En Ucuz ve Kaliteli Halılar

Dekoratif tamamlayıcılar arasında yer alan halı çeşitleri, evin ambiyansı üzerinde büyük işlev görüyor. Evin her bölümüne uygun şekilde dizayn edilen modeller, diğer dekoratif eşyalarla birlikte daha göz alıcı bir şıklık sergiliyor. Tasarım zevkinize uygun şekilde seçeceğiniz halılar ile evinizde uyumlu bir bütünlük yaratabilirsiniz. Kullanacağınız odanın genişlik-darlık durumuna göre küçük veya orta boy modele yer verebilirsiniz.

Halı Fiyatları

Farklı alternatiflerde beğeniye sunulan halıların fiyat seçenekleri; dokuma şekillerine, tasarımlarına ve iplik kalitelerine göre değişiklik gösteriyor. Ancak halı fiyatları, cazip aralıklarda tutulduğu için her müşterinin alım gücüne hitap ediyor. Fiyatlar arasından bir değerlendirme yaparak, yaşam alanlarınıza yeni duruşlar kazandırabilirsiniz.

Halı çeşitleri, dekorasyon trendlerine ve stillerine bağlı olarak günbegün çeşitleniyor. Evin boyutuna göre farklı ebatlarda tasarlanan modeller, yaşam alanlarınıza estetik bir hava katıyor. Klasik, modern, Vintage ve Country gibi daha birçok ev stiline uygun halı çeşidi dizayn ediliyor. Kendi tasarım zevkinize göre farklı modellere yönelerek, dekorasyonunuza yaratıcı bir bakış açısı getirebilirsiniz. İster eşyalarınıza bağlı kalarak uyumlu bir bütünlük elde edebilir, isterseniz de farklı parçalardan yana tercih yaparak evinizi eklektik stille döşeyebilirsiniz.

Dekorasyonun en anahtar parçaları arasında yer alan modellerin kış aylarında ayakların sıcak olmasını, sesin izole edilmesini ve odanızın temiz kalmasını sağlayan fonksiyonel özellikleri de bulunuyor. Çocuk odasından yatak odasına, mutfaktan antreye kadar farklı bölümlerde kullanacağınız halılar ile tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Halı Modelleri

Evin vazgeçilmez eşyalarını oluşturan halılar, zengin modellerle beğeniye sunuluyor. Modeller; renk, desen ve tasarım gibi farklı kriterlere göre değişiklik gösteriyor. Açıktan koyuya kadar her rengi bulunan ürünler, pudra ve toprak tonlarıyla da dikkati çekiyor. Bebek mavisi, pembe ve mint yeşili gibi soft renkli çeşitler, odanın atmosferine enerjik bir hava veriyor. Toprak tonlarda tasarlanan modeller de evinizi daha asil ve zarif görünüme bürüyor. Hem gösterişli hem de sade şekilde üretilen modellerin desen çemberi, moda detaylarına göre belirleniyor. Yazı baskıları, şehir temaları ve çiçek motifleri gibi farklı dokularla göze çarpan desenler, en sade tasarımlarınızı dahi hareketlendiriyor. Elegant desenli modellerle de dekoratif çizginize bambaşka bir yorum ekleyebilirsiniz.

Ürünlerin desen skalasında, Osmanlı figürlerini ve Helenistik çizgileri andıran yenilikler de yer alıyor. Evin mutfak ve çocuk odası bölümleri için daha farklı desenler öne çıkıyor. Çatal-kaşık gibi aksesuarlara bezenmiş modeller mutfakları süslerken, çizgi film karakterlerine ve çeşitli araba desenlerine bürünen çeşitler de çocuk odalarını süslüyor. Yuvarlak, kare ve dikdörtgen gibi farklı şekillerde kesilen modellerin geniş bir tasarım çizgisi bulunuyor. Oymalı, deri ve saçaklı gibi tasarımlar, yaşam alanlarınızı modern kılmanıza olanak tanıyor. Asimetrik çizgilerin ve geometrik hatların belirginleştirilerek tasarlandığı oymalı çeşitler, çoğunlukla klasik stillerde görülüyor. Deri kumaşlarla desteklenen modeller de estetik dokularıyla asil ve iddialı ambiyans yaratmanızı kolaylaştırıyor. Saçaklı formlarıyla hafif eskitme görünümü veren halı modelleri ise minimalist stilleri tercih edenler tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Tufting, tiftik ve patchwork türleri, halı modelleri arasında popülerliklerini arttırmaya devam ediyor. Özellikle kilim desenini çağrıştıran patchwork türler, evin her odasında kullanılıyor. Ayrıca silinebilir, kaydırmaz ve antibakteriyel özellikli modeller de üretiliyor. Kir tutmayan ve aksine kiri yüzeye atan silinebilir çeşitler, hijyen açısından pratik kullanım sağlıyor. Çeşitli kazaları önleyen kaydırmaz modeller, antre gibi geniş bölümler için kullanılırken; antibakteriyel modeller, hassasiyet açısından genellikle bebek veya çocuk odalarında tercih ediliyor. İşlevsel kulanım olanağı veren halı çeşitleri ile yuvanıza şık dokunuşlar katarak, bambaşka bir havaya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Halı Çeşitleri Nelerdir?

Halılar, makine ve el dokuması halılar olarak iki ana gruba ayrılır. Makine halıları kendi içlerinde, dokuma ve iplik özelliklerine göre birçok çeşitlilik gösterir. El dokuması halılar ise antikalar, eski ve değerli olanlar, yeni el dokuma halıları olmak üzere üç çeşittir. Yeni el dokuması halılar; yün, ipek ve pamuk ipliklerinden üretilen halılar olarak üçe ayrılırlar. En değerli halılar ipekten yapılmış olanlardır.

Halı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Halı seçerken dikkatli olmak önemlidir. Kaliteli iplikten üretilen halıları tercih ederseniz, uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Kaliteli halı, sorunsuz kullanım olanağı sunan, yaşam alanınıza uyum sağlayan ve bakmaktan keyif alacağınız halıdır. Halının iplik cinsi, dokuma sıklığı ve hav yüksekliği, beklentilerinizi karşılamalıdır. Kaliteli iplikle dokunmuş halıları, uzun süre deforme olmadan kullanma şansına sahip olursunuz. Halıyı kaliteli yapan diğer unsur, sık dokulu olmasıdır. Sık dokunmuş halılar ağır oldukları için pek kaymazlar. Dokuması sık olmayan halı almak isterseniz, tabanının kaymayan nitelikte olmasına önem vermelisiniz. Çünkü kayan halılar ev kazalarına yol açabilir. Kaliteli halıda aranan bir başka özellik de hav yüksekliğidir. Bu özellikte önemli olan ayrıntı, havın çok yüksek olması değildir. Halının, kullanılacağı yer ile uyumlu hav yüksekliğine sahip olmasıdır. Kaliteli halı; yumuşak dokusu olan, canlı ve parlak renkler taşıyan, iyi cins iplikten ve dokuma sıklığı yüksek olarak üretilen halıdır.

İplik Çeşitlerine Göre Halıların Kullanım Alanları Nelerdir?

Halılar, kullanılacakları yaşam alanlarına göre seçilerek alınmalıdır. Salon, merdivenler ve koridorlar için alınacak halılar, uzun dönem özelliklerini kaybetmeyecek ipliklerden dokunmuş olmalıdır. Yün ve akrilik ipliklerle üretilmiş halılar, bu alanlar için uygun nitelik taşır. Alerjisi olanların yatak odaları, bebek ve çocuk odaları için leke tutmayan ve havları uçuşmayan halılar en ideal çeşitlerdir. Polipropilen ya da polyamid halıları, bu alanlarda kullanmak için tercih edebilirsiniz. Çok sık kullanılan alanlardan olan oturma odaları, mutfaklar ve genç odaları için de yünlü ya da akrilik iplikten yapılmış halıları seçebilirsiniz.

Yün halılar uzun ömürlüdür. Yoğun kullanılan alanlarda bile uzun süre görünümlerini kaybetmeden kullanılabilirler. Doğal iplikten dokunan yün halılar, keçeleşmez ve kolay kirlenmez. Bu halılar basınca karşı dirençli olup parlaklıklarını muhafaza edebilirler. Aynı zamanda iyi bir izolasyon sağlarlar.

Halının Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Halı üzerinde biriken tozların, tabanına yerleşmesini engellemek için düzenli olarak elektrik süpürgesiyle temizlenmesi gerekir. Bilinenin aksine, halılarınızı dövme ve çırpma gibi yöntemlerle temizlemeniz sakıncalıdır. Yıpranmasına neden olur. Kaliteli halıların, kesinlikle yıkanmaması, halı şampuanı ile temizlendikten sonra duru su ile silinerek hemen kurutulması gerekir. Halı üzerine dökülen ve leke bırakabilen maddeler, doğru yöntemlerle temizlenirse, leke kalması önlenebilir. Etkili kimyasallar kullanılması ise halının daha fazla zarar görmesine yol açabilir. Halılarınızı soba gibi ısıtıcı aletlerden uzak tutmalısınız. Yoğun güneş ışığı da halılar için sakıncalıdır. Renklerinin solmasına neden olacağı için direkt güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Taşınma işlemleriniz sırasında ise halılarınızı tam koruma altına almanız büyük önem taşır.

Kaliteli iplerle dokunan, birçok renk ve desen özelliği sunan çeşitli halı modellerini şimdi inceleyebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Halı Modelleri

+10.000 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Merinos Halılar
  2. Gümüşsuyu Halılar
  3. Dinarsu Halılar
  4. Pierre Cardin Halılar
  5. Royal Halı Halılar
  6. Padişah Halı Halılar
  7. Saray Halılar
  8. Bahariye Halılar
  9. Sanat Halı Halılar
  10. Atlas Halılar
  11. Brillant Halılar
  12. Koza Halı Halılar
  13. Payidar Halılar
  14. Konfor Halı Halılar
  15. Aksu Halılar
  16. Apex Halılar
  17. Festival Halı Halılar
  18. Atlantik Halılar
  19. Angora Halı Halılar
  20. Confetti Halılar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Ebatlar A-Z
  1. 160 x 230 cm
  2. 200 x 300 cm
  3. 200 x 290 cm
  4. 120 x 180 cm
  5. 150 x 230 cm
  6. 80 x 150 cm
  7. 100 x 200 cm
  8. 100 x 300 cm
  9. 160 x 230 cm
  10. 80 x 200 cm
  11. 100 x 150 cm
  12. 180 x 280 cm
  13. 80 x 300 cm
  14. 140 x 200 cm
  15. 100 x 280 cm
  16. 80 x 280 cm
  17. 80 x 120 cm
  18. 80 x 400 cm
  19. 100 x 400 cm
  20. 80 x 250 cm
 5. Renk A-Z
 6. Tema A-Z
  1. Modern
  2. Dekoratif
  3. Klasik
  4. Bebek - Çocuk Odası
  5. Geometrik
  6. Düz
  7. Otantik
  8. Simetri
  9. Çocuk
  10. Eskitme
  11. Mutfak
  12. Geometri
  13. Çiçekli
  14. Motifli
  15. Patchwork
  16. Çerçeve
  17. Spor
  18. Göbekli
  19. Elegan
  20. Baklava
 7. Renk A-Z
  1. Gri
  2. Çok Renkli
  3. Bej
  4. Siyah
  5. Mavi
  6. Kahverengi
  7. Beyaz
  8. Pembe
  9. Krem
  10. Yeşil
  11. Sarı
  12. Kırmızı
  13. Mor
  14. Lacivert
  15. Turuncu
  16. Gümüş
 8. İplik Türü A-Z
  1. Akrilik
  2. Pamuk
  3. Bambu
  4. Kadife
  5. Polyester
  6. Mikropolyester
  7. Mikrofiber
  8. Polipropilen
  9. Tay Tüyü
  10. Elyaf
  11. Viskon
  12. Polyamid
  13. Yün
  14. Şönil
  15. Jüt
  16. Lateks
  17. Deri
  18. Keçe
  19. Welsoft
  20. Naturel Jüt Bitkisi Lifleri
  21. Şönil İpliği
  22. Cotton
  23. Saten
  24. Frize
  25. Triko
  26. İpek
  27. Hasır
  28. Headsed Orden
  29. Goblen
  30. Mikroflaman
  31. Microcotton
  32. Floş
  33. Floş İpliği
  34. Excellan
  35. Pamuk Floş
  36. Yün Viskon
 9. Hav Yüksekliği A-Z
 10. Taban A-Z
  1. Dokuma Taban
  2. Halı Taban
  3. Jel
  4. Suni Deri
  5. Dod
  6. Pamuk
  7. PVC
  8. Lateks
  9. Jüt
  10. Akrilik
  11. Örme Taban
  12. Şönil
  13. Vinil
  14. Süet
 11. Ev ve Yaşam Trendleri
 12. Fotoğraflı Değerlendirme
 13. Güncel Değerlendirme
 14. Fırsat Ürünleri
 15. Satıcı A-Z