Komodin ve Şifonyerler

Komodin-Şifonyer

Evlerin vazgeçilmez eşyalarından biri olan komodin ve şifonyerler, yatak odaları başta olmak üzere birçok farklı kullanım alanına sahiptir. Çoğunlukla başucumuzda konumlandırdığımız komodinlerimizin üzerine masa lambası, kitap, gece kremi gibi yatmadan önce ihtiyaç duyacağımız eşyalarımızı konumlandırırız. Bununla birlikte çekmecelerine iç çamaşırı, çorap gibi birçok eşya sığdırabildiğimiz bu ürünler dağınıklığı önleme konusunda benzersiz bir kullanım imkanı sunmaktadırlar. Şifonyer modelleri de benzer şekilde dağınıklığı önleme konusunda bizlere yardımcı olur. Çoğunlukla çorapların, kravatların, iç çamaşırlarının yerleştirildiği şifonyerlere kimi zaman yelek, ceket gibi eşyalar da sığdırılabilmektedir. Yatak odalarında klasik bir görünüm elde etmek isteyen kullanıcılar retro komodin modellerine yönelebilmektedirler.  Modern bir çizgi yakalamak isteyenler ise metal komodin modellerine yönelebilmektedirler.

Ev dekorasyonunun önemli bir parçası olan komodin ve şifonyerlerin görünümü, evin havasını büyük ölçüde değiştirmektedir. Bu nedenle tercih edilecek ürünlerin, kişilerin tarzını yansıtması oldukça önemlidir. Aynalı şifonyer modelleri ise çoğu üzerinde makyaj malzemelerinin ve parfümlerin konumlandırıldığı eşyalar olarak evlerdeki yerini almaktadır. Şifonyerler yatak odası dışında evin banyo kısmında da sıklıkla kullanılmaktadırlar. Bu alanda kullanılan şifonyerlerin içine çoğunlukla kişisel bakım malzemeleri ve havlu gibi eşyalar yerleştirilmektedir. Mutfakta ise çoğunlukla plastik şifonyer modelleri sıklıkla talep görmektedir. Bu modeldeki ürünlerin içerisinde sebzeler ya da mutfak eşyaları yerleştirilmektedir. Balkonlarda ya da bahçelerde de sıklıkla kullanılan plastik şifonyerler, uygun fiyatlı olmaları nedeniyle çok amaçlı bir şekilde kullanılabilmektedirler. Evlerin bahçelerinde kullanmak üzere tercih edilenlerden biri de ahşap şifonyer modelleridir; bulundukları ortama uyum sağlayan bu ürünler, iyi bir şekilde verniklendikleri takdirde bahçe kullanımına hazır hale getirilebilmektedirler. Günümüz piyasasında farklı ilgilere hitap eden birçok farklı türde komodin ve şifonyer modeline rastlamak mümkündür. Seçenekler arasında göz gezdirerek kendinize uygun ürünleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz.

Sıra Dışı Tasarımlar ile Evinizi Baştan Yaratın

Yatak odalarının vazgeçilmez mobilyaları arasında yer alan komodin ve şifonyerler, gösterdikleri fonksiyonel özelliklerle kullanıcıların hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadırlar. Gömlek, kazak gibi giyim ürünlerinin dışında, sıklıkla kullanılan giyim eşyalarının muhafaza edilmesine imkan veren şifonyerler, kullanıcılara hem hız kazandırması hem de ortalığın derli toplu kalmasına imkan sağlaması nedeniyle uzun yıllardır kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Yaşamın detaylı bir biçimde organize edilmesine imkan sağlayan bu ürünler, kullanıcılara hız kazandırmakta, bu anlamda modern yaşamın gerekliliklerini yerine getirmeleri konusunda onlara yardımcı olmaktadırlar. Eşyalar ne kadar detaylı biçimde organize edilirse, hazırlanma aşamasında geçireceğimiz süre o kadar kısalacaktır. Bu da kendimize ayıracağımız sürede bir artış meydana gelmesine imkan tanıyacaktır. Bu nedenle komodin ve şifonyerler hayatlarımızda oldukça önemli bir yere sahiptir. Günümüzde tasarlanan ürünler, yalnızca fonksiyonel özellikleri ile değil, estetik özellikleri ile de ön plana çıkmaktadırlar. Oldukça geniş bir yelpazede çeşitlilik gösteren bu ürünler farklı kullanıcıların taleplerine cevap vermekte, ev dekorasyonlarında benzersiz bir yere sahip olmaktadırlar. Aynı zamanda bu ürünler, kullanıcıların çeşitli dekorasyon hilelerini uygulamalarına da fırsat vermektedir. Örneğin aynalı şifonyerler, bulundukları alanı olduğundan daha geniş gösterdikleri için küçük odalarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Küçük alanlarda kullanmak üzere tercih edilen modeller arasında beyaz komodin modelleri yer almaktadır. Odaya hem ferah bir görünüm kazandıran hem de organizasyon konusunda kullanıcılara yardımcı olan bu ürünler, yatak odalarının vazgeçilmez mobilyaları arasında yer almaktadır. Alan konusunda sıkıntı yaşıyorsanız, benzer şekilde küçük şifonyer modelleri sizin için uygun seçenekler arasında yer alabilir. Bu ürünler, gece yatmadan önce kitap okumaya, gözlüğü çıkarıp bir kenara bırakmaya, gece uyumadan önce kullanılan el ve yüz kremlerine kolayca ulaşmaya imkan sağlamaktadır. Komodinin bulunmadığı durumlarda kullanıcılar sürekli yataktan çıkmak zorunda kalmaktadır; bu da onların uyku düzenlerini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Öte yandan komodinler, odanızda sahip olmak istediğiniz hissiyatı yakalamanız konusunda size yardımcı olur. Örneğin ahşap komodin modellerinden birini tercih ederek odanızda otantik bir hava yakalayabilirsiniz. Komodin ve şifonyerler size dekorasyon konusunda oldukça geniş bir hareket imkanı sağlar. Odanızda minimal bir tarz benimsemek isterseniz küçük boyutlardaki komodinlere yönelebilirsiniz. Buna benzer şekilde, kendi talepleriniz doğrultusunda bir dekorasyon tercihinde bulunabilir, odanızı dilediğiniz gibi dizayn edebilirsiniz.

Komodin ve Şifonyerler ile Hayatınızı Organize Edin

Modern yaşam, küçük detayları hesaplayarak organize etmeyi gerekli hale getirmektedir. Hayatlarımız çoğunlukla iş ile ev arasında gidip gelmektedir; buna bağlı olarak ise hızlı bir şekilde hareket etmeyi alışkanlık haline getirmek gerekebilir. Sabahları hazırlanma süremiz ne kadar uzarsa uykuya ve kahvaltıya ayıracağımız süre aynı ölçüde kısalacaktır. Bu nedenle giyinme süremizi minimuma indirmek bize büyük ölçüde avantaj kazandıracaktır. Komodin ve şifonyerler ise hayatlarımızı ince detaylarıyla organize etme olanağı kazandırarak bizleri modern yaşamın koşuşturmacasına hazır hale getirmektedir. Sabahları büyük bir karışıklık yerine düzen ve tertibin içerisinde uyanmak, ihtiyaç duyduğumuz eşyaların nerede olduğunu detaylarıyla bilmek ve buna göre hareket etmek bize büyük ölçüde hız kazandırmaktadır. Örneğin sabahları uyanır uyanmaz kahvemizi hazırladıktan sonra düzenli adımlarla ilerleyerek üstümüzü giyinmeye ve istiyorsak makyajımızı yapmaya başlayabiliriz. Üstümüzü giyinmek için ihtiyacımız olan bütün eşyalara şifonyer ve komodinlerimiz sayesinde rahatlıkla ulaştıktan sonra şifonyerimizin aynası sayesinde kısa sürede makyajımızı tamamlayabiliriz. Akşamları işten eve döndükten sonra ise banyoda makyajımızı temizleyebilir, cilt bakımımızı tamamlayabilir, bütün bu işlemleri banyoya yerleştirdiğimiz şifonyerimiz sayesinde kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Şifonyer kullanımı bize büyük ölçüde kolaylık ve hız kazandırır.

Yorgun geçen bir günün ardından erkenden yatağımıza girmek isteyebilir, geç saatlere kadar yatakta film izleyip çayımızı yudumlamak isteyebiliriz. Böyle durumlarda komodinimiz bize büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Komodinimiz sayesinde sıcak içeceklerimizi konumlandıracağımız bir alana sahip olabiliriz. Öte yandan yatağın yanında konumlandırılan komodinler, deprem bölgesinde yaşayan kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Tehlike anında yaşam üçgeni oluşturmaya imkan sağlayan bu ürünler kullanıcılara kendilerini güvende hissettirebilmektedir. Bunun yanında, komodinler, değerli eşyaların muhafaza edilmesi için güvenli alanlar olarak görülebilmektedirler. Kullanıcılar uyudukları zamanlarda, değerli eşyalarının kendilerine yakın bir yerde bulunmasını istemekte, bu nedenle değerli eşyalarını komodin çekmecelerine yerleştirmeyi tercih edebilmektedirler. Değerli eşyaların yanı sıra komodin çekmecelerinde çoğunlukla uyku öncesi göz atmak üzere saklanan çizgi roman dergileri ya da çeşitli başucu kitapları bulunur. Komodinler, uyku öncesinde son kez ziyaret edilen bir alan olarak hayatlarımızda oldukça kıymetli bir yere sahiptir. Şifonyerler de benzer şekilde üstlendikleri organizatör görevi ile hayatlarımızı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Sahip olduğumuz eşyalar ile orantılı bir şekilde şifonyerlerimizin boyutuna karar vermemiz mümkündür. Örneğin fazla eşyaya sahipseniz 6 çekmeceli şifonyer modelleri sizin için uygun seçenekler arasında yer alabilir. Kişisel talepler doğrultusunda şekillendirebileceğimiz bu ürünler hayatlarımızda eşsiz bir konuma sahiptir.

Geniş Kullanım Alanı ile Hayatınızı Zenginleştirin

Şifonyerler, oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmaları sebebiyle en sık tercih edilen mobilyalar arasında yer almaktadır. Üç, dört, beş ve daha fazla çekmeceden oluşabilen şifonyer modelleri piyasada mevcuttur. Şifonyerlerinizi kullanırken çekmecelerinizi belli bir sıralamaya göre düzenlemeniz, kullanım kolaylığı elde etmeniz açısından size avantaj sağlayacaktır. Örneğin 5 çekmeceli şifonyer modellerinden birini kullanıyorsanız, sık kullanılan eşyalarınızı en üste, az kullandıklarınızı ise en alta yerleştirmek isteyebilirsiniz. Alt çekmeceler her zaman için ulaşımın zor olduğu çekmeceler olarak kendisini göstermektedir. Bu nedenle nadiren kullanılan eşyalar çoğunlukla buraya yerleştirilir. İç çamaşırı gibi sıklıkla başvurulan eşyalar ise üst çekmecelerin birinde konumlandırılabilirken fatura ve çeşitli evraklar şifonyerlerin en alt çekmecesinde muhafaza edilebilmektedir. Şifonyeriniz yerden yüksekte konumlanmışsa, yani ayakları uzunsa, evrakların en alt çekmecede muhafaza edilmesinde bir sakınca yoktur. Ancak şifonyeriniz zemine sıfır bir özellikte ise, önemli evrakların en alt çekmecede bulunması riskli olabilir; zira bu durumda, su baskını gibi hadiseler esnasında ilk zarar görecek olan eşyalarınız evinizin önemli evrakları olacaktır. Bu nedenle eşyaları konumlandırırken bu gibi ince detayları düşünmeniz, olası felaket durumlarında olaydan en az hasarla kurtulabilmenize imkan sağlayacaktır.

Şifonyerler yatak odaları dışında, banyo, balkon ve bahçe gibi alanlarda da konumlandırılabilmektedirler. Açık alanlarda bulunacak olan şifonyerlerin çoğunlukla plastik malzemeden üretilmiş olması tesadüf değildir. Bu ürünler sudan ve nemden daha az etkilendiği için bahçe ve balkon gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanında, tahta malzemeden üretilen ürünler de iyi bir şekilde verniklendiği takdirde, güvenli bir kullanım imkanı sunar. Dış mekanda kullanılan ürünlerin verniklerinin düzenli aralıklarla tazelenmesi gerekebilir. Bu işlem, kullanıcının gerek gördüğü zaman aralıkları ile tekrarlanabilir. Bahçelerde konumlandırılan şifonyerlerin içerisinde bahçecilikte kullanılan eşyaların muhafaza edilmesi sağlanabilir. Örneğin keski ya da hortum gibi günlük kullanımda tercih ettiğiniz ürünleri şifonyerlerinizin içerisine yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde hem bahçede meydana gelecek bir dağınıklığı önlemiş olursunuz hem de eşyalarınızın güvenle muhafaza edilmesine imkan sağlamış olursunuz. Bahçede kullanılacak bir şifonyerin ölçüleri, banyoda kullanılacak şifonyere göre daha geniş olabilir. İçine hortum gibi malzemelerin yerleştirileceği bu ürünlerin ölçülerinin geniş olması kullanıcılara rahat bir hareket imkanı sağlar. Şifonyerler evlerin ara hollerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Çoğunlukla ayakkabılık görevi gören bu şifonyerler çoğunlukla kapaklıdır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip bu ürünler kullanıcıların hayatlarını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Uygun Bakım ile Uzun Süreli Kullanım İmkanı Sağlayın

Kullanıcıların mobilya alışverişi gerçekleştirirken en çok endişe ettikleri meselelerden biri de ürünlerin uzun süreli bir kullanım imkanı sunup sunamayacağıdır. Ürünler, kullanım kaidelerine uyum gösterildiğince oldukça uzun süreli bir kullanım imkanı sunabilmektedirler. Mobilyalarınızın bakım işlemi, üretiminde kullanılan malzemenin cinsine göre farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak mobilyalarınızın ıslak bırakılmaması, nemli bir bezle silinmesi ve ıslak kalmışsa kuru bir bezle kurulanması tavsiye edilebilir. Aksi durumlarda mobilyalarınızda şişme ve kavlama gibi istenmeyen sonuçlar görülebilir. Diğer bir dikkat edilmesi gereken özellik ise komodinlerin ve şifonyerlerin doğrudan ısıya maruz bırakılmamasıdır. Yataklarınızın ucunda kullandığınız komodin modelleri çoğunlukla sıcak içeceklerin üzerlerinde konumlandırılmasına oldukça müsaittir. Yatakta film izlerken ya da kitap okurken bir yandan da çay ya da kahve yudumlamak isteyen kullanıcıların yardımına komodinleri koşmaktadır. Ancak içerisinde sıcak içecek bulunan bardakları doğrudan komodinin üzerine koymak, mobilyanın renginin solmasına ve yüzeyin deforme olmasına neden olabilir. Bu gibi durumlardan kaçınmak için bardaklarınızı komodinlerinizin üzerine koyarken bardak altlığı kullanmanızda fayda vardır. Bu şekilde mobilyanın doğrudan ısıya maruz kalması engellenebilir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise mobilyanın güneş ışınına doğrudan uzun süre maruz kalmamasıdır.

Komodin ve şifonyerinizi konumlandırdığınız yer eğer pencere yanıysa, çoğu zaman mobilyalarınız uzun saatler güneş ışınlarına maruz kalabilmekte, bu mobilyanın renginin solmasıyla sonuçlanabilmektedir. Buna engel olmak için ya komodin ve şifonyerlerinizi güneş görmeyen bir yerde konumlandırabilirsiniz ya da güneş gören saatlerde perdeyi çekmeye özen gösterebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kirli çamaşırların şifonyerlerin içine yerleştirilmemesidir. Aksi durumda, uzun vadede çekmecelerinizin içinde kötü kokular oluşabilir ve bu kokuların mobilyadan çıkması uzun zaman alabilir. Çekmeceli şifonyer modellerinin içerisine her zaman temiz çamaşırlar yerleştirmenin yanı sıra, dilerseniz çekmecelerinize çeşitli dolap kokuları da koyabilirsiniz. Aynı işlevi görmesi için bazı kullanıcılar çekmecelere kalıp sabun da yerleştirebilmektedirler. Bu sayede hem çekmeceler hem de içerisinde yer alan çamaşırlar güzel kokmakta, kullanıcılarına hijyen hissini başarıyla yaşatmaktadırlar. Aynı işlem ayakkabılık olarak da kullanılan modeldeki şifonyerler için de geçerlidir. Bu türdeki şifonyerlerin belirli zaman aralıkları ile havalandırılması gerekebilir. Kullanıcılar ihtiyaç duydukları her an bu işlemi gerçekleştirebilirler. Burada kısaca ifade edildiği gibi, kullanım kaidelerine uyum sağlandığında komodin ve şifonyerleriniz ile uzun süreli bir kullanım imkanı yakalamanız mümkündür. Bakım tavsiyeleri mobilyaların türleri arasında farklılık gösterse de bakım önerileri genel olarak bu şekilde ifade edilebilir.

Her Bütçeye Uygun Komodin ve Şifonyerler

Mobilya alışverişi gerçekleştirecek olan kullanıcıların en çok endişe ettikleri meselelerden biri de mobilya fiyatlarıdır. Bu alanda gereğinden fazla harcama yapmak istemeyen kullanıcılar kimi zaman ihtiyaçlarını öteleyebilmekte, seçeneklere göz atma gereği bile duymadan fiyatlar konusunda önyargılı davranabilmektedir. Oysa seçenekler arasında göz gezdirildiğinde görülür ki, her kullanıcının ihtiyaçlarına ve taleplerine karşılık gelecek uygun fiyatlı bir ürüne piyasada rastlamak mümkündür. Kullanıcılar kimi zaman farklı şifonyer fiyatları arasında göz gezdirmeksizin ilk karşılarına çıkan uygun fiyatlı ürünü satın alma eğiliminde olabilmektedirler. Oysa biraz daha araştırma yapıldığında, kendi ihtiyaçlarına karşılık gelecek bir ürünü de uygun gördükleri bir fiyatta bulabilmelerinin mümkün olduğu görülmektedir. Bu nedenle, alışveriş yaparken belli adımların izlenmesi ve belli prensipler çerçevesinde hareket edilmesi, başarılı bir alışveriş gerçekleştirmek için oldukça önemlidir. Alışverişe başlamadan önce ihtiyaçlarınızın neler olduğunu belirlemek iyi bir başlangıç olabilir. Örneğin şifonyerinizi yatak odanızda kullanacaksanız ve fazla eşyaya sahip değilseniz, 4 çekmeceli şifonyer modelleri sizin ihtiyaçlarınıza karşılık gelebilir.

Şifonyerinizin kaç çekmeceye sahip olacağı belirlendikten sonra estetik özellikleri ön planda tutulabilir. Bu özelliklerden yola çıkılarak odanızın nasıl bir atmosfere sahip olacağı belirlenebilir. Örneğin odanızda otantik bir hava yaratmak istiyorsanız ahşap modellere yönelmenizde fayda vardır. Buna benzer şekilde seçenekler çoğaltılabilir. Bunlar arasında bir eleme gerçekleştirdikten sonra kalan ürünler arasında bir fiyat karşılaştırması yapılabilir. Aynı işlem komodin için de geçerlidir. Ancak komodinler genellikle benzer özelliklere sahip olduğundan ayırıcı tek özellik estetik özellikler olarak kendisini gösterebilir. Belki, ürünün şifonyeriniz ile uyum göstermesini isteyebilirsiniz. Bu durumda ahşap komodin modelleri sizin için uygun seçenekler arasında yer alacaktır. Kriter daraltma işlemi kimi zaman kullanıcılar tarafından uzun ve zahmetli bir iş olarak görülebilmektedir. Oysa bu işlem düşünüldüğü kadar karmaşık değildir; günümüz teknolojilerinin bize sunduğu imkanlar dahilinde bu işlemlerin dakikalar içerisinde gerçekleştirilmesi mümkündür. Kriter daraltma işlemine fiyatlandırma üzerinden başlamak çoğunlukla tavsiye edilmemektedir; ancak bu imkana sahip olduğunuzu aklınızda tutmanızda fayda vardır. İhtiyaçlarınız dahilinde elenen seçenekler arasından bir fiyat karşılaştırması yapmak, başarılı bir alışveriş gerçekleştirmenize imkan sağlamaktadır. Siz de kendinize en uygun komodin ve şifonyer modellerini hızlı ve güvenli bir şekilde belirlemek istiyorsanız, Hepsiburada sitesinin sunduğu gelişmiş arama seçeneklerinden faydalanabilir, konforlu alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Komodin Ne İşe Yarar?

Komodin genellikle yatakların yanında konumlandırılan ve üzerine gözlük, su veya başucu kitabı gibi uyku öncesi ihtiyaç duyulan eşyaların konulan bir mobilyadır. Günlük yaşamımızın vazgeçilmez bir parçasını oluşturur.

Komodin Nasıl Kullanılır?

Komodininizi uyku öncesinde ihtiyaç duyduğunuz eşyalar ile doldurarak verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Şifonyer Ne İşe Yarar?

Şifonyerler çoğunlukla iç çamaşırı, saat, kravat ve makyaj malzemesi gibi eşyaların muhafaza edildiği, dağınıklığı önleyen zaruri bir ihtiyaçtır. Çoğunlukla yatak odalarında bulunur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Komodin-Şifonyer

4157 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Yatak Odası
Yatak Odası
Komodin ve Şifonyerler
Komodin ve Şifonyerler
Komodin
Komodin
Şifonyer
Şifonyer
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 4157 ürün
DSACategoryId/60002028/18021299/18021301/18021330