilyalarını da hesaba katmalısınız. Örneğin, monoblok lavabolar ile her türlü banyo mobilyasını kullanamayabilirsiniz. Banyonuzda mutlaka bir tezgâh olmasını istiyorsanız tezgâh üstü ya da tezgâh altı modellere yönelebilirsiniz.

Banyonuz ya da işletmeniz için en uygun lavabo modelini seçmek için lavabo kategorisini detaylı bir şekilde inceleyebilir; mekânınızla kusursuz bir uyum sağlayacak ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Lavabo Fiyatları ve Modelleri

1.184 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Kale Banyo
  2. Lena
  3. İdevit
  4. Kohler
  5. Turkuaz Seramik
  6. Güral
  7. Puroser
  8. Bocchı
  9. Turkuaz
  10. Sanovit
  11. Bien
  12. Creavit
  13. Seramiksan
  14. VitrA
  15. Hafele
  16. Euroser
  17. Lapino
  18. Camaks
  19. Isvea
  20. Lucco
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/455418/60000509/60004458
Başa dön