Kilitler

Güvenlik Kilitleri

Kilit modelleri evlerin ve iş yerlerinin olmak üzere birçok alanın güvenliğini sağlamak amacıyla kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Güvenlik kilitleri en çok kullanılan ürünler arasındadır. Özellikle hırsızlık gibi olumsuz durumların yaşanmaması için tedbir amaçlı alınan önlemler arasında bulunmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde otellerde kapı kilitleri güvenlik kilidi olarak kullanılırken araçlarda da birbirinden farklı kilit çeşitleri güvenlik maksadıyla kullanılmaktadır. Her kilit modelinin kendine has anahtarı bulunduğundan dolayı anahtarı olmayan bireyler alanlara giriş sağlayamamaktadır. Böylelikle güvenlik maksadı ile kilit çeşitleri en çok ilgi gören ürünler arasında bulunmaktadır. Özellikle hırsızlık gibi durumlar çok fazla yaşandığından dolayı bireyler kilit sistemlerini kaliteli ve güvenilir olarak tercih ederek önlem almaya çalışmaktadır. 

Kapı güvenlik kilitleri çeşitlilik bakımından geniş bir yelpazeye sahiptir. Dış kapı için farklı güvenlik kilitleri üretirken iç kapılar için üretilen kapı kilitleri model bakımından farklılık göstermektedir. Ancak genel itibarıyla güvenlik kilitleri son derece kaliteli ve güvenilir ürünlerdir. Oldukça sağlam bir yapıya sahip olan güvenlik kilit modelleri son derece dayanıklı ürünlerdir. Bundan dolayı gönül rahatlığı ile güvenlik kapı kilit modellerini tercih edebilirsiniz. Her ihtiyaca ve her alana uygun güvenlik kilit modelleri bulunmaktadır. Bundan dolayı kolaylıkla ihtiyacınıza uygun güvenlik kilit modellerine sahip olabilirsiniz. Kullanılacak alana göre güvenlik kapı kilitlerinin özellikleri de farklılık göstermektedir. Bundan dolayı güvenlik kilit modellerini tercih ederken kullanılacak alan ve ihtiyaçlar mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. 

Güvenlik Kilit Modelleri 

Ev ve iş yerleri korunması gereken özel yaşam alanları içerisinde bulunmaktadır. Bundan dolayı özel yaşam alanlarının korunması için çeşit çeşit güvenlik kilit modelleri üretilmektedir. Hırsızlık gibi olumsuz durumlar çok fazla yaşanmaktadır. Bundan dolayı hırsızlık durumlarının yaşanmaması ve önlenmesi için güvenlik kilit modellerini tercih edebilirsiniz. Dış kapı ve iç kapı için farklı kilit çeşitleri bulunmaktadır. Asma kilit modelleri güvenlik kilit çeşitleri arasında en çok talip olunan ürünler arasında yer almaktadır. Asma kilit modellerini hem dış hem de iç kapı için kullanabilirsiniz. Ancak genellikle bahçe, kömürlük ve kepenkleri kilitlemek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda kulübe kapılarını kilitlemek içinde tercih edilmektedir. Aynı zamanda fabrika ve iş yerlerinde kıyafet dolapları gibi kişisel dolapları koruma maksadıyla da asma kilit modelleri kullanılmaktadır. Asma kilit modellerinin de birçok çeşidi bulunmaktadır. 

Çelik asma kilit modelleri en dayanıklı çeşitler arasında yer almaktadır. Standart asma kilit modelleri ise renk olarak sarı tasarlanan en çok kullanılan anahtarlı asma kilit çeşitleridir. Uzun mandallı asma kilit modelleri ise görünüm ve tasarım bakımından klasik asma kilit modellerine göre farklıdır. Mandal kısımları uzun olarak üretilmiştir. Asma kilit zarf tipi şifreli modelleri ise en yeni modeller arasında yer almaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte anahtarlar yerini şifrelere bırakmıştır. 3,4 ve 5 haneli şifreleme seçeneklerinin bulunduğu modelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda şifre istenildiği takdirde değiştirebilmektedir. Yassı asma kilit modelleri de en çok istenen ürünler arasında yer almaktadır. Diğer asma kilit modellerine göre tasarım bakımından farklıdır. Aynı zamanda açılması en zor kilit modelleri arasında bulunmaktadır.

Gömme iç oda kilidi rulmanlı modelleri de son zamanlarda en çok tercih edilen kilit modelleri arasında yer almaktadır. Evin iç kapılarında güvenliği sağlamak ve kışın soğuk aylarında farklı odalardan soğukluk akışını engellemek için kullanılır. Rulman sistemi özelliği sayesinde bilek kısımlarını zorlamadan kolaylıkla kapının açılmasına yardımcı olmaktadır. Otel tipi kilit modelleri ise topuzlu kilit modelleri arasında bulunmaktadır. Günümüzde gerek kullanım kolaylığı gerekse tasarımı ile en çok tercih edilen kilit çeşitleri arasında yer almaktadır. 

Şık bir tasarıma sahip olan otel tipi kilit modellerini iç kapılarda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Topuz kısmına basılarak kilitlenmekte veya açılabilmektedir. Tirajlı kilit modelleri ise dış kapılarda en çok tercih edilen ürünler arasında bulunmaktadır. 

Genellikle bahçe kapısı ve müstakil evlerde dış kapı olarak demir kapılar kullanıldığından dolayı tirajlı kilit modelleri çok fazla tercih edilmektedir. Mandallı ve bilyalı mekanizmaları bulunmaktadır. Ahşap, metal ve çelik kapılar için oldukça uygun bir üründür. Sürme kapı kilit modelleri de hem iç hem de dış kapılar için tasarlanan modeller arasında yer almaktadır. Aynı zamanda hırsızlık gibi olumsuz durumlarda genellikle kapı göbekleri çok fazla kırılmaktadır. Bundan dolayı kapı kilit sistemi tercih ederken güvenilir ve dayanıklı olması bakımından çelik kapı göbeği modellerini tercih edebilirsiniz. Çelik kapı göbeği modelleri oldukça dayanıklı ve sağlam ürünlerdir. Aynı zamanda çelik kapı göbeği modellerini ister evinizde ister iş yerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Çeşit çeşit güvenlik kilit modelleri bulunmaktadır. Bundan dolayı ihtiyacınıza en uygun kilit modellerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda kilit modelleri son derece dayanıklı ve kaliteli ürünlerdir. Birbirinden kaliteli ve güvenilir kilit modellerini tercih ederek evinizi veya işyerinizi koruma altına alabilirsiniz. 

Kilit Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar 

Güvenlik açısından kilit tercihi oldukça önemlidir. Kilit modelleri hem iç kapılarda hem de dış kapılarda kullanılan güvenlik unsurları arasında yer almaktadır. Özellikle dış kapı modellerinde hırsızlık gibi olumsuz durumları engellemek maksadıyla kilit tercihi yapılmaktadır. İç kapılarda ise hem hırsızlık durumlarını engellemek hem de özellikle kış aylarında soğuk hava akışını önlemek maksadıyla kilit modelleri çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle hırsızlık durumlarında kilit modelleri oldukça kolay bir şekilde kırılabildiğinden dolayı güvenlik için kilit tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara özen göstererek uzun yıllar kullanabileceğiniz güvenlik kilit modellerine sahip olabilirsiniz. 

Kilit modellerini tercih ederken ilk olarak özen gösterilmesi gereken hususlar arasında kaliteli olması yer almaktadır. Kaliteli kilit modelleri uzun ömürlü olduğundan dolayı kilit tercih ederken kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü kaliteli olmayan kilit modelleri kullanım sonrasında aşınma sağlayabilir. Aynı zamanda kilit modellerini tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise hangi kapı için kullanılacağıdır. Kullanım alanlarına uygun kapı kilit modelleri tercih edilmelidir. Dış kapı ve iç kapı için birbirinden farklı çeşit çeşit kapı kilit modelleri bulunmaktadır. Bundan dolayı kullanım alanına uygun olmazsa oldukça önemlidir. 

Tirajlı kapı kilit modelleri dış kapı için uygun olurken otel tipi kilit modelleri iç kapı modelleri için uygun olarak tasarlanmıştır. Otel tipi kilit modelleri dış kapılarda kullanıma uygun olmadığından dolayı olumsuz durumlar yaşatabilir. Bundan dolayı kullanım alanına uygun kilit modelleri tercih edilmelidir. Aynı zamandaki tercih ederken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise tercih edilen kilit modelinin dayanıklı ve sağlam olmasıdır. Özellikle hırsızlık gibi durumlarda kapı göbeği kolaylıkla kırılabildiğinden dolayı tercih edilen kilit sisteminin dayanıklı ve sağlam olması oldukça önemlidir. Bundan dolayı kilit modellerini tercih ederken ürünlerin dayanıklı ve sağlam olup olmadığına mutlaka özen göstermelisiniz. Güvenlik sağlaması açısından sağlam ve dayanıklı kilit modelleri tercih edilmelidir. Tuzaklı, barelli ve asma kilit modelleri oldukça dayanıklı ve güvenilir kilit modelleri arasında bulunmaktadır. Bundan dolayı tuzaklı, barelli ve asma kilit modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda apartman dış kapı modellerinde genellikle elektrikli kilit modelleri kullanılmaktadır. Elektrikli kilit modellerini tercih ederken belirli bir kullanım sonrasında aşınma ve yıpranma gibi durumların söz konusu olmaması için dayanıklı ürünlerin tercih edilmesi önerilmektedir. 

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte anahtar yerine şifreli kilit modelleri de geliştirilmiştir. Şifreli kilit modellerinde kilit göbeği bulunmadığından dolayı oldukça güvenilir ürünler arasında yer almaktadır. Üstelik şifreli kilit modellerinde şifre kişiye özgü olduğundan dolayı oldukça güvenilirdir. Aynı zamanda şifrenin farklı kişiler tarafından öğrenilmesi veya bilinmesi durumunda bireyler kendine has bir şekilde farklı ve yeni bir şifre oluşturabilmektedir. Aynı zamanda kilit modellerini tercih ederken kaliteli bir marka tercih edebilirsiniz. 

Kapı Göbeği Çeşitleri 

Kapı göbeği olarak bilinen barel çeşitleri kilit sisteminin başarılı bir şekilde çalışması için oldukça önemlidir. Bundan dolayı kilit tercihi kadar kapı göbeği modellerinin seçimi de önem arz etmektedir. Özellikle hırsızlık gibi olumsuz durumlarda kapı göbeği kırılmaktadır. Bundan dolayı güvenilir kilit çeşitlerini tercih ederken kapı göbeği çeşitlerinin de dayanıklı olmasına özen gösterilmelidir. Kapı göbeği modellerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. German barel modeli en çok kullanılan modeller arasında yer almaktadır. Anahtar kombinasyonu oldukça azdır. Sistem barel modelinde ise klasik modeller arasında yer almaktadır. Bilyeli barel modelinde ise anahtar kombinasyonu oldukça fazladır. Ayrıca farklı anahtarların uyma olasılığı en az olan ürünler arasında yer almaktadır. Emniyet kartı da mevcuttur. 

Çivi anahtarlı barel modeli ise emniyet kilitlerinde kullanılmaktadır. Çivi anahtarlı barel modellerinde sadece kilit ile açılması ve barelin değiştirilmesi mümkündür. Oldukça avantajlı bir modeldir. Tuzaklı barel modelleri ise günümüzde güvenlik açısından en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Hırsızlık durumlarında genellikle kapı içerisinde yer alan baraj modelleri kırılarak kendilerine ait baraj modellerini yerleştirip kapıları açma yöntemleri bulunmaktadır. Ancak tuzaklı barel modellerinde her ne kadar kapının iç kısmında bulunan barel kırılmış olarak gözükse de içeri kısımda kırılan barelin bölümleri kaldığından dolayı yeni bir barel takmak imkansız bir hal almaktadır. Bundan dolayı tuzaklı barel modellerine çok daha fazla ilgi duyulmaktadır. 

Güvenlik Kilitleri Fiyatları 

Evinizi veya iş yerinizi güvenli bir hale getirmek için güvenli kilit modellerini tercih edebilirsiniz. Evini veya iş yerini olumsuz dış etkenlerden korumak isteyen bireyler tarafından güvenlik kilitleri fiyatları çok fazla merak edilmekte ve araştırılan hususlar arasında yer almaktadır. Güvenlik kilit modelleri ile evinizi veya iş yerinizi hırsızlık gibi olumsuz dış etkenlerden kolaylıkla koruyabilirsiniz. Güvenlik kilit modellerinin çeşit çeşit birçok ürünü bulunmaktadır. Her ihtiyaca ve her kapı modeline göre güvenlik kilit modelleri mevcuttur. Güvenlik kilitleri fiyatı da modelden modele ve kaliteden kaliteye farklılık göstermektedir. Ancak genel itibariyle güvenlik kilit modelleri uygun fiyat güvencesi ile satışa sunulmaktadır. İhtiyacı uygun güvenlik kilit modelleri bulunduğu gibi her bütçeye uygun güvenlik kilit çeşitleri de bulunmaktadır. Bundan dolayı bütçenize uygun birbirinden kaliteli güvenlik kilit modellerine kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Güvenlik Kilit Modelleri Dayanıklı mı?

Güvenlik kilit modellerini dayanıklı olup olmadığı en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Güvenlik kilit modelleri son derece özenli bir şekilde üretilmekte ve oldukça dayanıklı ürünler arasında yer almaktadır. 

Güvenlik Kilitleri Kaliteli mi? 

Güvenlik kilit modellerinin kaliteli olup olmadığı en çok araştırılan konulardandır. Çünkü kaliteli ürünler uzun ömürlü olduğundan dolayı güvenlik kilitlerinin kaliteli olup olmadığı da oldukça fazla merak edilmektedir. Güvenlik kilit modelleri son derece kaliteli ve sağlam ürünlerdir. 

Otel Tipi Kilit Modellerinin Kullanım Alanları Nelerdir? 

Otel tipi kilit modelleri tasarım ve kullanım kolaylığı bakımından en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Otellerde çok fazla karşılaştığımız otel tipi kilit modellerini ev içerisinde de kolaylıkla kullanabilirsiniz. Oda, banyo ve tuvalet kapılarında otel tipi kilit modelleri kullanılabilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Güvenlik Kilitleri

6909 ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Hırdavat
Yapı Market / Hırdavat
Hırdavat
Hırdavat
Kapı & Pencere
Kapı & Pencere
Kilitler
Kilitler
Barel (Kilit Göbeği)
Barel (Kilit Göbeği)
Gömme Kilitler
Gömme Kilitler
Topuzlu Kilitler
Topuzlu Kilitler
Tirajlı Kilitler
Tirajlı Kilitler
Bisiklet & Motosiklet Kilitleri
Bisiklet & Motosiklet Kilitleri
Asma Kilitler
Asma Kilitler
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Değerlendirme Puanı
Toplam 32 / 6909 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?