En Ucuz ve Kaliteli Halılar

Dekoratif tamamlayıcılar arasında yer alan halı çeşitleri, evin ambiyansı üzerinde büyük işlev görüyor. Evin her bölümüne uygun şekilde dizayn edilen modeller, diğer dekoratif eşyalarla birlikte daha göz alıcı bir şıklık sergiliyor. Tasarım zevkinize uygun şekilde seçeceğiniz halılar ile evinizde uyumlu bir bütünlük yaratabilirsiniz. Kullanacağınız odanın genişlik-darlık durumuna göre küçük veya orta boy modele yer verebilirsiniz.

Halı Fiyatları

Farklı alternatiflerde beğeniye sunulan halıların fiyat seçenekleri; dokuma şekillerine, tasarımlarına ve iplik kalitelerine göre değişiklik gösteriyor. Ancak halı fiyatları, cazip aralıklarda tutulduğu için her müşterinin alım gücüne hitap ediyor. Fiyatlar arasından bir değerlendirme yaparak, yaşam alanlarınıza yeni duruşlar kazandırabilirsiniz.

Halı çeşitleri, dekorasyon trendlerine ve stillerine bağlı olarak günbegün çeşitleniyor. Evin boyutuna göre farklı ebatlarda tasarlanan modeller, yaşam alanlarınıza estetik bir hava katıyor. Klasik, modern, Vintage ve Country gibi daha birçok ev stiline uygun halı çeşidi dizayn ediliyor. Kendi tasarım zevkinize göre farklı modellere yönelerek, dekorasyonunuza yaratıcı bir bakış açısı getirebilirsiniz. İster eşyalarınıza bağlı kalarak uyumlu bir bütünlük elde edebilir, isterseniz de farklı parçalardan yana tercih yaparak evinizi eklektik stille döşeyebilirsiniz.

Dekorasyonun en anahtar parçaları arasında yer alan modellerin kış aylarında ayakların sıcak olmasını, sesin izole edilmesini ve odanızın temiz kalmasını sağlayan fonksiyonel özellikleri de bulunuyor. Çocuk odasından yatak odasına, mutfaktan antreye kadar farklı bölümlerde kullanacağınız halılar ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Halı Modelleri

Evin vazgeçilmez eşyalarını oluşturan halılar, zengin modellerle beğeniye sunuluyor. Modeller; renk, desen ve tasarım gibi farklı kriterlere göre değişiklik gösteriyor. Açıktan koyuya kadar her rengi bulunan ürünler, pudra ve toprak tonlarıyla da dikkati çekiyor. Bebek mavisi, pembe ve mint yeşili gibi soft renkli çeşitler, odanın atmosferine enerjik bir hava veriyor. Toprak tonlarda tasarlanan modeller de evinizi daha asil ve zarif görünüme bürüyor. Hem gösterişli hem de sade şekilde üretilen modellerin desen çemberi, moda detaylarına göre belirleniyor. Yazı baskıları, şehir temaları ve çiçek motifleri gibi farklı dokularla göze çarpan desenler, en sade tasarımlarınızı dahi hareketlendiriyor. Elegant desenli modellerle de dekoratif çizginize bambaşka bir yorum ekleyebilirsiniz.

Ürünlerin desen skalasında, Osmanlı figürlerini ve Helenistik çizgileri andıran yenilikler de yer alıyor. Evin mutfak ve çocuk odası bölümleri için daha farklı desenler öne çıkıyor. Çatal-kaşık gibi aksesuarlara bezenmiş modeller mutfakları süslerken, çizgi film karakterlerine ve çeşitli araba desenlerine bürünen çeşitler de çocuk odalarını süslüyor. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen gibi farklı şekillerde kesilen modellerin geniş bir tasarım çizgisi bulunuyor. Oymalı, deri ve saçaklı gibi tasarımlar, yaşam alanlarınızı modern kılmanıza olanak tanıyor. Asimetrik çizgilerin ve geometrik hatların belirginleştirilerek tasarlandığı oymalı çeşitler, çoğunlukla klasik stillerde görülüyor. Deri kumaşlarla desteklenen modeller de estetik dokularıyla asil ve iddialı ambiyans yaratmanızı kolaylaştırıyor. Saçaklı formlarıyla hafif eskitme görünümü veren halı modelleri ise minimalist stilleri tercih edenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Tufting, tiftik ve patchwork türleri, halı modelleri arasında popülerliklerini arttırmaya devam ediyor. Özellikle kilim desenini çağrıştıran patchwork türler, evin her odasında kullanılıyor. Ayrıca silinebilir, kaydırmaz ve antibakteriyel özellikli modeller de üretiliyor. Kir tutmayan ve aksine kiri yüzeye atan silinebilir çeşitler, hijyen açısından pratik kullanım sağlıyor. Çeşitli kazaları önleyen kaydırmaz modeller, antre gibi geniş bölümler için kullanılırken; antibakteriyel modeller, hassasiyet açısından genellikle bebek veya çocuk odalarında tercih ediliyor. İşlevsel kulanım olanağı veren halı çeşitleri ile yuvanıza şık dokunuşlar katarak, bambaşka bir havaya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Halı Çeşitleri Nelerdir?

Halılar, makine ve el dokuması halılar olarak iki ana gruba ayrılır. Makine halıları kendi içlerinde, dokuma ve iplik özelliklerine göre birçok çeşitlilik gösterir. El dokuması halılar ise antikalar, eski ve değerli olanlar, yeni el dokuma halıları olmak üzere üç çeşittir. Yeni el dokuması halılar; yün, ipek ve pamuk ipliklerinden üretilen halılar olarak üçe ayrılırlar. En değerli halılar ipekten yapılmış olanlardır.

Halı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Halı seçerken dikkatli olmak önemlidir. Kaliteli iplikten üretilen halıları tercih ederseniz, uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Kaliteli halı, sorunsuz kullanım olanağı sunan, yaşam alanınıza uyum sağlayan ve bakmaktan keyif alacağınız halıdır. Halının iplik cinsi, dokuma sıklığı ve hav yüksekliği, beklentilerinizi karşılamalıdır. Kaliteli iplikle dokunmuş halıları, uzun süre deforme olmadan kullanma şansına sahip olursunuz. Halıyı kaliteli yapan diğer unsur, sık dokulu olmasıdır. Sık dokunmuş halılar ağır oldukları için pek kaymazlar. Dokuması sık olmayan halı almak isterseniz, tabanının kaymayan nitelikte olmasına önem vermelisiniz. Çünkü kayan halılar ev kazalarına yol açabilir. Kaliteli halıda aranan bir başka özellik de hav yüksekliğidir. Bu özellikte önemli olan ayrıntı, havın çok yüksek olması değildir. Halının, kullanılacağı yer ile uyumlu hav yüksekliğine sahip olmasıdır. Kaliteli halı; yumuşak dokusu olan, canlı ve parlak renkler taşıyan, iyi cins iplikten ve dokuma sıklığı yüksek olarak üretilen halıdır.

İplik Çeşitlerine Göre Halıların Kullanım Alanları Nelerdir?

Halılar, kullanılacakları yaşam alanlarına göre seçilerek alınmalıdır. Salon, merdivenler ve koridorlar için alınacak halılar, uzun dönem özelliklerini kaybetmeyecek ipliklerden dokunmuş olmalıdır. Yün ve akrilik ipliklerle üretilmiş halılar, bu alanlar için uygun nitelik taşır. Alerjisi olanların yatak odaları, bebek ve çocuk odaları için leke tutmayan ve havları uçuşmayan halılar en ideal çeşitlerdir. Polipropilen ya da polyamid halıları, bu alanlarda kullanmak için tercih edebilirsiniz. Çok sık kullanılan alanlardan olan oturma odaları, mutfaklar ve genç odaları için de yünlü ya da akrilik iplikten yapılmış halıları seçebilirsiniz.

Yün halılar uzun ömürlüdür. Yoğun kullanılan alanlarda bile uzun süre görünümlerini kaybetmeden kullanılabilirler. Doğal iplikten dokunan yün halılar, keçeleşmez ve kolay kirlenmez. Bu halılar basınca karşı dirençli olup parlaklıklarını muhafaza edebilirler. Aynı zamanda iyi bir izolasyon sağlarlar.

Halının Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Halı üzerinde biriken tozların, tabanına yerleşmesini engellemek için düzenli olarak elektrik süpürgesiyle temizlenmesi gerekir. Bilinenin aksine, halılarınızı dövme ve çırpma gibi yöntemlerle temizlemeniz sakıncalıdır. Yıpranmasına neden olur. Kaliteli halıların, kesinlikle yıkanmaması, halı şampuanı ile temizlendikten sonra duru su ile silinerek hemen kurutulması gerekir. Halı üzerine dökülen ve leke bırakabilen maddeler, doğru yöntemlerle temizlenirse, leke kalması önlenebilir. Etkili kimyasallar kullanılması ise halının daha fazla zarar görmesine yol açabilir. Halılarınızı soba gibi ısıtıcı aletlerden uzak tutmalısınız. Yoğun güneş ışığı da halılar için sakıncalıdır. Renklerinin solmasına neden olacağı için direkt güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Taşınma işlemleriniz sırasında ise halılarınızı tam koruma altına almanız büyük önem taşır.

Kaliteli iplerle dokunan, birçok renk ve desen özelliği sunan çeşitli halı modellerini şimdi inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Halı Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Halı
Halı
Makina Halısı
Makina Halısı
Yolluk
Yolluk
Deri Halı
Deri Halı
Bambu Halı
Bambu Halı
Shaggy Halı
Shaggy Halı
El Halısı
El Halısı
Çocuk Halısı
Çocuk Halısı
Kilim
Kilim
Paspas
Paspas
Seccade
Seccade
Halı Örtüsü
Halı Örtüsü
Halı Kaydırmaz
Halı Kaydırmaz
Merinos
Dinarsu
Padişah Halı
Royal Halı
Gümüşsuyu
1 İnci Home
EVDEYA
Napoli Home
Viyana Home
10 Post Online
Woopsh
RealHomes
Dekoreko
Rovigo Home
Homefesto
Chilai Home
on the clouds
Kayra Export
Pırlanta
Bespoky
200 x 300 cm
200 x 290 cm
160 x 230 cm
80 x 150 cm
100 x 200 cm
80 x 300 cm
100 x 300 cm
120 x 180 cm
80 x 200 cm
100 x 150 cm
180 x 280 cm
80 x 250 cm
100 x 250 cm
120 x 250 cm
160 x 250 cm
60 x 100 cm
40 x 60 cm
80 x 400 cm
60 x 150 cm
180 x 300 cm
Kaymaz Taban
Dod
Jel
Dokuma Taban
Pamuk
Keçe
Suni Deri
Halı Taban
Jüt
Pamuk Taban
PVC
Lateks
Polyester
Akrilik
Örme Taban
Süet
Deri Taban
Şönil
Sünger
Kauçuk
Polyester
Kadife
Akrilik
Pamuk
Akrilik Pamuk - Polyester
%70 Pamuk, %30 Polyester
Deri
Polyamid
Polipropilen
Mikropolyester
Akrilik - Pamuk - Polyester
Pamuk - Polyester
Mikrofiber
Tay Tüyü
Yün
Jüt
Lateks
Akrilik - Viskon
Şönil
Viskon
Çok Renkli
Gri
Bej
Mavi
Kahverengi
Siyah
Pembe
Krem
Beyaz
Kırmızı
Yeşil
Sarı
Lacivert
Mor
Turuncu
Gümüş
Modern
Desenli
Klasik
Dekoratif
Bebek - Çocuk Odası
Eskitme
Otantik
Geometrik
Düz
Çocuk
Motifli
İskandinav
Mutfak
Çiçekli
Etnik
Çerçeveli, Çizgili
Patchwork
Çizgili
Çerçeveli
Figürlü
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?