Asma Kilitler

Güvenlik ihtiyacı, tahmin edilenden çok daha eski zamanlardan beri insanların en temel ihtiyaçlarından bir tanesi olarak bilinir. Var olan bu ihtiyaçtan ötürü de sürekli olarak güvenlik ile alakalı farklı adımlar atılmaya devam ediyor. Asma kilit çeşitleri ise ilk olarak üretilmeye başlandığı dönemlerde itibaren farklı alanlarda kullanılmaya devam eden ürünlerden bir tanesi olarak biliniyor. Belirli alanların kapalı ve kilitli tutulması istendiği zaman bunu asma kilit harici çeşitli ürünlerin kullanılması ne yazık ki çoğu zaman istenildiği tarzda güvenliği sağlamıyor. Bulunulan alanın çok sağlam yapıya sahip olması ve kilitli kalması adına en iyi ürünlerin başında gelen asma kilitler oluyor. Günümüzde başta küçük asma kilit olmak üzere farklı tarzdaki asma kilitler insanlara aradıklarını en iyi şekilde vermeyi hedefliyor. 

İlk bakışta konu asma kilit çeşitleri ve bunların kullanımı olduğunda birçok insanın aklına bu kilit çeşitlerinin tam olarak istenilen güvenliği sağlayamayacağı düşüncesinde oluyorlar. Kullanılacağı alana göre doğru tarzda kilit seçilmesi ile beraber nerede olursa olsun belirli bir alanın kapalı kalması ve istemeyen kişilerin dolap ya da kapıyı açmasını engellemeyi başarıyor. Asma kilitler sadece dolap ve bisiklet gibi yerlerde değil iç ve dış kapılarda da kullanılabiliyor. 

Maksimum Güvenlik İçin Asma Kilidi Nasıl Seçilir?

Güvenli ve kullanışlı bir yapıya sahip olmasından dolayı asma kilit çeşitleri artık her geçen gün daha fazla alanda tercih edilmeye müsait olması ile biliniyor. Genel olarak bulunulan alanda güvenlik önlemi almak isteyen ve bunu hem uygun fiyatlı hem de kolay şekilde kullanılabilen modellerden yana yapmak isteyenler, doğru şekilde yapacakları asma kilit seçimi ile beraber aradıkları sonuçları elde etmeyi başarıyorlar. Üretiminin henüz yeni başladığı dönemlerde asma kilit konusunda yapılan çalışmalar son derece sınırlı düzeylerdeydi. Böyle olunca da kullanım alanları sınırlı olmak zorunda oluyordu. İlerleyen zaman ve talebin artış göstermesi ile beraber de artık asma kilitler ile alakalı en ufak bir araştırma sonucunda dahi ortaya son derece farklı modeller çıkmaya başlamış oldu. 

Seçeneklerin fazlalaşması ile beraber asma kilit çeşitleri arasından seçimini yapmak adına araştırmalarını sıklaştıranların karşılarına çok daha fazla model çıkmaya başladı. İlk başta bu durum kişiler için çok avantajlı bir durumu ortaya çıkartıyor gibi görülebiliyor. Seçilecek asma kilit konusunda gerekli adımların atılmadan seçimin yapılmak istenmesi ile beraber ne yazık ki ortaya faydadan çok zararların çıkmasına sebebiyet veriyor. Böylesi durumlar ile karşılaşmak istemeyenlerin bu aşamada yapmaları gereken şey ise kullanım alanına göre doğru asma kilit çeşidinin seçilmesi mümkün hale gelmiş oluyor. 

Kullanım alanına göre seçim yapmadan önce insanların bir kısmının ilk olarak üzerinde durdukları konu asma kilit fiyatları olabiliyor. Yalnızca fiyat konusunda yapılacak olan araştırmalar ile beraber elde edilecek sonuçlar ne yazık ki istenilenlerin yerine getirilmesini tam olarak sağlamıyor. Fiyat farklı etkenlere göre değişim gösteriyor. Önceliğin fiyat olması demek, çoğu zaman insanlara tam olarak istediklerini verecek tarzdaki asma kilit modellerini bulmanın önüne geçer. Ve insanlar düşündüklerinden çok daha uygun fiyatlara asma kilit satın aldıklarını zannederken aslında ellerindeki ürünü diledikleri şekilde kullanamıyorlar. 

En doğru şekilde asma kilit çeşitleri arasından seçim yapmak adına ilk olarak asma kilidin kullanılacağı alanın ölçülerinin iyi bir şekilde bilinmesi gerekiyor. Bunun sebebi ise artık asma  kilit ölçülerinin birbirlerinden farklı olabilmesidir. Küçük asma kilit modellerinden büyüklerine kadar farklı ölçülerdeki asma kilitler, kullanılacağı alanda insanlara en iyisini sunmak adına üretiliyor. Bu aşamada kullanım alanına göre doğru boyutlarda asma kilit seçilmesi gerekir. Boyut seçimine dikkat edilmesinden sonra üzerinde durulması gereken diğer bir konu ise model oluyor. 

Pek fazla kişi her ne kadar ilk bakışta dikkat etmiyor olsa da artık asma kilit çeşitleri pek çok farklı model ve materyalde hazırlanarak insanlara sunuluyor. İlk bakışta var olan bu çeşitliliğin insanlara ne tarzda avantajlar sağlayabileceği ile alakalı net bilgiler ortaya çıkartılamayabilir. Gerçekte ise günümüzde üretilmekte olan bu asma kilitler, kullanılacağı alana göre seçildiği takdirde tam olarak arzu edilen güvenliğin ilgili alanda sağlanması da çok daha iyi bir şekilde mümkün hale geliyor. 

Kullanım alanına göre yatay model ya da kanca model asma kilit çeşitleri arasından seçimin yapılması artık hiç olmadığı kadar kolay bir hale gelmeyi başarıyor. Kömürlük kapıları, kasa, sandık, bahçe kapıları gibi yerlerin kilitlenmesi adına asma kilit modeli arayışına girenler için daha çok uzun kanca modeldeki asma kilitler istenilen sonuçların elde edilmesini sağlar. Bu tarzdaki asma kilit modelleri yatay olanlara nazaran çok daha kolay şekilde açılıp kapanabilmesi ve kullanım kolaylığı, üretiminin ilk zamanından beri çok fazla insan tarafından tercih edilmesini sağlıyor. Dolaplar ya da sık kullanılmayan alanlar için asma kilit arayışına girenler ise yatay asma kilit modellerini inceleyerek aralarından seçimlerini rahatlıkla yapabiliyor. Sıklıkla açılıp kapanması gereken alanlar için hem güvenliği sağlayan hem de uzun süreler boyunca sorunsuzca kullanımı ile alakalı iyi adımların atılabilmesi adına dikey asma kilit modelleri arasından rahatlıkla seçimler yapılabilir. Daha küçük boyutlardaki alanların kilitlenmesi adına etkili çözümleri elde etmek isteyenler ise birbirinden farklı küçük asma kilit modelleri arasından seçimlerini diledikleri gibi yapılabiliyor. 

Asma Kilit Çeşitleri 

Kullanıldığı alanda hem uzun süreler boyunca tercih edilmesi hem de daha iyi şekilde ilgili alanın korunması istendiği zaman çelik asma kilit çeşitleri ideal seçim oluyor. Diğer asma kilit çeşitlerine oranla çok daha sağlam olan bu modeller, isminden de anlaşılabileceğine göre çelikten imal ediliyor. Birçok kişi için asma kilit denildiği zaman akla gelen standart asma kilit modelleri ise normal mandal ölçüsüne sahiptir. Sarı olarak tanımlanan hammaddeden üretilirler. Günümüzde standart asma kilit çeşitleri pek çok farklı marka tarafından üretilmeye devam ediliyor. Lakin insanların bu aşamada dikkat etmeleri gereken önemli bir konu var. O da günümüzde pirinç görünümü verilen fakat kalitesiz materyallerden üretilen çok sayıda asma kilit modeli bulunuyor. Ve asma kilitler ile alakalı doğru markalara ait standart asma kilitlerin seçilmemesi durumunda ne yazık ki seçilecek kilidin uzun süre kullanımı mümkün olmaz. 

Yassı asma kilit çeşitleri ise son dönemlerde hakkında en fazla araştırma yapılan kilit modelleri arasında kendine yer buluyor. Bu kilitlerin açılması, diğer asma kilit modellerine nazaran daha zordur. Öyle ki kilidin arasına levye ya da ona benzeyen parçaların sokulması sonucunda dahi açılmaz. Parçaların geçirilerek kilitlemenin yapılmasından sonra mandal kısmında demir makası gibi ince parçaların dahi girebileceği mesafe olmayacağı için hırsızlık gibi durumlara karşı bulunulan alanın güvenliğini en iyi şekilde sağlamak adına ideal asma kilitlerin başında geliyor. 

Anahtarlı asma kilitler, bilyalı olarak isimlendirilen özel delikli anahtarlar ile kullanılır. Bunun yanı sıra çivi anahtarı şeklinde de isimlendirilmiş anahtarlar da yine bu asma kilitler için tercih edilebiliyor. Ofis, okul gibi alanlarda dolaplarını güvenli şekilde tutmak isteyenlerin tercihi ise şifreli asma kilit çeşitleri olmalıdır. 3 şifreli ya da 4 şifreli gibi farklı modelleri içerisinde barındıran bu modeller sayesinde güvenlik anlamında aradıklarını en iyi şekilde bulmalarını sağlıyor. Klasik tarzdaki asma kilitlerinde olduğu gibi şifreli asma kilitlerde de kendi içinde boyut farklılıkları bulunuyor. Yani kullanıldığı alana bağlı olarak en doğru boyut belirlemesinin yapılmasından sonra en doğru modelin seçilmesi de mümkün hale gelmiş oluyor. Kilit takılmadan önce şifrenin belirlenmesi ile beraber artık sorunsuz şekilde kullanmaya başlanabiliyor. İstenilen yere bu kilidin takılmasından sonra ise açılması için yalnızca belirlenmiş şifrenin ilgili alana girilmesi gerekiyor. Aksi durumda kilit hiçbir şekilde açılmıyor. 

Asma Kilit Fiyatları 

Her geçen gün asma kilit çeşitleri konusunda alternatifler ortaya çıkmaya devam ediyor. Konu hakkındaki taleplerin artması ile beraber artık markaların büyük bir kısmı insanların isteklerini yerine getirme adına birbirinden farklı asma kilitleri inceleyerek aralarından seçimlerini diledikleri gibi yapabiliyorlar. Gerek model gerekse boyut ve üretildikleri materyaller bakımından artık istenilenlerin en iyi şekilde yerine getirilmesi artık çok daha kolay bir hale gelmiş oluyor. 

Tabi ki seçeneklerin böylesine fazlalaşmasının beraberinde getirmiş olduğu avantajlardan bir diğeri ise artık asma kilit fiyatları ile alakalı da ciddi anlamda geniş bir yelpazenin insanlara sunulması. Yani ilk olarak asma kilitlerin üretildiği dönemlerde alternatifler oldukça azdı. Bundan dolayı da fiyat konusunda ne yazık ki istenilen sonuçların ortaya çıkması pek de mümkün olmuyordu. Zamanın ilerlemesi ile beraber de artık asma kilit arayışına girmeye başlayanların sayısı artış göstermeye başlamış durumda. 

Farklı tarzdaki asma kilitler sayesinde artık pek çok farklı alanda bu kilitleri kullananlar, güvenlik konusunda istedikleri sonuçları da elde etmeyi başarıyorlar. Asma kilit fiyatları konusunda insanların yaptıkları en ufak bir araştırma ile dahi görülebileceği üzere artık bu kilitler kendi içinde farklı fiyat kategorilerinde yer alıyor. Böylelikle insanlar tam olarak aradıkları modeli en uygun fiyatlara bulmak adına araştırmalarını yönlendirebiliyorlar. 

Genel itibari ile asma kilit fiyatları arasındaki değişime sebep olan pek çok farklı faktör bulunuyor. Bunların başında kilidin özellikleri geliyor. Klasik tarzdaki asma kilitler ile yan da ya da şifreli asma kilitler arasında fiyat farkı yer aldığı biliniyor. Aynı zamanda kullanılan materyal de yine fiyatları etkileyen bir diğer faktör. Bu aşamada insanların yapması gereken şey ise yalnızca fiyat değil materyal konusunda da dikkatli olmak. Sadece fiyat konusunda daha uygun diye kalitesiz materyalden hazırlanmış olan kilitler arasından seçim yapmak ne yazık ki kişilere faydadan ziyade zarar verir. Nedeni ise satın alınacak kilidin güvenlik konusunda istenilenlerin elde edilmesine imkan tanımadığı gibi kısa bir sürede kullanılamaz hale gelmesinin de son derece olası olmasıdır. 

Son olarak asma kilit fiyatları konusunda farklılıkların oluşmasına sebep olan etkenlerden diğeri de kilitlerin boyutları. Küçük asma kilit modelleri ile en büyük modellerin fiyatları incelendiği zaman aralarındaki farkı da daha iyi anlamak mümkündür. Asma kilit satın almak isterken bununla beraber yüksek oranda ücret ödemek istemeyenler, kilit satın almadan önce bunu nerede kullanacakları ile alakalı tüm bilgileri alarak adımlarını atmaya başlayabilirler. Sonraki aşamada ise istedikleri özelliklere sahip olan asma kilit modellerini incelemeye başlayabilirler. Atacakları bu adım ile beraber de hem tam olarak arzu ettikleri asma kilidi bulabilecek hem de doğru araştırmaları sonucunda uygun fiyatlara diledikleri ürünü satın alabilecekler. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asma Kilit Fiyatları

4219 ürün listeleniyor
Safety1
Jingyikeji
Yuma
Kale
Kale Kilit
Güvenlieked
Master Lock
Bay-Tec
Yale
Cmc
Yuma Kilit
Yadex
Trimax
Go İthalat
Toptan Bulurum
Alan Şanslı
Muhtelif
Puluz
Tudor
Evimdeyokyok
Hepsiburada Limiti
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 48 / 4219 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?