Avize Markaları ve Çeşitleri

Avize Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Avize seçiminde; odanın genişliği ve konumu, kullanılacak mekanın genel havasında hakim olan renk ve elde edilmek istenen ışık yoğunluğu gibi üzerinde durulması gereken birçok konu vardır. Oturma odası, mutfak, salon ve çocuk odası gibi günün büyük çoğunluğunda kullanılan odalarda doğal renklerdeki ampullerle donatılmış, odanın metrekaresine uygun boyutlarda seçilmiş avizeler kullanmak yerinde bir tercih olacaktır. Fazla ışık almayan ve doğal bir aydınlıktan yeterli ölçüde yararlanamayan bir alanda, dekorasyonunuzu tamamlayan aksesuarları sağlıklı bir çerçevede gösterebilecek sarı tonlarda bir ışıklandırma kullanabilirsiniz.

Avize seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlardan bir diğeri de metal bölümünün kaplamasında kullanılan maddenin çelik ve paslanmaz özellikte olmasıdır. Uzun yıllar boyunca evinizin dekorunda yer alacak bir avizenin bu süre içerisinde paslanması kötü bir görüntüye ortam hazırlayacaktır. Nem ve rutubete bağlı olarak kaplamasında ortaya çıkan döküntüler avizeyi kullanılmaz hale getirebilir.

Avizelerin o şık ve gösterişli görüntülerini uzun yıllar boyunca aynı kılabilmek için düzenli aralıklarla temizliğinin yapılması gerekir. Nemli bir bez yardımı ile tozunu almadan ve üzerinde var olan lekeleri gidermeden önce elektrik düğmesinin kapalı olduğundan emin olmak, alınması gereken önlemlerdendir. Bir diğer dikkat edilmesi tavsiye olunan kontrol de avizede bulunan ampullerin yeterince soğumasını beklemektir. Avizeyi yere indirip temizliğini daha rahat yapabileceğiniz gibi seçiminizi asılı halde olmasından yana da kullanabilirsiniz. Genel olarak tavsiye edilen temizlik şekli ise asılı halde yapılmasıdır.

Avize temizliğinde sabunlu ve nemli bir bez kullanarak kirden arındırılması sağlanır. Ampullerin parlaklık ve berraklık kazanması için temizlik suyunda sirke de kullanılabilir. Üzerinde kristal taşlar bulunan avizelerde, eğer taşlar takılıp çıkarılabilir türde ise onları çıkarıp temizlemek daha iyi sonuç verecektir. Kısa aralıklarla yapılan temizliklerde daha hızlı bir arındırma sağlamak amacıyla sprey şişesi kullanılabilir. Avizenin tozdan arınması istenilen bölgeleri, bu sprey şişesine biraz sirke ve su konularak rahatlıkla dezenfekte edilebilir. 


 • Hangi Oda Hangi Avize ile Aydınlatılır?

 • Doğal ışığın oldukça az bulunduğu koridor ve antrelerde, eve girişiniz ve bir odadan başka bir odaya geçişiniz esnasında görünürlüğü yüksek oranda sağlayabilmek adına parlak bir ışık kullanılması gerekir. Yatak odalarında yer verilecek avize seçimlerinde ise rahatlık, kullanışlılık ve huzur gibi gereksinimleri karşılayabilen model ve renklerde bir aydınlatma tercih edilmesi tavsiye edilir. Trafiğin yoğun olduğu, ev sakinleri tarafından bolca ziyaret edilen odalar için de enerji tasarruflu LED avize modellerine yönelmek doğru bir seçim olacaktır. Işığı yukarı veren avizeler, sert bir ışık yaymadığı ve keskin hatları yok ettiği için odanızdaki aydınlığın homojen bir şekilde yayılmasını sağlayacaktır. Bu tür avize modelleri ışığın altında geçirilen uzun süreler sonunda gözlerde oluşabilecek yorgunluğu da azaltacaktır. Işığı aşağıya veren avizeler ise odanızın dekorasyonunda öne çıkarmak istediğiniz detayları ilgi çekici kılacaktır. Avize Nasıl Temizlenir?
 • Avize Fiyatları Nasıldır?

 • Avize fiyatları, kullanılacak olan mekana, ölçülerine, üzerinde yer alan taşlara ve bu taşların kalitesine göre farklılık gösterir. Birinci kalitede kristal taşlar kullanılan ve salon gibi daha gösterişli alanlarda kendine yer bulan modeller, avizenin fiyatına etki edebilir.
ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Avize Fiyatları ve Modelleri

11.192 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Apliqa
  2. Ora Dekor
  3. Avonni
  4. Taşcan Aydınlatma
  5. Eray Aydınlatma
  6. Mudulight
  7. Venon
  8. Sedef Avize
  9. Hiper
  10. Avize Marketim
  11. Ünal
  12. Umur Aydınlatma
  13. Else Halı
  14. Şenay
  15. Begüsa
  16. Bamyum
  17. Lumexx
  18. Ronisu
  19. Lambadar
  20. Trendylight
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk A-Z
  1. Siyah
  2. Beyaz
  3. Renkli
  4. Krom
  5. Eskitme
  6. Altın
  7. Bakır
  8. Krem
  9. Ahşap
  10. Kahverengi
  11. Sarı
  12. Pembe
  13. Kırmızı
  14. Krem Rengi
  15. Mavi
  16. Gümüş
  17. Bal Rengi
  18. Gri
  19. Yeşil
  20. Füme
 6. Başlık Malzemesi
 7. Başlık Rengi A-Z
 8. Kullanım Alanı
 9. Yükseklik A-Z
 10. Malzeme A-Z
  1. Metal
  2. Ahşap
  3. Cam
  4. Hasır
  5. Plastik
  6. Halat
  7. Krom Kaplama
  8. Polyester
  9. Kristal Taş
  10. PP Kağıt
  11. Sarı Kaplama
 11. Duy Tipi A-Z
 12. Avize Başlık Sayısı A-Z
  1. 1'li
  2. 3'lü
  3. 2'li
  4. 4'lü
  5. 5'li
  6. 6'lı
  7. 8'li
  8. 10'lu
  9. 12'li
  10. 7'li
  11. 9'lu
  12. 16'lı
  13. 13'lü
  14. 14'lü
  15. 19'lu
  16. 18'li
  17. 26'lı
  18. 30'lu
 13. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/13003223
Başa dön