En Ucuz ve Kaliteli Banyo Klozet Takımları

Banyo dekorasyonunda yer alan ve tamamlayıcı rolü üstlenen bazı ürünler bulunur. Bunların en başında klozet takımı modelleri gelir. Banyoya girişte kişilerin ilk gözüne çarpan öğedir. Dekorasyonun dışında rahatlık da sağlaması ile oldukça önemlidir. Seçimi doğru yapılan klozet takımı ile şık ve gösterişli bir banyo görünümü yakalamak mümkündür. Bunların dışında hijyen ve hijyen ve sağlık açısından da oldukça önemlidir. Banyo kullanımı gereği nemli ve sıcak ortamlardır. Bu özellikler banyo zeminin ıslanması ve ıslak kalmasına neden olur. Seçilen klozet takımı zeminde oluşan bu ıslaklığı emerek hapsettiği için banyoda oluşabilen küf, mantar ve bakteri gibi istenmeyen durumlar yaşanmaz. Ayrıca banyo zemininde kayma sonucu bazı kazalar da yaşanabilir. Klozet takımı bu kazalarında önüne geçer. Islaklığı emen ve kaymaz tabana sahip olan klozet takımları sayesinde ıslak zemine basıp düşme gibi kötü durumların yaşanma olasılığı minimuma iner. Klozet takımının kullanım açısından bu kadar fonksiyonel olmasının dışında dekorasyonu tamamlama özelliği de unutulmamalıdır. Banyonun genel dekoru ve renkleri ile uyumlu olarak seçilen klozet takımı çeşitleri banyoyu olduğundan çok daha güzel gösterebilir. Bu takımı seçerken ise fonksiyonelliği bakımından meydana geldiği malzemeye de dikkat etmek önemlidir. Her malzeme istenen özellikleri gösteremez. Bu özellikler için özellikle mikro fiber ya da pamuk materyaller kullanılan klozet takımı çeşitlerini tercih etmek gerekir. Bu tür klozet takımları aynı zamanda uzun ömürlü ve kolay temizlenebilir özellik gösterir. Banyo için en ideal ürünü seçebilmek için bu özelliklere dikkat etmek gerekir.

Evlerde hijyen ve temizlik açısından en çok dikkat edilmesi gereken bölüm banyolardır. Bu nedenle banyolara halı, paspas ya da klozet seçimi yaparken görselliğin dışında başka özellikler de aramak önemlidir. Aranması gereken özelliklerin başında kaydırmazlık gelir. Güvenlik açısından bu detay oldukça önemlidir. Kullanımı gereği paspaslar ıslanabilir ve ıslak kalabilir. Bu ıslaklık ile paspasın altı kaygan özellik kazanmamalı ve kullanıcıların kayıp düşmesine karşı dirençli olmalıdır. Kaymaması için tabanın buna uygun malzemeler kullanılarak yapılmış olması gerekir. Güvenlik kriterinin dışında klozet takımı konfor açısından da mutlaka değerlendirilmelidir. Bunun kriterin tatmin edici olması üst kısmın meydana geldiği ana malzemeye bağlıdır. Banyolar su ile ilişkili alanlar olduğu için buralar ile alaka en önemli sorun yerlerin ıslak kalmasıdır. Islak kalan zeminlerde ilerleyen dönemde istenmeyen ciddi problemler görülebilir. Konforlu klozet takımı seçimi yaparken bu noktaya dikkat etmek gerekir. Paspasın meydana geldiği malzemenin ıslaklığı emerek iç kısmına hapsetmesi ve paspas üzerine basıldığında rahatsızlık vermemesi istenir. Ayrıca basılan kısmın soğuk zeminden ayağı koruması ve yumuşak yüzeyi ile kişiye rahatsızlık vermemesi de istenen bir durumdur. İstenen bu kriterler sağlandığı durumda hem ev sahibi hem de gelen misafirler banyodaki konfor ve rahatlığı hissedebilir. Sadece konfor değil aynı zamanda gösteriş de isteyen kullanıcılar için ise dantelli klozet takımları uygun olabilir. Sahip oldukları renk ve çeşitleri ile zarafet isteyen herkes için uygun bir modeli bulunur.

Klozet Takımında En Çok Aranan Özellikler

Klozet takımı çeşitleri küçük parçalar olmasına rağmen işlevsellikleri de çok fazladır. Buna bağlı olarak kullanıcılar tarafından bazı özelliklere sahip olmaları istenir. Paspasların zeminden kullanıcıyı koruma özelliğinin dışında aynı zamanda kaymaya karşı bir tedbir olarak da kullanılır. Özellikle duştan sonra ıslak zemine basmak oldukça tehlikelidir. Bu konuda üretim sırasında firmaların kullandığı kauçuk başta olmak üzere kaymaz tabanlar sayesinde paspaslar güvenlik önlemi olarak gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Kayma ihtimalini sıfırlamayan ancak oldukça aza indiren bu ürünler banyo zemini için çok uygun çeşitlerdir. Klozet takımlarının sahip olması gereken diğer önemli özellik de tabi ki suya ve neme karşı dayanıklı olmalarıdır. Banyo da suyu emebilen ve içinde hapseden paspaslar istenir. Ancak bu ürünlerin ıslaklığa karşı dayanıklı olmaması durumunda kısa süre sonra paspasın kullanılamaz hale gelmesiyle karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle suyu hapsetmesinin yanında aynı zamanda suya maruz kaldığında bozulma ve yıpranmama yapmaması gerekir. Hızlı kuruması da oldukça önemli olan diğer bir noktadır. Kurumasının geç olması ürünün içerisinde daha uzun süre nemli kalması anlamına gelir. Bu da belirli bir süre sonra küf, bakteri ve mantar oluşumuna neden olur. Sağlık açısından tehdit oluşturan bu durumlar ile karşılaşmak istemeyen kullanıcıların bu detaylara da dikkat etmesi gerekir.

Banyo dekorasyonunda kullanmak üzere satın alınan klozet takımının banyonun boyutları ile de uyumlu olması gerekir. Boyut denilince akla ilk gelen nokta görünüm olur. Dekorasyonun tamamlanmış bir görüntü vermesi için paspas uygun ebatlara sahip olmalıdır. Büyük bir alanda küçük kalmış bir paspas beklenen görüntüyü sağlamadığı gibi küçük bir banyoda kullanılan büyük ebatlı bir paspas da görüntü kirliliğinden başka bir işe yaramaz. Bu nedenle banyonun ebatları ile doğru ölçeklendirmeyi sağlayan klozet takımı çeşitleri tercih edilmelidir. Banyo paspasları ya da klozet takımlarının uygun boyutlara sahip olması görüntü dışında güvenlik açısından da önem teşkil eder. Boyutları banyo ile uygun ölçülere sahip olmayan paspaslarda kaydırma olasılığı çok daha yüksek olur. Bu banyonun zeminine yüzde 100 yerleşememesinden kaynaklanır. Banyonun ölçülerinden emin şekilde yapılan alışverişler doğru paspasa ulaşmayı sağlar. Tüm bu özelliklerin dışında klozet takımını seçerken banyonun şekline göre kaç parçalık bir takım tercih etmek gerektiğine de karar verilir. Klozet takımları genellikle 2 ya da 3 parçalı olarak üretilir. Seçim yaparken banyonun durumu ve aynı zamanda kullanıcıların tercihleri göz önünde bulundurulur. Banyonun içerisinde bulunan boşluk alana en geniş paspas yerleştirilir. İkinci paspas klozetin ön kısmına, üçüncü olan en küçük paspas ise klozet kapağına yerleştirilir. İstenmesi durumunda parçalar arzu edilen başka şekillerde ya da ayrı ayrı kullanılabilir.

En Çok Tercih Edilen Klozet Takımı Çeşitleri

Klozet takımları hem model olarak hem de kullanılan malzeme bakımından oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. İstenen özelliklere göre bunlar arasından seçim yapılabilir. Bu ürünlerin meydana gelmesinde en fazla kullanılan malzemeler pamuk, mikro fiber, naylon ve polyesterdir. Malzemeler konfor ve rahatlık açısından olduğu gibi fiyat açısından da farklılık gösterebilir. Her bir malzemeden yapılan ürünün kalite de diğerlerinden farklıdır. Standart klozet takımları hangi malzemeden yapılmış olursa olsun boyutlar açısından benzerdir. Bu nedenle bu noktada belirlenmesi gereken durum hangi kalitede bir ürüne ihtiyaç olduğunun belirlenmesidir. İhtiyaç belirlenirken kullanıcı tercihleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Kişisel tercihler değiştiği için üreticiler tarafından farklı görsellikte ürünler oluşturulur. Düz ve sade modeller en sık tercih edilen çeşitlerdir. Renk açısından en çok çeşitliliğe sahip olan bu modeller her tarz banyo ile uyumlu oldukları için kullanıcılar tarafından en fazla talep gören ürünlerdir. Gösterişli modellerden hoşlanan kullanıcılar için püsküllü, dantelli ya da işlemeli çeşitler uygun ürünler olabilir. Ayrıca ürünün malzemesi ne olursa olsun mutlaka anti bakteriyel özelliğe sahip olması gerekir. Anti bakteriyel olması hem kullanıcı ve ailesi için hem de dışarıdan gelen misafirler için olmazsa olmaz bir özelliktir. Sıcaklık ve neme maruz kalan paspaslarda kuru ortamlardan çok daha hızlı şekilde bakteri oluşumu gözlenir. Bunun önüne geçmek için üretim sırasında ürüne anti bakteriyel özellik sağlayan katkılar yapılmalıdır.

Paspas ya da klozet takımı seçerken ürünün hızlı kuruyabilen özellik göstermesine de dikkat etmek gerekir. Hızlı şekilde kurumaması; bünyesinde suyu çok uzun süre tutması anlamına gelir. Bu durum hijyen ve sağlık açısından sakıncalı bir durumdur. Bakteri oluşumunun en sık gözlendiği ortamlar ısı ve nemin yüksek olduğu alanlardır. Bu alanlardan biri de banyolardır. Banyolar ısı ve nemin bir arada olduğu ve bu nemin bir kısmının paspas ya da klozet takımları tarafından emildiği bir ortamdır. Bu nemi hapseden ürünler eğer hızlı şekilde kurumaz ise bakteri oluşumu hız kazanır. Bakterilerin normal şartlarda zaten üreme hızlarının yüksek olması dolayısıyla uygun ortamlarda çok çabuk çoğalabilirler. Bu da dış görüntü olarak çok güzel görünen paspasın aslında yeterinde sağlıklı ve hijyenik olmadığı anlamına gelir. Bunun önüne geçmek için pamuk gibi hızlı kuruma özelliği gösteren malzemelerden yapılmış paspas çeşitleri seçilmelidir. Pamuklu malzemeler sadece banyodaki ürünlerde değil evin genelinde kullanılan bir materyaldir. Pamuğun hemen hemen her ev eşyasında kullanılması tamamen doğal ve sağlıklı bir yapıya sahip olmasından kaynaklanır. Klozet takımı ya da paspaslarda tercih edilmesinin bir nedeni ise yumuşak dokusu sayesinde konfor sağlamasıdır. Pamuklu ürünlerin çabuk kuruması ve kolay temizlenebilir olması da yine bu malzemelerin kullanımının yaygın olmasında etkendir. Yapısal olarak pamuğa benzerlik gösteren bir malzeme de şönil materyallerdir. Bu ürünler de pamuk gibi yumuşak dokulu bir malzemedir. Dayanıklılık bakımından pamuktan bir adım öndedir. Ancak doğallık bakımından pamuk kalitesinde olması beklenemez. Ayrıca ürünlerde dayanıklılık aranması durumunda naylon ve polyester bazlı modeller de tercih edilebilir. Bu ürünler suya ve ısıya karşı pamuk ve şönil malzemelerden çok daha dayanıklıdır. Ancak her iki malzeme de pamuk yumuşaklığını veremez. Son zamanların en favori ürünleri arasında bulunan mikro fiber paspaslar da oldukça emici ve hızlı kuruyan ürün çeşitleridir. Aynı zamanda bu modellerin sahip olduğu anti bakteriyel özellik sayesinde güvenli bir biçimde kullanılabilir. Pamuğa benzer özellikler gösteren mikro fiberler pamuk gibi doğal değil sentetik yapıdadır.

Farklı Tarzlara Hitap Eden Klozet Takımı Modelleri

Banyolarda kullanılan klozet takımı çeşitleri dekoratif açıdan da değerlendirilen ürünlerdir. Banyo dekorasyonunun estetik ve gösterişli görünmesine katkıda bulunurlar. Gösterişli değil sade görüntüden hoşlanan kişiler içinde yüzlerce farklı ürünü bulmak mümkündür. Klozet takımı çeşitleri farklı tarzlara hitap eden, farklı malzemelerden yapılmış geniş bir ürün yelpazesinde sahiptir. Bu alanın oluşmasında etkili olan ilk neden banyonun ev içerisinde bulunan tüm bölümlerden çok daha farklı bir yapıda olmasıdır. İçerisinde bulunan aksesuarlar, bunların yerleşimi, boş kalan alan gibi çok farklı bir yapı söz konudur. Tüm bu kriterler bir araya geldiğinde bu alanda kullanmak üzere standardın dışında ürünlere ihtiyaç duyulur. Bu ihtiyacı en güzel şekilde karşılayan ise klozet takımlarıdır. Banyo yerleşimlerinin farklılıkları, kullanıcı tarz ve ihtiyaçlarının da değişmesi ile klozet takımlarında çeşitlilik artar. Her tarza ve zevke hitap eden ürün bulmak mümkün olur. Bunlar içerisinde en çok talep gören ürünler fonksiyonel olan paspas çeşitleridir. Banyo ortamında beklenen en önemli fonksiyon klozet takımının suyu emmesi ve çabuk kurumasıdır. Bu özelliğe sahip olmayan modeller banyo için çok uygun olan ürünler değildir. Ayrıca kolay temizlenebilir olması, kauçuk gibi kaymaz tabana sahip olması da istenen diğer özelliklerdendir. Islaklıkla kayan ve zor temizlenen ürünler tercih etmek uygun seçimler olmadığı gibi güvenlik açısından da sakıncalıdır. Paspasın sahip olduğu tüylerin dökülmemesi de istenen bir başka özelliktir. Tüy kalitesinin düşük olduğu ürünlerde zaman zaman istenmeyen durumlar ile karşılaşılabilir.

Klozet takımı seçerken şekil bakımından da farklılıklar görülür. Bu noktada kullanıcı tercihleri işin içerisine dahil olur. Standart klozet takımı çeşitleri boyut bakımından hemen hemen birbirinin aynısıdır. Çok küçük farklar bulunması ile ortalama olarak birbirine çok yakın ölçülere sahiptir. Ölçülerin aynı olması ile gözler şekillerine çevrilir. Şekil olarak yuvarlak, kare, dikdörtgen ya da oval ürünlerin olduğu görülür. Bunlar arasından seçim yapmak için iki kriter gözden geçirilir. İlk kriter banyoda klozet takımı için oluşan alandır. Banyoda ne kadar eşya ve aksesuar bulunduğuna bağlı olarak klozet takımı için belirli bir alan kalır. Bu alana hangi tür bir model uygun olacağı belirlenmelidir. Klozet takımlarında kullanılan farklı şekillerin birbirlerine göre olumlu ya da olumsuz yönleri bulunur. Bunlar da seçim yaparken değerlendirilmelidir. Dikdörtgen ve oval klozet takımları birbirine en yakın ürünler olmasına rağmen daha zarif görüntü sağlayan oval çeşitler çok daha fazla tercih edilir. Aynı şekilde kare ve yuvarlak ürünler de birbirine oldukça yakındır. Bu ikisi arasından da yuvarlak olan çok daha fazla talep gören bir ürün olarak bilinir. Şekil yönünden klozet takımı tercihinde ikinci kriter ise kullanıcının tarzıdır. Kullanıcıların zevkine ve tarzında göre seçilmeyen ürünler yeterli performansı hiçbir zaman sağlamaz. Klozet takımlarının sahip olduğu her şekil için çok çeşitli renk seçenekleri mevcuttur. Kullanıcıların zevklerine ve banyonun dekorasyonuna göre uygun alternatif kolaylıkla belirlenebilir.

Klozet Takımı Çeşitleri Arasında En Çok Tercih Edilen Model Hangisidir?

Klozet takımları geniş bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Genel anlamda seçim yaparken banyonun dekorasyonu ve kullanıcıların tercihleri göz önünde bulundurulsa da bazı ürünlerin çok daha fazla tercih edildiği görülebilir. Bunlardan biri pamuk ürünlerdir. Pamuğun ev dekorasyonunda ya da giyim alanında doğallığı ve kullanışlı olması sebebiyle sıklıkla tercih edildiği bilinir. Bu durum klozet takımlarında da aynıdır. Ayrıca mikro fiber teknolojisi ile üretilen paspaslar da pamuklar gibi çok fazla talep gören ürünlerdir.

Klozet Takımlarında İstenen Özellikler Nelerdir?

Paspas ya da klozet takımı seçimi yapılırken banyonun ıslak ve sıcak bir ortam olduğu mutlaka düşünülmelidir. Buna bağlı olarak ürünlerin ıslaklığı ortadan kaldırması ve hızlı bir şekilde kuruması en çok istenen özelliktir. Ayrıca ürünün anti bakteriyel özellik göstermesi ile hastalıklara karşı kullanıcıları koruması da diğer talep edilen durumlardır.

Banyo Dekorasyonunda Klozet Takımlarının Önemli Nedir?

Banyolar şekil ve kullanım bakımından evin diğer bölümlerinden ayrılır. İçerisinde bulunan eşya ve aksesuarların yerleşimi de banyodan banyoya ve kullanıcı tercihlerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle banyolarda standart halı çeşitleri kullanmak uygun bir davranış değildir. Halıların yerine kullanmak üzere paspas ve klozet takımı ihtiyacı doğar. Özellikle klozet takımı içerisinde bulunan parçaların farklı fiziksel yapılarda olmaları sayesinde eşya ve aksesuarların oluşturduğu boşlukları doldurmak oldukça kolay hale gelir. Klozet takımları içerisinde yer alan üç parçalı modeller özellikler klozet ve çevresinde güzel bir görüntü oluşmasını sağlar. Tüm bu nedenler dolayısıyla halı yerine bu ürünler tercih edilir.

 

 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Banyo Takımı ve Klozet Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Banyo Tekstili
Banyo Tekstili
Banyo Klozet Takımı
Banyo Klozet Takımı
Takım Banyo Paspası
Takım Banyo Paspası
Tek Banyo Paspası
Tek Banyo Paspası
Kuponlu Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?