Kross Kasklar

Motosiklet ile trafiğe ya da araziye çıkmadan önce alınması gereken birtakım önlemler bulunur. Kask, dizlikler, eldiven, motosiklet ayakkabısı ve gözlük gibi donanımlar, güvenli bir sürüş için olmazsa olmaz ekipmanlar arasında yer alır. Olası bir kaza esnasında sürücünün kafasını korumak, kafa travmasını önlemek, fiziksel zararları azaltmak ve sürücünün hayatını kurtarmak, bir motosiklet kaskının birincil amacı olarak özetlenebilir. Motosiklet kaskları; kullanım amacına, stiline, motosikletin türüne ve sürücünün tarzına göre oldukça geniş bir ürün yelpazesi ile kullanıcılara sunulur. Bazı kasklar; havalandırma, yüz kalkanları, siper, kulak koruma ve "intercom" gibi ek kolaylıklar sağlar. Yarı açık, tam açık ve tamamen kapalı kask modelleri içinden isteğe göre tercih yapılabilir.

Motosiklet Kross Kask Modelleri

Motosiklet kross kasklar veya "off-road" kasklar; açıkça uzatılmış çene yapısına, özel siperlik kısımlarına, çene çubuğuna ve kısmen açık yüz kısmına sahip olacak şekilde dizayn edilir. Yarı açık motosiklet kross kask modelleri, gözlük takarken sürücüye ekstra koruma sağlar ve sürüşlerde gerçekleştirilen fiziksel hareketler için gerekli olan geniş görüş açısına imkan tanır. Yarı açık kross kask modellerinde güvenlik donanımı olarak gözlük kullanmak gerekirken, tamamen kapalı modellerde dahili vizör sayesinde fazladan bir korumaya ihtiyaç duyulmaz. Geniş vizör, sürücünün kafasını farklı yönlere rahatlıkla çevirebilmesine ve yol dışı etkenlerden daha fazla izole olabilmesine olanak tanır. UV koruma özelliğine sahip olan dahili vizörler, aynı zamanda kullanıcının gözlerini güneşten korumak için ekstra bir koruma da sağlar.

Off-road kaskları, ilk dönemlerde modern sokak kasklarına çok benzer bir yapıda tasarlansa da zaman içinde kross kullanıma uygun hâle getirilir. Sürüş esnasında ağza ve burna dolan kirleri önleyebilmek için yüz maskesi kullanılır. Fakat, yüz maskeli geleneksel kasklar, sürücünün dikkatini çok fazla dağıttığı için zamanla yerini modern off-road kasklara bırakmaya başlamıştır. Sokak kasklarının düz yapısı, off-road koşullarında sürücülerin işini zorlaştırdığı için kross kasklara "çene çubuğu" adı verilen dikey bir parça eklenir. Yeni nesil "off-road" kasklar, sürücüleri uçucu kir ve tozdan korur. Oldukça dayanıklı malzemelerden üretilen çene çubuğu, yüze gelebilecek darbeleri önlemeye yardımcı olur. Genellikle köşeli ve sivri hatlara sahip olan çene çubuğu, kross kask modellerinin en önemli parçaları arasında yer alır.

Motosiklet Kross Kask Fiyatları

Motosiklet kross kask fiyatları; ürünün markası, modeli, türü, malzeme kalitesi ve teknik donanımları gibi hususlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Kaskın kabuk kalitesi, aksesuarları, dayanıklılığı, konfor unsurları ve kullanım ergonomisini artıran detayları da fiyat üzerinde doğrudan etkili olan noktalar arasında yer alır. Çıkarılabilir pedlere ve korumalıklara sahip olan ürünler, kullanıcılara daha esnek çözümler sunar. Yoğun off-road sürüşlerinden sonra kaskın içini rahatlıkla temizleyebilmek ve kaskı bir sonraki kullanım için hazır hale getirebilmek, sürücülere büyük rahatlık sağlar. Kademeli açılabilir UV vizör ve "intercom" bağlantı noktaları gibi fonksiyonlar ise daha kompakt bir sürüş için gerekli olan desteği alabilmenize olanak tanır.

Yüzü daha iyi korumak için ekstra güvenlik önlemleriyle gelen kross kask modelleri, geniş vizör yapısı ile görüş alanını da önemli ölçüde artırır. Titreşimleri ve ani hareketleri kusursuz bir şekilde sönümleyen kask içi pedler, konforu yükseltir. Kross modellerde yer alan siperlik parçası, su ve çamur birikintilerinden geçerken kaskın içine ve vizöre sıçrayan suları azaltır. Ön kısımdan başlayarak enseye doğru uzanan hava kanalları ise kask içinde oluşan nem ve sıcaklığı makul seviyelere getirir. Kross kullanımlar için geliştirilen kasklar, zorlu çevre koşulları ve yoğun arazi şartlarında işinizi önemli ölçüde kolaylaştırır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Kross Kasklar

291 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 291 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/20029253/60005646