Şifonyer

Şifonyer, içinde kayar bir çekmece seti bulunan bir dolaptır. Bu, herhangi bir dolap şemasının sunduğu depolama avantajları ve çok yönlülüğü nedeniyle çok pratik ve yaygın bir zemin dolabı türüdür. Bu tarz dolapların iç mekanlarda tek kullanılmadığı yer, bir drenaj borusunun kurulumuna müdahale edebileceği için lavaboların altı bölümüdür. 

Genel olarak, şifonyer modelleri, 60 santim derinliğinde bir bölmeye açılan bir dolap kapağından ve ikili, üçlü, dörtlü ya da beşli çekmecelerden oluşur. Şifonyer tasarımları, yalnızca çekmecelerden oluşabilir. Tek çekmeceli ve dolap alanı birlikte kullanılan tasarımlar olabilir. Çekmecenin alt kısmı, inşaat malzemelerini korumak için genellikle alt dolap alanından dahili olarak korumalı değildir. Bu nedenle, çekmecenin alt tarafına temas edecek veya onu engelleyecek şekilde büyük nesneler yerleştirilirse çekmecenin hareketinde engeller oluşabilir.

Şifonyerler, o kadar popüler bir tarz ki, hemen hemen her evde en az bir tane bulunuyor. Uygun depolama çözümleri sunan şifonyerler, her bir odada çok işlevsel şekilde kullanılabilir. Akıllı depolama çözümleri sunan şifonyerler, evinizdeki eşyaları ve öğeleri organize etmek için çok faydalıdır. 

Şifonyerleri genel olarak giysileri ve iç çamaşırlarını depolamak için kullanabilirsiniz. Yatak odaları için ideal depolama çözümleridir. Ayrıca bu mobilyalar; çatal bıçak takımlarını, tencereleri, tavaları, vazoları, yemek tabaklarını ve kaseleri depolamak için salonda kullanılır. Bunun yanı sıra bebek bezi, ıslak mendil, bebek pudrası, bebek tulumları, bebek ayakkabıları, emzik, bebek önlükleri, bebek havluları gibi bebek eşyalarını depolamak için bebek odalarında kullanılır. 

Şifonyer Modelleri

Şifonyerler ve komodinler plastik, metal ve ahşap gibi malzemelerden tasarlanır. Plastik ve metal, yaygın olarak kullanılan şifonyer ve komodin malzemeleridir ancak ahşap kadar dayanıklı değildir. Şifonyer malzemesi ve bağlantı yapısı önemli bir husustur çünkü derzler ve çekmece tabanları, düşük kaliteli şifonyerlerde ilk başarısız olan şeyler arasındadır.

Bu tür şifonyer modellerinin ve komodin modellerinin içi ve raf yüzeyleri kolaylıkla silinebilmeleri için gözeneksiz olmalıdır. Bu, iç kısımlarda lekelenme, kabarcıklanma veya aşınma görülmeden dolapların ömrünün uzatılmasına yardımcı olur. Standart iç yüzey malzemeleri melamin ve laminatları içerir. İçeriğin görülmesini kolaylaştırmak için genellikle hafif ahşap tonlu bir renktirler. Bir ahşap kaplama iç veya raf yüzeyindeki nemi emecek, leke bırakmayacak ve ahşabın damarı içinde toprağı hapsedecektir. 

Şifonyerler, giyim eşyalarını düzenlemek için kullanılır. Şifonyer kelimesi aslında tuvalet masasının kısaltılmış şeklidir. Bu da şifonyerin üst kısmının neredeyse her zaman bel hizasında olduğu ve üstünde bir ayna için geniş alan olduğu anlamına gelir. Aynalı şifonyer, kıyafetleri kolayca eşleştirip modellemenizi sağlayan kullanışlı parçalardır. Ayrıca makyaj malzemeleri, cilt bakım malzemeleri ve saç bakım malzemeleri şifonyerde olduğu için sabah rutinlerini daha da hızlandırırlar.

Aynalı Şifonyerler

Yatağınızdan sonra şifonyer muhtemelen yatak odanızdaki en büyük mobilyadır bu nedenle yatak odanızın tarzını belirlemede önemli bir rol oynar. Ancak çok sık olarak kullanılan şifonyerin üst kısmı, dağılmış mücevherler, okunmamış kitaplar, mutfağa dönmeyi bekleyen yemekler ve banyoda daha iyi olacak tuvalet malzemeleri için bir çantaya dönüşür. Bu sizin şifonyerinizi tanımlıyorsa, yatak odanız olabileceği kadar dinlendirici veya çekici değildir. Profesyonel bir iç mimar olmasanız da, birkaç kolay yönergeyle, şifonyerinizi şık bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Yatak odanıza şık ve çağdaş bir tarz katmak istiyorsanız aynalı şifonyer, alanınızda mükemmel dekorasyon parçası olabilir. Aynalı bir kaplama turkuaz, bej, pembe veya mor gibi renklerle güzel bir şekilde eşleşir ve bir odayı anında aydınlatabilir. Bir sonraki aynalı şifonyerinizi satın almadan önce, aşağıdaki tasarım ipuçlarını ve yönergeleri göz önünde bulundurmalısınız.

Aramanız sırasında, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi gösterişli kaplamaya ve malzemeye sahip olacaksınız ki bu nedenle stili ne tür bir yöne çekmek istediğinizi düşünmelisiniz. Tamamen gümüş aynalı bir şifonyer klasiktir. Daha şık bir görünüm için aynalı bir şifonyeri, ahşap bir çerçeve bile eşleştirebilirsiniz. Modaya uygun, çağdaş bir stile imzanızı atmak istiyorsanız, altın vurgulu aynalı şifonyerleri kullanabilirsiniz.

Şifonyer seçmeden önce mutlaka uygun bir şekil ve boyut seçmelisiniz. Aynalı şifonyerler, alanınıza uyması için geniş veya uzun bir mobilya parçasına ihtiyacınız varsa çeşitli şekil, stil ve boyutlarda iyi görünür. Neredeyse bir makyaj masası gibi, bu tür bir mobilya parçası yatak odanızda saçınızı, makyajınızı veya gece cilt bakımı rutininizi yapmak için mükemmeldir. 

Küçük bir yatak odanız varsa, biraz detaylı düşünmeniz gerekir. Altı veya daha fazla çekmeceli uzun bir sandık biçimde şifonyer, alanı verimli kullanmak için idealdir. Işıltılı bir görünüm konusunda endişeleriniz varsa, iç çamaşırı, pijama veya mücevher tutmak için küçük bir iç çamaşırı şifonyeri kullanabilirsiniz.

Ahşap Şifonyerler

Masif ahşap çekmecelerden oluşan şifonyer modelleri işlevsellik, estetik ve dayanıklılığın garantisidir. Kaliteli malzemelerden yapılan bu mobilya parçaları, uzun yıllar hizmet edecek ve mekanı düzenleyecektir. Ahşap şifonyerler her türlü iç mekan için mükemmel çözümdür. Çok çeşitli boyutlar, kapaklar ve çekmece konfigürasyonları eviniz için mükemmel şifonyeri seçmenizi kolaylaştırır. 

Meşe ağacından yapılan endüstriyel şifonyerler, her oturma odası, yatak odası veya ofis için idealdir. Mobilya tabanları, genel olarak siyah boyalı çelik tozdan yapılır. Yapı malzemesi, mobilyanın dayanıklılığını ve uzun ömürlü olmasını garanti eder. Meşe şifonyerlerin genellikle fazla sayıda çekmece gözü vardır. Bu da onları çok geniş ve işlevsel kılar. Meşe ağacından üretilmiş endüstriyel şifonyerler, en yüksek kalitede işlevselliğe ve benzersiz görünüme değer veren herkes için ideal bir seçimdir.

En kaliteli masif meşe ağacından yapılan el yapımı çekmeceler ve şifonyerler, ahşap cila ile korunur, suya ve bozulmaya, çizilmeye karşı dayanıklıdır. Eşsiz tasarım, şifonyer kullanımının kalıcı konforunu garanti eder. Orijinal görünümler, şifonyerleri her iç mekan için mükemmel hale getirir. Çekmeceli dolapların bakımı ve kullanımı kolaydır. Mobilya monte edilmiş olarak teslim edilir, montaj gerekmez.

Şifonyer Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şifonyerler öncelikle kıyafetleri saklamak için kullanılır ve bel yüksekliğindedir ve üzerine bir makyaj aynası yerleştirilir. Sandık şeklindeki şifonyerler ise daha evrenseldir ve genel yatak odası depolaması için kullanılır. Bu tür mobilyalarda havlular, bornozlar, battaniyeler, örtüler, nevresimler, çarşaflar, nevresim takımları, yastıklar ve yorganların depolaması için kullanılır. Örneğin yastıklar, battaniyeler ve diğer çeşitli eşyalar gibi genel yatak odası depolama alanı arıyorsanız, bir yatak odası sandığı satın almanızı öneririz. Kıyafetler ve iç çamaşırları için depolama alanı arıyorsanız çekmeceli bir şifonyer satın almanızı tavsiye ederiz.

Dolap şeklindeki çekmeceli şifonyerlerin tüm farklı şekil ve boyutlarda birçok bölmesi vardır. Odanızda hâlâ bir şey eksik gibi hissediyorsanız, yatak odası mobilyalarında bu tür modelleri seçmeniz akıllıca olur. Şifonyerler ve sandıklar birçok farklı boyutta mevcuttur. Şifonyerin boyutu, saklamak için bir yer bulmak istediğiniz gardırobunuzun boyutuna göre belirlenmelidir.

Yatak odası sandıkları, bazıları daha büyük bölmeler sunarken, diğerleri kolyelerden ve mücevherlerden, şapkalara, DVD'lere ve koleksiyon eşyalarına kadar her şey için daha küçük bölmelere sahip olmak üzere daha fazla seçenekle mevcuttur. 

Sandık şifonyerler, çekmeceli şifonyerlere göre daha ucuzdur. Ancak ikisi farklı amaçlara hizmet eder. Giyinmenize yardımcı olması için ve kıyafetleri saklamak için kullanılan aynalı şifonyer modelleri, yatak odası sandıkları ise genel depolama için kullanılır.

Şifonyer ile Komodin Arasındaki Farklar

Şifonyer modelleri, birkaç spesifik özellik ile tanımlanabilir. İlk belirleyici özelliği dar olmasıdır. Bir şifonyer dar bir alanda yaşayan bir bireyin depolama ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak dar olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu parçalar, beş çekmeceyi üst üste istifleyebilmek ve aslında bir şifonyer kadar depolama alanı sağlamak için özel olarak uzun olacak şekilde tasarlanmıştır. 

Şifonyer, neredeyse her yatak odasında görülebilen temel bir mobilya parçasıdır. Bu mobilya parçaları çok popüler olduğu için aklınıza gelebilecek her stil, boyut ve renkte mevcuttur. Şifonyerler genellikle altı çekmeceye veya daha fazla çekmeceye sahiptir ve komodinlerden daha büyük ve daha derindir. Ek olarak, birçok şifonyerin arka tarafına monte edilmiş uyumlu bir ayna da bulunur. Bir oda çok büyük veya boş görünüyorsa, şifonyer, yatak odası alanını doldurmanın ve stil sahibi bir temayla davetkar bir cazibe yaratmanın mükemmel bir yoludur.

Özetle, şifonyer alçak, uzun ve yatak odasında yeterli alana sahip olanlar için harikadır. Bir şifonyer uzun, dardır ve daha küçük yatak odaları için idealdir. Alan bir sorun değilse, yatak odasında bol miktarda depolama sağlayan uyumlu bir oda teması oluşturmanın en iyi yolu eşleşen bir şifonyer ve sandık setidir. 

Şifonyerler Nasıl Dekore Edilir?

Şifonyerinizin görsel denge sağlamak için üstündeki duvarda büyük bir dekora ihtiyacı vardır. Şifonyer bir pencerenin altına yerleştirilmemiş ise; duvara büyük bir ayna, tek bir sanat eseri veya daha küçük parçalardan oluşan bir koleksiyon asabilirsiniz. En iyi görünüm için, aynanız veya asılı resminiz şifonyerin üst kısmının en az yarısı genişliğinde olmalı ancak şifonyerin kendisinden daha geniş olmamalıdır.

Başucu lambanız veya abajurunuz odanın diğer tarafında ise, şifonyer ikinci bir lamba için harika bir yerdir. Yakınınızda zaten başka bir lambanız varsa, uzun bir bitki, bir tablo, dekoratif sepet, uzun bir mum, uzun bir mücevher kutusu kullanabilirsiniz.

Şık bir görünüm için çeşitli boyut ve şekillerde vurgulu parçalar seçmelisiniz. Küçük saksıda çiçekler, minik mumlar, çerçeveli fotoğraflar, birkaç tane kitap, mini vazolar ve mücevher kutuları gibi parçaları kullanabilirsiniz. İyi tasarlanmış bir şifonyerin, yatak odanızın güzel görünümüne ne kadar katkıda bulunduğunu gördüğünüzde, dağınıklığı önlemenin kolay olduğunu göreceksiniz. 

Şifonyer Temizliği Nasıl Yapılır?

Ahşap ürünlerde yüksek oranda temizlik kimyasalı kullanmak mobilyanıza zarar verebilir. Bu nedenle hafif temizleyicilerden, ıslak bezlerden ve ahşap için özel hazırlanmış temizlik maddelerinden faydalanabilirsiniz. 

Aynalı Şifonyer Modelleri Nelerdir?

Aynalı şifonyer modelleri makyaj yaparken, cilt bakımı yaparken ve saçları şekillendirirken kullanılan bir dekoratif unsurdur. Aynalı şifonyerler, gümüş kaplamalı ve altın kaplamalı olabilir. Ahşap ya da metal malzemelerden tasarlanabilir. 

Şifonyer Satın Almadan Önce Nelere Dikkat Edilmeli?

Şifonyer satın almadan önce, şifonyeri kullanacağınız alanı ve odayı düşünmelisiniz. Ayrıca şifonyeri hangi amaçlarla kullanacağınızı ve hangi ihtiyaçlarınıza yönelik kullanacağınızı bilmelisiniz. Evinizin genel dekorasyon stiliyle uyumlu şifonyer modellerini seçebilirsiniz.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şifonyer Fiyatları

1744 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Yükseklik
Toplam 49 / 1744 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?