Benzin Bidonları

Yakıtınız bittiğinde ve yakınlarda benzin istasyonu olmadığında, içi dolu bir yedek benzin bidonuna sahip olmanız birçok durumda hayatınızı kurtarabilir. Dolu bir benzin bidonuna sahip olmak özellikle yolda kalma gibi ciddi bir durumu bir sorun haline gelmeden ortadan kaldırır. Bunun dışında tarla veya bahçe işleri ile ilgiliyseniz de benzin bidonunun getireceği avantajlardan yararlanabilirsiniz. Örneğin çim biçme ya da ağaç kesme makinenizi veya benzinle çalışan diğer herhangi bir bahçe ekipmanının gerekli yakıt ihtiyacını karşılayabilir ve yarım kalan işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Dolayısıyla gözden çıkarmanız gereken benzin bidonu fiyatları karşılığında işlerinizin yarım kalmaması sizin için oldukça kârlı bir anlaşma olacaktır.

Benzin Bidonu Seçiminde Dikkate Alınması Gerekenler

İlk olarak, doğru benzin bidonunu ararken bazı faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Bu aşamada benzin bidonu fiyatlarının dışında dikkate alınması gereken faktörlere aşağıda yer verilmiştir:

Satın Alma Amacı: Benzin bidonunu nasıl kullanmayı planladığınız önemlidir. Sık sık hareket ediyorsanız, taşıması kolay olacak düşük profilli bir benzin bidonu satın almanız gerekebilir. Ancak kullanım evinizle sınırlıysa, her iki durumda da ihtiyacınız olan özellikleri göz önünde bulundurarak standart bir benzin bidonu seçeneğini kullanabilirsiniz.

Kullanım sıklığı: Benzin bidonunu bir hafta ya da ay içinde kaç kez kullanacağınız önemlidir. Ayda bir kez kullanmayı planlıyorsanız daha düşük profil bir benzin bidonu ihtiyacınızı karşılayabilir fakat kullanımınız düzenli ve ayda bir kereden fazla ise, daha dayanıklı ve daha özellikli bir benzin bidonu satın almanız daha ideal bir seçim olacaktır.

Malzeme: Benzin bidonlarını üretmek için kullanılan iki tür malzeme vardır; metal ve plastik. OSHA ve D.O.T tarafından onaylanmaları halinde bu iki malzeme türünün de aralarında çok büyük bir fark bulunmamaktadır.

Onaylı Metal ve Plastik Bidonların Tasarımı

Benzin için onaylanmış metal ve plastik saklama bidonları bazı ortak tasarım özelliklerine sahiptir. Serbest bırakıldıklarında musluğu kapatan yaylı bir kapağa sahiptir. Kapağı, kapanmaya zorlayan ve sızdırmazlık sağlayan yaydaki gerginliktir. Yay gerilimi, aşırı iç buhar basıncının yaklaşık 5 psi'de havalanmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu özel tasarım, aşırı ısı nedeniyle benzin bidonunun patlamasını önler.

Onaylı metal ve plastik saklama bidonları ayrıca bir alev tutucu elek ile tasarlanmıştır. Alev tutucu elek, dış yangının bidon içindeki benzine ulaşmasını önler. FM onaylı veya UL listeli polietilen (plastik) ve metal benzin bidonları OSHA tarafından herhangi bir işletme için gereklidir.

Benzin Bidonunun Yararları

Benzin bidonu fiyatlarını karşılamanız sonucunda işlerinizin tamamlanmasının yanı sıra birçok fayda elde etmenizi sağlar. Bunlardan en öne çıkanlarına aşağıda yer verilmiştir:

Ekstra benzin depolama: Evinizde veya dükkânınızda benzinle çalışan bir jeneratör varsa, ihtiyacınız olması durumunda doldurmak için ekstra benzin depolamak isteyebilirsiniz. Kaliteli benzin bidonları bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olur.

Taşıma yakıtı: Benzini biten bir araba sinir bozucu olabilir. Bir benzin bidonu kullanarak, etkilenen araca yakıtları hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Zararlı dumanlardan kaçınma: Düzgün kapatılmış benzin bidonları zararlı dumanların havaya sızmasını önler. Bu, sağlığınızı ve güvenliğinizi koruyan önemli bir güvenlik özelliğidir.

Ekipmanı doldurma fırsatı: Birçok inşaat ekipmanının çalışması için benzin gerekir. Benzin, bu ekipmanı yakıt ikmali haline getirebilir.


  • Benzinleri garajda saklamak uygun mudur?

  • Evet, herhangi bir alev kaynağından 15 metre uzakta olduğu sürece garajda benzin depolayabilir, sadece onaylanmış kaliteli bidonları kullanabilir, düz, pürüzsüz bir yüzeye 80 dereceden daha az oda sıcaklığında saklayabilir ve daha yüksek bir yere koyabilirsiniz. Ek olarak çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutmayı ihmal etmemelisiniz.
  • Metal veya plastik benzin bidonları daha mı iyi performans verir?

  • Benzini metal bidonlarda tercih edilenlerden daha uzun süre saklamak istiyorsanız, plastik bidonlarda yakıt sızabileceği için depolama süresini dikkate almalısınız. Plastik bidonlar farklı sıcaklıklarda genişler, ancak metal bidonların aksine paslanmazlar.
  • Benzin bidonunu bagajda tutmak güvenli midir?

  • Benzin bidonu veya kapağı sıkı değilse veya bir yerden sızarsa, dumanlar oluşabilir ve belirli bir seviyeye ulaşıldığında herhangi bir ısı kaynağı veya kıvılcım tutuşmasına neden olabilir. Ayrıca, dumanlar sürücüyü mide bulantısı veya hafif bir baş ağrısı yapabilir ve bu da kazaya yol açabilir.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Benzin Bidonu Fiyatları

166 ürün listeleniyor
Gelg
Steweld
Biterse
Knc
Huniper
Badem10
SEAFLO
Venoa
Lampa
Nezih
Sealux
Autokit
Automix
Ennalbur
Heropar
Mannesmann
Nzb
Peronline
Unitec
Carub
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Toplam 43 / 166 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?