Güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamanız için son derece önemli olan trafik malzemeleri, hayati öneme sahip ekipmanlar arasında yer alır. Yaşanabilecek bir kaza ya da arıza esnasında yol güvenliğini sağlayan ve ilk yardım uygulamanıza yardımcı olan Trafik Malzemeleri ve Fiyatları ürünün markası ile özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

Çekme Halatları

Karışılabilecek bir kaza ya da aracınızın arıza yapması durumunda büyük öneme sahip olan çekme halatları aracınızın güvenli bir şekilde çekilmesine yardımcı olur. Çekme araçlarının farklı modelleri olup tercih edeceğiniz ürüne karar verirken bazı ipuçlarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

 • Tercih edeceğiniz çekme halatının parlak bir renkte ya da fosforlu olması gece çekişlerinde halatın dikkat çekmesini sağlar.
 • Aracın modeli ve tipi kullanılması gereken ideal çekme halatı üzerinde etkilidir. Kamyon, tır gibi araçlarda kullanılan çekme halatlarıyla binek araçlarda kullanılacak modeller farklılık gösterebilir.
 • UV ışınlarına dayanıklı bir ürün satın alarak hem uzun süre kullanabilir hem de yarı yolda kalma riskinizi en aza indirebilirsiniz.
 • Çekme halatlarının farklı boyutlarda seçenekleri bulunup ihtiyaç duyacağınız uzunluk günün saati, mevsim gibi etmenlere göre değişiklik gösterir. İstediğiniz uzunlukta kullanabilmek için ayarlanabilir uzunlukta bir çekme halatı almanızda fayda vardır.

Araç Ecza Çantaları

Karayolları Trafik Kanuna göre her araçta bulunması gereken ecza çantaları yaşanabilecek kazalarda hayat kurtarıcı olabilir. Büyük öneme sahip araç eczaları içerisinde pek çok farklı malzeme bulunup mecburi ürünlerin yanı sıra ihtiyaçlara yönelik satın alabilecek malzemeler de mevcuttur.

Acil durumlarda doğru müdahale için olmaz olmaz ekipmanlardan olan araç çantalarının darbelere dayanıklı malzemelerden üretilmesi son derece önemlidir. Set olarak alabileceğiniz araç çantalarının içerisinde sargı bezi, flaster, soğuk kompleks, antiseptik, makas, iğne, turnike, solunum maskesi için ürünler bulunur.

Araç Sigortaları

Aracınızın elektrik aksamları nedeniyle oluşabilecek hasar ve tehlikelerin önüne geçmek için son derece faydalı olan araç sigortalarının farklı özellikte modelleri mevcuttur. Bazı ipuçları sayesinde aracınız için ideal sigortayı seçebilirsiniz.

 • Araç sigortalarının farklı amper ve volt değerlerinde seçenekleri bulunur. Aracınızın özellikleri ve kullandığınız elektrikli aksamlarına uygun ürünleri kullanmanız önemlidir.
 • Aracınızın müsaitlik durumunu göz önünde bulunarak kaput ya da araç içine yerleştirebileceğiniz ürünler arasında seçim yapabilirsiniz.
 • Araç sigortalarının farklı giriş sayısına sahip modelleri mevcuttur. Araçta kullanacağınız elektronik aletlerinin miktarına uygun bir ürün seçebilirsiniz.

Projektör Modelleri

Yolda kaldığınızda yardımınıza koşan araç projektörleri aynı zamanda outdoor aktiviteler içerisinde de kullanılabilecek ürünlerdendir. Aracınızın çakmağına bağlayarak çalıştırabileceğiniz projektörlerin 12 ve 24 volt seçenekleri mevcuttur. 12 volt projektörler daha çok küçük araçlarda kullanılırken 24 volt modeller tır, kamyon ve tekneler için uygundur.

El Feneri Modelleri

Özellikle gece yaşayabileceğiniz kazalarda ya da yolda kaldığınızda büyük öneme sahip olan el fenerleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Pille çalışan temel işlevlere sahip el fenerleri giriş seviyesi için tercih edilebilecek modellerdendir. Sık sık şehirler arası seyahatlere çıkanlar ve doğada zaman geçirenler içinse gelişmiş özellikteki ürünler tercih edilebilir.

 • Satın alacağınız ürünün ışın mesafesini göz önünde bulundurabilir ve mümkün oldukça uzun menzile sahip modellere öncelik verebilirsiniz.
 • Farklı renklerde kullanılabilme imkanına sahip ürünler çok daha işlevseldir.
 • Yolda kaldığınızda el fenerinin dikkat çekmesi için yanıp sönen modelleri inceleyebilirsiniz.
 • Aracın şarj çakmağı ile çalıştırılabilen el fenerleri yarı yolda kalmanızın önüne geçer.
 • Uzun yıllar sıkıntısız bir şekilde kullanacağınız bir el feneri almayı planlıyorsanız suya ve darbelere dayanıklı modellere göz atabilirsiniz.
 • Elleriniz serbest bir şekilde feneri kullanabilmek için kafa bandına takılarak kullanılabilecek modellere öncelik verebilirsiniz.
ARA
Loading interface...
Loading interface...

Trafik Malzemeleri ve Fiyatları

Acil Çıkış Çekici
Benzin Bidonları
Takozlar
Ikaz Kukaları
Reflektorler
Çekme Halatlar
Kriko
Seyyar Lamba
Ecza Çantaları
Diğer Trafik Ürünleri
Araç Sigortaları
Projektörler
El Fenerleri
Boyunluklar
Toplam 24 / 2084 ürün
Trafik Ürünleri Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Kriko Kriko, kaldırılması zor büyük eşyaları kolaylıkla yükseğe kaldırmayı sağlayan bir araçtır. Elle kaldırması imkânsız eşyalar bile kriko yardımıyla fazla güç sarfetmeden yükseltilebilir. Hidrolik kuvvet desteği ile çalışan krikolar, en yaygın kullanılanlardır. Hızla çalışır ve vakit kaybının önüne geçer. Günümüzde yavaş yavaş mekanik krikolar da yaygınlaşmaya başlamıştır. Özellikle lastik değiştirirken kullanıldığı için genellikle her aracın bagajında bir adet kriko bulunur.  Krikoların farklı çeşitleri vardır. Bunlar; vidalı, oto krikolar ve hidrolik krikolardır. Vidalı krikolar, bir tona yakın yükleri kaldırabilir. Emniyetli modeller, yükü istenen süre kadar havada tutabilir. Levye ve anahtar ile kontrol edilen krikolar, kullanışlılıkları ile öne çıkar. Oto krikolar, dişli çubuk hareketi ile araçları kaldırır. Kol serbest bırakıldığında dişliler kolu tutarak aracın düşmesini önler. Kullanıcılar, istedikleri an tırnakları açarak aracın inmesini sağlayabilir. Oto kriko, en fazla yirmi beş ton ağırlığı kaldırır. Hidrolik krikolar, iki silindir ile çalışır. Küçük çaplı olanlar az kuvvet ile hareket eder. Silindir içindeki sıvı basıncı, büyük silindir pistonuna ilerleyerek yükün kalkmasını sağlar. Araç indirilmek istenildiğinde de basınç çekilerek aynı hareket geri alınır.  Büyük makineli krikolar ise sanayi kullanımında tercih edilir. Daha ağır ve daha fazla yük kapasitesi kaldırma özelliğindedir. İş ekipmanı olan büyük krikoların yılda en az bir kez periyodik bakımının yapılması gerekir.  Kriko, küçük boyutlarda ve hafif bir araç olması ile dikkat çeker. Bagajda fazla yer kaplamaz. Her binek araçta, olası bir soruna karşı kriko, bijon anahtarı ve seyyar lamba bulundurulması tavsiye edilir. Lastiğin patlaması hâlinde bu ekipman, dakikalar içinde lastik değiştirebilmeyi mümkün kılar. Kriko yardımı ile kaldırılan aracın lastiği, bijon anahtarı ile sökülerek yenisi takılır.
DSACategoryId/253574/60002705/2147483631/264022