Hijyen açısından çok dikkat edilmesi gereken klozetler, estetik görünüme sahip olmasına da önem verilen banyo ürünlerinden biridir. Banyonun genişliğine ve tasarımına uygun olarak doğru klozet modelini seçmek gerekir. Uzun seneler kullanabilmek için dayanıklı olması da istenen klozet modelini belirlerken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Klozet fiyatları, boyutları ve rezervuar şekli gibi bölümlerinin büyük önem taşıdığı klozetin teknik olarak özelliklerini inceleyerek size en uygun olan modeli belirleyebilirsiniz.

Son yıllarda birbirinden farklı klozet modelinin üretilmesiyle seçim yapmak daha kolaydır. Daha az yer kaplayan, oval görünümdeki klozetler en fazla tercih edilen modellerden biridir. İnce yapıda ve estetik görünen klozet modelleri, modern havayı yansıtan şık dekorasyona sahip banyoların vazgeçilmez ürünüdür. Nadir olarak kullanılan köşeli klozetler ise modern duruşuyla banyolarda hemen fark edilmeyi başarır. Klasik ve yaygın olarak kullanılan klozet modellerinin yerine farklı tasarımlar arayanların tercih etmesi gereken bir modeldir.

Hijyeni ve Sadeliği Bir Araya Getiren Klozet Modelleri

 • Tasarım olarak geniş boyutlarda olan klozetler, büyük banyolar için idealdir.
 • Geniş tasarıma sahip formlu klozetler, banyoya özgün bir görünüm kazandırır.
 • Temizlik konusunda hassas olanlar için daha ideal olan seramik klozetler, hijyenik olmasıyla ön plandadır.
 • Asma klozetlerde bulunan gömme rezervuarlar sayesinde banyoda estetik bir görüntü elde edilir.

Banyonuza En Uygun Klozet Modeli Nasıl Seçilir?

Asma klozet ve klasik ayaklı klozet modelleri, son dönemde birçok banyoda yer alan klozet seçeneklerindir. Bu modelde tesisat sistemine çok dikkat edilmelidir. Klozet giderinin zemin ya da duvarda yer almasına göre uygun montajlar yapılır. Ayaklı klozet modeli, klasik havayı daha çok yansıtır ve alaturka tasarımdan alafrangaya geçerken oldukça pratik bir kullanım sağlar. Hem duvara dayalı hem de bağımsız olarak kullanımı mümkündür. Asma klozet modellerine göre rezervuar seçenekleri de oldukça fazladır. Asma klozet modelleri, modern atmosfere sahip banyolarda yaygın şekilde kullanılır. Giderin duvarda yer alması ile klozet duvara monte edilir. Bu sayede klozet zemine değmeden hoş bir görüntü sağlar. Aynı zamanda temizliği de daha kolay yapılan bu klozetin tüm çevresi kolayca yıkanabilir ve zemine temas etmediği için alt bölümü temizlenebilir.

Klozet fiyatları, modelin tasarımına ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Görüntüsüyle banyonuzda daha zarif duran, kullanım ve temizlik tarafında size kolaylıklar sunan klozetlerin fiyatları standart modellere göre daha farklıdır. Klozet seçimi yapmadan önce modelin boyutlarını da kararlaştırmalısınız. Genellikle 37 cm genişlik ve 55 cm yüksekliğinde sabit ölçülere sahip olsa da marka ve modeline göre bu ölçüler değişebilir. Aynı zamanda boyutunu hesaplarken evdeki bireylerin boy ölçülerini göz önüne alabilirsiniz. Bir yetişkin için ideal yüksekliğe sahip bir klozet, çocuklar için yüksek kalabilir. Seçtiğiniz klozeti yerleştirmeyi düşündüğünüz alanın genişliği de en doğru şekilde hesaplanmalıdır. Klozet modelini belirlerken gömme rezervuar ve klasik tasarım arasındaki seçim önemlidir. Klasik klozet modellerinde rezervuar ölçüsü de mutlaka hesaplanmalıdır. Klozetler, bakımı kolay olduğundan genellikle seramik malzemeden üretilir. Diğer malzemelerden üretilen modellerin temizliğini yapmak için ekstra bir özen gerekebilir. Bu modellerin aynı zamanda anti bakteriyel kaplama olanları da mevcuttur. Son yıllarda en popüler modeller arasında yer alan kanalsız klozetler ise temizlik kısmında avantaj sağlamasıyla dikkat çeker ve klozet alternatifleri içerisinde en hijyenik model olarak görülür. Klozet modelini belirledikten sonra rezervuar sistemini de seçmelisiniz. Ayaklı klozet modellerinde farklı rezervuar seçenekleri vardır. Klozet arkası sistemler kullanıldığında herhangi bir arızada daha kolay çözüme ulaşabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Klozet Fiyatları

446 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Kale Banyo
  2. Grohe
  3. VitrA
  4. Creavit
  5. Bien
  6. İdevit
  7. Ege Vitrifiye
  8. Seramiksan
  9. Turkuaz Seramik
  10. Güral
  11. Kohler
  12. Euroser
  13. Isvea
  14. Lucco
  15. Bocchı
  16. Kale
  17. Çanakçılar
  18. Norm
  19. Duravit
  20. Ece Banyo
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/455418/60000509/18021930
Başa dön