En Ucuz ve Kaliteli Deri Halilar

Geçmişten günümüze kadar uzanan barınma ve korunma isteği, birçok dekorasyon ve ev tekstil ürününün ortaya çıkmasına sebep olmaktadır. İhtiyaçtan ortaya çıkan bu ürünler insan kullanımında son derece faydalı olması ile birlikte evin güzelliğini artıran dekorasyon ürünleri olarak da kullanılmaktadır. Bu ürünlerin başında ise deri halı çeşitleri gelmektedir. Bulunulan coğrafi konum özelliği ile deri halı bulmak kolaylaşmaktadır.

Deri Halı Modelleri

Yüzyıllar öncesinden kullanıma başlanılan deri, ilerleyen teknoloji ve sanatsal gelişim sonrasında birçok alanda kullanılarak dekorasyon ürünlerine eklenmiştir. Bu ürün grupları arasında ise deri halı modelleri yer almaktadır. Tamamıyla organik olan deri, birçok özelliği ile diğer halı türlerine göre avantaj temin etmektedir. Bu avantajların başında dayanıklılığı, kullanışlı olması, geçirgenliği ve kolay şekillendirilebilir olması gelmektedir. Nedenlerin hepsi hem kullanıcı için hemde üretici için kolaylık sağlamaktadır.

Deri halı modelleri nubuk, süet, napa, noplin, merino, ipek, yıkanabilir deri, egzotik deri, suni deri ve yaban hayvanı derilerinden oluşmaktadır. Bu deri türleri yoğun el işçiliği ile birleştirilmesi sonucu meydana gelmektedir. Büyükbaş hayvanın derisi ile hazırlanan türe nubuk denilmektedir. Kadifemsi bir görüntüye sahip ve oldukça zarif bir modeldir. Keçi ve oğlak derisinden hazırlanan süet daha küçük halı modelleri için renklendirilerek hazırlanmaktadır. Koyun ve kuzu derisinden oluşan napa yumuşak yapılı ve kaliteli bir deri türüdür. Merino Avustralya kökenli kuzudan üretilen ve oldukça yumuşak yapılı bir halı derisidir. Son derece kaliteli olan ipek ise kuzu derisinden yapılan ve nadir bulunan bir halı derisi modelidir.

Çeşitlerin bu kadar fazla olması modellerin de artmasına yardımcı olmaktadır. Yaşanabilecek en büyük zorluk ise derinin kalınlığının her yerde aynı olmamasıdır. Bu bazı noktalarda mukavemeti azaltmaktadır. Seçerken eğer ki daha dayanıklı ve yalıtımlı olmasını isterseniz kılları sık deri halıları seçmeniz gerekmektedir. Deri halı üretimi yapılırken ilk olarak desen belirlenir, baskısı yapılır ve parçalar birleştirilir. Eğer ki sorun yoksa dikim işlemine geçilerek elle dikme işlemi yapılır. Elle dikim yapılması halının kullanım süresini uzatarak hata oluşmasını engellemektedir.

Deri Halı Fiyatları

Deri halı fiyatları son derece değişkenlik göstermektedir. Her bir derinin birbirinden farklı olması, üretim şekli, kullanılan deri türü, boyutu ve işçilik fiyat değişkenliğinde baş rol oynamaktadır. Diğer halı türlerine göre daha sağlıklı olması tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Deri halının sağlıklı oluşunu hem halılar gibi sık ilmikli olmayışı hemde kolay temizlenebilir olması sağlamaktadır. Dikkat edildiği taktir de temizliği son derece kolaydır.

Halı üzerinde oluşabilecek her türlü leke kolaylıkla temizlenebilir. Tek yapılması gereken nemli bir bez ile temizlenmeli ve sonra da kuru bir bez ile nemli yer silinmelidir. Deri halı bakımı belirli bir periyotla yapılması gerekmektedir. Derii ilkbahar ve sonbahar aylarında büyük bir bakımının yanı sıra aylık olarak da ufak bakımlara tabi tutulduğu taktir de uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır. Derinin canlı olması kokuyu bünyesinde saklamasına sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı deri halı olan odalarda sprey ve deodorant kullanılmamalıdır. Aynı zamanda derinin aşınmaması için asidik değeri yüksek sıvıları halıya değdirilmemesi gerekmektedir.

Otantik bir görünüme sahip deri halı fiyatları açısından değerlendirildiğinde rahatlıkla tercih edilebilecek bir dekorasyon ve ev tekstil ürünüdür. Belirtilen şartlara uygun, bakımları yapılan ve doğru seçilen bir deri halı uzun yıllar size eşlik edecektir. Evinizin zeminini kaplayarak ısı ve ses yalıtımı sağlayabilir, daha az toza sahip bir oda oluşturabilir ve oda dekorasyonuna sihirli bir dokunuşta bulunabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Deri Halı Modelleri ve Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002028/2147483618/9022246/9024981