Bambu Halı

Son dönemin popüler halı çeşitlerinden biri olan bambu halı modelleri şık tasarımları ve yumuşak dokuları ile ön plana çıkar. Salonda, yatak odalarında, mutfakta ya da koridorda kısaca evin her köşesinde kullanabileceğiniz modeller hem dekorasyonun havasını değiştirir hem de ayaklarınızın yumuşak bir zemine basmasını sağlar. Odanın metrekaresine bağlı olarak uygun ölçülerdeki halıları satın alabilir ve modern bir eve sahip olabilirsiniz. Ürünler bambu bitkisi kullanılarak üretilir, bu nedenle oldukça yumuşak bir dokuya sahip olduklarını söylemek mümkündür. Bambu halı modelleri üretilirken olgunlaşmış bambulardan elde edilen hamurlar kullanılır. Hamurlar lif haline getirilir ve iplikler çıkmaya başlar. Ardından el emeği ürünler ilmek ilmek hazırlanır ve ortaya ipeksi bir yumuşaklığa sahip modeller çıkar. Ürünler işlenirken bambu hamuru dışında doğal elyaf ipler de kullanılır. Bu nedenle bambu hasır halı çeşitleri yumuşak bir dokuya sahiptir. Tasarımlar üretimlerinde kullanılan kaliteli ipler sonucunda parlak bir görünüm alır. Bambu el halısı çeşitlerinin bu özellikleri ev dekorasyonu için de büyük katkı sağlar. Üstelik ürünlerde kullanılan ipler serin dokulu oldukları için yaz aylarında da konfor sağlar. Çıplak ayakla halıya bastığınız zaman o serinliği hissedebilir, sıcak havalarda dahi halılarınızın zeminde olmasını sağlayabilirsiniz. Modeller üretilirken ince iplikler kullanılır. Bu nedenle klasik halılara nazaran hafif olduklarını söylemek mümkündür. Hantal ve kaba görünmeyen, modern tasarımlı el dokuma bambu halı çeşitleri ince iplikli oldukları için güneş ışınlarına karşı da dayanıklıdır. Odanıza çok fazla güneş vuruyorsa bambu modelleri tercih edebilir, renkleri solmayan halıları yıllarca kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca bambu kaymaz taban halı çeşitlerinde bulunan lifler renklerin uzun süre kalmasını da etkiler.

Antibakteriyel Bambu Halı Çeşitleri

Ürünler doğal bambu ipleri kullanılarak hazırlandıkları için antibakteriyel özelliklere sahiptir. İnce yapılı, tüylenmeyen ve toz birikmesini engelleyen bambu akrilik halı evin fazla kirlenmesini de engelleyebilir. Özel dokuma modeller ince oldukları için toz ve tüy birikmesini engeller, kolayca temizlenebilir. Bu sayede etrafta uçuşan tozlar olmaz ve bakteri üremesi engellenir. Özellikle alerjik bir bünyeye sahip olan kişiler için bambu halılar oldukça önemlidir. Bambu dokuma halı çeşitleri etrafa yaydıkları pozitif enerji sayesinde evdeki herkesin mutlu olmasını sağlar. Eğer evinizde bebek ve çocuk varsa doğal iplikli modelleri kullanabilir, onların sağlıklarını da koruyabilirsiniz. Özellikle emekleme döneminde olan çocuklar halıdaki tozlardan etkilenebilir. İnce iplikli modeller yaşam alanlarının hijyenik ve güvenilir olmasına yardımcı olur. Çocuklar da güvenle halı üzerinde emekleyebilir ve oyunlar oynayabilir. Kedi ve köpekli evlerde de tüy çok fazla olabileceğinden bambu halı çeşitleri tercih edilebilir. Bambu salon halıları evcil hayvanlardan dökülen tüylerin göz önünde olmasını sağlar. Tüm bu avantajlarla beraber ürünler odaya ayrı bir ferahlık da katar. Bambu ipek halı parlak görünümüyle odayı kapatmaz, evin samimi bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca ürünler güneşe karşı da dayanıklı oldukları için uzun vadede herhangi bir solma meydana gelmez. Bambu halı yorumları inceleyerek modellerin kullanımları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Dekorasyonu Canlandıran Bambu Halılar

Bambu yolluk halı modelleri son dönemin sıklıkla tercih edilen çeşitleri arasında yer aldığından modern tasarımlar kullanılır. Desen ve renk tercihleri genellikle her tarzdan kişiye hitap edecek çizgilere sahiptir. Bazı modellerde düz desenler ve soft tonlar hakimken bazılarında klasik çizgilere de yer verilir. Sade bir salona sahipseniz bambu desenli halı çeşitleriyle görünümü değiştirebilir, sade salonu gösterişli hale getirebilirsiniz. Farklı renklerin bir arada kullanıldığı desenler ortamın ferah görünmesine de yardımcı olabilir. Seçeceğiniz renklerle ufak salonu geniş gösterebilir, kasvetli havayı ipek parlaklığıyla canlandırabilirsiniz. Krem, beyaz, siyah, lacivert, gri bambu halı modelleri arasından dekorasyonunuza uygun olan rengi seçebilirsiniz. Soft ya da koyu tonlar modern salonların vazgeçilmezleri arasında yer alabilir. Fon perde renkleri ile uyumlu modelleri seçerek bütünlük yakalayabilirsiniz. Özellikle lekelenmeye karşı dayanıklı olan ince bambu halı çeşitlerini mutfakta da kullanabilirsiniz. Bambu kaydırmaz halı üzerine bir şey damlasa dahi nemli bezle silindikleri zaman kolayca temizlenebilirler. Ürünleri çok sık silseniz dahi kolay kolay deforme olmadıkları için uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Bu süre kullanım şekline göre değişiklik gösterebilir. Özellikle solmayan renkleri her yıkama sonrasında canlılığını koruyabilir. Bu nedenle ipek görünümlü bambu halı modelleri hijyene önem veren kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Bambu Halıların Fiyatları

Birbirinden kaliteli modellere kampanyalı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Koyunlu bambu halı çeşitleri el emeği oldukları ve doğal iplik kullanılarak üretildikleri için klasik halılara nazaran fiyatlarının yüksek olduğunu söylemek mümkündür. Ancak genel özelliklerine bakıldığında, ürünlerin uzun ömürlü ve kaliteli olduğu söylenebilir. Ayrıca antibakteriyel olmaları, leke tutmamaları, kolay temizlenmeleri ve deforme olmaya karşı dayanıklı olmaları yazlık bambu halı çeşitlerinin fiyatları belirlenirken önemli rol oynar. Birbirinden şık modeller hem dekorasyonunuzu tamamlar hem de yaşam alanınızın hijyenik olmasına yardımcı olur. Bambu viskon halı modelleri sayesinde doğal bambu liflerinin yararlarından faydalanmak mümkündür. Toz ve kirin birikmesini engelleyen ince modeller alerjik bir bünyeye sahip olan kişiler tarafından da tercih edilebilir. Ayrıca bakteri ve mikropların oluşmasını engelleyen özel sağlıklı yuvarlak bambu halı çeşitleri modern dünyanın sevilen ev dekorasyon ürünleri arasında yer alır. Farklı markalara ait olan modeller arasından ebatları, renkleri, iplik türlerini, temaları, tabanları ve hav yüksekliğini belirleyebilir, hayalinizdeki ürüne kolayca sahip olabilirsiniz. Bambu halı markaları modern, dekoratif, desenli, eskitme, klasik, spor, geometrik ya da düz temalarda modellere sahiptir. Modeller ve ebatlar değiştikçe fiyatlar da değişebilir. Ayrıntılı bilgi için yorumlar bölümüne göz atılabilir. Bütçe dostu Bambu halı fiyatlarından yararlanabilir, birbirinden güzel modelleri Hepsiburada üzerinden satın alabilirsiniz.

Bambu Halılar Nasıl Temizlenir?

Ürünlerin rutin temizliğinde süpürge kullanmak çoğu zaman yeterlidir. İpliklerin gidiş yönlerine doğru süpürmek ürünlerin uzun süre temiz kalmasını sağlayabilir. Bambu halı özellikleri gereği leke tutmadığı için her hafta silmeye de gerek yoktur. Eğer silinecekse, ovalamak yerine peçeteyi tampon hareketlerle uygulamak bambu halı kullanımı için etkili bir yöntem olabilir. Bu uygulama modellerin üzerinde gölgelenme oluşmasını da engelleyebilir.

Bambu Halı Hav Yüksekliği Kaç Olmalıdır?

Hav yüksekliği ürünlerin kalınlıklarını belirtir. Bambu halı nedir sorusu cevaplanırken ürünlerin ince ama yumuşak olduğu söylenebilir. Bu doğrultuda hav yüksekliklerinin çok fazla olmadığı ortaya çıkar. Ancak her marka kendi ürünlerinde farklı yükseklikler belirler. 0.6, 80, 3, 13, 12, 7, 0.11, 15 ve 5 mm gibi farklı yükseklikler arasından size uygun olanı seçebilirsiniz.

Bambu Halı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Ürünler doğal bambu liflerinden oluştuğundan oldukça fazla avantaja sahiptir. Özellikle anti bakteriyel olmaları mikrop ve bakteri oluşumunu engeller. Bambu halı kullananlar yaşam alanlarının sağlıklı ve temiz kaldığından bahseder. Ürünlerin diğer avantajı ayağa serinlik hissi vermeleridir. Bu nedenle yaz aylarında terletme yapmayan modeller tercih edilebilir. İpeksi bir dokuya sahip olan modeller dekorasyonu canlandırır, evin ferah gözükmesini sağlar.