Franke, İsviçre kökenli bir firmadır. 1911 yılında kurulan ve 100 yılı aşkın süredir faaliyetlerine devam eden şirketin ilk yatırımı, metal levha üzerine olmuştur. Birinci Dünya Savaşı sırasında ekonomik kriz ve savaş atmosferi nedeniyle kuruluşunda zorluklar çekilen firma, 1930 yıllarında fırın kapakları, gökdelenler ve çatı penceresi üretimi ile güçlenmiştir. Nikel, model ve metal üretimi ile öne çıkan firma, yeni fabrikalar açarak seri üretime geçmiştir. 

Evye, armatür, ankastre mutfak araçları ve beyaz eşyalar tasarlayan firma; çelik tezgahlar, banyo malzemeleri, mutfak cihazları konusunda geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeker. Paslanmaz çelik levha ve ürünlerde uzmanlaşan Franke, bugün alanının lider şirketlerinden biridir. Motor parçaları gibi endüstriyel ürünler de üreten; ardından endüstriyel mutfaklar için tasarımlar da yapan Franke, ilk yurt dışı yatırımını Almanya'da gerçekleştirmiştir. Herman Franke tarafından kurulan şirketin başına 1938 yılında oğlu Walter Franke geçmiştir. Şirket, ardından Will Pieper tarafından devralınmıştır. 1955 yılında 400 çalışana ulaşan ve hızla büyümeye devam eden şirket, üretim tesislerini genişleterek Avrupa yatırımlarına hız vermiştir. 1977 yılından sonra özellikle ankastre cihazlar ve beyaz eşyalar konusunda uzmanlaşan marka, metal levha üretiminde kanıtladığı başarısından da ödün vermemiştir. Dünya çapında levha alanında en önemli isimlerden biri olan Franke, istikrarlı büyümesi ile bugün birçok ülkede faaliyet gösteren çoklu iş kollarında faaliyet yürüten bir şirket hâline gelmiştir. 2000'li yıllarda Franke banyo sistemleri ve kahve sistemleri alanları kurularak, var olan ürün gamı genişletilmiştir. Beş kıta üzerinde 80 ülkeye yayılmış 70 firması ile 11.000 çalışana sahip Franke; özgün tasarımları ve kalitesi ile hem endüstriyel tüketicilerin hem de ev kullanıcılarının tercihidir. 

Endüstriyel mutfaklarda en ufak bir aksiliğin büyük zararlara yol açabileceğinin bilinci ile mükemmeli tasarlayan Franke, kusursuz çalışma ve yaşam alanları yaratmak için çalışır. Harika görünen, işlevsel ve rahat mutfaklar tasarlayan firma, mutfaklarda tarzı ve konforu bir arada sunmayı amaçlar. Franke tasarımlarında doku, renk ve malzeme çeşitliliği bol onlarca seçenek bulunur. İster minimalist ister komplike tarz sahibi olun, kendi zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir Franke mutlaka vardır. Mutfağınızı isteğinize göre özelleştirmenizi sağlayacak detaylara sahip olan tasarımlar, 100 yılı aşan tecrübenin eseridir. Hizmette, tasarımda ve ürünlerde her gün daha iyiyi ve yeniyi amaç edinen marka, dünya çapında 100 milyonda fazla evde her gün kendini kanıtlamaktadır. Fonksiyonel, estetik tasarımlar, dikkatle seçilen malzemelerden son teknoloji üretim yöntemleri kullanılarak tasarlanır. Hassas mühendislik ve geleneksel işçilik eseri binlerce ürün, prensipler ve ilkelerden ödün verilmeden en yüksek kalite ile üretilerek kullanıcılarla buluşur. Müşterilerin değişen ihtiyaçlarına ve yaşam tarzlarına uygun olarak sürekli yeni çözümler üreten Franke uzmanlığı, ister endüstriyel ister kişisel kullanım için olsun her zaman kullanıcıların hizmetindedir. Ev tarzı mutfak standartlarını yükseltmeyi hedefleyen firma, kullanıcıları profesyonel bir mutfağın şefi yapma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. 

Türkiye genelinde 74 ilde faaliyet gösteren şirketin merkezi, Gebze'dedir. Türkiye'de 1.200 yetkili satış noktasında sunulan Franke ürünleri, Türkiye'de alanının lideridir. Markanın sektördeki pazar payı %55'tir. Franke Türkiye, Franke şirketinin dünya çapındaki en büyük beşinci pazarıdır. Türk kullanıcıların tercihi olan, kalitesi ile beğeni kazanan ve Türkiye'deki üretim tesisi ile yerli ekonomiye de katkı sağlayan İsviçre firması, geniş ürün gamı ile mutfakları baştan aşağı döşeyecek ürünleri bir arada sunar. Sağlamlık, kalite ve birinci sınıf işçiliği birleştiren İsviçre uzmanlığı, Franke ürünleri ile evlerinize, iş yerlerinize taşınmaktadır.

Franke

361 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Ürün Puanı
  3. Satıcı
BAŞA DÖN