Tekli Koltuk, Berjer

Keyif ve Konforu Buluşturan Sallanan Sandalye Modelleri

Sallanan sandalyeler hem rahatlamaya olanak tanıyan yapıları hem de son derece şık görünümleri ile bilinir. Yerleştirildikleri alanda ilgi çekici ve hoş bir detaya dönüşen sallanan sandalyeler arasında metal, ahşap ve plastik modeller bulmak mümkündür. Metal bir mekanizmaya sahip olan sallanan sandalyeler modern ve alışılmışın dışında bir görünüm sunar.

Sallanan sandalyelerin yaygın kullanım alanlarından biri verandalar olarak öne çıkar. Evlerin giriş kısımlarına yerleştirilen sallanan sandalyelerde gün ortası hafif bir uyku çekip enerji depolamak yaygın bir davranış olarak bilinir. Sallanan sandalyeler bu özellikleri ile nostaljik bir his uyandıran ürünler arasında yer alır. Oysa günümüzde sandalye modelleri farklı tasarım detayları ile zenginleştirilmiş hem ergonomik hem de dekoratif seçenekler sunar.

Berjer yerleştirmek istediğiniz bir noktaya sallanan sandalye koymaya karar verdiğinizde birkaç önemli noktaya dikkat etmeniz gerekir. Sallanan sandalyelerin odanın geri kalanındaki dekorasyon tercihleri ile uyumlu olması önem taşır. Bununla birlikte sandalyenin boyun ve sırt bölümünü düzgün şekilde destekleyecek nitelikte olmasına dikkat edilmelidir.

Sallanan sandalye modelleri arasında ürünün hareketini kısıtlamaya yarayan aksesuarlar sunan seçenekler de yer alır. Bu tür sandalyeler isteğe göre sallanır şekilde ya da sabit olarak kullanılabilir. Sallanan sandalyeleri puflarla takım halinde sipariş etmek de mümkündür. Görsellik açısından da hoş bir ambiyans yaratan puflar, sallanan sandalye modellerinin konforunu en üst seviyeye taşımaya yardımcı olur.

Televizyon İzleme Keyfini Artıracak Berjer Modelleri

Televizyon izlerken günün yorgunluğunu atmak isteyenleri ve gün içinde uzun saatler televizyon izleyenleri rahat ettirecek şekilde dizayn edilen televizyon koltukları, yumuşacık dokularıyla öne çıkar. Klasik berjer modellerine göre boyut bakımından daha büyük olan televizyon koltukları sayesinde konforlu bir şekilde uzun saatler televizyon izlemek mümkün hale gelir.

Bir film ya da dizi izlerken birkaç saat benzer bir pozisyonda oturmak çoğu zaman zorlayıcı hale gelir. Televizyon koltukları ise uzun süre rahat bir şekilde ekran karşısında vakit geçirmenize yardımcı olacak şekilde tasarlanır. Ürünlerin sırt kısmında bulunan kalın ve konforlu süngerler omurgayı destekler. Boyun bölümünün yukarısına denk gelen noktada ise genellikle baş ve boyun destekleyici silindir yapılı bir bölüm bulunur.

Televizyon koltukları bacakları ve ayakları rahat ettirmek için de birtakım fonksiyonel özellik sunar. Koltukların alt kısmında yer alan, bacakların denk geldiği bölüm 90 dereceye kadar açılabilir. Bu da dilerseniz ayaklarınızı uzatıp televizyon izlemenize imkan tanır.

İş ve okul hayatının stresinden, hayatın yoğun temposundan uzaklaşmak ve keyifli vakit geçirmek isteyen kullanıcıların severek tercih ettikleri televizyon koltukları, evde geçirdiğiniz zamanı da çok daha keyifli hale getirmeye yardımcı oluyor.

Televizyon koltuğu seçerken ürünün boyutlarına dikkat edilmesi önerilir. Ürünü yerleştireceğiniz alanın koltuk için yeterli olup olmadığını kontrol etmeniz büyük önem taşır. Bunun yanı sıra televizyon koltuğu seçiminde ürünlerin kumaş yapısına da dikkat edilmelidir. Uzun saatler oturacağınız bir koltuğun yüzeyi terletmeyecek şekilde pamuklu kumaşlardan yapılmalıdır.

Rahatına Düşkün Kişilere Özel Masaj Koltukları

Berjer modelleri arasında yer alan masaj koltukları, tüm koltuk ve kanepe çeşitleri arasında en konforlu ürünler olarak bilinir. Zira bu ürünler gevşemeye yardımcı olacak şekilde masaj yapma özelliğine sahiptir.

Masaj koltukları genel itibarıyla ikiye ayrılır. Bu ürünlerden evde kullanım için uygun olan modeller berjer kategorisinde değerlendirilir. Masaj koltuğu modelleri arasında farklı mekanizmalara sahip ürünler yer alır. Bunlardan birincisi hava masajı yapan ürünlerdir. Koltuk minderlerinin içinde bulunan hava yer değiştirirken vücudu rahatlatacak şekilde hareket eder.

Masaj koltukları arasında titreşimli modeller de bulunur. Bu ürünlerde minder altlarında bulunan diskler belli hızlarda titreşerek istenen bölgelere masaj yapar. Hız ayarı yapılabilen titreşimli diskler, istediğiniz şiddette masaj yapabilmenize de imkan tanır.

Bir diğer masaj koltuğu modeli ise silindirik yapılara sahip olan ürünlerden oluşur. Bu ürünlerin minderleri altında bulunan silindirler çift yönlü hareket edebilen bir yapıya sahiptir. Bu da koltuklara masaj yapabilme özelliği kazandırır.

Masaj koltuğu modelleri arasında farklı çalışma prensiplerini bir arada bulunduran ürünler bulmak da mümkündür. Sırt bölümü için silindir yapılı sistemlerin sunduğu masaj son derece dinlendirici olurken, titreşimli modeller ayaklar ve bacaklar için bir hayli rahatlatıcıdır.

Sık sık masaj salonlarına ya da spa merkezlerine gidiyorsanız, evinizin konforunda masaj yaptırma avantajı sağlayan koltukları tercih edebilirsiniz. Bu ürünler masaj hizmeti için ayrıca bir bütçe ayırmanın da önüne geçer.

Refakatçi Koltuğu Çeşitlerine Göz Atın

Refakatçi koltukları; hastane odalarında, pansiyonlarda, otellerde, misafirhanelerde ve yurtlarda en çok tercih edilen berjer modelleridir. Bu alanlar için mobilya tercih ederken modüler ürünler seçilmesi tavsiye edilir. Alan tasarrufu sağlamaya yönelik üretilen bu berjerler açıldığında konforlu bir yatağa dönüşür.

Tekli koltuk modelleri arasında yatağa dönüşebilen ürünler bulunsa da berjerlerin çoğu oturma konforunu yüksek tutmak üzere tasarlanır. Refakatçi koltukları ise oturmak ya da uzanmak istediğiniz zaman eş değer bir konfor elde etmenize imkan tanır. Refakatçi kişiler için uzanmak ve oturmak benzer şekilde önemli olacağı için bu amaç doğrultusunda özel olarak hazırlanan modeller tercih etmek daha doğru olacaktır.

Refakatçi koltuklarının oturma bölümlerinin altında yer alan kısım depolama yapmaya da imkan tanır. Bu bölüme yedek çarşaf, yastık ve battaniye gibi uyku tekstili ürünleri konulabilir. İşletmenizde kullanabileceğiniz refakatçi koltuğu modelleri sayesinde ziyaretçilerinizi konforlu şekilde ağırlayabilirsiniz.

Berjer Takımları ile Evinizin Havasını Değiştirin

Berjer modelleri arasında takım olarak tercih edebileceğiniz alternatifler de mevcuttur. İki adet berjerden oluşan koltukların yanı sıra iki berjer ve bir adet de ikili koltuk içeren seçenekler de bulunur. Bu takımlarda yer alan ikili koltuk modelleri berjerlerle benzer bir tasarım çizgisine sahip olarak üretilir.

Berjer takımları ikili olarak tercih edildiklerinde genel olarak aralarına bir fiskos masa ya da mini bir orta sehpa yerleştirilir. Evlerde pencere önlerinde kendine yer bulan bu kullanım şekli, kafelerde ve ofislerde de sıklıkla tercih edilir. Herhangi bir misafiri ağırlarken kahvelerinizi alıp cam kenarında sohbet etmenize olanak tanıyan bu yöntem aynı zamanda salon içinde farklı bir sosyalleşme alanı elde etmenize de yardımcı olur.

Kafelerde ikili berjer takımı kullanımı ise birlikte vakit geçirmek isteyen iki kişiye kendilerine özel bir alan sağlamaya yarar. İkili berjer modellerinin karşılıklı ve yan yana yerleştirildikleri kafelerde en ufak alanlarda bile fazla sayıda kişiyi ağırlamak mümkün hale gelir.

İki adet tekli ve bir adet tekli üründen oluşan berjer takımları ise evlerin farklı alanlarında kullanılır. Mutfak, balkon, teras ya da geniş salonlarda çay sohbetleri için özel olarak bir alan yaratmak isteyen kişiler bu takımları tercih eder. Son derece dekoratif bir görünüm de sunan takımlar, kullanıldıkları alana son derece hoş bir hava katar.

Berjer takımları arasında sehpa alternatifi sunan seçenekler de bulunur. Berjerleri yarım daireye benzer bir hat şeklinde dizdikten sonra orta noktaya bir sehpa yerleştirilebilir. Her berjerin yanına koltukla benzer yükseklikte daha ufak bir sehpa yerleştirmek de mümkündür. Oturan kişilere fincanlarını yerleştirme imkanı tanıyacak olan bu sehpalar, konforlu bir alan yaratmak için vazgeçilmez ürünler arasında yer alır.

Kendinizi Uzanma Koltuklarının Rahatlığına Bırakın

Alışılmışın dışında tasarım hatlarına sahip olan berjer modelleri olarak da öne çıkan uzanma koltuklarının tarihi aslında yüzyıllar öncesine dayanır. Uzanma koltuklarının ortaya çıkış amacı gün ortası uyumak isteyenlere kolaylık sağlamak olarak bilinir. Güç toplamak adına kısa süreli olarak uyumak isteyen kişilerin tercih ettiği uzanma koltukları günümüzde dekoratif amaçlarla da kullanılır. Son derece hoş bir görünüm sunan uzanma koltukları arasında çok sayıda alternatif bulunur. Kolçaklı ve kolçaksız modellerin yanı sıra farklı boyutlarda koltuklar bulmak da mümkündür.

Uzanmak koltukları arasında daybed modelleri de yer alır. Divan olarak da bilinen daybed modelleri hem oturmak hem de uzanmak için son derece konforlu ürünlerdir. Alan bakımından küçük bir evde yaşıyorsanız, gündüz oturmak için tercih edebileceğiniz daybed modellerini geceleri yatak olarak da kullanabilirsiniz.

Uzanma koltukları ayrı olarak satın alınabilen modellerin yanı sıra koltuk takımları dahilinde de satılır. Köşe takımlarının uzanma bölümlerinde kullanılan koltuklar buna bir örnek olarak gösterilebilir. Bunun yanı sıra ürünler tek başlarına da sipariş edilebilir. Evinizde yer alan diğer mobilyalardan daha farklı tasarım hatlarına sahip olan bir uzanma koltuğu seçmek, ilgi çekici bir ambiyans yaratmanıza da yardımcı olabilir.

Uzanma koltuğu modeline karar verirken evinize hakim olan dekorasyon tercihlerine uyumlu seçimler yapmanız önerilir. Eğer birbiriyle kontrast yaratacak tasarımlar ve materyaller kullanmayı planlıyorsanız, farklılığı tek bir nokta üzerinden ilerletmeniz tavsiye edilir. Örnek olarak ahşap ve metal birlikte kullanılacaksa renk bütünlüğü yaratmak ya da renk bütünlüğü sağlanacaksa farklı materyallerden hazırlanan ürünler tercih etmek verilebilir.

Uzanma koltukları salonlarda sıklıkla dekoratif amaçlı kullanılırken, yatak odalarında ve giyinme odalarında kısa molalar vermek için tercih edilir. Ayaklarınızı uzatıp kısa bir süre dinlemenize olanak tanıyan uzanma koltukları gücünüzü toplamanıza imkan tanır.

Ev Dekorasyonunda Berjerlerin Önemi

Berjer kullanımı salonlarda ve oturma odalarında hem şık hem de dengeli bir görünüm elde etmekte fayda sağlar. Bu alanlarda genellikle 3'lü ve 2'li koltuk modelleri ya da köşe koltuk takımları tercih edilir. Mobilyaları berjerler ile takım yapmak  bütüncül bir görünüm yakalamayı sağlarken odada bulunan toplam oturma alanını da genişletir.

Salon dekorasyonu yapılırken genellikle büyük koltuklar ya da köşe takımları ile birlikte kullanılan berjer modelleri, farklı kullanıcı gereksinimlerine yanıt verecek modeller sunar. Modüler alternatiflerden sallanan koltuklara, daybed olarak adlandırılan ürünlerden masaj koltuklarına kadar pek çok seçenek bulunur. Zevkleriniz ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercihler yaparak siz de son derece hoş bir ambiyansa sahip olan alanlar yaratabilirsiniz.

Yemek alanı ve oturma bölümü salon içinde farklı noktalarda yer alacaksa bu iki alanın sınırlarını hoş bir şekilde belirlemek gerekir. Yemek alanını oturma alanından ayırmak için berjerler, koltuk arkası sehpaları ve çeşitli dekoratif objeler kullanılabilir. Berjer sayesinde oturma alanını hoş bir şekilde çevreleyebilirsiniz. Yemek bölümünden ayrılan oturma alanı, dekorasyon anlamında daha hoş bir görüntü yaratacaktır.

Farklı Alanlara Özel Berjer Modelleri

Country tarzda döşenen bir salonda açık renkli kumaşlarla kaplı ahşap berjer modellerini tercih etmeniz önerilir. Burada ahşabın nasıl kullanıldığı da önemlidir. El emeği barındıran işlemeli modeller daha geleneksel bir görünüm sunar.

Berjer modelleri arasında nostaljik bir his uyandıran retro modeller ve İskandinav tarz ürünler de bulunur. 50'li yılların tasarım trendlerine gönderme yapan ürünler, yalın dizaynlarıyla öne çıkar. Geniş bir oturma alanı sunan bu berjerlerin minder bölümleri genellikle sert süngerlerden yapılır.

Oturduğunuzda berjerin yumuşak bir his uyandırmasını istiyorsanız, ürün minderinde kullanılan süngerin yumuşaklığına ve kalınlığına dikkat etmeniz önerilir. Yumuşak dokulu berjerler sıklıkla puf modelleri ile birlikte tercih edilir. Bu ürünleri birlikte kullanarak ayaklarınızı uzatıp günün yorgunluğunu atabileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz.

Berjer modellerinin sıklıkla kullanıldığı alanlardan biri de çocuk ve genç odaları olarak bilinir. Gardırop, masa ve yatak gibi büyük ürünlerin bir arada bulunduğu bu alanlar, büyük koltukları ya da koltuk takımlarını yerleştirmek için gerekli alana sahip olmayabilir. Bu noktada oda içerisinde konforlu bir oturma alanı yaratmak adına berjerler kullanılır.

Okuma Köşeniz İçin En İdeal Berjeri Kolayca Seçin

Çok sayıda kullanıcı, kendine vakit ve hobilerine zaman ayırabilmek adına okuma köşeleri hazırlar. Bu alanların konforlu ve sade olması son derece önemlidir. Okuma köşelerinde kullanılacak dikkat dağıtıcı herhangi bir ürün ya da unsur, kendinizle geçireceğiniz zamanın kalitesini olumsuz yönde etkiler.

Bu alanlar için eşya seçerken öncelikli olarak rahat bir berjer modeli tercih etmeniz önerilir. Oturmaktan keyif alacağınız, konforlu ve ergonomik bir berjer seçimi yapmak gerekir. Burada önemli olan, oturma alanında bulunan minderin orta sertlikte olmasıdır. Yumuşak minderli ürünler tercih etmek kısa sürede uykunuzun gelmesine sebebiyet verebilir.

Sırtınızı ideal şekilde destekleyecek, oturma kemiklerinizin üzerindeyken omurganızı dik tutmanıza yardımcı olacak bir berjer modeli seçmeniz en doğrusu olacaktır. Okuma alanlarında kullanacağınız diğer ürünlerin de seçtiğiniz berjerle uyumlu olması gerekir.

Evin bu bölümlerinde kullanılan aydınlatmanın gün ışığı etkisi göstermesi önemlidir. Ne çok aydınlık ne de çok karanlık olacak şekilde aydınlatılan okuma alanları rahatlamayı da kolaylaştırır. Doğru bir şekilde aydınlatılan, konforlu bir berjere sahip olan ve dikkat dağıtıcı unsurlar içermeyen okuma alanları aktivitelerinizin yüksek verimlilikte geçmesine yardımcı olur.

Ahşap berjerlerin temizliği nasıl yapılmalı?

Ahşap iskelete sahip olan berjerlerin minderleri üzerinde yer alan kumaş kaplamalar çıkıyorsa bu kılıflar yıkama talimatlarına uygun olacak şekilde çamaşır makinesinde yıkanabilir. Berjerlerin iskeletini temizlemek istiyorsanız bunun için nemli bir bez kullanmanız yeterli olacaktır. Dikkat edilmesi gereken, temizlik esnasında herhangi bir kimyasal madde kullanmamaktır. Aksi takdirde ürünün ahşabı zarar görebilir. Ahşap silindikten sonra kurulanması da önem taşır. Bu detaylar satın aldığınız bir berjeri uzun yıllar kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

Berjerlerin fiyatları neye göre belirlenir?

Ürünlerin fiyatlandırılması konusunda marka, materyal ve işçilik gibi başlıklar önem kazanır. El işçiliği barındıran ahşap işlemeli modellerin fiyatları daha yüksek olacaktır. Bununla birlikte ürünler hazırlanırken kullanılan ahşapların, metallerin ve diğer malzemelerin kalitesi de ürün fiyatı üzerinde belirleyici özelliğe sahiptir. Tüm bu ayrıntılar farklı şekillerde bir araya geldiğinde uygun ya da yüksek fiyatlı berjer modelleri bulmak da mümkün hale gelir.

Berjer ölçüsü alırken nelere dikkat edilmelidir?

İlk etapta berjeri yerleştireceğiniz alanı belirlemeniz gerekir. Bu alanın ölçüleri ile uyumlu olacak şekilde bir berjer modeli seçmek önemlidir. Eğer berjeri tek başına kullanacaksanız, ürünün kenarlarında yer alan duvarlardan yaklaşık birer metre mesafede yerleştirilmesi önerilir. Eğer birden fazla berjer satın alacaksanız ya da berjer ile birlikte sehpa da kullanmayı planlıyorsanız bu ürünlerin ölçülerine de dikkat etmeniz gerekecektir. Seçeceğiniz ürünlerin birlikte hoş bir görünüm yaratmalarını istiyorsanız, mobilyaların ve aksesuarların boyutlarına dikkat etmelisiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tekli Koltuklar

2935 ürün listeleniyor
Cadde Yıldız
Enza Home
Asedia
3A Mobilya
Eymense
Dekorbizden
Fitcare Chair
Tekno Konfor
Masifart
Kelebek
Zaranni
Bendegan
Bu Mobilya
Pırımlar Mobilya
Bengi Ticaret
Doğtaş
Mobilya Baba
Hoom Concept
Koçaklar Home Living
Doressa
Gri
Krem
Kahverengi
Beyaz
Yeşil
Siyah
Antrasit
Renkli
Lacivert
Mavi
Turuncu
Pembe
Bej
Kırmızı
Hardal
Sarı
Bordo
Mor
Açık Gri
Kiremit
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Baby Face
BABYFACE
Berjer
Deri
Flok
İthal Kumaş
Jaguar
Kadife
Keten
Koton
Mikrofiber
Nubuk
Polyester
Puffy
Soft
Soho
Suni Deri
Süet
Şönil
Tay Tüyü
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 40 / 2935 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?