Sofa

Salon ve oturma odası gibi alanları daha kullanışlı hale getirmek için Sofa modellerinin sağladığı işlevsel özelliklerden yararlanabilirsiniz. Modaya uygun tasarım detaylarına sahip olan ürünler, evinizin çehresini zarif şekilde değiştirmenize yardımcı olur. Misafirlerinizi ağırlamak için ya da dinlenme koltuğu olarak kullanabileceğiniz bu ürünler, çok yönlü bir deneyim kazanmanıza imkân tanır. Sofa nedir diye merak eden kullanıcılar, koltuk görevi gören bu mobilyaları kullanarak evlerini daha dekoratif hale getirebilir. Sofa mobilya çeşitleri, zengin renk seçeneklerini size sunarak hayalinizdeki tasarımı oluşturmanıza yardım eder. Boyutları bakımından birçok seçeneği kullanıcılara sunan sofalar, evinizin ölçülerine en uygun seçimleri yapmanıza imkân tanır. Sahip oldukları ayaklarla güven veren bu ürünler, kayma sorununu engelleyerek emniyetli bir kullanım deneyimi yaşatmayı başarır. Uzunlukları farklılık gösteren ayaklara sahip olan modeller, beğenilerinize uygun seçimler yapmanıza imkân tanır. Ağırlığı kolayca kaldıran metal ve ahşap ayaklar, uzun ömürlü ve sorunsuz bir kullanım deneyimi elde etmeniz için özel olarak geliştirilmiştir. Modern sofa modelleri arasında yer alan kanepe çeşitleri de evinizi daha kullanışlı hale getirmenize olanak tanır. Estetik tasarımlarıyla dikkat çeken bu sofalar, yumuşak yüzeyleri sayesinde oturma konforunu arttırmayı başarır. Üretimlerinde kullanılan süngerlerin son derece dayanıklı olması, sofa kanepelerden uzun süreli şekilde yararlanmanıza imkân tanır. Uzun ömürlü yapısı ev masraflarınızın azalmasına da katkı sağlamış olur.

Yastıklı Sofa Çeşitleriyle Artan Kullanım Konforu

Tasarımlarını tamamlayan yastıklarla son derece şık ve kullanışlı bir yapı kazanan demir sofa çeşitleri, evinizde keyifli bir şekilde dinlenmenize yardımcı olur. Köşeli şekilde tasarlanan oval rattan sofa modelleri ile beraber evinizdeki alanları son derece verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Minder kısmı çıkarılabilir olan sofa koltuk modelleri sayesinde ürününüzü temizlerken pratiklik kazanabilirsiniz. İçe göçme sorununa karşı dayanıklılık sağlayan minderlerle üretilen sofalar, estetik ve konforlu yapılarını uzun süreli şekilde korumayı başararak kullanıcılarını memnun eder. Sofa sedir minderli ürünler, renkleri ve desenleri yardımıyla son derece şık bir görünüm yaratmayı başarır. Derinlik, genişlik ve yükseklik gibi önemli verileri dikkate olarak balkonunuzda kullanabileceğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz. Balkon sofa çeşitleri, balkonunuzdaki alanı rahatça kullanmanız için ince ve uzun hatlara sahip olan modelleri size sunar. Sağ köşe ve sol köşe koltuk takımı olarak dizayn edilen alternatifler, evinizdeki dar alanları rahatça kullanmanıza yardımcı olur. Farklı renk tonlarına sahip olan minimalist sofa modelleri yardımıyla duvarlarınızın rengiyle uyumlu olan mobilyalara ulaşabilirsiniz. Gürgen, ceviz, kayın gibi farklı maddelerin kullanılmasıyla üretilen ayaklara sahip olan sofalar, çatlama ve solma gibi sorunlara karşı dayanıklılık gösterir. Ahşap sofa sedir sorusunun cevabı olarak bu ürünlerin ağaç mamüllerinden imal edilen iskelet sistemine sahip olduğu söylenebilir. Ayakları demonte hale getirilebilen retro sofa set çeşitleri yardımıyla mobilyanızı taşırken ekstra konfor kazanabilirsiniz.

Sofaların taşıdığı kullanışlı özellikleri öğrenmek için aşağıda yer alan detayları okuyabilirsiniz:

  • Uzanmak için kullanılmaya uygun olan dinlenme sofaları, yorgunluğunuzu almak veya televizyon karşısında keyifli bir şekilde dizi izlemek adına yararlanabileceğiniz ürünler arasında bulunur.
  • Taban kısmı zeminden yüksekte yer alan sofa çeşitleri, uzun ayakları sayesinde bu mobilyaların alt kısmına rahatça erişmenize imkân tanır.
  • Silinebilir ayakları ile kullanışlılık yaratan ahşap sofa modelleri, temizlik işlemlerini kısa bir sürede tamamlayıp hijyen kazanmanızı sağlar.
  • Kolay silinebilir nubuk kumaş ile üretilen sofaları nemli bezlerden yardım alarak rahatça temizleyebilirsiniz.
  • Pürüzsüz ve yumuşak bir kumaş dokusuna sahip olan sofa seçenekleri, hem konforlu hem de dayanıklı ürünlere erişmenizi sağlar.

Fırınlanmış İskelet Sistemiyle Dikkat Çeken Sofa Modelleri

Üretimlerinde fırınlanmış iskelet sistemi kullanılan sofalar, ağırlıkları kolayca kaldırarak kullanıcılarını memnun eder. Elektrostatik boya ile boyanan metal aksama sahip olan modeller de ağırlıkları kolayca kaldırarak kullanıcılarından tam not almayı başarır. Bu ürünleri sofa fiyatları açısından inceleyip bütçenize uygun tercihleri ekonomik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İçeriklerinde bel kırlenti ve yastık gibi aksesuarlara yer veren koltuk takımı modelleri ile de evinizi dekore edebilirsiniz. Tasarımlarıyla uyumlu olan renklerde üretilen aksesuarlara sahip olan mobilyalar, evinizi daha dekoratif hale getirmenizi kolaylaştırır. Evinizin dekorasyonunu tamamlamak için orta sehpa çeşitlerinden de yararlanabilirsiniz. Orta sehpa fiyatları bakımından bütçe dostu olan modeller, ekonomik ürünlere kolayca ulaşmanız için dizayn edilmiştir. Hem balkon hem de bahçe gibi alanlarda kullanılmaya uygun metal sofa modelleri de size sunulur. Açık hava koşullarına uyum gösteren metal sofalar, açık alanlarda konforlu bir şekilde dinlenmenize imkân tanır. Kıvrımlı süslemelere ve estetik detaylara tasarımlarında yer veren metal sofalar, yazlığınızı daha şık şekilde dekore etmeniz için de idealdir. Tasarımlarında sünger dolgusuna yer vererek konfor yaratan metal sofalar da bulunur. Oturma konforunu arttıran hava alabilir şekilde üretilen süngerler, kötü koku oluşumunu önleyerek kullanıcılarını memnun eder. Sofalarda kullanılan süngerlerin dengeli bir yapıya sahip olması, mobilyanızın yüzeyinin biçimli bir görünüm kazanmasını sağlar.

Yaşam Alanlarını Kullanışlı Hale Getiren Sofalar

Tek kişilik sofa modellerinin yanı sıra iki ya da üç kişilik sofa çeşitlerini de yaşam alanlarınızda kullanabilirsiniz. Hem kenar kısımlarında hem de merkezinde ayak desteği noktasına yer veren sofalar, ağırlığı dengeli şekilde kaldırarak kullanıcıları için ekstra emniyet sağlar. Kenar kısımlarında kolçak bölümüne yer vererek dikkat çeken modelleri kollarınızı yerleştirmenize uygun bir alanı size sunar. Ana iskeleti taşıyan parçalarının kalın şekilde üretilmiş olmasıyla öne çıkan sofalar, kontraplak detayıyla son derece sağlam bir yapı kazanır. Oturma yeri kısmı kalın keçe desteği ile güçlendirilen modeller, son derece dayanıklı ve kullanışlı bir ürüne sahip olmanıza imkân tanır. Sert sünger dolgusu ile fark yaratan sofaları seçerek biçimli ve konforlu bir ürüne sahip olmanın avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Tek kat sünger desteğini kullanıcılarına sunan modellerin yanı sıra çift kat sünger özelliği ile öne çıkan ürünler de seçebileceğiniz mobilyalar arasında bulunur. Oturma açısı geniş şekilde ayarlanmış olan modeller, salon ve oturma odası gibi alanlarda son derece rahat şekilde dinlenmenize yardımcı olur. Bu ürünlerin çerçevesini ön plana çıkaran ayaklar, dikey ve eğimli modelleri bir arada size sunar. Dikey ayaklar sade bir stil oluşturarak sofaların denge kazanmasını sağlar. Eğimli ayaklar estetik bir tarz yaratarak odanızda dikkat çekici bir mobilyaya yer vermenize imkân tanır.

Sofa Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Seçeceğiniz sofaların renk tonlarının ve tasarım özelliklerinin evinizdeki diğer mobilyalarla uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Sofaların boyutlarına ve kapasitelerine bağlı olarak da tercihlerinizi şekillendirebilirsiniz.

Sofa Temizliğinde Hangi Noktalara Özen Gösterilmelidir?

Sofaların kumaş yüzeyini silerken kumaş temizleme spreylerinden yardım alabilirsiniz. Sofaların ayaklarını sildikten sonra bu noktaların ıslak kalmamasına özen göstermeniz gerekir. Kuru bir bez yardımıyla ıslak noktaları saniyeler içerisinde kurulayabilirsiniz.

Sofa Modellerinin Tasarım Özellikleri Nelerdir?

Oturma minderi kısmı vücudu destekleyen sofalar, uzun süreli ve konforlu şekilde dinlenmenize yardımcı olur. Pamuk ve polyester gibi dayanıklı kumaş malzemelerinden imal edilen sofalar aynı zamanda su ve leke itici yüzey özelliğine sahip olan modelleri de içerir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sofa

48 ürün listeleniyor
Arkaik Craft Sofa
Balban Ticaret Sofa
Berrak Mobilya Sofa
Brothers Home Sofa
Creatizm Home Sofa
Dila's Home Sofa
Feza Dekor Sofa
Koçaklar Home Living Sofa
Larissa Design Sofa
S Home Design Concept Sofa
3A Mobilya Sofa
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Güvenle Kapında
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 36 / 48 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?