Yılbaşı Dekorları

Yeni yıl yaklaşmaya başladığında evinizi yılbaşı ruhuna uygun şekilde hazırlamanın en keyifli yollarından biri şüphesiz yılbaşı süsleriyle dolu bir dekorasyon yapmaktır. Bu süslemeler sadece evleri değil kişisel enerjinizi de yükseltmenizin bir yolu olabilir. Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz eğlenceli bir akşam anılarınızı özel kılabilir. Yılbaşı konseptine sahip süsleme ve kıyafetler günler öncesinden satışa sunulur. Kendi zevkinize uygun bir liste belirleyerek evinizin hem içini hem dışını süsleyebilir, sevdiklerinize hediyeler alabilir ve yılbaşı konseptine uygun kıyafetlerle o akşam için hazırlanabilirsiniz.

Yılbaşı süsleri ile evin içinde belirli yerleri ve evinizin girişini ışıklandırabilirsiniz. Bu sayede evin her köşesinde yılbaşı coşkusunu hissedebilirsiniz. O güne özel olarak süslemeler arasında olmazsa olmaz olan bir yılbaşı ağacı alabilirsiniz. Evinizin en güzel köşesine onu yerleştirerek birçok süsleme ile renklendirebilirsiniz. Bu ağaç sadece görsel güzellik değil sevdiklerinizle geçireceğiniz özel anların sembolü haline getirebilirsiniz. Ağaç altına hediyeleri yerleştirerek noel ruhunu yaşatabilirsiniz. Sadece ışıklar ve satın aldığınız süslerle değil, el yapımı tasarımlarınızla bugüne özel süsler hazırlayabilirsiniz. Süslemelerin yanı sıra tarçın, portakal kabuğu, karanfil ve benzeri baharatların yer aldığı yılbaşı kokuları ile de duygusal bir dokunuş yapabilirsiniz.

Yılbaşı Temalı Süsler Nelerdir?

Ocak ayının 1’ine denk gelen bu özel günde evler, sokaklar renklendirilir ve ışıklandırılır. Nereye bakarsanız birbirine benzer konseptler ve süslemeler görebilirsiniz. Yılbaşı temasını ve ruhunu yansıtan birçok süsleme vardır. Bu süslemelerden yaygın olarak kullanılanları şöyle sıralanabilir:

 • Yılbaşı ağacı süslemesinde kullanılacak inci, boncuk, sim, renkli toplar, yıldız, kalp ve kar tanesi şeklinde renkli ve parlak motifler, renkli ışıklar.
 • Evlerin içleri, dış mekanlar hatta sokaklarda kullanılan ışıklandırma çeşitleri.
 • Yılbaşı temalı kapı süsleri ve tablolar
 • Masa dekorasyonunda kullanılacak yılbaşı temalı masa örtüleri, peçeteler, mumlar, şamdanlar.
 • Yılbaşı temasını yansıtan Noel baba, baston şeker, çam ağacı, geyik gibi figürlerin yer aldığı duvar ve cam stickerları.
 • O güne özel kendinizin tasarlayabileceği el yapımı süslemeler
 • Yılbaşı renklerini içeren meyve ve çiçek aranjmanları
 • Yılbaşı temalı yastık ve battaniyeler

Yılbaşı Sofralarında Tercih Edilen Süsler

Yeni yılın ilk yemeği elbette en şık sofralarda yenmeli. Bu sofraları hazırlamak için yemekler kadar kullanacağınız süslemeler ile de sevdiklerinize şık ve eğlenceli anlar yaşatabilirsiniz. Yılbaşı sofralarını şık ve özenli gösterebilmek için kullanabileceğiniz birçok süsleme bulunur. İster bu süslemeleri kendiniz hazırlayabilirsiniz isterseniz de birçok yerden ve Hepsiburada’dan bulabileceğiniz yılbaşı konseptine uygun ürünlerden satın alabilirsiniz. Peki yılbaşı sofralarının vazgeçilmez süslemeleri arasında neler vardır?

Yılbaşı renkleri ve desenlerinin yer aldığı masa örtüleri yeni yılı karşılamak için kuracağınız sofralara iyi bir fikir olabilir. Şık peçeteler ve peçete halkaları, tabaklar, çatal-bıçak-tuzluk takımları ile sofralarınızı renklendirebilirsiniz. Yapacağınız yemeklerde yılbaşı teması uygulayarak masanızda bir bütün yakalayabilirsiniz. Masanız uygun çiçek aranjmanı ve meyve tabakları ile de tamamlayabilirsiniz. Işıklandırma seçenekleri içinse ledler ve mumlar kullanabilirsiniz. Şık şamdanlar ile masanızın ışıltısını artırabilirsiniz. Hoş kokulu mumlar ile yemek masanızın atmosferini değiştirebilirsiniz.

Yılbaşı Ağacı Süslerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yılbaşı sevdikleriniz ile bir araya gelip yeni başlangıçlara beraber “merhaba” diyebileceğiniz özel bir akşamdır. Bu özel akşamda evlerde ve sokaklarda çeşitli süslemelerle karşılaşabilirsiniz. Yılbaşı denilince akla gelen belirli ürünler vardır. Noel baba, geyik, kırmızı ve yeşil renkleri, kar tanesi ve daha birçok figür yılbaşını çağrıştırır. Yeni yılın olmazsa olmazlarından biri de yılbaşı ağaçlarıdır. Yılbaşı ağacı ve süslemelerinin seçimi özenle ve dikkatlice yapılmalıdır.

Evinizde ya da bahçenizde en güzel ve ışıltılı yılbaşı ağacı yapabilmek için süslemeleri seçerken dikkatli olmalısınız. Özellikle ağaç seçiminde çevreyi ve doğayı korumak için geri dönüştürülebilir ürünlerden yana seçim yapmanız önemlidir. Ağaçta yapacağınız çevreci seçimi süslemeler için de devam ettirmelisiniz. Hem çevreye duyarlı bir seçim yapar hem de doğanın güzelliklerinizi evinize taşımış olursunuz. Seçimlerinizde birbiri ile uyumlu renkleri bir arada kullanmanız görsel bir şölen yaratmanıza yardımcı olur. Klasik konseptten şaşmayarak kırmızı, yeşil ve beyaz renklerini yoğun olarak kullanabilirsiniz. Bunların yanına gümüş, altın ve bronş renkler ekleyerek de kendi ışıltılı tarzınızı yansıtabilirsiniz. Süslemeler ve ışıklandırma birbirini tamamlayan unsurlardır. Bu nedenle ışıklandırma seçiminde de cömert davranmalı ve gerektiği kadar ağacın her yerine ışıklandırmalısınız.

Ağacınızın boyutuna uygun olarak süslemeleri eşit ve dengeli şekilde dağıtmalısınız. Farklı boyutlardaki toplar, çanlar, yıldızlar, melek figürleri gibi çeşitli süslemeleri ağaca takabilirsiniz. Göz yormayan çeşitliliği dengeli olarak dağıtmalısınız. Kişiselleştirmek isterseniz sevdikleriniz ve ailenizle olan güzel anların fotoğraflarını da kullanabilirsiniz. Bu detaylar sadece bir dekorasyon değil aynı zamanda da anılarla dolu bir eser ortaya koymaya yarar.

En Işıltılı Yılbaşı Konsepti İçin Gerekli Süsler Nelerdir?

Sevdikleriniz ile bir araya gelip coşkulu bir yılbaşı kutlaması yapmak için konsept partiler düzenleyebilirsiniz. Evleri ve bahçeleri yılbaşı konseptine uygun süslemek bunun ilk adımıdır. Yılbaşı ağacının rengi yeşil, Noel babanın renkleri kırmızı ve kışı temsil eden karın rengi beyazı kullanarak hem uyumlu hem de göz alıcı süslemeler yapabilirsiniz. Bu renklerin yanına kullanacağınız ışıklar ve ledlerle görselinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Baş köşede yer alacak olan yılbaşı ağacında da farklı süslemeler kullanabilirsiniz. Rengarenk toplar, sarmal led ışıklar tam da yılbaşı ağacı için olan süslerdir.

Konsepte uygun süslemeler evin içi ve dışı ile sınırlı değildir. Yemek masalarını kapıları da bu geceye süsleyerek hazırlayabilirsiniz. Yemek masalarınızda birbirinden lezzetli yemeklerinizin yanı sıra kullanacağınız tabaklar, çatal-kaşık-bıçak takımları, peçeteler, çiçekler, mumlar ve şamdanlar ile iştah açıcı sofralar kurabilirsiniz. Kapı girişlerine de yine konsepte uygun kapı süsleri ve iyi dilekler içeren yazılar ledli tabelalar asabilirsiniz. Bu sayede konsept partiniz daha eve girmeden başlamış olur.

Yılbaşı İçin Süslemeler Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Yılbaşı, sevgi, umut ve coşkunun bir arada yaşandığı sevdiklerinizle bir araya gelerek güzel vakit geçirme fırsatıdır. Evlerinizi bugüne uygun olarak süslemek, özel atmosferi daha da güzel hale getirebilir. Burada önemli olan şey süslemeleri seçerken zarif ama bir o kadar da gösterişli ürünler kullanmak gerekir. Yılbaşı süsü seçerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar şöyle sıralanabilir:

 • Yeni yıl süslerinde renk seçimi önemli bir etkendir. Birbiri ile uyumlu ve yılbaşı ruhunu yansıtan yeşil, kırmızı ve beyaz renklerin kullanımı ağırlıklı olmalıdır. Işıltılı bir konsept istiyorsanız da bu renklere ek olarak gold ya da gümüş detaylar kullanabilirsiniz.
 • Süsleme seçenekleri arasında sade ve zarif tasarımlar, zamana meydan okuyan klasikler arasında yer alır.
 • Doğa dostu ve geri dönüştürülebilir malzemelerden yana tercihte bulunmanız daha çevreci bir yaklaşım ortaya koymanıza yarar.
 • Sadece göze hitap eden canlı renklerden ve ışıltılardan oluşan bir konseptten çok ruha dokunan detaylar da ekleyerek duygu dolu bir mekan hazırlamalısınız.
 • Yılbaşı Süslerinin Fiyatları

Ekonomik alternatifler ve yaratıcılık ürünleri ile şık bir yılbaşı akşamı atmosferi hazırlayabilirsiniz. İndirim dönemlerini değerlendirmek ekonomik bir alışveriş yapmanızda size yardımcı olabilir. Bu dönemlerde yapacağınız alışverişlerle sevdiklerinizle geçireceğiniz güzel bir akşam hayal ederken bütçeyi düşünmenize gerek kalmadan da hazırlığınızı tamamlama şansınız olur. Unutulmamalı ki biraz yaratıcılık ve iyi bir planlama ile ekonomik bir yılbaşı süsleme deneyimi edinebilirsiniz.

Yapay Yılbaşı Ağacı Fiyatları

Yılbaşı ağacı, yeni bir yılı karşılamak için coşkulu bir kutlama konseptinde olmazsa olmaz öğelerden biridir. Bu özel günün simgesi haline gelen ve evleri şenlendirip, doğal bir atmosfer yaratmanızın anahtarı niteliğindedir. Piyasada oldukça fazla yılbaşı ağacı çeşidi bulabilirsiniz. Bu çeşitlilik ağaçların fiyatlarına da yansır. Geniş fiyat aralığında hemen hemen her bütçeye uygun bir yılbaşı ağacı modeli bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı seçeneklere, küçük boyutlu ağaçlarda ya da indirim dönemlerini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Büyükten küçüğe farklı boyutlarda oldukça çeşitli yılbaşı ağacı bulmak mümkün. Türleri de farklılık gösteren ağaçlar arasından hem bütçenize hem de zevkinize uygun bir tane bulabilirsiniz. Özellikle yerel pazarlardan yapacağınız alışverişlerde daha uygun fiyatlı ürünler bulabilirsiniz. Bu sayede yerel ekonomiye de katkı sağlamış olursunuz. Yapay özelliklerdeki yılbaşı ağaçları uzun vadeli kullanım avantajı sağlayarak tasarruf bile etmenize katkı sağlayabilir.

Kapı Süslerinde Yılbaşı Tasarımları

Evinizin kapısını ya da bahçe kapısını yeni yıl temalı kapı süsleri ile süslemek, misafirlerinize sıcak bir karşılama ve ağırlamanın bir yoludur. Kapı süslerinde yeni yıl teması oluşturabilmek için yılbaşı denilince akla gelen her şey kullanılabilir. Özellikle yeşil, kırmızı ve beyaz renkler ağırlıkta olmalıdır. Kurdele, kar tanesi, kozalak, yıldız, farklı boyutlarda parlak ve renkli toplar, kardan adam, baston şeker, ahşap malzemeler, kuru dallar, tarçın kabukları, doğal kumaşlar kullanabileceğiniz malzemeler arasında yer alır. İster bu malzemeleri temin ederek kendiniz hazırlayın isterseniz de hazır yeni yıl temalı kapı süslerinden bir tane sipariş verin.

Yılbaşı Duvar ve Cam Stickerleri

Yeni yıl temalı duvar ve cam stickerları, evlerinizi yılbaşı ruhuyla doldurmanın harika bir yoludur. İşte kullanabileceğiniz yeni yıl temalı duvar ve cam stickerları:

 • Yılbaşı ağacını temsil eden stickerlar, duvar ya da cam yüzeylerini hemen havaya sokmanıza yardımcı olur. Farklı renk ve desendeki ağaç figürleri ile özel bir dokunuş yapabilirsiniz.
 • Kardan adam ve kar taneleri de duvarlarda ve camlarda süsleme için kullanabileceğiniz figürler arasında yer alır.
 • Noel Baba ve Ren Geyiği temalı figürler neşeli bir hava yakalamanıza yardımcı olur.
 • İyi dilekler sunan yazılar ve sözler de pozitif enerji için kullanılabilir.
 • Yılbaşı Süslemelerinde Özel Tasarım

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yılbaşı Dekorları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 50 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?