Bahçe Makine Yağları

Bahçe Makine Yağları

Bahçe makinesi yağları bahçe ekipmanınız için mükemmel yağlama ve yanma özellikleri sunar. Küçük motorlar kirlere karşı hassas olabilir, bu nedenle her zaman en iyi yağları kullanmanız önemlidir. Kaliteli bileşenlerden yapılan premium bahçe makine yağları, makinenizin yüksek performans ile çalışmasına ve beklentilerinizi karşılamasına yardımcı olur.

Bahçe Makine Yağlarının Faydaları

Motorlu bahçe makineleri, makine yağı ile sürekli bakım gerektirir. Yağın düzenli olarak boşaltılması ve değiştirilmesi özellikle önemlidir çünkü yağ, motordaki yüksek sıcaklıktaki yanmanın neden olduğu kül ve karbonu uzaklaştırır. Tüm motorlar aynı yağı kullanmaz. Her zaman olduğu gibi, makinenize ne tür yağ koymanız gerektiğini seçerken,  makinenizin kullanıcı kılavuzu rehberiniz olmalıdır. Benzinli motorlar, motora güç sağlamak için benzin ve motor yağı karışımına ihtiyaç duyar. Benzin ve yağın kalitesi, motorun çalışması ve ömrü için son derece önemlidir. Spesifikasyona uymayan uygun olmayan yakıtlar veya karışım oranları, piston sıkışması ve aşırı aşınma gibi motora ciddi şekilde zarar verebilir. Düşük kaliteli motor yağı kullanılırsa motor, contalar, yakıt hatları ve yakıt deposu hasar görebilir.

İki ve Dört Zamanlı Motorlar için Makine Yağları

Çim biçme makineleri, kesme motorları ve diğer bahçe makinelerinde kullanılan motorlar, çalışmak için benzin ve yağ karışımını gerektiren basit bir sistem veya çok küçük bir hava soğutmalı araba motoruna benzeyen kapalı dört zamanlı bir sisteme sahip olabilir. Benzinle karışım, hızlı hareket eden, hafif motorun tüm parçalarını yağlamak için hafif bir yağ gerektirir. Dört zamanlı motorlar, genellikle çim biçme makineleri ve bahçe traktörlerinde yaygındır. Otomobiller gibi, bu motorlar da benzin ve yağı ayrı ayrı depolar. Otomobillerle aynı yağı kullanmakla birlikte bu küçük motorlar katkı maddelerine ve alternatiflere duyarlıdır. Bu nedenle kullanılabilecek yağın özellikleri için makinenizin kullanım kılavuzunu kontrol etmelisiniz. Tipik olarak bu motorlar popüler bir otomobil motoru yağı olan SAE 30 ağırlıklı yağ veya çok viskoziteli 10W-30 yağ kullanır.

Motorlu Testere Yağı

Motorlu testere yağı, modern zincirli testerelerin zincir ve kılavuz çubuklarının yağlanması için özel olarak geliştirilir. Seçilmiş mineral baz yağlar, aşınma, pas ve korozyona karşı iyi koruma sağlamak için özel katkı maddeleriyle birleştirilir. Motorlu testere yağı, makinenin kış mevsiminde bile dış mekan uygulamaları için uygun olmasını sağlayan düşük sıcaklıkta bile iyi akış özelliklerine sahiptir.

Soru 1: Bahçe makine yağı nasıl olmalı?

Cevap 1: Bahçe makine yağları marka ve ürüne göre çeşitli özelliklere sahiptir. Genel olarak metal yüzeylere iyi aderans, daha fazla tutunma ile optimum bileşen ömrü sağlar. Aşınma, pas ve korozyon koruması makinenin ömrünün artmasına ve bakım maliyetlerinin azalmasına katkıda bulunur. Düşük akma noktası, daha yüksek verimlilik için düşük çalışma sıcaklıklarında bile akış kabiliyeti sağlar.

Soru 2: Çok amaçlı makine yağı nedir?

Cevap 2: Çok amaçlı makine yağları, motor bileşenlerinin arasındaki sürtünmeyi azaltmak ve korozyona karşı bir koruma katmanı sağlamak için makine parçalarını yağlar. Çok amaçlı yağlar, hareketli veya dişli parçaların yapışmasını önler ve gıcırtıları ve diğer gürültüleri azaltmaya yardımcı olur. Makinelerde kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiş bu yağları tekerlekler, konveyörler, küçük motorlar, menteşeler ve fanlar gibi hareketli parçalarda kullanabilirsiniz.

Soru 3: Yağ viskozitesi nedir?

Cevap 3: Hangi motorlarda hangi yağın kullanılabileceği hava sıcaklığına bağlıdır. Akdeniz tipi bir iklimde yılın çoğu için SAE 30 petrol motor yağı, küçük motorların sorunsuz çalışmasını sağlamak için yeterlidir. Sıcaklığın 0 derecenin altına düştüğü bölgelerde, kullanıcı el kitabının tavsiyelerine bağlı olarak daha ince bir kış karışımı olan 10W-30 veya 5W-30 çok viskoziteli bir yağ kullanılır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bahçe Makine Yağları

251 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 251 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/465415/34001245