Elektrik ve aydınlatma sistemlerinin en önemli parçaları arasında yer alan spot lambalar ve LED spot modelleri, dekoratif açıdan da son derece şık olan ürünler arasında yer alıyor. İç ve dış mekanlarda kullanılmak üzere farklı şekillerde tasarlanan spotlar, sadece iş yerlerinde ya da kafe ve restoranlarda değil aynı zamanda evlerde de aktif bir şekilde kullanılıyor.

Spotlar Nerelerde Kullanılır?

Seçili alana kuvvetli bir şekilde ışık yönlendirebilen aydınlatma ürünleri arasındaki spotlar, modern iç mimarinin de vazgeçilmez parçaları arasında yer alıyor. Spot fiyatları ve modelleri arasında geniş bir seçenek yelpazesi sizlere sunuluyor. Işığı pratik bir şekilde kontrol edebilme imkanı sunan spotlar iç mekanların en fazla tercih edilen aydınlatma ürünlerinden oluyor. Modern tasarımlarıyla ilgi gören tavan aydınlatma spotları, merdiven spotları, salon spotları, duvar spotları, raylı spotlar ve sarkıt spotlar sayesinde sizler de aydınlatma ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Dekorasyonda neredeyse her modern yapıda tercih edilen spotlar, salon, mutfak ve banyo gibi iç mekanların farklı bölümlerinde kullanılıyor. Kristal, sıva üstü, halojen ve gömme türü spotlar da üretiliyor. Mekanlarınızın ruhunu ve duruşunu en iyi biçimde yansıtabilecek olan spot çeşitlerini seçerek dekorasyon stilinize sizler de katkı sağlayabilirsiniz.

Spot Işık Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Spot aydınlatmaları oturma odalarında ya da salonlarda kullanmayı düşünüyorsanız hareket edebilme özelliklerine sahip olan modelleri tercih edebilirsiniz. İş yerlerinde ve evlerde tercih edilen hareket edebilme özelliğine sahip olan spotlar sayesinde ışığın hangi yönde olmasını isterseniz spotu o yöne çevirmeniz yeterli oluyor. Tavan aydınlatma spotları da bu özelliklere sahip olabilecek şekilde dizayn ediliyor. Bu ürünleri kullandığınız zaman hem enerji tasarrufu elde edebilir hem de ışıktan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Ürün seçimlerinizi yaparken beyaz ya da sarı ışık gibi farklı seçenekler sunan ürünler arasından da kendi zevkinize ve mekanınıza uygun olanlarını seçebilirsiniz.

Mekanın büyüklüğü de spot aydınlatma seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken detaylar arasındadır. Hangi güçte bir model tercih edeceğinizi mekan büyüklüğünü göz önünde bulundurarak ortaya çıkartabilirsiniz. Doğal bir ışık kaynağı istiyorsanız Cob LED modellerini de değerlendirebilirsiniz. Uzun süreli kullanımlar için ise halojen özelliklere sahip olan spot modellerini kullanabilirsiniz.

Spot Işıklar Nasıl Monte Edilir?

Kendine özgü çalışma sistemi bulunan spotlar, karmaşık gibi görünen ancak kısa süre içerisinde monte edilebilen bir yapıyla dikkat çekiyor. Ürünün kutusunun içerisinde yer alan talimatları okuduğunuz zaman ürünleri pratik bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Hazne içerisine yerleştirilen spot LED lamba modellerini monte ederken elektriğin kesilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Yalnızca lamba değişimi yapacaksanız en az 20 dakika öncesinden elektrik bağlantısını kesmeniz de tavsiye ediliyor.

Spot lamba çeşitlerini takarken dış kenarlarından tutarak yuvaya oturtmanız gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra nazik bir şekilde sağ tarafa doğru lambayı döndürerek sağlamlaştırabilir ve lamba takma işlemini tamamlayabilirsiniz. Fakat bu noktada tercihinize göre elektrik ustasından da destek almayı deneyebilirsiniz. Ürünleri takarken olduğu gibi çıkarırken de tornavidadan yardım almanız gerekebiliyor.

Yassı uçlu olan tornavidalardan destek alarak sökme ve takma işlemlerini yapabilirsiniz. Spot aydınlatmaların dış kenar kısmına yassı tornavidaları takarak da sökebilirsiniz. Ancak bazı özel modellerde dış kenarların tavana monte edilebilir özellikte olduğunu da unutmamalısınız. Bu tür durumlarda kenar kısımlarda bulunan çentiklerden döndürerek spotun çıkarılma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Belirli aralıklar ile ürünleri değiştirerek verimliliği koruyabilirsiniz. Lamba değişimi yapacağınız zaman lambanın sıcak olmamasına da dikkat etmelisiniz. Spotu döndürerek çıkarabilir ve hazneye yeni spotu değişim amaçlı olarak yerleştirebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Spot Fiyatları ve Modelleri

Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Hırdavat
Yapı Market / Hırdavat
Aydınlatma
Aydınlatma
Spotlar
Spotlar
Gömme Spotlar
Gömme Spotlar
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 5571 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003201/60002655