Evlerin ve ofislerin tüm bölümlerini birbirine bağlayan kapılar, en önemli dekorasyon öğeleri arasında yer alır. Görsel ve işlevsellik bakımından iç mekânda farklılık yaratan kapıların seçiminde ise ürünün sağlamlığına, malzeme kalitesine ve görsel bütünlüğü sağlayıp sağlamadığına dikkat etmek gerekir. Son yıllarda gelişen dekorasyon anlayışı sonucunda farklı özelliklere ve görünüme sahip birçok ürün olsa da kalıcı ve maliyetli olması sebebiyle amaca uygun kapı modelleri arasında seçim yapmak oldukça önemlidir.

İç Kapı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev ve ofis dekorasyonunun tamamlayıcı parçalarından olan iç kapı modellerini seçerken görsellik, güvenlik ve işlevsellik olmak üzere üç kriteri göz önünde bulundurmak gerekir. İç mekânın genel olarak yansıttığı tarz ve renk tonlarıyla uyum yakalamayı başaran kapı modelleri, dekorasyonun kalitesini arttırır. Kapının rengi evin estetik açıdan güzel görünmesini sağlarken, mekânın genel görünümünde de etkisini gösterir. Örneğin; evi daha geniş ve ferah göstermek için açık renk tonlarında kapılar tercih edilmelidir. Kapı rengi seçiminde diğer dekorasyon unsurlarının yanı sıra kapının zemin rengine uyumlu olmasına da dikkat edilmelidir.

Bunun yanı sıra kapıda kullanılan malzemenin kalitesi de hem kullanım ömrü hem de dekorasyon kalitesi için dikkat edilmesi gereken diğer bir unsurdur. Malzemenin kalitesiz bir yapıya sahip olması zaman içerisinde kapının aşınma, ses ve soğuk geçirme gibi olumsuz durumların ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Kapı Çeşitleri ve Özellikleri

Ahşap Kapı: Uzun yıllar boyunca kullanılabilen ahşap kapılar, uzun yıllardır birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Geniş bir kullanım alanına sahiptir ve kaliteli malzemeden yapılan kapıların yüzeyine boya işlemi gerektirmediği için uzun dönemde maliyet açısından en avantajlı seçeneklerden biridir. Ev veya ofislerin, iç ve dış alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Daha geniş kap isteyenler için ahşap kapı modelleri üzerinde çift kanat çalışması yapılabilir. Bakımı, temizliği ve montajı kolaydır.

Çelik Kapı: Kalınlığı ve sağlamlığı ile güvenlik açısından dış kapılarda sıklıkla tercih edilen çelik kapı modelleri, levhalar ve saclar ile güçlendirilir. Kaliteli malzemeden yapılan çelik kapılar, dışarıdan girişleri engelleyerek mekânın güvenliğini sağlar. Bunun için kaliteli malzemenin yanı sıra montaj ve ölçü işlemlerinin de doğru yapılmış olması gerekir. Çelik kapılar güvenliğin yanı sıra mekânı tozlara, gürültüye, soğuk-sıcak havaya ve haşerelere karşı korur. Kullanım ömrü uzun olan çelik kapılar, aynı zamanda depreme karşı da güvenlik sağlar.

Lake Kapı: Mobilyalara pürüzsüz bir görünüm veren lakenin uygulandığı kapı modeli, odalarda veya tuvaletlerde kullanılabilir. Son yıllarda ön plana çıkan lake kapı modelleri birçok farklı tarza rahatlıkla uyum sağlayabilir. Ayrıca lakenin özelliği hava ile etkileşime girmemesidir. Bu sebeple sağlıklı bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra temizliği kolaydır ve uzun kullanım ömrüne sahiptir.

Amerikan Kapı: Son yıllarda modern dekorasyona olan ilginin artmasıyla kullanımı yoğunlaşan Amerikan kapı modelleri, fiyat olarak da uygun bir aralıktadır. Bunun yanı sıra kolay bulunabilir malzemelerden yapılmıştır. Hafif bir yapıya sahip olan Amerikan kapılarda en çok tercih edilen renk beyazdır ve yüzeyi MDF kaplı olarak üretilmiştir. Bu sebeple temizliği kolaydır ve kısa sürede deformasyona uğramaz.

Melamin Kapı: Organik bir bileşik olan melamin maddesinden yapılan kapılar, boyaya ihtiyaç duymaz. Kendiliğinden desenli olan melamin kapı modelleri, çift kanatlı olarak da kullanılabilir. Temizliği ve bakımı kolay olan bu kapıların ahşap görünümü olan modelleri ekonomik ve dekoratif açıdan kullanışlıdır. Bunun yanı sıra darbelere ve deformasyona karşı dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu sebeple kullanım ömrü uzundur.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Kapı Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 365 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/13003348/13003368