Köşe Koltuk Takımları & L koltuk Takımı

Ayaklarınızı uzatıp dinlenmenize olanak tanıyan köşe takımları, günü ne kadar yoğun geçirmiş olursanız olun size rahatlama imkanı tanıyor. Bulundukları evlerde en çok kullanılan eşyalarından biri olan köşe takımları üzerine iyi bir seçim yapmaksa tam da bu sebeple büyük önem teşkil ediyor. Hepsiburada güvencesiyle satın alabileceğiniz birbirinden şık ve konforlu köşe takımları hem evinizdeki dekorasyonu tamamlıyor hem de günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı oluyor. 

Bir elinizde kahve bardağınız, diğer elinizde kitabınızla ayaklarınızı uzatarak kahvenizin ve kitabınızın tadını çıkarmak köşe takımları sayesinde kolay bir hal alıyor. Evde vakit geçirmeyi sevenlerin sıklıkla tercih ettikleri köşe takımı modelleri her zevke hitap edecek seçenekleriyle Hepsiburada üzerinde sizleri bekliyor. Çağdaş tasarım çizgileriyle dikkat çeken ürünler, arzu ettiğiniz modern çözümleri size sunacak güçte olmalarıyla da beğeni topluyor.

Görünümleri itibarıyla L harfini andırdıkları için L koltuk takımları olarak da bilinen köşe takımları birçok alternatif tasarıma sahip ürünler olarak da dikkat çekiyor. Chester köşe takımı ve deri köşe takımları büyük ilgi uyandırırken, en çok satılan ürünlerin ortak özelliklerinden biri de demonte edilebilen parçalara sahip olmalarından geçiyor. Koltuğun sağ ya da sol tarafında bulunan uzun tarafın iskelete bağlantısı bir puf yardımıyla yapılıyorsa, köşe takımının uzun tarafını dilediğiniz gibi değiştirmek de mümkün hale geliyor.

Bir evi dekore ederken öncelikli olarak en fazla alan kaplayacak ürünlere karar verilmesi öneriliyor. Ardından seçilecek küçük objeleri ise koltuk takımı gibi eşyalarla uyum yaratacak şekilde belirlemek başarılı bir ambiyans yaratmanın önünü açıyor. Çok farklı renklerde ve desenlerle tasarlanan köşe takımları, çeşitli fonksiyonel özellikler sunmaları bakımından da birbirinden ayrılıyor. Size yalnızca kullanım alışkanlıklarınızı ve ihtiyaçlarınızı göz önüne alarak eviniz için en doğru tercihi yapmak kalıyor. Taleplerinize cevap verir doğrultuda seçilmiş olan köşe takımları uzun yıllar kullanabileceğiniz eşyalar olarak da güven veriyor. Materyal desteğini arkasına alan tasarımlar, Hepsiburada üzerinden sipariş edeceğiniz köşe takımlarının yıllar boyu evinizin baş köşesinde kalmasına olanak tanıyor. Konu köşe takımı fiyatları olduğundaysa her bütçeye hitap edecek türde ürünler bulmak mümkün oluyor.

Köşe Takımı Seçerken Kullanım Alanının Ölçülerini Bildiğinizden Emin Olun

Köşe takımı alışverişi yapmadan önce hayallerinizi süsleyen o şık takımı koymayı planladığınız alanın boyutlarını ölçmeniz tavsiye ediliyor. Ne kadar bir alana sahip olduğunuzu göz kararı hesaplamak koltuk takımının beklenenden daha fazla alan kaplama riskini doğuruyor. Bu yüzden risk almamanız ve direkt olarak mezura kullanarak ölçüm yapmanız öneriliyor. Evinizde alan sıkıntısından muzdarip sıkışık bir görüntü problemi yaşamamak için doğru ölçüler üzerine ürün tercih etmek büyük önem teşkil ediyor. 

Ölçü alma işlemi için öncelikle köşe takımını yerleştireceğiniz alana yakın duvarların ölçüsünü kontrol etmeniz gerekiyor. Koltuk takımının sırtını vereceğiniz duvarın sağ ve sol tarafında sehpalar için bir miktar boşluk bırakmanız da öneriliyor. Sehpa kullanmak istemiyor olsanız bile koltuğun iki yanında belli oranlarda boşluk bırakmak daha dengeli ve güzel bir görünüm elde etmenizi sağlıyor. Seçeceğiniz koltuğun ortalama ne kadar derinliğe sahip olması gerektiğini anlamak için de koltuğun önüne bir orta sehpa koyacakmış gibi düşünmeniz yeterli oluyor. Hareket alanını daraltacak, derinliği fazla olan bir köşe takımı seçmenin önüne bu sayede kolayca geçiliyor. Satın almaya hazırlandığınız köşe takımının ölçüleri doğrultusunda kullanacağınız alandaki zemini bantlar yardımıyla çevrelemek de koltuk takımının ne kadar alan kaplayacağını görmeyi sağlayan bir yöntem olarak sıklıkla kullanılıyor.

Köşe takımını seçeceğiniz esnada aldığınız ölçüler ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü bulmanızı zahmetsiz hale getiriyor. Küçük ve orta ölçekli alanlar için harika birer yaşam alanı çözümü olan köşe takımları, büyük alanlarda da tercih ediliyor. Bu kullanım çeşitliliği de köşe takımların çok farklı ölçülerde üretilmesine zemin hazırlıyor. Konu alan genişliği olduğunda farklı modeller büyük ya da küçük her alanda kullanıma olanak tanıyor. Metrekare bakımından görece daha küçük bir salonda da kendine yer bulabilen köşe takımları, büyük salonlarda ihtişamlı görüntüsü sayesinde kendine hayran bırakacak çeşitleriyle de beğeni topluyor. Farklı kullanıcı taleplerine nitelikli cevaplar verebilmek için dizayn edilen köşe takımları arasından en uygun tercihi yapabilmek için size yalnızca gereksinimlerinizi tanımlamak kalıyor. 

Köşe takımlarında boyut üzerine karar verirken kullanım gereksinimlerini çok dikkatli analiz etmek özellikle tavsiye ediliyor. Örneğin yalnız yaşıyorsanız, bir köşesi uzanma koltuğu olarak kullanılabilen takımlar seçmek size daha konforlu bir kullanım imkanı tanıyor. Ailelerin ise daha büyük ve iki tarafı da benzer şekilde dizayn edilen köşe takımları tercih etmeleri öneriliyor. Herkesin bir arada oturabilmesine ve birbirlerini görerek sosyalleşebilmesine zemin hazırlayan bu modeller kalabalık aileler tarafından sıklıkla satın alınıyor.

En İdeal Ürünü Seçin, Uzun Yıllar Rahat Edin 

Koltukların boyutları kadar önemli bir diğer konu ise modelleri olarak kendini gösteriyor. Son derece farklı tasarım çizgilerine sahip olan köşe takımları klasik, country, modern ve chester köşe takımı gibi farklı formlarda karşımıza çıkıyor. Kullanacağınız ortamda nasıl bir hava yaratmak istediğinize bağlı olarak tercih edebileceğiniz bu farklı modelleri ev dizayn ederken dekorasyonun çıkış noktası olarak konumlandırmak işinizi kolaylaştırıyor. En ideal köşe takımına karar verdikten sonra yapacağınız diğer seçimler tutarlı bir dekorasyon yapmanızın da önünü açıyor. 

Renkleri itibarıyla da çok sayıda seçeneğe sahip olan köşe takımı modelleri tek renk olabildikleri gibi çok renkli ve desenli alternatifleri de bulunuyor. Zevkleriniz doğrultusunda sizin için en uygun ürünü ararken kullanım kolaylığı sağlayacağı düşüncesiyle direkt olarak koyu renkler seçmemeniz öneriliyor. Oluşabilecek ufak tefek lekeleri kolay kolay belli etmeyeceği için kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen koyu renk kumaşlı koltuklar, küçük alanları olduğundan daha dar gösteriyor. Eviniz küçük olduğu takdirde salonunuza karanlık bir havanın hakim olmasına yol açacak bu tercihten kaçınmanız gerekiyor. Ancak eğer eviniz ve özellikle de salonunuz genişse koyu renkli köşe takımı modelleri asil ve kararlı görüntüleriyle ortamın ambiyansını olduğundan çok daha şık ve güçlü hale getiriyor. Burada önemli olan, koltukların ne kadar şık bir görüntü sunduklarından ziyade seçtiğiniz modelin köşe takımı kullanmayı planladığınız alanla ne derece örtüştüğü oluyor.

Koyu renk mobilyalar tercih etmenin arkasında genellikle temizlik kaygıları yer alıyor. Ufak lekeleri dahi belli edebilen açık renkli koltuk kaplamaları yerine koyu renklere yönelmek birçok kullanıcının ortak özelliği olarak karşınıza çıkıyor. Ancak burada renk tercihinden ziyade başka bir hususa dikkat edilirse, olası sorunların da önüne geçilebiliyor. Silinebilen ve kolay temizlenebilen kılıflara sahip köşe takımları almak size gönlünüzde yatan kullanım avantajını sunuyor.

Konu kaplama malzemeleri olduğunda da seçenek bolluğunun tüm avantajlarını sunan köşe takımları keten kumaşlarla kaplı modelleriyle konforlu ve sade kullanım sunuyor. Minder yüzeylerinin daha yumuşak olmasını isteyenler için geliştirilen yünlü dokular ise yumuşacık bir his yaratıyor. İhtişamlı bir görünüm arzu edenlerin sıklıkla tercih ettiği kadife kumaşlı kaplamalar ise görenleri hayran bırakacak çizgileriyle beğeni topluyor. En çok tercih edilen kaplama materyallerinden biri olan deri ise ilk bakışta dikkatleri üzerinde toplayan ayrıcalıklı bir görünüm yaratıyor. Birbirinden farklı kaplama malzemeleri temizlik ve bakım konularından da birbirlerinden ayrışıyor. Kullanım alışkanlıklarınızı göz önüne alarak eviniz için en doğru ürünü seçmek size uzun yıllar huzur içinde kullanabileceğiniz köşe takımlarına sahip olma fırsatı tanıyor.

Köşe takımı modelleri sundukları yastıklar ve minderler açısından da çeşitlilik gösteriyor. Kabarık ve yumuşak yastıklarla desteklenen koltuklar çoğu gece yatağınıza geçemeden uyuyakalmanıza neden olacak bir konfor sağlıyor. Daha düz ve sert yapıda yastıkları bulunan köşe takımlarıysa kararlı tasarım çizgileri dolayısıyla bulundukları ortama bambaşka bir hava katıyor. Konu yastık ve minder olduğunda da farklı seçenekleri bünyesinde barındıran Hepsiburada ürünleri her türlü talebinize cevap verecek güçte olmalarıyla dikkat çekiyor.

Bir köşe takımı almadan evvel salonunuzda nasıl bir atmosfer yaratmak istediğinizi tüm detaylarıyla değerlendirmeniz büyük önem taşıyor. Eğer duvarlarınız pastel renkler içeriyorsa ve ortamı aydınlatırken loş ışık tercih ediyorsanız, koltuk takımlarında da koyu renkler tercih etmeniz bütünlük yaratmanıza olanak tanıyor. Eğer aydınlık bir eviniz ve duvarlarınız varsa ya da salonunuz güçlü şekilde aydınlatılıyorsa bu kez daha açık renkleri tercih etmek daha başarılı dekorasyon sonuçları almanızı kolaylaştırıyor.

Depolama İhtiyacınızı Karşılamakta Kullanabileceğiniz Köşe Takımları

Yatak ve baza olarak kullanabileceğiniz köşe takımı modelleri çoklu kullanım avantajı doğuruyor. Koltuğun alt kısmında çeşitli eşyaları depolamak size alandan tasarruf etme fırsatı da sunuyor. Elinize geçen ufak tefek malzemeleri kaybetmemenizi de sağlayan bazalı köşe takımları, yaşadığınız alanı daha kolay organize etmenizi de mümkün kılıyor. Yatağa dönüşebilen köşe takımları aynı zamanda misafirlerinizi rahat ettirmekte başvurabileceğiniz yardımcılar olarak da öne çıkıyor.

Köşe kanepelerin büyük olma sebepleri arasında birden fazla kişinin aynı anda uzanmasına imkan vermesi de yer alıyor. Bu harika özellik sayesinde sevdiklerinizle birlikte film izlemek ya da uzanıp kitap okumak çok daha eğlenceli hale geliyor. İki koltuğun bir araya gelmesi olarak da yorumlanabilecek köşe koltuklar arkadaşlarınızı ağırlamak istediğinizde de herkesin bir arada oturmasına olanak tanıyor. Dostlarınızın birbirlerinin yüzünü görecek şekilde yakın oturmalarına imkan sağlayan köşe takımları sayesinde size ve sevdiklerinize yalnızca muhabbetin tadını çıkarmak kalıyor. Fazla sayıda kişinin bir arada oturabileceği bir köşe takımı seçtiğiniz takdirde dostlarınızı ağırlamaya çalışırken sandalyelere duyduğunuz ihtiyaç da ortadan kalkıyor. Bu detay da yine köşe takımlarının ne şekillerde alan tasarrufu sağladığına isabetli bir örnek teşkil ediyor. 

Yaşam alanlarınızın nasıl göründüğüne verdiğiniz önem ne düzeyde olursa olsun, konfor herkes için büyük önem teşkil ediyor. Bu sebeple ürünlerin görünümünden bağımsız olarak sadece rahatlamak istediğiniz anlarda köşe takımlarına kolayca uzanabiliyor olmak size çok daha fazla keyif alacağınız bir kullanım imkanı tanıyor. 

Köşe takımı modelleri fazla alan kaplayabilir diye endişelenmek çok büyük modeller tercih edilmediği takdirde çoğu zaman gerçeği yansıtmıyor. Zira adının hakkını veren ve genel olarak köşelere yerleştirilen bu takımlar, elinizdeki alandan maksimum ölçüde yararlanmanızı sağlıyor. Buna ek olarak köşe takımlarının mutlaka köşelerde kullanılması da gerekmiyor. Eğer çok geniş bir alanı dekore ediyorsanız, köşe takımlarını alanı ikiye bölmekte kullanmak da etkili bir dekorasyon çözümü sunuyor. Bu kullanım biçimi size aynı ortamda farklı alanları yönetme ve dekore etme imkanı sunuyor. Örneğin geniş salonunun bir bölümünü televizyon izleme bölümü olarak dekore edebilirken diğer bölümü yemek alanı olarak değerlendirmeniz pratik bir çözüm yaratıyor. 

Hepsiburada güvencesini arkasına alan ve sizlerin beğenisine sunulan köşe takımı modelleri küçük alanlarda mekanı en verimli şekilde kullanmanıza yardımcı oluyor. Koltuk takımlarını odanın bir köşesine yerleştirmek, kalan alanın olduğundan çok daha geniş görünmesine yardımcı oluyor. Köşe takımının küçük alanlara yerleştirilme biçimi doğru yapıldığı takdirde olabilecek en geniş orta alanı elde etmenize de fırsat tanıyor. Dekorasyon tercihleriniz de ne yönde olursa olsun, aynı ortamda birlikte kullanıldıkları ürünlerle kolayca uyum sağlayan köşe takımları farklı zevklere de hitap ediyor.

Küçük Alanlar İçin Köşe Takımı Seçimi 

Köşe takımını koyacağınız alanın büyük ya da küçük oluşundan daha evvel odadaki pencerelerin nasıl bir manzaraya açıldıklarını da göz önüne almak gerekiyor. Bir bahçeyi ya da parkı gören, şehir ya da deniz manzarasına bakan pencereleriniz varsa köşe takımının bir ucunu bu pencerelerin önüne denk getirmek size tadına doyum olmayan bir görüntünün tadını çıkarma olanağı sunuyor. Ayaklarınızı uzatıp bu özel manzaranın tadını çıkarmak evde geçirdiğiniz vakti de daha kaliteli hale getiriyor. 

Köşe takımları sevdiklerinizi ağırlarken de alandan tasarruf etmenize olanak tanıyor. Sandalye ve tabure benzeri eşyalara ihtiyaç duymadan herkesin bir arada oturabilmesine olanak tanıyan köşe takımları, metrekare bakımından küçük evlerin salonlarında sıklıkla tercih ediliyor. Küçük alanlarda tüm noktaları efektif kullanmanız gerekeceği için seçeceğiniz köşe takımının boyutlarını bilmeniz ve onu yerleştirmeyi planladığınız alana ne derece uyumlu olduğunu mutlaka kontrol etmeniz öneriliyor. Bu tür alanları olduklarından daha geniş ve ferah göstermek için farklı çözümler de bulunuyor. Derinliği artırarak ortamın daha geniş görünmesini sağlayan aynalar ve her bir noktayı kusursuz aydınlatan güçlü ampullerle kullanılan lambalar en sık başvurulan yöntemler arasında yer alıyor. Bir diğer öneri ise dekorasyonda minimal tercihlerde bulunmak olarak öne çıkıyor. Ortamda kullandığınız renk aralığını daraltarak açık renkler tercih etmeniz de daha ferah bir alan yaratmanıza olanak tanıyor. 

Eğer ufak bir salonunuz varsa ve köşe takımı tercih ettiyseniz bu doğru yolda ilerlediğinizi gösteriyor. Zira köşe takımları bulundukları ortamı olduklarından daha ferah hale getiriyor. Üçlü ya da ikili bir koltuk kullanıyor olmak duvar önü alanların etkili kullanılmasını zorlaştırıyor. Oysa köşe takımı seçtiğinizde ürün odanın dilediğiniz köşesine kolaylıkla oturacağı için size alan kaybetmeme fırsatı veriyor. Bu sayede de üçlü koltuklar tercih ettiğinizde kalacağından çok daha geniş bir alan odanın kullanılabilir alan kısmına ekleniyor. Farklı ürünler ve objelerle doldurabileceğiniz bu alan, kalabalık ortamlardan hoşlanmıyorsanız boş olarak da değerlendirilebiliyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında köşe takımı seçmek salonunuzu kalabalık göstermeyeceği gibi size alandan tasarruf etme fırsatı da tanıyor. Salonunuz için en ideal ürünü bulmanıza olanak tanıyan yüzlerce farklı köşe takımını Hepsiburada aracılığıyla inceleyerek son kararı vermeden önce tüm seçenekleri değerlendirmeniz keyifli bir kullanım fırsatı sunuyor. 

Ufak Dokunuşlarla Köşe Takımlarını Tarzınıza Uygun Hale Getirin

Köşe takımları dahil herhangi bir ürünü dekoratif amaçlarla kullanmaktan bahsedildiğinde ürünün sağladığı görünümün dışına çıkmak bazen akıllara gelmiyor. Ancak köşe takımları da birçok başka ürün gibi farklı objelerle çok çeşitli görsel kimliklere bürünebiliyor. Yaşam alanlarına farklı bir ambiyans katmak için uygulayabileceğiniz bu yöntem şık sonuçlar almanızın da önünü açıyor. Tek renk döşemesi olan bir köşe takımı tercih ettiyseniz, ortamın havasını değiştirmek için farklı renklerden yararlanmak etkili sonuçlar veriyor. Desenli örtüler, kumanda vb. ufak araç gereçleri koyacağınız rengarenk kumaş kolluklar ve tabağınızı üzerine koyacağınız ahşap kolluklar sayesinde ortamın havasını değiştirmek kolay bir hal alıyor. Eğer göz alıcı renkleri ve desenleri olan bir köşe takımı tercih ettiyseniz bu sefer de daha sade tercihler yapmanız öneriliyor. Denge kurmanıza yardımcı olacak tek renk kolluklar ya da örtüler bu noktada size ihtiyacınız olan çözümleri sunuyor. Köşe takımları üzerinde uygulanabilen bu yöntemleri odanın farklı alanlarına taşımak da etkili çözümler sunuyor. Örneği halı ve perde seçimlerinizi de köşe takımını göz önünde bulundurarak yapmak dengeli bir görünüm elde etmenizi kolaylaştırıyor. Bir başka çözüm alternatifini ise yer lambaları oluşturuyor. Daha aydınlık ve ferah göstermek istediğiniz köşeye ekstra bir aydınlatma aracı koymak da etkili bir dekorasyon çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Odaya tek bir noktadan güçlü bir ışık yayılmasını istemiyorsanız abajur, lambader ve yer aydınlatmaları bir farklı objeleri bir arada tercih etmek de başarılı sonuç veriyor.

Alışveriş Keyfini En Üst Noktaya Çıkaran Yüzlerce Seçenek Hepsiburada'da 

Yüzlerce farklı köşe takımını bir arada sizlerin beğenisine sunan Hepsiburada aracılığıyla hayalinizdeki ürünü bulmanın önü açılıyor. Yalnızca Hepsiburada üzerinde bulacağınız köşe takımları da son kararınızı vermeden önce size fazla sayıda seçeneği değerlendirme şansı veriyor. Hayallerinizi süsleyen o şık köşe takımını bulmak için çok sayıda seçeneği internet erişiminiz olan her yerde size sunan Hepsiburada satın alma işleminiz öncesi yeterince alternatifi değerlendirmeniz için sunduğu yüzlerce seçenekle sizleri bekliyor. Size yalnızca tüm seçenekleri değerlendirmek ve uzun süre severek kullanacağınız köşe takımını seçmek kalıyor. 

 Köşe takımını kullandığım ortamla nasıl uyumlu hale getiririm?

 Satın alacağınız köşe takımı modeline karar verirken evinizdeki genel dekorasyon tercihlerine ters düşmemek gerekiyor. İlk etapta dikkat etmeniz önerilen şeyler duvar ve zemin renginin koltuk rengiyle uyumu olarak öne çıkıyor. Eğer zemin, duvar ve koltuk arasında bir renk uyumu yaratabiliyorsanız, köşe takımı da bulunduğu noktada son derece şık görünüyor. Bunun yanında koltuk takımlarını sırf uyum sağlamak gerekçesiyle tek renk ya da desensiz seçmeniz de gerekmiyor. Eğer hareketli çizgileri olan bir köşe takımı seçecekseniz, tek renk ve sade bir halıyla ortamın havasını dengelemeniz mümkün oluyor. 

 Köşe takımı seçerken hangi tarafın daha uzun olduğu fark eder mi?

 Genel olarak tercihlerinizi simetrik dekorasyon ürünleri arasından yapıyorsanız seçeceğiniz köşe takımının hangi tarafı daha uzun olursa olsun, evinizdeki objelerle uyum sağlıyor. Burada asıl önemli olan, bir tarafı diğerinden daha uzun olan köşe takımı modeli seçtiğinizde onu odaya nasıl yerleştirdiğiniz olarak karşınıza çıkıyor. Eğer dengeli bir görünüm yaratmak istiyorsanız, koltuk takımının kısa tarafının kısa duvara, uzun tarafınınsa uzunluğu daha fazla olan duvara denk gelmesine dikkat etmeniz gerekiyor. 

 Salonuma yakışıp yakışmayacağından emin değilken köşe takımı tercih etmem doğru olur mu?

 Sık sık eşya değiştirmek durumunda kalmamak ve aldığınız bir ürünü uzun yıllar kullanmaya devam etmek için satın alma işlemi doğru tercihler yapmak büyük önem teşkil ediyor. Diyelim ki köşe takımı aldınız, ancak bir süre sonra köşe takımı kullanmak istemediğinize karar verdiniz. Hepsiburada aracılığıyla satın alacağınız ürünler arasında bulunan modüler köşe takımları bu noktada birer kurtarıcıya dönüşüyor. Zira modüler takımlar ürünü parçalara ayırmanızı mümkün hale getiriyor. Bu son derece faydalı özellik de dilerseniz köşe takımını iki parçaya ayırıp ayrı ayrı kullanmanıza olanak tanıyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/1
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Köşe Koltuk Takımı ve Modelleri

737 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Genişlik
Toplam 38 / 737 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?