Masa Lambası Modelleri ve Fiyatları

Masa Lambası

En çok kullanılan kırtasiye malzemeleri arasında yer alan masa lambası çeşitli modelleriyle sizlere sunulmaya devam ediyor. Her ortamda kullanıma uygun olan, geceleri ders çalışmak isteyenlere özel lamba modelleri masaüstünde sabit kullanılabileceği gibi taşınabilir şekilde de kullanılır. Özel bir ampul duy kısmı bulunan çeşitli modelleri dilediğiniz her an her yerde kullanabilirsiniz. Özel olarak ışığa ihtiyaç duyduğunuz her alanda rahatlıkla kullanılabilen özelliğe sahiptir. İsminden de anlaşılacağı üzere masaların üzerinde kullanıma uygundur. Ancak kablosuz olan modellerini kitap okumak, ders çalışmak, detaylı evrak düzenlenmesi için de kullanabilirsiniz. Taşınabilir özelliğe sahip olan modelleri yataklarınızda ya da farklı alanlarda da son derece pratiktir. Oldukça geniş ürün ve kullanım yelpazesine sahip olan lamba modelleri tüm renk ve desen çeşitliliği içerir. Işığın yeterli olmadığı alanlarda kullanım için tercih edilir. Maviden sarıya, turuncudan yeşile birçok renge sahip olan modelleri mevcuttur. Kullanımı oldukça rahat olan ve farklı çeşitleri bulunan masa üstü lamba çeşitleri masa düzenine de uyum sağlayan parçalar arasında yer alır. Küçük yaş gruplarından yetişkin yaş gruplarına varana kadar herkes için kullanımı uygun olan modellere sahiptir. Genel aydınlatma düzeyinin yetersiz olduğu alanlarda, gece ışığı istemediğiniz alanlarda sıklıkla tercih edilir. Hem dekoratif bir obje olarak hem de aydınlatma ürünü olarak oldukça idealdir. İhtiyaca fazlasıyla cevap vermesi açısından oldukça verimli olan modellerde boyut farklılıkları, renk ve desen farklılıkları, ampul farklılıkları gibi özellikler ön plana çıkar. Küçük ve büyük boyutlara varana kadar her türlü modeli masanızın büyüklüğüne göre temin edebilirsiniz. 

Masa Lambası Modelleri

Birçok çeşidi bulunan masa üstü lambası modelleri kullanım alanları giderek genişleyen modellerdir. Yalnızca gece kullanımı ya da loş ortam kullanımı için tercih edilmez. Gündüz küçük yazıların daha net okunması, koyu renkli evrakların ya da kağıtların daha parlak hale getirilmesi için de tercih edilir. Masalarda sabit bir şekilde kullanılan kablolu modeller boyut olarak biraz daha büyüktür. Ofis masaları ve çalışma masaları için uygundur. Daha küçük ve pilli olan modeller ise küçük yaş grubu öğrenciler için oldukça idealdir. Ders çalışma masalarına, klasör düzenleme masalarına, çizim masalarına ve kitap okuma masalarına temin edebileceğiniz birçok çeşit mevcuttur. Cam, kil, seramik ve ahşap gibi çeşitli malzemeler kullanılarak tasarlanan modeller arasında pilli, kablolu, şarjlı ve sabit modeller yer alır. Aydınlatma ürünü olarak kullanılan bu modeller aynı zamanda dekoratif şık bir ürün olarak da kullanılır. Doğru açıdan ışık almanıza olanak sunar. Boyutları büyüdükçe ampul tarzı da büyüyen modellerden çok daha yeterli seviyede ışık elde edebilirsiniz. Taşınabilir modelleri dilediğiniz her an her yere rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda üst kısmı döner başlıklı olan ya da kıvrılan modelleri tercih ederek ışığı istediğiniz yöne ve açıya çevirebilirsiniz. Modellerin boyutuna ve tasarımına bağlı olarak kullanılan masa lambası ampulü de değişiklik gösterir. Beyaz ampullerden sarı ampullere, renkli ampullerden minik ampullere, uzun ve sivri ampullerden yuvarlak ampullere varana kadar her türlü çeşide uyum sağlayan lambalar mevcuttur. Masaların daha aydınlık hale gelmesini sağlayan modeller içerisinde led kullanılan tasarımlar da mevcuttur. Böylece masalarınızı aydınlatırken, çalışma isteği uyandıran renk skalasını da elde edebilirsiniz. 

Masa Lambası Fiyatları

Son derece uygun şekilde sunulan masa lambası fiyatları temin edilebilecek düzeydedir. Kullanım konforuyla ve desen, renk, model çeşitliliği ile adından söz ettiren bu modelleri en uygun fiyatlar kapsamında satın alabilirsiniz. Çeşitli markaların çeşitli ürünlerine göz atabilir ve bütçenize en uygun olanları bulabilirsiniz. Oldukça kaliteli şekilde sunulan masa lambası modelleri her geçen gün farklı tasarımlar ile karşınıza çıkıyor. Elektrikli modeller, pilli modeller, şarjlı modeller, kablolu ve kablosuz modeller olmak üzere birçok çeşide ayrılan lambaların kullanımından memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz. Gece boyunca uykunuz bölündüğünde kitaplarınızı okuyabileceğiniz, detaylı analizler yapabileceğiniz, gece yazmanız gereken yazıları rahatlıkla tamamlayabileceğiniz ve yetiştiremediğiniz projelerinizi daha detaylı bir şekilde gece boyunca yapabileceğiniz imkanı sizlere sunan modellerdir. Karanlık ortamda çalışmaktan keyif alan ve ılığın yalnızca projeye yansımanı isteyen herkes için masa lambası en ucuz şekilde sunuluyor. Üstelik masaların dekorunda da önemli bir yere sahip olan bu modeller ile masalarınızı çok daha keyifli bir alana dönüştürebilirsiniz. Fiyatları açısından hiçbir şekilde zorluk çıkarmayan modellerden dilediğiniz boyutları temin edebilirsiniz. Küçük masalar için daha küçük modelleri tercih ederken, büyük masalar için daha büyük ve oynar başlıklı modelleri tercih edebilirsiniz. Aydınlatma kısımları en önemli olan bölümlerdir. Kullanmak istediğiniz amaca bağlı olarak mutlaka ampul boyutunu ve saçtığı ışık miktarını yakından incelemelisiniz. Kullanılan çeşitli özelliklere ve detaylı tasarımlarına bağlı olarak fiyatlarında da değişiklikler meydana gelebilir. 

Pilli Masa Lambası Modelleri

En çok tercih edilen modeller arasında masa lambası pilli modeller yer alıyor. Hem boyutları minik olan hem de her yere taşınabilen özelliğe sahiptir. Kullanımı çok rahat olan bu pilli modellerin boyutu büyüdükçe kullanılması gereken pil türü de değişebilir. En ufak modellerde minik yuvarlak pillere ihtiyaç duyulur. Daha büyük modellerde ise A+ pillere ihtiyaç duyulur. Kullanılması gereken pil sayısı da modelden modele farklılık gösterir. Alacağınız pilli lamba modellerini temin ederken pillerini de ayrı bir şekilde almanız gerekir. Masada çalışırken ışığın yetersiz olduğu bölümü aydınlatmak için en verimli olan modeller arasında pilli olanlar bulunur. Pilleri bittikçe düzenli olarak değiştirmeniz yeterlidir. Uzun ömürlü bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Yeterli derecede ışığa ulaşmak istediğinizde ve bunu büyük lambalar ile yapmak istemediğinizde pili mini boyutlu olan lamba modellerini seçebilirsiniz. Üstelik istediğiniz tüm renk tonlarını da bulmanız mümkündür. Pilli modellerde en çok kullanılan malzeme ise sert plastik ve silikon malzemelerdir. Şiddetli darbe almadığı sürece kırılma meydana gelmez. Kullanımı ve temizliği de bir hayli kolay olan bu modelleri çocukların daha verimli ders çalışması ve analiz yapmaları için tercih edebilirsiniz. Üstelik küçük ofis masalarında da pilli modeller yeterli derecede kullanım sunabilir. Masanın büyüklüğüne bağlı olarak büyük seçenekleri gözden geçirebilirsiniz. Pilli modellerin sunduğu ışıklarda tüm renkler mevcuttur ancak en çok beyaz renk seçeneğinden verim alabilirsiniz. 

Şarjlı Masa Lambası Modelleri

Pilli modellerin yanı sıra masa lambası şarjlı modeller de mevcuttur. Kullanmadığınız sürelerde şarjını doldurmanız gereken bu modellerde oldukça verimli ve aydınlık bir ışık sunar. Pembeden yeşile, maviden sarıya, beyazdan turuncuya tüm ışık renklerine sahip olan modellerdir. Özellikle de çok detaylı bir şekilde incelenmesi gereken evraklar olduğunda masa lambası beyaz modeller şarjlı olarak daha fazla tercih edilir. Masa üstünde sabit bir yere konumlandırılabilir. Döner başlıklı ve oynar kıvrımlara sahip olan modelleri dilediğiniz her yöne ve açıya çevirebilirsiniz. Şarjlı modellerin paketlerinde şarj dolumu yapacağınız kablolar da bulunur. Prize takıp şarj dolma ışığını gördükten sonra gönül rahatlığıyla dolumu bekleyebilirsiniz. Şarj dolma ışığında renk değişimi meydana geldiği zaman şarjdan alabilirsiniz. Şarjlı lamba modellerinin en sevilen özelliği şarjının bitişini haber vermesidir. Şarjı tam dolu olduğu zaman parlak bir şekilde aydınlatma sağlar. Şarjı bitmeye başladığı zaman ışık verimi azalır. Tamamen bittiği zaman doldurmanızda fayda vardır. Kullanmadığınız zamanlarda da şarj kablosuna takılı şekilde durmasının bir sakıncası yoktur. Şarjını sürekli olarak kontrol ederek ihtiyaç duyduğunuz her an kullanabilirsiniz. Özellikle de elektrikler olmadığı zaman acilen bir ışık kaynağına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ihtiyacı karşılayan modellerdir. Özellikle de şarjı tam dolu olan modeller en karanlık ortamların ve masaların dahi verimli bir şekilde aydınlanmasını sağlar. Alanı ne kadar aydınlatmak istiyorsanız şarjını o derece düzenli olarak doldurmalısınız. 

Ledli Masa Lambası Modelleri

Ortamın aydınlığını sağlamanın yanı sıra renkli bir alan elde etmek istediğinizde de masa lambası led modellerini tercih edebilirsiniz. Led modeller boyut olarak en küçük olan modellerdir. Pembe, kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi, beyaz ve gri tüm renkleri led ampuller içerisinde barındırır. Bu modellerde kullanılan ampuller en küçük boyutlara sahip olan ampullerdir. Renk pigmentleri de oldukça yoğundur. Bu sayede kullandığınız ortamları aydınlatmanın yanı sıra dinlenme alanı da hazırlar. Rengarenk ışıkların birbiriyle dans etmesini sağlar. Yeni bir masa lambası seçerken tek ışık yoğunluğunu istemediğinizde ledli olan modelleri tercih ederek farklı bir ambiyans da elde edebilirsiniz. Aynı zamanda en fazla dekoratif özellik taşıyan modellerdir. Masalarınızı aydınlatmakla kalmaz renkli bir dekorasyon elde etmenizi de sağlar. Hem küçük masalar için hem büyük masalar için kullanımı uygun olan modellerdir. Camdan elde edilen ampulleri ve camdan tasarlanan çevreleri sayesinde masaların renkli bir ortama dönüşmesinde sık sık tercih edilir. Led ampul içeren modellerin ampullerini de çok daha pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz. Aydınlık oranlarını ise yanlarında yer alan tuşları ve düğmeleri yardımıyla ayarlayabilirsiniz. Daha aydınlık bir masa için led ampullerin beyaz ve sarı olanlarını tercih edebilirsiniz. Masa lambası sarı ışık en klasik olan ışık türüdür. Beyaz ışık gözünüzü çok aldığında ya da renkli ışıklar aydınlatmada yetersiz kaldığında, sarı ışık seçerek orta seviyede aydınlatma elde edebilirsiniz. 

Kablolu Masa Lambası Modelleri

Masa lambası kablolu olan modeller masalarda sabit olarak duran modellerdir. Portatif özelliği yoktur ancak masalarda son derece şık bir görünüm sunar. Kullanım kolaylığı ve kablolarının uzunluğundan ötürü masanın her yerine çekebilirsiniz. Yönlendirilebilen başlığı sayesinde açı açısından da zorluk yaşatmaz. Tüm renklere ve desenlere sahip olan kablolu modellerin kullanılacağı alanda mutlaka bir priz olmalıdır. Prize yakın konumlanan masalarda çok daha şık görünüm sağlar. Kablosu sürekli prize takılı kalabilir. Herhangi bir sorun yaratmayan kablolu modellerde cam, ahşap ve seramik gibi tasarımları da görebilirsiniz. Kablolu olan modeller çocuklar için de oldukça uygundur. Ders çalışma azmini kazanmaları ve masalarının daha aydınlık olması için tercih edilir. Modern tasarımlara sahip olan kablolu lamba modellerinde çocuklara özel detaylar da dikkat çeker. Sevilen çizgi film karakterlerinin kullanıldığı, çiçek, hayvan ve geometrik desenlerin yer aldığı modeller yetişkinler için de oldukça sevimli bir kullanım alanı sunar. Kablolu modeller evde, ofiste ve çalışma alanlarının tümünde kullanılabilir. 

Masa Lambası Modelleri Nasıl Kullanılır?

Çeşitli malzemeler kullanılarak tasarlanan masa lambası önerileri kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Modellerine ve ışık yayma potansiyeline göre kullanımlarında da farklılıklar meydana gelebilir. Kablolu olan masa lambası elektrikli şekilde çalışmak zorundadır. Kablolu olan modelleri tercih ettiğiniz takdirde mutlaka prize yakın bir alanda kullanmanız gerekir. Pilli olan ve portatif boyutlara sahip olan modelleri ise istediğiniz her yere taşıyabilir ve kullanabilirsiniz. Pillerini düzenli olarak değiştirdiğiniz sürece sorun yaşamadan verimli kullanmaya devam edebilirsiniz. Masa lambası fişli olduğu zaman prize ya da üçlü priz gibi ara kabloya ihtiyaç duyulur. Bu malzemelerin olduğu her alanda kablolu modeller rahatlıkla kullanılır. Aynı zamanda şarjlı olan modelleri de tercih edebilirsiniz. Şarjlı olan modellerin de taşınma özelliği vardır. Dilediğiniz her an her yere taşımak için mutlaka şarjının dolu olması gerekir. Şarjını düzenli olarak doldurduğunuz takdirde açma kapama tuşuna basarak açabilirsiniz. Bu modeller yalnızca masalarda kullanım için değil aynı zamanda elektriğin olmadığı ortamları aydınlatmak için de kullanılır. Taşınma özelliği olmasına rağmen lamba modellerini masalara sabitleyebilirsiniz. Büyük bantlar ya da çift taraflı bantlar kullanarak masanızın üst kısmında dilediğiniz noktaya sabitleyebilirsiniz. Aynı zamanda kullanmak istediğiniz modellerin ışık seviyeleri de oldukça önemlidir. Daha yüksek ve parlak bir aydınlık için minimum 50W seviyesinde olan ampullü modelleri seçmelisiniz. Daha loş ve tek bir noktayı aydınlatmasını istediğiniz modellerde ise 30W gibi bir seviye yeterli olacaktır. Eğer kablolu olan modelleri kullanmak isterseniz, kabloların açıkta kalmaması da önemlidir. Kabloları kablo ağına yerleştirerek kapatabilirsiniz. Böylece masanın çevresinde estetik olmayan bir görünüm de meydana gelmez. 

Masa Lambası Modelleri Genel Özellikleri

Masa üstünde kullanıma uygun olan masa lambası ucuz fiyatlar dahilinde sunulan ve kalitesinden ödün verilmeyen ürünlerdir. Çeşitli birçok renge ve desene sahip olan modellerde güvenilir bir kullanım da söz konusudur. Hemen hemen her alanda ve odada da kullanıma uygun olan masa lambası ahşap malzemelerden tercih edildiğinde sağlık açısından da oldukça uygundur. Temizliği de kolaylıkla yapılan lamba modellerinde kullanılan ampullerin göz seviyesine göre ayarlanabilme özelliği bulunur. Direkt olarak gözlere yansımayı engelleyen ışıkları bulunur. Böylece gözlere keskin şekilde vuran ışıktan da kaçınmış olursunuz. Aydınlatmayı yeterli seviyede sunan masa lambası yeşil ışıklı modeller erkek çocuklar ve erkek yetişkinler için en çok tercih edilen modellerdir. Masa lambası pembe ışıklı modeller ise kızlar için vazgeçilmez bir masa dekorudur. Hem dekoratif ürün olarak hem de aydınlatıcı bir ürün olarak kullanılırlar. 

Masa Lambası Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Aydınlık bir masa için tercih edilen masa lambalarını alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle masanın boyutu ön planda tutulmalıdır. Masanın büyüklüğüyle orantılı olan modeller tercih edilmelidir. Çok karanlık ortamlarda kullanılacak olan modellerin ışık seviyesi parlak olmalıdır. Aydınlık alanlarda ekstra aydınlık için kullanılacak olan modellerin ise daha yumuşak ışık seviyesi olmalıdır. Yalnızca masalarda değil, koridorlarda, oturma odalarında, çocuk odalarında ve yatak odalarında da kullanıma uygun olan lambaların dümdüz bir ışık saçmamasına da dikkat edilmelidir. Mutlaka ampullerinin ışık seviyelerine ve formuna bakılmalıdır. Kullanmadığınız zamanlarda masalarınıza renk katmak için tercih edilen modellerin dekoratif bir yanı olmasına da dikkat edilmelidir. 

Masa Lambası Göze Zararlı Mıdır?

Kullanılan ampul ve ışık seviyeleriyle göze zarar vermeyen ürünlerdir. Masaların odak noktasını aydınlatmaya yarar ve göze direkt olarak tesir etmez. 

Masa Lambası Nerelerde Kullanılır?

Masalarda, odalarda, sehpalarda, TV ünitelerinde ve koridorlarda aydınlatma için kullanılabilir. Temel amacı masada yapılacak olan işlemleri aydınlatmaktır. 

Taşınabilir Masa Lambası Var Mıdır? 

Portatif özellik taşıyan masa lambaları vardır. Pil ve şarjlı özelliğe sahip olan bu modellerde kablo bulunmaz. Bu sayede istediğiniz her yere taşıyabilir ve tüm alanlarda kullanabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Masa Lambası

8778 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Güncel Değerlendirme
Premium Fırsatları
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 48 / 8778 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?