Biblo

Farklı Materyaller Kullanılarak Hazırlanan Bibloları Keşfedin

Biblo modelleri arasında mermer, ahşap, metal, porselen ve seramik gibi farklı materyaller kullanılarak üretilen alternatifler yer alır. Biblo üretiminde farklı malzemelerin tercih edilmesi ürünlerin çeşitli dekorasyon zevklerine uyum göstermesinin önünü açar. Country tarzda döşenen bir salonda porselen ve ahşap biblolar son derece hoş birer ayrıntıya dönüşürken, çağdaş bir dizayn zevkini yansıtan ortamlarda bakır gibi güçlü ve göze hoş görünen metallerden üretilen biblolar tercih edilebilir.

Ahşap biblolar, doğallığı yaşam alanlarına taşımaktan keyif alan kullanıcılara hitap edecek çok sayıda seçenek sunar. Mermer biblolar ise mermer orta sehpa ve masa gibi ürünlerle bütünlük yaratacak şekilde kullanılabilir.

Özenli tasarım çizgilerine, çeşitli anlamlara ve görsel inceliklere sahip olan ürünler arasında farklı zevklere hitap edecek ürünler bulmak mümkündür. Bir biblo satın almadan evvel bibloyu nerede kullanacağınıza karar vermeniz yeterli olur. Seçtiğiniz alana en çok yakışacak olan materyal ve uygun biblo boyutunu belirledikten sonra binlerce seçenek arasından ihtiyaçlarınıza yanıt verecek modelleri değerlendirebilirsiniz.

Şehir ve Ülke Simgelerinden Esinlenilen Biblolar

Biblolar arasında sıklıkta tercih edilen ürünler arasında şehir ve ülke simgelerini yansıtan modeller de bulunur. Eyfel Kulesi, Pizza Kulesi ve Özgürlük Anıtı gibi dünya çapında üne kavuşan, ülkelerle ve şehirlerle özdeşleşen bu yapıları biblo olarak evinde muhafaza etmek isteyenler için çok sayıda alternatif bulunur.

Farklı büyüklüklere sahip olan ürünler arasında masa üzerinde kullanılabilecek mini seçeneklerden direkt olarak yere konulabilecek büyük boy ürünlere kadar çok sayıda seçenek yer alır. Siz de odanızda, salonunuzda ya da iş yerinizde sevdiğiniz lokasyonları simgeleyecek bir iz bulundurmak istiyorsanız bu bibloları tercih edebilirsiniz.

Büyük boy bibloları led ışıklarla aydınlatarak son derece ilgi çekici bir görünüm de yaratabilirsiniz. Salonlarda, yemek odalarında ve hatta yatak odalarında son derece hoş bir hava yaratacak olan bu biblolar sayesinde dünyayı yaşam alanlarınıza sığdırabilirsiniz.

Mask Modelleri ile Evinizin Havasını Değiştirin

Mask modelleri el işçiliğiyle hazırlanan birbirinden kaliteli ve ayrıcalıklı alternatifler sunar. Özellikle Afrika’da yüz yıllardır süren bir sanat geleneği olan mask yapımı, en dekoratif versiyonları ile evlerdeki yerini alır. Otantik işlemelerden çeşitli yırtıcı hayvan figürlerine kadar pek çok detaya sahip olabilen mask modelleri, kullanıldıkları yerlerde son derece ilgi çekici bir görünü yaratır. İlk bakışta dikkatleri çekecek güçte ayrıntılara sahiptir ve rengarenk alternatifleri ile evinize egzotik bir hava kazandırır.

Mask alternatifleri arasında bir platform üstüne yerleştirilen tunç, bakır ve gümüş gibi materyaller kullanılarak hazırlanan seçenekler de yer alır. Son derece modern bir görünüm sunan bu ürünler, yoruma açık tasarım detayları ile görenleri düşünmeye ve irdelemeye sevk edecek seçenekler sunar.

Kar Küreleri ile Geçmişe Yolculuğun Tadını Çıkarın

Kar kürelerini kendi kullanımınız için satın alabileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye etmek için de tercih edebilirsiniz. Zira kar küreleri nostaljik ve kalpleri ısıtan hoş bir etki yaratmaları ile de bilinir. Bembeyaz kar tanelerinin ve kış mevsiminin duru güzelliğini yansıtan kar küreleri arasında aydınlatmalı ve müzikli alternatifler de yer alır.

Çocukların en sevdikleri biblo modelleri arasında yer alan kar küreleri çocuk odaları için de son derece hoş ve dekoratif bir ürün görevi görür. Müzik kutuları ile birlikte yan yana kullanılan kar küreleri, izlemekten ve dinlemekten keyif alacağınız iki ürünü bir arada kullanma fırsatı da tanır.

Kar kürelerinin iç kısmında çeşitli hayvan figürleri ya da dekoratif objeler yer alır. Yeni yıl coşkusunu yansıtacak şekilde dizayn edilen kardan adamlar, çam ağaçları ve ren geyikleri gibi dekoratif objelerle hazırlanan kar küreleri bulmak mümkündür.

Buhurdan Kullanmanın Getirdiği Muazzam Gevşemeyi Hissedin

Biblolar arasında özel bir yere sahip olan buhurdan modelleri, yalnızca görme duyusuna değil aynı zamanda koku alma duyusuna da hitap eden ürünler olarak öne çıkar. Çeşitli aromatik yağların ve esanslı kokuların tadını çıkarmanıza olanak tanıyacak olan buhurdan modelleri arasında çok sayıda farklı tasarım bulunur.

Buhurdanların alt kısmında tealight olarak da adlandırılan küçük mumların yerleştirilebileceği bir hazne bulunur. Bu haznenin üst kısmında ise buhurdanın çukur bir formda hazırlanan üst kısmı yer alır. Bu bölüme belli bir miktar su koyulduktan sonra birkaç damla da istenilen koku ilave edilir. Mumum sıcaklığıyla ısınıp buharlaşmaya başlayan sıvı, dakikalar içine harika bir koku yaymaya başlar.

Buhurdanların yaydığı kokular meditatif bir ruh haline geçmeyi de kolaylaştırır. Bu yüzden yoga ya da meditasyon yaparken buhurdan kullanmak oldukça yaygındır. Bu sebeple buhurdan sipariş edenler genellikle sandal ağacı ve palosanto gibi rahatlamaya yardımcı kokuları tercih eder. Meditasyon yapılan bir alanda mum yakılması da ateşin enerjisini hissetmenize olanak tanıması açısından son derece önemli kabul edilir.

Tek başlarına sipariş edilebilen buhurdan çeşitlerinin yanı sıra set olarak satılan ürünler de bulunur. Mum ve çeşitli kokular da barındıran buhurdan setleri, düşünceli ve hoş bir hediye alternatifi de olur.

Buhurdan modelleri arasında baykuş, papağan ve fil gibi hayvan figürlerinden esinlenilen seçenekler olduğu gibi çeşitli bitki motiflerinden hareketle tasarlanan ürünler de yer alır. Farklı kullanıcı tercihlerine hitap edecek şekilde çeşitlilik sunan buhurdan modelleri, kullanıldıkları alanda hoş birer ayrıntıya dönüşür.

Gemi Maketleri ile Maviliğin Huzurunu Evinize Taşıyın

Gemi maketleri arasında sergilenmeye hazır modeller olduğu gibi parçalarını sizin birleştireceğiniz şekilde satılan ürünler de yer alır. Gemi maketlerini kendiniz yapmayı tercih ederseniz, sevdiklerinizle birlikte keyifli vakit geçirmenize olanak tanıyacak büyük modelleri değerlendirebilirsiniz. Çok sayıda parçası olan büyük modeller tıpkı bir yapboz gibi bir araya getirilir. Maketi tamamladığınızda evinizin ya da iş yerinizin herhangi bir noktasına yerleştirebilirsiniz.

Gemi maketleri arasında el işçiliği barındıran modeller de bulunur. Özenle hazırlanan el oyması ürünler son derece değerli ve nadide eserler olarak öne çıkar. Denize olan tutkunuzu ve gemilere olan merakınızı ayrıcalıklı ürünlerle taçlandırmak istiyorsanız, el oyması ürünleri tercih edebilirsiniz.

Gemi maketleri büyük boyutlu olabildikleri için genellikle kendilerine ait bir alanda ya da masa ve konsol gibi geniş açıklıkları bulunan ürünler üzerinde sergilenir. Maket gemilerin hayal alemine davet eden bir görüntüleri oldukları için çeşitli dekoratif ışıklarla süslendikleri zaman görsel açıdan daha da zengin hale gelirler.

Deniz Kabuğu Sepetleri

Denizi ve denize ait olan şeyleri sevenlerin ilgisini çeken ürünler arasında deniz kabuğu sepetleri de yer alır. İrili ufaklı deniz kabukları rengarenk çakıl taşları içeren ürünler genellikle hasır sepetlerde sunulur. Deniz kabuğu sepetleri evlerde özellikle banyoda kullanılmak üzere sipariş edilir. Bununla birlikte sepetleri evin herhangi başka bir bölümünde kullanmak da mümkündür.

Deniz kabuğu sepetleri banyolarda kullanıldıkları takdirde sepet içerisinde minik sabunlara da yer verilir. Hoş bir koku yayan bu sabunların yerine çeşitli aromatik yağların damlatıldığı dekoratif kumaş parçacıkları ya da lavanta keseleri de tercih edilebilir. Banyolara ferah ve iç açıcı bir kokunun hakim olmasına imkan tanıyan bu kullanım şekli deniz kabuğu sepetlerinin görsel etkisini de destekleyici niteliktedir.

Rüya Kapanları ile Negatif Enerjileri Uzak Tutun

Kızılderili inanışına göre rüya kapanları kabusların negatif etkilerini önlemeye yarar. Yatak başlarına ya da yatağa yakın bir noktaya asılan rüya kapanları dekoratif yönleriyle de öne çıkar. Çeşitli kuş tüyleri ile görsel yönleri daha da güçlü hale gelen düş kapanlarında irili ufaklı ağlar yer alır. Kötü rüyaların ve negatif enerjilerin bu ağlara takılacağına inanılır.

Deliksiz bir uyku çekmek için çok sayıda kişinin yataklarının başına astıkları rüya kapanları arasında büyük ve küçük boyutlu ürünler bulunur. Küçük boyutlu düş kapanları genellikle bebeklerin yatak başlarına asılır. Göze hitap eden özenli tasarım detayları sayesinde dekoratif birer objeye de dönüşen rüya kapanları, sevdikleriniz için de hoş bir hediye alternatifidir.

Salon Dekorasyonunda Biblonun Önemi

Evlerin en çok göz önünde olan bölgesi salonlar olarak öne çıkar. Salonlar aynı zamanda ev halkının da birlikte vakit geçirip sosyalleştiği alanlardır. Bu da salon dekorasyonunun son derece dikkatli ve özenli şekilde yapılmasını gerektirir.

Genel itibarıyla salonlarda kullanılacak ürünler konforlu mobilyalardan, ergonomik yemek takımlarından ve orta sehpa ile kitaplık gibi tamamlayıcı ürünlerden oluşur. Bir salona asıl kimliğini kazandıracak dokunuşlar ise ev tekstili ürünleri ve dekoratif objelerle yapılır.

Dekoratif objeler seçerken salonda kullanılan diğer ürünler göz önünde bulundurulmalıdır. Birbirleriyle uyum yaratacak şekilde seçilen ürünler, salonda geçirilen vakti de daha keyifli kılar. Çağdaş tasarım çizgilerine sahip koltuklar ve halılar bulunan bir salon için biblo seçileceği zaman zarif görünümleri ile öne çıkan metal biblolar tercih edilebilir. Ahşap yoğunluğu olan bir salonda ise porselen ya da seramik ile hazırlanan biblolar kullanılabilir.

Ahşap biblolar ise farklı dekorasyon tercihleri ile uyum gösterecek güçte olmaları ile bilinir. Kullanıldıkları noktalarda doğal ve ilgi çekici bir görünüm yaratan ahşap biblolar arasında büyük boyutlu ürünlerin direkt olarak zemine yerleştirilmeleri önerilir.

Ahşap bibloları farklı renklere boyamak da mümkündür. Ahşap boyama ekipmanları kullanılarak renk katılabilen biblolar, ürünlerin kendi zevkleriniz doğrultusunda özelleştirilmesine imkan tanır. Bu sayede hem el emeğinizi kullandığınız hem de yalnızca size özel ürünler tasarlayabilirsiniz.

Okuma Köşelerinde Kullanılabilecek Biblolar

Okuma köşeleri kendinize vakit ayırabileceğiniz alanlar oldukları için bu doğrultuda dekore edilmeleri önerilir. Bu bölümlerde göz yorucu detaylardan, abartılı tasarımlardan ve güçlü aydınlatmalardan kaçınmak gerekir. Okuma köşesinde geçirdiğiniz zaman içerisinde gevşemeniz ve rahatlamanız son derece önemlidir.

Ergonomik bir berjer, ayaklarınızı uzatabileceğiniz rahat bir puf, göz yormayacak bir ışıkla aydınlatma yapmanıza olanak tanıyacak zarif bir lambader ve kitaplık bu bölümde yer alması tavsiye edilen ürünlerdir. Kitaplık raflarında ya da mevcut ise yan sehpa üzerinde çeşitli biblolar da kullanabilirsiniz. Ancak bu bibloların göz yormayan ve dikkati çekmeyecek nitelikte olmaları önemlidir. Gösterişli biblolar tercih etmek dikkat dağıtıcı özellik gösterebilir.

Bu alanlar için tercih edilebilecek biblolar arasında müzik kutuları, kar küreleri ve hayvan figürleri barındıran biblolar yer alır. Bunların yanı sıra sizin için özel anlamları olan bibloları ve objeleri de okuma alanlarında dekoratif olarak kullanabilirsiniz.

Çocuk Odaları İçin Uygun Biblo Modelleri

Çocuk odaları için biblo tercih ederken kolay kırılabilen modellerden kaçınmak gerekir. Eğer kar küresi gibi cam barındıran modeller seçilecek ise bu ürünlerin mutlaka çocukların kolay erişemeyeceği bir yerde sergilenmesi gerekir. Aksi takdirde istenmeyen kazalara davetiye çıkarılmış olur.

Çocuk odaları için en uygun biblo modelleri, çocuğunuzun sevdiği figürleri barındıran alternatiflerdir. Çocuğunuzun zevkleri doğrultusunda araba, peri ya da çeşitli bitki ve hayvan figürleri barındıran biblolar tercih edebilirsiniz.

Biblo Boyutuna Karar Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Biblo seçerken en önemli detaylardan biri de ürün boyutudur. Bu sebeple biblo sipariş etmeden önce ürünü kullanmayı planladığınız alanı net olarak belirlemeniz önerilir. Bu alanın izin verdiği ölçülerde biblo tercih etmek, kullanımı da daha keyifli hale getirecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken yalnızca ürünün yerleştirileceği alana uygun olup olmaması değildir.

Biblo boyutuna karar verirken ürünün etrafındaki diğer objelerle uyumuna da dikkat etmek gerekir. Dar alanlarda kullanılacak büyük boyutlu bir biblo göz yoran bir detaya dönüşebilir. Böylesi bir dekorasyon tercihi yapılacaksa bu alanda yalnızca biblo bulunması ve mümkünse özel olarak aydınlatılması önerilir.

Konsol gibi geniş bir nokta için biblo seçerken de benzer şekilde orantılı seçimler yapmak gerekir. Yayvan modeller konsol üstünde şık bir görünüm sunarken uzun modellerden kaçınılması önerilir. Konsol üstünde birden fazla küçük boyutlu biblo da kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ürünler arası bir bağlantı olmasıdır. Çiçek bibloları, hayvan figürleri barındıran biblolar ya da soyut tasarımlar bütünlük oluşturacak şekilde tercih edilebilir. Konsol üstü ve kitaplık rafı gibi alanlarda irili ufaklı nar ve fil bibloları da kullanılır. Bu bibloların şans ve bereket getireceğine inanılır.

Sevdiğiniz Karakterlerden İlhamla Hazırlanan Büstleri Keşfedin

Dekoratif biblolar arasında ünlü kişilerin büstleri de bulunur. Size etkileyen ve her daim ilham kaynağınız olan kişilere ait büstleri evinizde ya da iş yerinizde kullanabilirsiniz. Üç boyutlu modelleme tekniği ile hazırlanan modeller arasında sanatçılardan önemli tarihi figürlere kadar pek çok kişinin büstü yer alır. Oldukça ilgi çekici olan büst modelleri boyutlarına göre farklı alanlarda dekoratif objeler olarak kullanılır.

En çok rağbet gören büstler Atatürk büstleri olarak öne çıkar. Birçok kişinin severek tercih ettiği büst modelleri arasında Afrodit, Zeus, Apollon ve Athena gibi mitolojik karakterler de yer alır. Büstler arasında Türk ve dünya tarihinin önemli karakterlerini yansıtan ürünlere rastlamak da mümkündür. Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet ve Sezar büstleri popüler ürünler arasındadır.

Bronz bibloların temizliği nasıl yapılmalıdır?

Biblolarda kullanılan malzemeler farklılık gösterse de önerilen dezenfekte süreci benzerdir. Ürünlerin nemli bir bez yardımıyla silinmesi tavsiye edilir. Dezenfekte işlemi esnasında kimyasal içerikli temizleyiciler kullanmak ürünlerde deformasyonlara yol açabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına nemli bir bez kullanmak yeterli olacaktır. Temizlik sonrası ürünlerin dikkatli şekilde kurulanması da gerekir. İyi kurulanmayan ürünler üzerinde olası renk değişimleri görülebilir.

Maket gemilerin ne sıklıkta cilalanması gerekir?

Maket gemiler arasında yalnızca el işçiliği barındıran oyma modellerin cilalanmaları önerilir. Farklı malzemeler kullanılarak hazırlanan maket gemilerin cilalanmaya ihtiyaçları yoktur. Cilalama işleminin ne sıklıkta yapılacağına dair net bir süre vermek doğru olmaz. Ürün kontrol edilerek cilanın aşınmaya başladığı anda cilanın yenilenmesi yeterli olur.

Kırılan bir bibloyu yapıştırmak için özel bir malzeme kullanmalı mıyım?

Kırılan bibloların tamiri için ürün materyali doğrultusunda seçim yapmak gerekir. Ahşap bir biblo ise ahşap yapıştırıcı, porselen bir ürün ise porselen yapıştırıcı kullanmak ideal olacaktır. Bibloların tamiri sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise yapıştırıcı kuruyana kadar ürünü sabit tutmaktır. Bunun için ideal bir platformdan destek alınabilir. Eğer derin bir kırık varsa çeşitli dolgu malzemeleri kullanmanız da gerekebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dekoratif Biblolar

10.000+ ürün listeleniyor
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Malzeme
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?