Kanepe ve Koltuklar

Kanepe Koltuk

Evlerimizin vazgeçilmez ihtiyaçları arasında yer alan kanepe ve koltuk takımları, sağladıkları fonksiyonel özelliklerin yanı sıra önemli bir dekorasyon malzemesi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Koltuk takımları doğrudan evin ambiyansını etkilemekte, rengi, deseni ve modeli büyük ölçüde önem arz etmektedir. Modern yaşamın büyük bir çoğunluğu kapalı alanda geçmektedir. Bu nedenle evimizde bulunan eşyaların tarzımıza uygun olması, evde geçirdiğimiz dakikaları keyifli hale getireceği için hafife alınmaması gereken bir meseledir. Kanepe ve koltuk takımları, evlerimizde olduğu kadar iş yerleri ve ofislerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Evinizin ya da iş yerinizin genişliğine göre farklı koltuk takımları arasından bir tercihte bulunmanız mümkündür. Örneğin yalnız yaşayan biriyseniz ve minimal bir yaşam tarzını benimsemişseniz, L koltuk modelleri sizin için uygun tercih olabilir.

Karşısında konumlandıracağınız televizyon ünitesi ile birlikte sahip olduğunuz alanı olabildiğince verimli şekilde kullanabilir, öte yandan evinizde şık ve oldukça sıcak bir görünüm elde edebilirsiniz. L koltuklar, alandan tasarruf etmeyi sağlamasının yanında oldukça kullanışlı bir model olarak da karşımıza çıkmaktadır. İstenildiği zaman yatak olarak da kullanılabilen bu modeller, misafirlerinizi konforlu bir şekilde ağırlama imkanı sağlamaktadır. Çocuk odaları için ise armut koltuk modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bu koltuklar, hem fazla alan kaplamaması hem de çocuğun odasında kendisine özel bir alan yaratması konusunda oldukça işlevsel özellikler göstermektedirler. İş yerleri için ise ofis koltuk modelleri gözden geçirilebilir. Bu koltuklar, ofisinize gelen misafirleri rahatça ağırlayabilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. Evlerinizde kitap okuma köşesi oluşturmak isterseniz, bir abajurun yanında konumlandıracağınız tekli koltuk taleplerinizi karşılayabilir; bunun yanında, sallanan koltuk modelleri de bu alanda yoğun bir taleple karşılaşmaktadır. Farklı modeller arasında göz gezdirerek kendiniz için en uygun olan modele ulaşmanız mümkündür.

Modern Tasarımlar ile Evinizi Renklendirin

Koltuk takımları, ev dekorasyonunun önemli bir parçasıdır. Kullanılan koltuğun modelinden rengine kadar birçok detay evin atmosferi üzerinde doğrudan etkilidir. Son zamanlarda, geleneksel çizgide ilerleyen koltuk takımı modelleri yerini daha modern tasarımlara bırakmış, alandan tasarruf sağlayan, daha hafif ve daha kullanışlı koltuk takımları hayatlarımızdaki yerini almıştır. Bu modeller arasından hangisinin daha kullanışlı olacağı, kullanıcının kişisel tercihlerine bağlıdır. Eğer evde çok fazla eşyanız varsa ve eşyalarınızı muhafaza edecek bir yere ihtiyacınız varsa, bazalı koltuk takımları sizin için uygun seçenek olabilir. Kullanıcılar çoğunlukla bu bölmeyi misafirlerini ağırlamak için kullandıkları yastık ve yorganları muhafaza etmek için kullanmaktadırlar. Ancak sık sık misafir kabul eden biri değilseniz ve eşyalarınızı muhafaza etmek için ekstra bir alana ihtiyaç duymuyorsanız, bazasız modeller hem temizlik açısından kolaylık sağlaması hem de daha modern bir görünüm sergilemesi dolayısıyla tercihleriniz arasında yer alabilir. Köşe koltuk takımları son zamanlarda sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır; bu modeller şık görünümünün yanı sıra açıldığında oldukça geniş bir alan sunması nedeniyle de sıklıkla tercih edilmektedir.

Koltuk takımlarının yanı sıra, evinizin dizaynına uygun tekli koltuklar ile de kullanım alanınızı genişletebilirsiniz. Örneğin verandanıza yerleştireceğiniz bir salıncak koltuk yaşam standartlarınızı yükseltmenize katkı sağlar. Akşamüzeri verandanızda ya da balkonunuzda oturup kitap okumak ya da arkadaşlarınızla sohbet etmek oldukça keyifli olabilir. Buna benzer küçük dokunuşlar ile evinizde geçirdiğiniz dakikaları daha keyifli hale getirebilir, evinize karşı hissettiğiniz aidiyet duygusunu artırabilirsiniz. Çalışma odasına yerleştireceğiniz puf koltuk modelleri ile çalışmalarınıza ara verdiğiniz esnalarda dinleneceğiniz bir alan yaratabilir ya da kendinize yeni bir kitap okuma köşesi tasarlayabilirsiniz. Odanızın bir abajur yardımıyla aydınlattığınız kısmına yerleştireceğiniz puf koltuk, yorgunluğunu atacağınız ve hayat koşuşturmacasından bir an olsun uzaklaşacağınız bir alan yaratmanızı sağlayabilir. Şişme koltuk modelleri ise gerektiğinde toplanıp kaldırılabilmesi, kolay temizlenmesi ve oldukça konforlu bir kullanım imkanı sağlaması nedeniyle sıkça tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır. Bu modeller, mesleği sebebiyle sıkça şehir değiştirmek durumunda kalan kullanıcıların ilgilendiği seçeneklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Deri koltuk modelleri ise alışagelmişin dışındaki tasarımları ve kolayca temizlenmesi dolayısıyla yoğun bir ilgiye maruz kalmaktadır. Görüleceği üzere, alışılmışın dışında birçok kanepe ve koltuk tasarımı piyasada mevcuttur. Evinizi tasarlamadan önce bu seçenekler arasında göz gezdirmenizde fayda vardır.

Ofis Tasarımınızı Mobilyalarınız ile Zenginleştirin

Ofislerin ve iş yerlerinin vazgeçilmez dekorasyon malzemelerinden biri de ofis koltuklarıdır. Ziyaretçilerin ağırlandığı ve günümüzün büyük bir çoğunluğunu üzerinde geçirdiğimiz bu koltukların seçimini yaparken birçok farklı kriter göz önünde bulundurmamız gerekebilir. Ziyaretçilerin ağırlanacağı koltuklar çoğunlukla ofis masasının önünde konumlandırılacak iki adet tekli koltuk şeklinde kendisini gösterir. Ofis çalışanlarının kullanacağı koltuklar ise tekerlekli döner koltuk modelleri arasından seçilebilir. Ofisin büyüklüğüne ve şekline göre, tercih edilecek koltuk modelleri farklılık gösterebilir. Örneğin ziyaretçilerin ağırlanacağı koltuklar, ofisin şekli buna müsaade ediyorsa, 2’li koltuk ya da üçlü koltuk modelleri arasından seçilebilir. İş yerleri için tercih edilecek koltukların rengi ve kumaş cinsi, çoğunlukla kişisel tercihlere dayanmaktadır. Ofislerde genellikle deri kaplama koltuklar kullanılmaktadır; bunun sebebi deri ürünlerin diğerlerine nazaran daha kolay temizlenmesi olarak gösterilebilir. Bunun yanında siyah ve kahverengi tonlarındaki koltuklar, ofise ağırbaşlı bir hava kattığı için de bu çeşitteki koltuklar iş insanları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak çalışma alanınızda daha taze ve ferah bir hava yakalamak isterseniz, açık tonlardaki mobilyalara yönelebilirsiniz. Bu nedenle renk seçiminde bulunmadan önce bu detayı etraflıca düşünmekte fayda vardır.

Ofis çalışanları, çalışma alanlarında uzun saatler geçirebilmektedirler. Duruş bozuklukları, uzun vadede birçok farklı sağlık sorununa yol açabilmekte, bu da kişilerin yaşam kalitesini ne yazık ki düşürebilmektedir. Yaşanacak sağlık problemlerinden kaçınmak için tercih edilecek koltuğun ayarlanabilir yükseklikte olmasında ve kullanıcıların rahat edebileceği bir sertlikte olmasında fayda vardır. Bu sayede ofis çalışanları, uzun saatlerini geçirdikleri ortamlarda işlerini rahatlıkla halledebilmekte, çalışma saatlerini keyifli hale getirebilmektedirler. Ziyaretçilerin oturacağı koltuklar da kimi zaman, çalışanlarınkine benzer şekilde döner koltuk modelleri arasından seçilebilmektedir; dilerseniz siz de bu modeldeki koltuklara göz atarak ziyaretçilerinizin ofisinizde daha konforlu dakikalar geçirmesini sağlayabilirsiniz. Mobilyaların renk seçimi de oldukça önemlidir. Renklerin insan psikolojisi üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Örneğin kahverengi rengin dostane davranışları ifade ettiği, sadakati ve güvenilir bir ruh halini tetiklediği bilinmektedir. Buna benzer şekilde, renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkilerini araştırarak ofisiniz için bir mobilya tercihinde bulunabilirsiniz. Gerek sizin gerekse çalışma arkadaşlarınız üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olacak bu detayları incelikle ele almakta fayda vardır. Ofiste kullanmayı tercih edebileceğiniz koltuk modelleri kabaca burada yazıldığı şekilde ifade edilebilir.

Kendinize Alan Yaratın

Metropol yaşamının yoğunluğundan bunalan insanlar çoğunlukla kendilerine zaman ayırmak istemekte, bu nedenle kendilerine ait bir alana ihtiyaç duymaktadırlar. Evimizde böyle bir alanın bulunması, dinlenmemiz, kendimizi geliştirmemiz ve bir sonraki güne hazırlanmamız için oldukça önemlidir. Çeşitli modellerdeki koltuk ve kanepeler ile bu imkanı yakalamak oldukça kolaydır. Bunun için kullanıcılar çoğunlukla tekli koltukları tercih etmektedir; yatak şekline getirilebilen tekli koltuk modelleri bunun için oldukça uygundur. Bunun yanında farklı modeller de kişisel talepler doğrultusunda gözden geçirilebilir. Kişisel alanınızda televizyon izlemek ya da kitap okumak gibi aktivitelerde bulunmayı planlıyorsanız, bardak yerleştirebilmeniz için uygun kenarlara ait koltuk modelleri dikkatinizi çekebilir. Eğer koltuğunuzu bir çalışma masası ile birlikte kullanacaksanız, tekerlekli modeller ihtiyaçlarınıza karşılık verebilir. İş çıkışında, televizyon karşısında atıştırmalıklarınız ile birlikte günün yorgunluğunu atmak isterseniz L koltuk modelleri ya da üçlü koltuklar sizin için uygun seçenekler arasında yer alabilir. Kişisel alanınıza arkadaşlarınızı da dahil etmek istiyorsanız, L koltuk modelleri sizin için daha kullanışlı bir seçenek olabilir. L koltuğun yakınında konumlandıracağınız sehpaya atıştırmalıklarınızı ve içeceklerinizi yerleştirebilir, bu şekilde dostlarınızla birlikte zaman geçirmek üzere sıcak bir ortam elde edebilirsiniz.

Tercih ettiğiniz modeldeki koltuk sizin gündelik rutinlerinizi belirleyecek, bu anlamda hayatınızda oldukça büyük bir yere sahip olacaktır. Mobilya tercihleri, hayatımızı büyük ölçüde şekillendirmektedir; bu nedenle bu tercihleri titizlikle yapmak gerekebilir. Tekli koltuğun yanına yerleştireceğimiz bir abajur, bizi çoğunlukla yalnız zaman geçirmeye, kitap okumaya ve hobilerimize zaman ayırmaya teşvik eder. Çoklu kanepe modelleri kullandığımızda ise çoğunlukla televizyon karşısında oturmak ve aile bireylerimizle ya da arkadaşlarımızla sosyalleşmek eğiliminde oluruz. Aile hayatında, koltuk takımları çoğunlukla aile bireylerinin kendi halinde bir köşede oturmasına vesile olurken köşe koltuk takımları kişilerin daha samimi ilişkiler geliştirmesine ve sürekli iletişim halinde kalmasına imkan tanır. Bunun yanı sıra, koltuk takımları, kişilerin bireysel alanlarının korunmasına da imkan sağlamaktadır. Hane içindekilerin kendilerine ait bir alanları varsa, ortak alan olarak kullanılan salonda köşe koltuk takımlarının bulunmasında bir sakınca yoktur. Ancak ev içerisinde her bireyin kendine ait bir alanı yoksa, bireysel alanı korumaya imkan veren koltuk takımı modelleri daha ferah bir kullanım imkanı sunması dolayısıyla daha doğru bir seçenek olabilir. Yalnız yaşayanlar, çoğunlukla L koltuk kullanmayı tercih etmektedirler; çünkü misafirler ile daha samimi bir sohbeti sağlayan koltuklar, evde yalnız kalındığında da oldukça rahat bir kullanım olanağı sunar.

Koltuk ve Kanepe Tercihleriniz ile Sağlığınızı Güvende Tutun

Günümüzün büyük bir çoğunluğunu üzerlerinde geçirdiğimiz kanepe ve koltuklarımızın ergonomik bir tasarıma sahip olması ve oturulduğunda ya da uzanıldığında bütün vücudu sarması, duruş bozukluklarını önlemesi açısından oldukça önemlidir. Duruş bozuklukları, ruh halimizden beden sağlığımıza kadar birçok farklı alanda sağlık durumumuzu etkileyebilmektedir. Omuzlarımızın sürekli düşük olması, kambur durmamız, yani kısacası postür bozukluğuna sahip olmamız, çeşitli eklem rahatsızlıkları yaşamamıza ya da kötü bir ruh hali içerisinde bulunmamıza neden olabilir. Bunu engellemek için koltuk seçimlerimizi dikkatli bir biçimde yapmak, duruş bozukluğundan kaynaklı olumsuzlukları önlemede bize yardımcı olabilir. Rahat koltuk kullanıcıların kişisel tercihleri doğrultusunda değişkenlik gösterebilir; bazı kullanıcılar yumuşak yüzeyleri tercih ederken bazıları koltuklarının sert bir yüzeye sahip olmasını isteyebilmektedirler. Bütün bu özelliklerin yanında koltuğunuzun uzun süreli kullanımlarda eklem ağrılarına sebep olmaması ve rahat bir kullanım imkanı sağlaması, temel kıstas olarak alınabilir. Bunun dışında, koltuklarınızın renk seçimi de oldukça önemlidir. Renk tercihleri, evinizin ambiyansı üzerinde yoğun bir etkiye sahiptir ve ruh haliniz bundan büyük ölçüde etkilenmektedir. Kanepe ve koltuk tercihlerinde, açık tonlardaki pastel renkler çoğunlukla evlere ferah bir hava kazandırırken, kadife yüzeye sahip turuncu ve kahverengi tonlardaki koltuklar eve sıcak bir hava verir.

İfade edildiği gibi, mobilya tercihinde bulunurken farklı renk seçenekleri de oldukça önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle, eviniz için bir koltuk takımı tercihinde bulunurken, evin yaz aylarında mı yoksa kış aylarında mı kullanıldığı da önemli bir kriterdir. Mobilyayı yerleştireceğiniz evde çoğunlukla yaz aylarında bulunuyorsanız, mobilya tercihleriniz açık tonlardaki renklerden yana olabilir. Kış aylarında oturduğunuz evde ise koltuk takımınızın daha sıcak renklere sahip olması, soğuk havalarda, evinizin sıcaklığında huzurlu bir şekilde oturmanıza yardımcı olabilir. Yıl boyunca aynı evde bulunacaksanız, tercihinizi daha soft renklerdeki koltuk takımlarından yana kullanmak isteyebilirsiniz. Buna benzer şekilde, kendi talepleriniz doğrultusunda renk ve model tercihlerinizi detaylandırabilirsiniz. Elbette burada sıralanan önerilerin hepsi fikir verme amacı taşımaktadır; kullanıcıların evlerini kendi talepleri doğrultusunda dekore etmeleri, evde geçirecekleri zamandan keyif alabilmeleri açısından oldukça önemlidir. Evde geçirdiğiniz süre boyunca kendinizi huzurlu hissetmeniz, sağlığınızın bu durumdan olumlu yönde etkilenmesi ile sonuçlanacaktır. Kısacası, günlük rutinlerinizi şekillendiren ve hayatınızın oldukça büyük bir kısmını kaplayan koltuk ve kanepelerinizin estetik zevklerinize hitap etmesi de oldukça önemli bir meseledir. Farklı seçenekler arasından size en uygun modelleri belirleyebilir, seçtiğiniz koltukları kullanmaya bir an önce başlayabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Kanepe ve Koltuk Takımları

Koltuk takımı alışverişi yapılırken en çok dikkat edilen hususlardan biri de koltuk takımlarının fiyatlandırmalarıdır. Kullanıcılar, çoğu zaman seçecekleri koltuğa gereğinden fazla bütçe ayırmak istememektedirler. Bu nedenle, farklı seçenekler arasında göz gezdirmeden karşılaştıkları ilk uygun fiyatlı ürünü satın alma eğiliminde olabilmektedirler. Oysa, uzun yıllar birlikte zaman geçireceğiniz bu ürünlerin alışverişi gerçekleştirilirken birçok farklı model ve renk seçeneklerini gözden geçirmek, kriterleri sırasıyla daraltarak elde kalan ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapmak gerekir. Alışverişe başlamadan önce evinizin ölçülerini belirlemenizde ve buna uygun takımlar arasında karşılaştırma yapmanızda fayda vardır. İkinci olarak kanepenin ya da koltuğun kolay açılıp açılmaması, açıldıktan sonraki yatak boyutu bir kriter olarak alınabilir. Sık sık yatılı misafir ağırlayan biriyseniz, L koltuklar sizin işinize yarayabilir; çünkü L koltuklar genellikle oldukça geniş bir yatak boyutuna sahip olmaktadır. Üçüncü olarak koltuklarınızın yerden yüksekliği, iskeletinde kullanılan malzemeler bir kriter olarak alınabilir. Koltuğun yerden bir miktar yüksek olması kolay bir temizlik imkanı sağlaması dolayısıyla sıklıkla tercih edilmektedir. Koltuğun iskeletinde kullanılan malzeme ise koltuğun ne kadar uzun ömürlü olacağını belirlemektedir; bu nedenle iskeletin bir kriter olarak alınması da oldukça önemlidir.

Piyasada oldukça geniş bir yelpazede fiyatlandırılmış birçok farklı türde koltuk modelleri ile karşılaşmak mümkündür. Bu modeller arasında bir tercihte bulunurken, yukarıda ifade edilen kriterlerden faydalanmak, farklı seçenekler arasından kaybolmanıza engel olabilir. Alışverişiniz esnasında takip edeceğiniz adımları izlerken, kriterleri sitenin size sunduğu imkanlar dahilinde daraltabilirsiniz. Kriter daraltma seçeneği sayesinde, koltuğunuzun tipini, rengini, modelini belirleyebilir; geriye kalan ürünler arasında bir fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Alışverişe fiyat aralığı belirleyerek başlamak, çoğunlukla çok az bir fiyat farkı sebebiyle ihtiyaç duyulan ürünlerin, alışverişi gerçekleştirenlerin önüne hiç düşmeden elenmesi tehlikesini beraberinde getirmektedir. Bu da, uzun yıllarınızı birlikte geçireceğiniz ürünleri satın alırken almak istemediğiniz bir risk olabilir. Bu nedenle, kriterler daraltıldıktan sonra elde kalan ürünler arasında bir karşılaştırma yapmak, başarılı bir alışveriş gerçekleştirebilmeleri için kullanıcılara tavsiye olunur. Alışveriş yapmak kimi zaman yorucu bir iş haline gelebilmektedir; farklı seçenekler arasından doğru ürüne ulaşmak çoğu zaman zahmetli bir iş olarak görülür. Bu işlemi kolaylaştırmak ise Hepsiburada ile mümkündür; sitenin sunduğu imkanlar dahilinde ihtiyacınız olan ürüne hızlı ve kolay bir şekilde erişebilir, alışverişinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ev İçin Kanepe Seçimi Nasıl Yapılır?

Ev için kanepe tercihinde bulunurken, hane içinde bulunan insan sayısını göz önünde bulundurabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kişisel zevklerinizi de baz alarak bir model tercihinde bulunabilirsiniz.

Koltuk Kumaşları Nasıl Yapılır?

Koltuk kumaşlarının üretiminde deri ya da kaşe kumaş gibi farklı ürünler kullanılabilmektedir; bu ürünler profesyonellerin elinden çıkmakta, ince bir işçilik gerektirmektedir.

Hangi Koltuk Takımını Almalıyım?

Uygun koltuk takımı, kullanıcıların kişisel tercihleri doğrultusunda farklılık gösterecektir. Temel ihtiyaç ve taleplerinizi belirledikten sonra koltuk takımı alışverişinize başlamanızda fayda vardır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
1/2
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Kanepe Koltuk Fiyatları

8717 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Mobilya
Mobilya
Oturma Odası
Oturma Odası
Kanepe ve Koltuklar
Kanepe ve Koltuklar
Kanepe, Çekyat
Kanepe, Çekyat
Köşe Koltuk Takımı
Köşe Koltuk Takımı
Tekli Koltuk, Berjer
Tekli Koltuk, Berjer
Koltuk Takımı
Koltuk Takımı
Sofa
Sofa
Kuponlu Ürünler
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Koltuk Tipi
Toplam 44 / 8717 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?