Masa Lambası Modelleri ve Fiyatları

Sarkıt ve avize gibi aydınlatma ürünleriyle sağlanan genel aydınlatma düzeni, özel ışık ihtiyaçları için yeterli olmayabilir. Masa lambası gibi çeşitli ışık kaynaklarını kullanarak katmanlı bir aydınlatma düzeni oluşturmak, evleri ya da ofisleri aydınlatmanın en iyi yoludur. Masa lambaları iyi aydınlatılmış alanların temel unsurlarından biridir. Sadece işlevsel ürünler değil, aynı zamanda dekoratif objelerdir.

Masa Lambası Modelleri Nelerdir?

Masa lambaları ahşap, cam ve seramikten, metal ve ‌akrilik malzemelerle yapılmış modern hatlara sahip modellere kadar geniş bir tasarım seçeneğine sahiptir. Yeni bir masa lambası seçerken ilk düşünülmesi gereken şey, lambayı kullanacağınız yerdir. Bazı masa lambaları tamamen dekoratif bir işlev görürken, diğerleri alanı etkili bir şekilde aydınlatmaya yardımcı olur. Odanın büyüklüğüne bağlı olarak, her biri birbiriyle koordine eden farklı türde masa lambaları seçmeniz gerekebilir.

Ev ya da ofis çalışma alanları için alanın ne kadar iyi aydınlatıldığı, ne kadar üretken olduğunuz üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Genellikle masa lambaları ayarlanabilir gövdeye sahiptir. Böylece ışığın açısını doğrudan ayarlayabilirsiniz. Klasik modellerden hoşlanıyorsanız camdan yapılan ve banker lambaları olarak da bilinen masa lambalarını tercih edebilirsiniz. Masa lambasının boyutu masanızın büyüklüğüyle doğru orantılı olmalıdır. Küçük bir masa veya çalışma alanınız varsa, küçük bir lamba seçebilirsiniz. Daha büyük bir masa ise daha büyük bir lamba gerektirir.

Birçok masa lambası türü daha iyi görmenize yardımcı olmakla birlikte, dekoratif özelliği öne çıkan lamba modellerinin aydınlatma özelliği sınırlı olabilir. Dekorunuza modern bir endüstriyel görünüm kazandırmak istiyorsanız, ahşap bir tabanlı, minimal tasarıma sahip bir masa lambasını Edison ampullerle kullanabilirsiniz. Çocuk odası dekore ediyorsanız, çocuğunuzun en sevdiği çizgi film karakterlerinden uyarlanmış bir lamba seçebilirsiniz.

Masa Lambası Nasıl Kullanılır?

Masa lambasını konumlandırdıktan sonra ilk adım genellikle kabloları gizlemektir. Böylece hem alanın daha düzenli görünmesini hem de çalışma sırasında lambanın daha güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlayabilirsiniz. Göze batan lamba kablolarını masanızın görünmeyen bir kısmına ya da masa ayaklarına bantla sabitleyebilirsiniz.

Masa lambaları genellikle farklı ampul ‌spesifikasyonları gerektirecek belirli amaçlar için kullanılır. Lambanızı okumak için kullanmayı planlıyorsanız, 50 W seviyesinde daha parlak bir ışık seçebilirsiniz. Yatak odasında kullanmak veya atmosferik bir ortam yaratmak için 30 W değerine sahip daha yumuşak bir ışık tercih edebilirsiniz.

Masa lambası seçerken ‌dimmer fonksiyonuna sahip modelleri seçmek ışığı ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanızı sağlayabilir. Lambanın kablosunda yer alan ‌dimmer anahtarı ile ışık seviyesini kısabilir ya da artırabilirsiniz. Böylece okuma ya da çalışma saatlerinde parlak ışık, dinlenme sırasında yumuşak ve düşük ışık ile alanınıza aydınlatabilirsiniz.

Masa Lambası Nereye Yerleştirilir?

Masa lambaları en yaygın kullanılan aydınlatma seçeneklerinden biridir, çünkü hemen hemen her odada kullanılabilirler. Çalışma odası, koridor, yatak odası ve oturma odası masa lambasını kullanabileceğiniz alanlardan sadece birkaçıdır.

Oturma odalarındaki aydınlatma düzenleri genellikle göz seviyesinin etrafındaki bir aydınlatma ürünü ile dengelenir. Bu nedenle yan sehpa ya da küçük masa gibi alanın daha çok kenarında konumlandırılan mobilyalar için masa lambası kullanmak iyi bir seçenektir. Ek aydınlatma, genel aydınlatmadaki düzensiz gölgeleri giderir ve genellikle samimi bir oturma alanının sınırlarını belirleyen düz bir ışık havuzu sunar.

Yatak odalarındaki başucu komidinleri masa lambalarını kullanmak için en iyi yerlerden biridir. Hafif bir aydınlatmaya ihtiyacınız olduğunda dekoratif masa lambası modellerini, tercih edebilirsiniz. Dikkatle seçilmiş bir masa lambası sakinleştirici ve romantik bir ruh hali yaratmaya yardımcı olur. Yatak odası mobilyalarınız çok büyük boyutlara sahip olmadığı sürece, oturma odası veya koridor için uygun olan modellere kıyasla daha küçük bir tasarım seçebilirsiniz. Yatak odasında çok büyük masa lambaları kullanmak, sakinleştirici ve yumuşak bir aydınlatma düzeni yaratmanızı engelleyebilir.


ARA
Loading interface...
Loading interface...

Masa Lambası Modelleri

Dahili LED
E-27
E-14
AR111
2G11
G24
GU10
G9
G13
GU5.3
G24D-1
GY6.35
R7S
Plastik
Metal
Cam
PVC
Ahşap
Kumaş
Beton
Halat
Tül
Bambu
Toplam 24 / 2334 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/13003235