Havalar sıcaklamaya başlayınca hem saksıya hem de toprağa ekim yapmanın en güzel zamanı geldi demektir. Cam kenarına, balkona, bahçenize ya da seranıza çiçekler ekerek bu kısımları renklendirebilir veya sebze ve meyve ekerek mahsul elde edebilirsiniz.

İdea Sepet, e-fidancim, Fide Sepeti, Paşa Tohumculuk, Plantİstanbul, Yalova Fidan Market, Mantarcı Anne gibi markaların çiçek, sebze, meyve fideleri bulunur; çeşitli seçeneklerden istediğinizi tercih ederek ektiklerinizi güneşle buluşturabilirsiniz. Fide çeşitlerinin fiyatları pek çok etkene göre değişebilmektedir.

Çiçek Soğanları ile Rengârenk Bahçeler

Çiçekler, dünya üzerindeki en güzel canlılardandır. Özellikle renkli çiçekler insanın içini açar. Toprağa ekilenin rengarenk bir çiçeğe dönüşünü izlemek ve ektiğiniz alana farklı bir hava katmasını sağlamak için çiçek soğanlarını kullanabilirsiniz. 

E-fidancim markasının farklı çeşitlerde çiçek soğanları bulunmaktadır; sümbül, lavanta, frezya, lale, nergis, çiğdem, süsen gibi çiçeklerin birbirinden güzel renklerinden istediğinizi seçerek yetiştirebilirsiniz. Ayrıca Yalova Fidan Market markasının kırmızı, mor, beyaz, pembe renkteki güllerini; bu çiçeği sevenler tercih edebilir.

  • Pek çok çeşidi ve rengi bulunan çiçek soğanlarının hepsi saksıda yetiştirmeye uygundur.
  • Sulama sıklığı; çiçeğin cinsi, bulunduğu konum, toprak yapısına göre farklılık gösterir. Ancak çiçek açma döneminde su ihtiyacı fazla olacağı için daha sık sulamanız gerekir. Ancak soğanların hepsi, gübrelemeleri yapıldıktan sonra mutlaka sulanmalıdır.

Kendi Mahsulünüzü Kolayca Üretebilirsiniz!

Özellikle son yıllarda, insanlar organik sebze ve meyveye daha fazla talep etmeye başlamıştır. Kendi mahsulünü yetiştirip dalından taze taze yemek isteyenler ise fidelere rağbet göstermektedir.

Farklı markaların birbirinden çeşitli sebze ve meyve fideleri bulunmaktadır. Domates, biber, patlıcan, salatalık, karnabahar, lahana, kereviz, acur, kabak, marul, brokoli, turp, alabaş, havuç, çilek, karpuz, kavun, kiraz gibi sebze ve meyvelerin fidelerini satın alabilir; ekimini talimatlara uygun bir şekilde yaptıktan sonra doğru bir şekilde konumlandırır, sulamasını da aksatmazsanız sebze ve meyvelerinizi dalından taze taze kopararak tüketebilirsiniz.

Birbirinden Faydalı Bitkileri Yetiştirmek Sizin Elinizde

Pek çok bitki çeşidi vardır; bunlardan bazıları evinize hoş bir koku yayarken, bazıları da yemeklerde kullanılır. Bunların dışında faydalı bitkiler de vardır; özellikle bu çeşit bitkiler saksılarda ve bahçelerde sık yetiştirilir. Eğer düzenli bakım yaparsanız bu bitkileri elde etmeniz hiç zor değildir. 

Nane, fesleğen, adaçayı, maydanoz, kuzu kulağı, dereotu, kekik, marul, lavanta gibi bitkileri yetiştirmek için gerekli olan fideleri; İdea Sepet, Fide Sepeti, Paşa Tohumculuk gibi markalarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bu bitkilerden adaçayı özellikle kış aylarında tüketilen ve pek çok faydası olan bir bitkidir. Nane, fesleğen, maydanoz, kuzu kulağı, kekik, lavanta ise hem yemeklerde kullanılan; hem de suyla birlikte kaynatılıp süzüldükten sonra tüketilen bitkilerdir. Mineral bakımından zengin olan marul ise genellikle salatalarda kullanılır.

İstiridye Mantarı Yetiştirmeye Ne Dersiniz?

‘’Ben çiçek, sebze, bitki yetiştirmek istemiyorum; farklı bir şey arıyorum.’’ derseniz, istiridye mantarı iyi bir seçim olabilir. Mantarcı Anne markası tarafından üretilen tohumları alarak, son dönemde popüler olan bu mantar çeşidini farklı yöntemlerden birini seçerek yetiştirebilir; evinizde ya da bahçenizde ona yer açabilirsiniz.

İstiridye mantarı, besin değeri açısından zengindir ve pek çok rahatsızlığa iyi gelir. Sıkça yetiştirilmesinin en büyük sebebi de faydalı oluşudur. 

Fide Çeşitleri ve Fiyatları

Fide çeşitleri ve fiyatları bir paketin içindeki adet miktarına göre farklılık göstermektedir. Bazı çiçek fidelerinin fiyatı ise, bitki ve sebzelerinkine göre daha yüksektir.

Toprakla buluşan her canlı, devamlılığını sürdürebilmek için iyi bir bakımın yanında ilgi ve sevgi de ister. Eğer bunları verebileceğinizi düşünüyorsanız; fide, tohum veya soğan satın alarak işe başlayabilirsiniz!


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Fide Çeşitleri ve Fiyatları

Sepette Kampanyalı Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 4346 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/460347/34000016