Evye Fiyatları

Evye çeşitleri, mutfaktaki birçok işin yapılmasında kullanılan önemli bir tezgah elemanıdır. Özellikle bulaşıkların yıkanması sırasında yoğun biçimde kullanılan evye her gün kimyasal malzeme ile temas eder. Bu kadar sık kimyasal maddeye maruz kalan evyenin sağlam bir yapıda olması gerekir. Evye seçiminde malzeme kalitesi ön planda tutulmalıdır.

Malzemesine Göre Evye Çeşitleri

Evye çeşitleri farklı avantajlar sunan malzeme seçenekleri ile üretilir. Evye üretiminde en sık kullanılan malzemeler paslanmaz çelik, granit, dökme demir ve akriliktir. Her bir malzeme kendine has avantajlar sunar. Mutfağınız için hangi ihtiyaçların ön planda olacağına karar verdikten sonra malzeme seçimi yapabilirsiniz. Paslanmaz çelik evye modelleri, uzun kullanım ömrü ve sağlamlığı ile ön plana çıkar. Hem ekonomik fiyat hem de kullanım kolaylığı sunan paslanmaz çelik malzeme birçok kullanıcı tarafından ilk seçenek olarak değerlendirilir. Her ne kadar paslanmaz yapıda olsa da, su lekelerinin oluşmaması için düzenli olarak temizlenmesi tavsiye edilir. Granit malzemeden imal edilen evye çeşitleri ise, oldukça şık görünümleri ve renk çeşitliliği sunmaları ile ön plana çıkar. Siyah, krem, kahverengi gibi farklı renk seçeneği ve desenlerle sunulan granit evyeler ısıya, temizleyici maddelere karşı dayanıklı olsa da granit lavabolarda çok ağır kimyasal kullanımı tavsiye edilmez. Günlük kullanımda ise uzun yıllar dayanıklılığını koruyan granit doğru malzemeler ile kullanıldığında oldukça hijyenik özellikler sunar. Dökme demir evye modelleri ise, son derece sağlamdır. Parlak bir görünüm yaratan porselen kaplamaları nedeniyle şık bir görünüm sunar. Malzemesi gereği ağır bir evye türü olan dökme demir evyeler, tezgah altı montaj şekli için uygun değildir. Renk seçeneği sunan dökme demir evyeler, gri ya da beyaz olarak tercih edilebilir. Aynı zamanda kolay temizlik özelliği ile zamandan kazandırır. Ağır kimyasallar ile temizlenmesi önerilmez. Son olarak akrilik malzemeden imal edilen evye çeşitleri ise leke tutmayan yapısı nedeniyle öne çıkar. Dayanıklı yüzeyi sayesinde oldukça kullanışlı kullanım özellikleri sunar. Fiyat aralığı son derece ekonomik olan akrilik evye modelleri, hafif olmalarıyla da avantaj sağlar. Hafiflik özelliği nedeniyle tezgahın hem altına hem de üstüne monte edilebilir.

Montajına Göre Evye Çeşitleri

Evye çeşitleri montaj tarzı ile birbirinden ayrılır. Evyenin hangi malzeme ile üretildiği ve kullanıcının mutfak alışkanlıkları evye montajında etkilidir. Mutfağınızda tercih edebileceğiniz farklı evye montajı seçenekleri ise şu şekildedir:

 • Tezgaha sıfır evye montajı son dönemde gittikçe popülerleşen bir montaj stilidir. Oldukça şık bir görünüm sağlayan tezgaha sıfır montajlanmış evyeler, lavabo ve tezgahın aynı seviyede olması nedeniyle kolay kullanım sağlar. Tezgah üzerinde çalışırken lavaboya sürüklemek istediğiniz bitki sapı, sıvı, meyve kabuğu gibi malzemeleri engelsiz biçimde lavabo içerisine aktarmanıza yardımcı olur.
 • Tezgah üstüne monte edilen evyelerin kullanımı oldukça yaygındır. Bu montaj stilinde evye tezgaha yukarıdan yerleştirilir. Böylece lavabonun tüm yükü janta aktarılır. Bu sayede dökme demir gibi ağır malzemeden imal edilen evyeler bu montaj şeklinde rahatlıkla tercih edilebilir.
 • Tezgahın altına montajlanan evyeler ise asılarak veya alt dolaba desteklenerek monte edilir. Sıvının doğrudan lavabo içine aktarılabilmesine yarayan bu montaj biçimi, klipsler veya mekanik sabitleme aletleri ile monte edilir. Alttan montajlanan evyelerde dökme demir ya da taş malzeme tercih edilmemelidir.

Evye Fiyatları

Evye fiyatları ürünün malzemesine, kalitesine, leke tutma özelliklerine, göz sayısına ve dayanıklılığına göre değişiklik gösterir. Çoklu göze sahip evye modelleri tekli evyelere göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Çift gözlü kullanım bulaşık yıkarken avantaj sağlasa da, yeterince geniş bir evyede ikinci bir göze ihtiyaç duymayabilirsiniz. Leke tutmayan ve kolay temizlenen evye modelleri diğer ürünlere göre daha yüksek bir fiyat aralığında olabilir. Kendi mutfak alışkanlıklarınızı ve tezgahınızın genişliğini göz önünde bulundurarak evye seçimi yapabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Evye Fiyatları

664 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Grohe Evyeler
  2. Hansgrohe Evyeler
  3. Teka Evyeler
  4. Franke Evyeler
  5. Crauf Evyeler
  6. Polex Evyeler
  7. Hafele Evyeler
  8. Renno Evyeler
  9. Real Evyeler
  10. Dominox Evyeler
  11. Ukinox Evyeler
  12. kromevye Evyeler
  13. Artenova Evyeler
  14. Schock Evyeler
  15. Blanco Evyeler
  16. E.C.A Evyeler
  17. Kohler Evyeler
  18. Marmorin Evyeler
  19. Gradde Evyeler
  20. Sellin Kaplama Evyeler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002028/455418/60000509/60004289
Başa dön