En Ucuz ve Kaliteli El Halıları

Evinize kaliteli ve seçkin bir görünüm kazandırabilecek el dokuması halı modelleri arasında hem klasik hem de modern tasarım detaylarına sahip modeller bulunuyor. Elde tığ ile birbirine eklenen veya dikiş makinesi ile elde birleştirilen patchwork halılar ve geleneksel dokuma tezgahlarında dokunan el dokuması kilim ve halılar seçenekler içerisinde yer alıyor. Evinizin havasını değiştirecek birbirinden özgün desenlerin ilmek ilmek dokunduğu el emeği halılar evinize orijinal bir görünüm kazandırıyor.

El Halısı Fiyatları

Seçkin el halıları çok geniş bir fiyat aralığında satışa sunuluyor. El halısı fiyatları üretiminde kullanılan malzemenin nadirliğine ve maliyetine, işçiliğinin zorluk derecesine, kullanılan boyanın ve ipliğin hangi yollarla elde edildiğine göre farklılık gösterebiliyor. Her bütçeye hitap edebilecek farklı fiyat aralıklarında ürünü inceleyerek, evinize ve bütçenize en uygun modeli bulabilir, evinizi eşsiz bir parçayla süsleyebilirsiniz.

El yapımı halıları satın alırken dikkat etmeniz gereken hususların başında evinizin ölçüleri geliyor. El halıları pek çok farklı genişlik ve evin her alanına uyacak ebatlara sahip modelleri bulunuyor. Her oda için ayrı renk ve desenlerde halılar arasından istediğiniz seçimi yapmanız mümkün oluyor. El halısı alırken temizleme özelikleri, kalınlık ve kullanılan zemine uygunluk gibi önemli detaylara dikkat ederseniz sizi rahatsız edebilecek sorunlarla daha az karşılaşabilirsiniz. Halılarınız çok sık kirlenmiyorsa ve özel olarak yıkanabilen bir model aramıyorsanız yün ve kök boyası kullanılarak üretilen modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yün halıların renginin ve dokusunun ilk günkü gibi kalmasını istiyorsanız, bu halıları deterjan ile yıkamak yerine Arap sabunu eritilmiş sulu karışımla ıslatılan bir bez yardımıyla silmeyi tercih edebilirsiniz. Arap sabunu ile sildiğiniz halıyı daha sonra bir kez nemli bir bezle, en sonunda ise bir kuru bezle silerek temizleme işlemini kolayca tamamlayabilirsiniz. Bütün el dokuması halı modellerini yıkarken veya silerken yıpranma gerçekleşmemesi için mümkün olduğu kadar az deterjan kullanmaya dikkat etmelisiniz.

El Halısı Modelleri

Birbirinden şık el halısı modelleri arasında hem klasik veya etnik detayları sevenlere, hem de modern desen detaylarından hoşlananlara hitap edebilecek pek çok model bulunuyor. Klasik modeller arasında yer alan yalın tek renkli tasarımlar evlere şık ve zarif bir görünüm katarken, avangart desenlerin kullanıldığı tasarımlar ise daha ağır ve güçlü bir imaj katıyor. Sade modeller arasında halı kenarlarında veya köşelerinde kabartmalı desenlerin kullanıldığı tasarımlar yoğun ilgi görüyor. Osmanlı saray motiflerinin kullanıldığı halılar ise klasik Osmanlı üslubuna sahip mobilyalarla uyumlu bir görünüm yarattığı için, ev dekorasyonunda bu tarz mobilyaları tercih edenler tarafından ilgi gösterilen modeller arasında yer alıyor. Klasik Anadolu motiflerinin yer aldığı, kilim desenli modeller ise canlı renkleri ve Anadolu’ya has görünümleriyle dikkat çekiyor.

Modern detaylarla dekore edilmiş evlerde en çok tercih edilen ürünlerin başında patchwork, tek renkli ve modern desenli halılar bulunuyor. Patchwork halı modelleri içinde ise çiçekli veya geometrik desenli parçalarla tek renkli parçaların bir araya getirildiği tasarımlar ilgi görüyor. Tığ veya makine dikişiyle bir araya getirilen bu parçalar simetrik desenler oluşturulacak şekilde birbirine ekleniyor. Serpme çiçek desenli, farklı boyutlardaki yuvarlakların veya karelerin farklı renklerdeki kombinasyonlarıyla oluşturulan desenler modern tasarımında oldukça sık rastlanan desenler arasında yer alıyor. Ayrıca bir rengin farklı tonlarının rastgele sıralandığı modeller de modern tasarıma sahip mobilyalarla hoş bir uyum yakalıyor.

Evinizi dizayn ederken tam bir uyum sağlamak ve baştan aşağı bir bütün oluşturmak için zevkinize uygun el halıları edinebilir ve nadide bir parçaya sahip olabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

El Halısı Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Marka
Toplam 44 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?