Bej Nevresim Takımı 

İnsan hayatının üçte birinin uykuda geçtiği bilinmektedir. Dolayısıyla uyku, hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Uyanık olunan zamanlardaki enerji seviyesi ve ruhsal durum da tamamen uyku kalitesine bağlıdır. Günümüzde, hayatın yoğun ve stresli zamanlarından arınabilmek ve ertesi güne daha dinç uyanabilmek adına kaliteli bir uykuya ihtiyaç artmaktadır. Bunun için de yatak odalarındaki temizlik ve konfor her geçen gün önem kazanmaktadır. 

Uyku kalitesini artırabilmek için temiz ve ferah bir ortama gereksinim duyulur. Yatak odalarının temel eşyalarından olan yastık, yorgan, yatak gibi ürünlerin yanında bu ürünleri koruyan ve direkt tene temas eden çok önemli başka bir ürün ise nevresim takımıdır. Cilde zarar vermeyen, vücutta kötü enerji oluşturmayan ve temizlemekte zorlanılmayan bu ürünler; günümüz insanının en temel ev eşyası halini almıştır. Öyle ki; dekorasyona verilen önemin salon dışına taşmasıyla yatak odalarını sadece güzelleştirmek adına bile çeşit çeşit renklerde nevresim takımları üretilmektedir. Son yılların trendleri arasında yer alan bej rengin nevresim takımlarıyla bir araya gelmesi, yatak odası dekorasyonunda vazgeçilmez bir uyum sağlamaktadır. Göz yormayan bu renk, sakinlik ve huzur duygularının temsilidir. Bu nedenle bej nevresim takımı; dekoratif olduğu kadar rahat da olan bir uyku ürünüdür. Nevresim takımı seçmekte zorlananlar için önerilebilecek en modern ve anti-stres ürün olan bej rengi nevresim takımları, hemen her renk mobilyayla uyum sağlamaktadır. Bej rengin asaletiyle birleşen bu nevresim takımları, günümüzde dekorasyon konusunda hassas olanların tercihi durumundadır.

Bej Nevresim Takımı Kumaş Seçenekleri

Nevresim takımları için özel olarak kullanılan birçok kumaş seçeneği bulunmaktadır. Kaliteli bir uyku için nefes alan bir kumaş kullanılması önemlidir. Bunun için %100 pamuk kumaşlar, nevresim takımları için ideal bir alternatiftir. Dolayısıyla en çok tercih edilen kumaşlardan biri pamuklu kumaş türüdür.

Bir kumaşın santimetre kare başına düşen tel sıklığı, o kumaşın kullanım alanını ve kalitesini belirler. 80 ila 120 tel iplikten oluşan bir kumaş; nevresim takımlarının kullanışlı, dayanıklı, kaliteli olması için iyi bir ölçüttür. Fakat günümüzde çoğunlukla 57 tel sıklığı olan kumaşlardan nevresim üretilmektedir. Çünkü, bir kumaşın uzun yıllar kullanılabilecek dayanıklılıkta olmasının yanında rahatlık vermesi için yumuşaklığı da önemlidir. Yani nevresim takımları için bu tel sıklığında üretilen bir kumaş, hem yumuşaklık hem de dayanıklılık açısından ortalama bir kalite sunabilecek yeterliliktedir. Nevresim takımlarında %100 pamuktan yana tercihinizi kullanmak isterseniz Ranforce nevresim takımları incelenebilir. Bu gruptaki ürünler, daha önce de bahsedildiği gibi 1 santimetre karede 57 tel sıklığında üretilir ve sağlığa zararlı hiçbir ürün içermez. Terletmeyen ve yaz-kış kullanıma uygun olan bu kumaşlar, nevresim takımı seçeneklerinin içinde en çok tercih edilenidir. Antialerjik ve hava geçiren özelliği sayesinde genele hitap eden bir kumaştır.

Nevresim takımlarında farklı bir doku arayışında olanlar için saten kumaş seçenekleri de mevcuttur. Özellikle düğün öncesi hazırlanan geleneksel değerlerden çeyizlerin vazgeçilmez bir parçası olan nevresim takımlarında saten kumaşlar tercih edilmektedir. Ciltte yumuşak ve kaygan bir his bırakmasından dolayı uykuya geçişi kolaylaştıran bu kumaş türü, ince liflerden oluşan pamuk ipliklerin çok sık dokunmasıyla üretilmektedir. Bu da kumaşın yüzeyinin kaygan olmasını sağlar ve tende hafiflik duygusu oluşturur. Dolayısıyla uykuya geçişi kolaylaştırır. Ayrıca bej nevresim takımları çift kişilik modelleri gelin odalarını parlak dokusuyla süslemektedir. Şık duruşu ile yatak odalarının dekorasyonuna da böylece katkı sağlamaktadır. Saten nevresim takımları, pürüzsüz yüzeyi ile özellikle yaz aylarında kullanım için uygundur.

Bir başka seçenek ise pamuk-saten kumaşlardır. Bej pamuk saten nevresim takımı, hava geçirdiği için terletmeyen bir yapıya sahiptir. Kayganlığından dolayı saten kumaş tercih edemeyenler için iyi bir alternatiftir. Pamuk-saten kumaşlarda 1 santimetre karede 80 tel iplik dokunur. Bu da kumaşın kalitesinin ne kadar iyi olduğunun kanıtı niteliğindedir.

Son olarak en kaliteli kumaş türlerinden olan bambu kumaştan bahsetmeden geçilmemeli. Amerika, Asya ve Afrika’da yetişen bambu; buğdaygiller familyasından bir bitkidir. Çevresinde bakteri oluşmasını önleyen özelliği sayesinde temizlik konusunda hassas olanlar için tercih sebebidir. Anti-bakteriyel yapısı sayesinde kullanım alanı oldukça fazladır. Bej nevresim takımları arasında bambu ürünlere ulaşmak da mümkündür. Gerçek anlamda doğanın uykunuza eşlik etmesini isterseniz toprak tonlarının uzantısı olan bej rengi ve içeriğinde gerçek bir bitkinin liflerinin bulunduğu bambu kumaşın muhteşem uyumu ile buluşabilirsiniz. Selülozsuz bir ürün olan bambu kumaş, bambu liflerinin ezilip yıkanması ve ipeksi bir iplik haline gelmesiyle hazırlanır. Doğa dostu bu ürün anti-alerjik, anti-bakteriyel olması ile özellikle çocuklar için bej nevresim takımı tek kişilik olan üründen alabilirsiniz. Cildin nefes almasını sağlar, terletmez ve hijyen konusunda gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Fiyatları daha uygun olan fakat az da olsa terletebilecek ya da alerjik reaksiyon oluşturabilecek polyester kumaşlar da mevcuttur. Bej rengi nevresim takımları arasında bej rengi çift kişilik nevresim takımı ve bej rengi nevresim takımı tek kişilik modelleri ile bu kategoride de değişik ürünler bulunmaktadır. 

Dekorasyon ve Nevresim Takımı

Uyku araçlarının göz yormayan bir şıklıkla evimizi güzelleştirme imkanı vardır. Yatak odalarının göze çarpan ve en çok yer kaplayan kısmı yatak yüzeyi olmasından dolayı yatağın yüzeyini kaplayan nevresim takımlarının dekorasyon açısından önceliği bulunmaktadır. Günümüz dekorasyon trendleri arasında yumuşak tonlar ve doğal renkler oldukça popülerdir. İster çift kişilik ister tek kişilik olsun seçilecek nevresim takımında sağlık açısından zararsız olan tercih edilmelidir elbette ama bu aşamadan sonra göze de hitap edebilen tonlar, desenler konusunda birçok seçenek bulunmaktadır. 

Mobilyalarınızın beyaz, ceviz rengi ya da herhangi bir renkte olması doğanın tonu olan bej rengi nevresim takımı ile hiçbir tezat oluşturmayacaktır. Aksine; dinlendiren, huzur veren bir özelliği ola bej rengi ile tablo, biblo, abajur, çiçek ve saksı gibi birçok farklı dekorasyon ürünü kombinlenebilir. Bej nevresim takımları, yumuşak bir arka plan oluşturacaktır. 

Özellikle iç dekorasyonda bitki kullanmayı sevenler için seçilebilecek en iyi tonlardan biri olan bej rengi, dönemin en popüler tonlarındandır. Çünkü nötr olması yönüyle başka objelerle sağladığı uyum üst düzeydedir. Beyaz renkle kombinlendiğinde ortamda dingin bir enerji oluşturur. Farklı renklerle bir arada kullanıldığında ise renk geçişlerine yumuşaklık katar. Bu da yatak odaları ve uyku ürünlerinde sakinliği ve rahat uykuyu getirir.Nevresim Takımları ve Temizlik

Çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük olan miteler (maytlar), akarlar grubundan bir böcek türüdür. Özellikle tene temas eden eşyalarda bulunan miteler, temizlenmezse sağlık açısından tehdit oluşturabilir. Miteler yok edilmediğinde burun tıkanıklığı, alerjik reaksyon, sinüs iltihabı ya da astım gibi konularda zararlı olabilmektedirler. Yatak, yorgan, battaniye ya da yastık; mitelerin hızla üreyebileceği eşyaların başında gelir. Bu ürünleri sıklıkla temizlemek hatta yıkamak pek de kolay değildir. Bunun için nevresim takımları oldukça kullanışlı ürünler olarak evlerin en önemli eşyaları arasındadır denebilir. Söz konusu sağlıksa nevresim takımları bu yolda kurtarıcı bir üründür. Fermuarlı ya da düğmeli seçenekleri ile nevresim takımları rahatlıkla yastığa, yatağa battaniyeye ya da yorgana geçirilip çıkarılabilir. Böylece çamaşır makinesinin önerilen devrinde ve sıcaklığında yıkanan nevresim takımlarının üzerinde bulunan mite ve kirlerden kurtulmak mümkündür. Pratik, temizliği kolay, dekoratif ve sağlıklı nevresim takımları; temiz ve rahat uykunun birinci kuralı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bej Nevresim Takımı

1919 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Ev Tekstili
Ev Tekstili
Nevresim Takımı
Nevresim Takımı
Çift Kişilik Nevresim Takımı
Çift Kişilik Nevresim Takımı
Tek Kişilik Nevresim Takımı
Tek Kişilik Nevresim Takımı
Bebek/Çocuk/Genç Nevresim Takımları
Bebek/Çocuk/Genç Nevresim Takımları
Dört Mevsim Nevresim Takımı
Dört Mevsim Nevresim Takımı
Aksesuarlar
Aksesuarlar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 39 / 1919 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?