En Ucuz ve Kaliteli Nevresim Takımları & Çarşaf Takımı

Ev tekstil ürünleri arasında şıklığı ve kullanım amacıyla bazı eşyalar olmazsa olmazlar listesinden asla ayrılmaz. İçinde çarşaf, yastık kılıfı ve nevresimden oluşan nevresim takımları da bu ürünlerden biri olarak her zaman yatak odalarını süsleyen ve hep bir yedeği bulundurulan bir evin vazgeçilmez eşyaları arasında yerini alır. Bu ürünler çeşit çeşit seçenekleriyle kullanım bakımından da oldukça rahat bir deneyim sunar. Her bir nevresim takımı sayısız renk ve deseniyle farklı dünyalara yelken açtırır. Desenli ve birbiriyle uyumlu renkler dışında huzur veren tek renk klasik modellerde seçenekler arasında yerini alır. Takımlar kullanılan kaliteli ve dayanıklı malzemeler sayesinde uzun süre deforme olmadan kullanılma imkanı sunar. Nevresim takımları çift kişilik, tek kişilik ve çocuk ve bebek kategorileri ile 7’den 70’e her kullanıcıyı düşünerek üretilir. Sezonun trendlerinin ve desenlerinin yansıtıldığı nevresim takımları günümüz teknolojisiyle birleşerek farklı bir boyut kazanır. Her dönem gördüğü yoğun ilgiden dolayı nevresim takımları her kullanıcının beğeni ve ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanır ardından da üretilir. Değişik dokulardaki kumaşlara sahip olan takımlar, elde yıkama özelliğiyle birlikte çamaşır makinesinde de yıkanabilme özelliği ile büyük bir kolaylık sağlar.

Nevresim takımı tek kişilik modeller çocuklar ve misafirler için geniş desenleriyle birlikte beğenilere sunulur. Çarşaf ölçüleri yatak ölçülerine göre üretildiği için hareket anında kenarlarından sarkma gibi durumlara yol açmaz. Genellikle çeyiz hazırlığında olanların veya evli çiftlerin tercih ettiği çift kişilik nevresimler, şık ve sade renklerinin dışında rengarenk ve enerji dolu renk seçenekleriyle büyük bir hayranlık uyandırırlar. Nevresim takımlarının büyük bir çoğunluğu birbiriyle benzerlik gösterse de farklı markaların modelleri yer aldığı için bazılarının içeriklerinde bazı değişikliklere rastlanabilir. Bu nedenle nevresim takımı için araştırma yapılırken ihtiyaçların göz önünde bulundurulması istenilen modeli seçme açısından önem taşır. Modeller arasında kırışmayan kumaştan üretilen nevresim takımları ütü işlemi gerektirmeden direkt olarak kullanılma imkanı sunar. Hepsiburada.com adresinde yer alan birçok ünlü markanın nevresim takımlarını inceleyip geniş ürün yelpazesi arasından tarzınıza ve evinize uyan modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Nevresim Takımı Modelleri

Nevresim takımı herkesin zevkine uygun model çeşitliliği ile büyük küçük demeden herkes tarafından kullanılır. Farklı talepler doğrultusunda yüzlerce farklı renk ve desende üretilen modeller vardır. Özellikle çeyiz alışverişi yapanların sıklıkla tercih ettiği saten nevresim takımları birbirinden eşsiz model alternatifiyle kalpleri fetheder. Bu model takımlar sadece çift kişilik değil, kendini daha özel hissetmek isteyenler için tek kişilik olarak da üretilir. Saten kumaşların sıcaklığı dengeleme özelliği bu nevresimlerin yaz kış kullanılabilmesine imkan tanır. Pürüzsüz kumaşları ise yumuşak ve hafif bir dokudadır. Ayrıca hava alan yapısı terlemeyi önleyerek konforlu bir kullanım sağlar. Şık görünümleriyle yatak örtüsü olarak da kullanılabilen saten nevresim takımları bu özelliği sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilir. Çizgili ya da tek renk olarak üretilen bu takımlar arasından tarzınıza ve odanıza uygun olan modeli geniş ürün yelpazesi arasından kolaylıkla bulabilirsiniz. Daha spor tarzdan hoşlananlar için de keten veya perkel gibi kumaşlardan nevresimler üretilir. Daha soğuk havalar için üretilen battaniyeli nevresim takımları kullanım açısından büyük avantaj sağlar. Ayrıca nevresim takımıyla aynı desene sahip olan battaniyeler takımın uyumunu bozmaz ve görsel bir şıklık sunar.

Yorgan yerine yaz aylarının hafif esintili havalarında kullanılmak için üretilen pikeli takımlar çok amaçlı kullanım sağlar. Pikeli takımlarda 2 adet yastık kılıfına ek olarak 2 adet daha yastık kılıfı bulunur. Serin yaz akşamlarında içinizi ısıtan pikeli nevresim takımları farklı desenlerle her kullanıcısının tarzına hitap eder. Çiçek desenlerin bulunduğu nevresim takımları yatak odalarına bahar havasını getirir. Takımların içindeki yorgan kılıfları fermuarlı ya da düğmeli olarak üretilir. Nevresim takımları arasında bebekler için uygun olan modeller de bulunur. Beşik ve yataklarda kullanılabilen modeller genel olarak 150 cm uzunluğunda ve 100 cm genişliğindedir. Bu nevresim takımlarının içerisinde 2 adet yastık kılıfı, 1 adet çarşaf ve nevresim yer alır. Bazı modellerde çarşaf yerine koruyucu görevi gören kenar süngerleri ve yorgan bulunur. Sunulan bu çeşitlilik arasından ihtiyacınız olan ürünleri düşünerek kararınızı verebilirsiniz. Bebeklerin hassas cilt yapıları düşünülerek kumaş seçimi titizlikle yapılır. Bu sayede en kaliteli kumaşlardan üretilen takımlar yumuşacık dokusuyla büyük bir beğeni toplar. Kategori içerisinde yer alan sayısız markanın yüzlerce nevresim takımı modellerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, beklentilerinize, tarzınıza, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun olan modeli kolaylıkla sepetinize ekleyebilirsiniz.

Taraftarın Coşkusunu Hissettiren Nevresim Takımları

Lisanslı olarak üretilen taraftar nevresim takımları fanatiklerin coşkusunu uyurken bile hissetmelerini sağlar. Bu takımlar tek kişilik, çift kişilik ve çocuklar için tasarlanır ve her zaman oldukça yoğun bir ilgi görür. Taraftarı olduğu takımın renklerinden yatak odasında da vazgeçmeyenler için tasarlanan nevresim setlerinin kolay kullanım sağlaması için lastikli çarşaf modellerine de yer verilir. Siyah beyaz renklerin arasında yer alan Beşiktaş logosu orijinal görüntüsü ve kalitesiyle taraftarlar tarafından büyük beğeni alır. Canlı renkleriyle coşkuyu her dakika hissettiren GS nevresim takımı da yoğun ilgi gören modeller arasındadır. Kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bu takımların hepsi lisanslı olarak üretilir. Galatasaray amblemi modellerin farklılıklarına göre çarpıcı renklerde ve desenlerde de tasarlanır. Bazı modellerde güneş ve aslan yer alırken bazı modellerde yazıların bulunduğu farklı desenlere yer verilir. Üç büyüklerden olan Fenerbahçe nevresim takımları da diğer nevresimlerde olduğu gibi 1. sınıf kalitedeki kumaşlardan üretilir. Mat renklerin arasından göze çarpan amblem farklı renk geçişleriyle estetik bir görüntü oluşturur. Taraftar nevresim takımlarının genelinde pamuklu olan kumaşlar kullanılır ve her mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Sadece erkeklere özel değil kadın kullanıcılara da hitap eden bu takımlar aynı zamanda her yaş grubu da düşünülerek tasarlanır. Ölçülerinin diğer nevresim takımlarından da hiçbir farkı yoktur. LED teknolojisi ile üretilen bazı modeller herkesin dikkatini çekmeyi başarır ve uzun süreli kullanım olanağı sağlar. Üzerinde yer alan talimatlara uyulduğu sürece ilk günkü görünümlerinden de hiçbir şey kaybetmezler. Karanlık ortamlarda ortaya çıkan parlama özelliği görüntüsüyle büyük bir hayranlık uyandırır.

Göz Kamaştıran Nevresim Takımları

Nevresim takımları yatak odalarının dekorasyonunda büyük etkiye sahiptir. Bu nedenle odanın renklerine ve mobilyalarına uyum sağlayan modeller arasından seçilmesi gerekir. Modelleriyle odaya canlılık katabileceği gibi hareketli mobilyalarla uyum sağlayan sade modellerle duru bir görünüm oluşturulabilir. En gözde nevresim takımları atasında yer alan dantelli nevresim takımları özellikle yeni evlenecek olan çiftler tarafından yoğun bir ilgi görür. Genellikle dantellerin yastık kılıfı ve nevresim kenarlarında yer alan bu modeller havalı ve şık bir görünüm sunar. Modelleri daha fazla hareketlendirmek için kullanılan güpür ve fırfır detayları yatak örtüsü olarak da kullanılabilme imkanını sunar. Tasarlanan modeller tek renk olarak üretilseler de farklı desen seçenekleriyle her kullanıcının zevkleriyle uyum sağlar. Sportif mobilyalara sahip olanlar için uyum sağlayacak yazılı modeller odaların tarzına farklı bir hava katar. Daha ağır ve klasik mobilya sevenler tarafından yoğun ilgi gören işlemeli nevresim takımları mobilyalarla bütünleşerek mükemmel bir uyum yakalar. Nevresim takımları tek renk, düz renk, motifli, nakışlı, boncuklu ve geometrik şekilli olmak üzere birçok seçenekten oluşur. Doğru renklerin bir arada kullanıldığı nevresim takımları huzurlu bir uykunun kapılarını da aralar.

Çocukların Zevkine Uygun Cıvıl Cıvıl Nevresim Takımları

Gelişen teknolojiyle birlikte çocuklar için üretilen nevresim modelleri de birbirinden fazla çeşitlilik içerir. Üretilen bu modeller markaların tarzlarına göre modelden modele farklılık gösterir. Üretilen modellerin bazıları hem çocukların hem de bebeklerin kullanımına uygun olurken, bazı modeller her yaş grubuna ayrı olarak üretilir. Farklı ilgi alanlarına göre özenle üretilen lisanslı nevresim takımları her çocuğun zevkine göre tasarlanır. Kızlar ve erkeklere ayrı olarak tasarlanan modellerin dışında unisex olarak kullanılabilen tasarımlar da yapılır. Lisanslı ürünler canlı renkleri ve kaliteli baskısıyla kullanıcılar tarafından tam not almayı başarır. Bu nevresim takımları arasında çizgi film ve dünyaca tanınan film karakterlerinin olduğu takımlar en fazla ilgi gören modeller arasında gelir. Kızlar için Frozen, erkekler için de Spider Man karakterlerinin olduğu takımlar bu konuda en öne çıkan modellerdir. Hayvan figürlerinin ve bitkilerin yer aldığı doğa temalı takımlar çocukların odasına canlı bir hava katar. Sevimli ve şirin figürlerde tasarlanan nevresim setleri, çocukların hoşlandığı temalara göre ayrılarak geniş bir liste ile kullanıcıların beğenisine sunulur. Bu temaların içinde geometrik şekillerden araba ya da motosiklet baskılarına, çiçekli desenlerden gökyüzü ve uzay baskılarına kadar birçok temaya yer verilir. Ayrıca bu temalardaki nevresimler farklı renk seçeneklerine de sahiptir. Böylece beğenilen temada istenilen renklere göre model de bulunur. Lisanslı olan bu ürünler her ne kadar çocuklara hitap eden modeller gibi görünse de yetişkinlerin için uyarlanan tasarımlar da mevcuttur. Çocuk odalarında kullanılmak için tasarlanan nevresim takımları, çok fazla uyarıcı olmayan, adrenalini yükseltmeyen sade renklerden üretilir. Böylece çocukların daha huzur dolu ve dinlendirici bir ortamda uyumaları hedeflenir. Çocuklar ve bebekler için üretilen farklı desenlerdeki bütün modellerin dört mevsim kullanılan takımlarına da rastlayabilirsiniz. Bu sayede sunulan seçenekler arasından bütün detayları ve isteklerinizi göz önünde bulundurabilir ve seçiminizi bu doğrultuda yapabilirsiniz.

Nevresim Takımı Kumaşları

Nevresim takımları farklı özellikleri ile birlikte her mevsime uygun farklı kumaşlarda üretilir. Takımlarda en çok tercih edilen kumaşlar, jersey, mikrofiber, renforce, gofre kumaş, saten, perkal, biber, flanel, bambu, tencel ve ketendir. Bütün bu kumaşlar arasında en çok tercih edilen ve en kullanışlı olan kumaş türleri renforce ve pamuktur. Bu kumaşlar dokuma sonrasında yumuşak bir yüzeye sahip olur ve ısıyı dengeleme yetenekleri oldukça yüksektir. Böylece soğuk ve sıcak gecelerde rahatlık sunar. Saten kumaşlar ise çok ince yapıda ve parlak bir görüntüye sahiptir. Serinletme özelliği ile özellikle yaz aylarının kurtarıcısıdır. Mikrofiber kumaştan üretilen takımlar, ince ve hafif yapısının yanında anti-alerjik özelliğiyle hassas cilde sahip olanların en çok tercih ettiği modellerdendir.

Kışın en iyi alternatiflerinden olan flanel takımlar, vücudu sıcak tutmasıyla bilinir. Bu kumaşların nefes alma ve emme yeteneği de oldukça yüksektir. Jersey kumaşlar daha esnek bir yapıdadır ve ten ile muhteşem bir uyum yakalar. Dokusu sayesinde vücudun nefes almasını da sağlar. Ütü istemeyen bu kumaş pratiklik isteyenlerin ilgisini çeker. Doğal yapısıyla favori olan keten nevresim takımları, serin tutması ve yüksek nem emici özelliğiyle yaz akşamlarının en popüler takımları arasında yerini alır. Bu nevresim takımları alerjik yatkınlığı bulunanlar için de iyi bir alternatiftir. Son yıllarda birçok markanın koleksiyonları içinde yer alan bambu nevresim takımları doğal yapısıyla benzersiz bir yumuşaklık sunar. Tencel kumaştan üretilen takımlar da pamuğun elyafla birleşiminden meydana gelerek yumuşak ve dayanıklı bir kullanım sağlar. İçerisinde herhangi toksin madde bulunmaması için markalar tarafından testlere tabii tutulan bu takımların fiyatları oldukça üst segmentlerde yer alır.

Nevresim Takımı Seçmenin Püf Noktaları

Birbirinden benzersiz ve şık nevresim takımları arasından tercih yaparken bazı detayları dikkate almanız en doğru kararı vermenize yardımcı olur. İlk olarak karar vermeniz gereken satın alacağınız nevresim takımını hangi mevsimde kullanacağınızdır. Buna göre kalın veya ince kumaş dokulu modeller arasında ilk seçiminizi yapabilirsiniz. Nevresim takımlarında görüntü kadar kalitesi de dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır. Bunun için de sizin beğenmiş olduğunuz nevresim takımını daha önce kullanan kullanıcıların yapmış oldukları yorum ve beğenilere bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. Çocuklar ve bebekler için seçilen nevresim takımlarında da öncelik kumaşın dokusunda olmalıdır. Özellikle hassas ciltlerinin tahriş olmaması ve alerjik reaksiyonun oluşmaması adına pamuklu dokuya sahip nevresimler tercih edilmelidir.

Nevresim takımlarının içinde yer alan bazı modellerin çarşafları boydan boya lastiklidir. Bu sayede yatağa yerleştirmek daha kolay olur ve yatağı tamamen çevrelediği için olası kaymaların önüne geçer. Ayrıca tamamen gerdirildiği için pürüzsüz bir görünüme ulaştırır. Lastikli modeller sadece tek ve çift kişilik takımlarda değil çocuklar için üretilen nevresim takımlarında da vardır. Özellikle yatarken sürekli hareket halinde olan çocuklar için kurtarıcı olan lastikli nevresimler kullanıcılara büyük kolaylık sağlar. Lastikli modeller sadece tek renk ve sade modellerde değil, lisanslı ve dantellerde de sıklıkla kullanıcıların karşısına çıkar. Nevresim takımı seçiminde bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise kullanılan yatağın ölçülerine uygun olan takımın seçilmelidir. Aksi halde o çok beğendiğiniz nevresim takımı sizin yatağınızla uyumlu olmadığı için bazı sorunlara yol açabilir. Seçtiğiniz nevresim takımının odanızın dekorasyonu değiştireceğini de unutmamalı ve seçimlerinizi bu yönde yapmalısınız.

Nevresim Takımlarını Uzun Süre Kullanmanın Yolları

Nevresim takımları sadece ev ortamında değil toplu yaşam alanlarında da kullanılan tekstil ürünüdür. Bu nedenle nevresim takımlarının uzun yıllar boyunca deforme olmadan kullanılabilmesi için üzerinde yer alan yıkama talimatlarına uygun yıkanması büyük önem taşır. Pamuk kumaştan üretilen nevresim takımları kumaşın dokusu nedeniyle 30 ya da 40 gibi düşük sıcaklıklarda yıkanmalıdır. Ayrıca bu nevresim takımlarını yıkamadan önce ters çevirerek atmak baskıların zarar görmemesi için önemli bir ayrıntıdır. Pamuk kumaşların en büyük özelliği hava geçirgenliğine sahip olmasıdır. Bu sayede kullanım açısından kullanıcılarına rahat ve konforlu bir deneyim sağlar. %100 pamuk ya da pamuk içeriği fazla olan modelleri tercih ederek huzurlu uykunun tadını çıkarabilirsiniz. Nevresim takımlarındaki renkli ve koyu desendeki baskıların solmaması için düşük ısıda yıkanması gerekir. Tek renk ya da açık tonlarda üretilen takımlar daha yüksek ısıda yıkanabilir. Nevresim takımlarının yıkama esnasında zarar görmemesi için başka ürün gruplarıyla birlikte yıkanmamasına da özen gösterilmelidir. Saten nevresim takımlarında dokunun kaybedilmemesi ve kırış buruş görüntünün oluşmaması için çamaşır makinesinin sıkma işleminin iptal edilmesi gerekir. Nevresim takımlarındaki renklerin birbiriyle karışmasını önlemek için yıkarken renkliler ve beyazlar olarak ayrılmalıdır. Böylece uzun yıllar boyunca renkler ilk günkü canlılığını kaybetmez ve koyu renkler beyaz olan nevresimleri boyamaz.

Nevresim Takımı Fiyatları

Fiyat değişikliği tüketilen ve kullanılan her üründe olduğu gibi nevresim takımlarında da büyük bir role sahiptir. Bu fiyat değişikliği birçok özellik ele alınarak belirlenir. Nevresim takımlarının üretiminde kullanılan malzeme ve üretim kalitesi ele alınan konuların en başında yer alır. Buna ek olarak fiyatların değişiklik göstermesinde nevresim takımlarının çift kişilik ve tek kişilik olması da büyük bir etkendir. Battal boy, dantelli, pikeli, lisanslı ve dört mevsim nevresim takımlarının da fiyatları birbirinden farklılık gösterir. İhtiyacınız olan nevresim takımını almadan önce bütçenin belirlenmesi seçim aşamasında vakit kaybetmeden aranılan modelin bulunmasını sağlar. Rahat ve kaliteli bir uyku için tercih edilen kaliteli kumaş dokusuna sahip nevresim takımlarının fiyatları da diğer takımlara göre farklı olur. Görüntüsüyle kullanıcıların beğenisini kazanan üç boyutlu nevresim takım seçenekleri de fiyat değişikliğinin görülüğü ürünler arasında yer alır. Yoğun ilgi gören bu takımların desenleri oldukça dikkat çekici bir görünümdedir.

Üç boyutlu nevresim takımları sadece görüntü açısından değil kullanım olarak da rahatlık sağladığı için son yıllarda sıklıkla tercih edilen modeller arasında yerini alır. Gençlerin enerji dolu ruhlarını yansıtan asimetrik ve marjinal desenleri tasarımlar üç boyutlu tasarlanan modellerin kalitesini gözler önüne serer. Ayrıca yumuşak dokusu sayesinde uyku esnasında konforlu zamanlar geçirilmesini vadeder. Nevresim takımlarının içerisinde yer alan parçaların belirli kısımlarına yerleştirilen nakış desenleri çeşitli tarzlarda dizayn edilir. Nevresimde bambaşka kapıları aralayan nakışlı modeller şık görüntüsüyle her yaşta kullanıcının dikkatini çeker. Özellikle bebekler için tercih edilen bu modeller ebeveynlerin en beğendiği modeller arasındadır. Nakışlı modeller kaliteli işçilikleri nedeniyle diğer modellere göre değişen fiyat aralığına sahiptir. Özel günler için tasarlanan nevresim takımları ise desenleri ve verdiği mesajlar ile sevdiklerinize verebileceğiniz güzel bir hediye alternatifidir. Sunulan çeşitli modellerin görsellerini detaylı bir şekilde inceleyebilir, fiyat aralıklarını ve diğer detayları filtreleyerek beğendiğiniz modele çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

 Nevresim Takımlarının Ölçüleri ve İçerikleri Nelerdir?

 Tek kişilik üretilen nevresim takımının içinde yer alan çarşaf, 160 cm uzunluğuna ve 220 cm genişliğe sahiptir. Çarşafa ek olarak 1 adet yastık kılıfı ve 1 adette nevresim bulunur. Çift kişilik takımların standart ölçüsü ise 200 cm’e 220 cm’dir. Bu takımın içerisinde ise 1 adet nevresim ve çarşaf, 2 adette yastık kılıfı vardır. Bazı markaların içinde 2 adet Oxford yastık kılıfı da bulunur. XL battal boy takımlar ise 220 cm genişlik ve 220 cm uzunluğundadır. İçeriği ise çift kişilik nevresim takımıyla aynıdır.

 Bebekler İçin Seçilen Nevresim Takımı Hangi Özelliklere Sahip Olmalıdır?

 Bebeklerin huzurlu bir uyku uyumaları için nevresim takımları hassas ciltleri ile uyumlu olan modeller arasından seçilmelidir. Bunun içinde %100 pamuk olan ve cildi tahriş etmeyen takımlar sağlıklı bir ortam sunar. Ayrıca tercih edilen takımların soğuk ve sıcağı dengeleyecek özelliklere de sahip olması gerekir. Bebekler için seçilen nevresim takımlarında ışığı doğru yansıtan ve ilgilerini çeken desenlerden olması da önemlidir. Su tutma özelliğinin olması da bebekler için alınan nevresim takımlarında olmazsa olmaz bir özelliktir.

Kapitone Nevresim Takımının Diğer Nevresimlerden Farkı Nedir?

Kapitone nevresim takımları dört mevsim kullanılabilen fonksiyonel bir üründür. İçerisinde yastık kılıfı, çarşaf ve genellikle ranforce kumaştan üretilen kapitoneli nevresim bulunur. Soğuk havalarda yorgan kaplanarak kullanılan nevresim, sıcak havalarda pike olarak kullanılır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Nevresim Takımı

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Nevresim Takımı
Nevresim Takımı
Çift Kişilik Nevresim Takımı
Çift Kişilik Nevresim Takımı
Tek Kişilik Nevresim Takımı
Tek Kişilik Nevresim Takımı
Bebek/Çocuk/Genç Nevresim Takımları
Bebek/Çocuk/Genç Nevresim Takımları
Dört Mevsim Nevresim Takımı
Dört Mevsim Nevresim Takımı
Aksesuarlar
Aksesuarlar
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?