Pasolu Musluk

Hortumlar; bahçe, teras veya balkon gibi alanlarda sebze, meyve veya çiçek yetiştirenlerin sulama işlerinde kullandıkları önemli malzemelerin başında yer alır. Sulanan alanın büyüklüğüne göre hortumlara eklemeler yapılarak daha geniş alanların sulanması gerektiğinde bahçe hortum bağlantıları kullanılır. Pek çok değişik formda ve farklı işlevsellikte üretilen hortum bağlantıları, musluk bağlantısı yapmak, hortumları birbirlerine eklemek veya damla sulama sistemlerini verimli hâle getirmek için kullanılır.

İşlevsel Hortum Bağlantı Aparatları

Bahçe hortum bağlantıları, su akışının oluşturacağı basınç ile yerinden kolay çıkmaması için vidalı bir yapıda üretilir. Çeşitli boyutlardaki hortumlara uyum sağlayacak şekilde farklı çaplarda ve hortum çıkışlarını çoğaltmak için farklı çıkış sayılarında hortum bağlantısı bulmak mümkündür. Sulama sistemindeki ihtiyaca göre iki çıkışlı musluk adaptörü veya daha yüksek sayıda musluk adaptörü kullanılarak çoğaltma yapılabilir. Vidalı yapıları sayesinde hortumlara kolayca takılıp çıkarılabilen bahçe hortum aparatları ihtiyaca göre farklı aparatlarla kolayca değiştirilebilir. Düz formdaki vidalı bağlantı aparatları kullanılarak hortumların yıpranmış kısımlarına ek yapmak mümkündür. Eskimiş hortum bölümleri kesilip kalan sağlam kısımlar hortum bağlantısı ile bir araya getirilip kullanılabilir. Sulama sonrasında hortumların düzenli bir şekilde toplanması ve muhafaza edilmesi de önemlidir. Sulama yapılan alanda bırakılan hortumlar güneşe veya fiziksel etkilere maruz kalarak aşınabilir veya delinebilir. Hortumların bu türden dış etkilerden korunması ve hortum düzeninin sağlanması amacıyla hortum duvar askısı kullanılır.

Damla Sulama Aparatları

Hortumla sulama işlemine önemli bir alternatif olarak kullanılan damla sulama sistemleri de özel hortum sistemleri ve hortum bağlantı aparatları kullanılarak yapılır. Sulanacak alan için belirli bir düzene göre oluşturulan sistemin parçaları değişik yapılarda damla sulama hortum bağlantısı aparatları ile birbirine bağlanır. Damlama vanası, ters kilitli damlama vanası, vidalı mini vana gibi akış miktarının kolayca ayarlanabildiği elemanlarla yönlendirilen su, her bitkiye özel sulama yapılabilmesine imkân tanır. Damla sulama sistemi, sulama alanına bağlı olarak düz damla sulama bağlantı aparatı veya dirsek damla sulama bağlantı aparatı kullanılarak istenilen şekilde düzenlenebilir. Sistemin tamamı, damla sulama boru sabitleme kazığı kullanılarak sabitlenebilir. Sabitleme kazıkları sistemin bağlantı yerlerinden çıkmadan kullanılmasında etkilidir. Kullandığı vanalı yapılar ile birim zamandaki damla sayısının kontrol edilebildiği damla sulama yöntemi, uzun vadede önemli miktarda su tasarrufu elde edilmesini sağlar.

Doğru Sulama Yöntemi Seçimi

Sulama yöntemi seçimi su ve zaman tasarrufu sağlaması yanında sulama işleminin de daha az güç harcanarak yapılmasını sağlayacaktır. Bahçe ve çimenlik sulamalarında fıskiyeli ve zaman ayarlı sistemler daha çok tercih edilirken sebze bahçesi veya meyve ağacı sulamasında damla sulama sistemleri tercih edilebilir. Her iki yöntemde de sistemin eskiyen parçaları uygun hortum aparatları kullanılarak kolayca tamir edilir ve uzun süre kullanılabilir. Suyun başlangıç noktası olan musluk veya vanalara hortum kelepçesi kullanılarak bağlanan hortum veya sulama boruları, bağlandıkları yerlerden kolay kolay çıkmaz. Hortum kelepçeleri, basınçlı su gelmesi durumunda hortumun yerinden çıkmasını önleyerek suyun boşa akmasına engel olur. Benzer şekilde sulama işleminin kalın borular kullanılarak yapıldığı durumlarda borulara yapılacak ekler için somunlu boru kelepçesi modelleri tercih edilir. Genellikle balkon, teras temizliği veya araç yıkama işlemleri amacıyla tercih edilen suyun püskürtülerek kullanımı da uygun bir hortum ucu takılarak yapılabilir. Ayarlanabilir püskürtme uçlarına sahip modeller ile güçlü sulama işlemleri ve sisleme işlemleri yapmak son derece kolaydır. Tabancalı hortum ucu modelleri ile suyun kontrolü tamamen kullanıcının elinde olur. Siz de balkon veya terasınızı yıkamak, sebze bahçenizi ve çimenlerinizi sulamak için uygun bir sulama hortumu satın alabilir hortum aparatları kullanarak sulama işinizi pratik bir hâle getirebilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bahçe Hortum Bağlantıları & Pasolu Musluk

2.051 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Poelsan Hortum Bağlantıları
  2. Ege Yıldız Hortum Bağlantıları
  3. Ennalbur Hortum Bağlantıları
  4. Pimtaş Hortum Bağlantıları
  5. Suyap Hortum Bağlantıları
  6. Gp Plastik Hortum Bağlantıları
  7. Hunter Hortum Bağlantıları
  8. Kondrip Hortum Bağlantıları
  9. Gardena Hortum Bağlantıları
  10. Astral Hortum Bağlantıları
  11. Özay Hortum Bağlantıları
  12. GPA Hortum Bağlantıları
  13. Fırat Hortum Bağlantıları
  14. Medalyan Hortum Bağlantıları
  15. Nozbart Hortum Bağlantıları
  16. Bahçem Hortum Bağlantıları
  17. Aksesuaros Hortum Bağlantıları
  18. Ege Arge Hortum Bağlantıları
  19. Simkar Hortum Bağlantıları
  20. Mirox Hortum Bağlantıları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483601/60000381/34001256
Başa dön