Çivi Çeşitleri ve Fiyatları

Tamir, bakım ve yenilme gibi işlemler söz konusu olduğunda en çok ihtiyaç duyulan malzemeler arasında yer alan çiviler, iki yüzeyi birleştirirken veya sabitlerken işinizi kolaylaştırıyor. Kullanım alanlarına göre pek çok çeşide sahip olan ürünler, genel yapıları itibarıyla çekiç ve benzeri aletler ile çakılıyor. Düz, sivri ve elmas uçlu olarak ahşap, beton, çelik gibi pek çok yüzey için üretilen çiviler, mobilya parçalarını bir araya getirirken veya monte ederken en büyük yardımcılarınızdan biri oluyor. Ev tadilatlarında ve inşaat sektöründe ihtiyaç duyulan çivi çeşitleri ayrıca hobi işlerinde de kullanılabiliyor. Duvara aksesuar asarken veya sabitlerken sıkça tercih edilen ürünler, çatılarda ve dış ev kaplamalarında da sabitleme işlemlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı oluyor.

Kullanım Alanlarına Göre Geliştirilen Çivi Modelleri

Genel olarak yumuşak çelik malzemeden üretilen çiviler, 3 cm’den 22 cm’ye kadar çeşitli uzunluklarda tasarlanan modelleriyle aradığınız ürünü bulabilmenizi kolaylaştırıyor. Ahşap, sunta ve benzeri dayanıklılığa sahip pek çok materyal için geliştirilen tel çiviler, damalı başlarıyla çekiç darbelerinin kaymasının önüne geçiyor. Ayrıca inşaatlarda kalıp yapımında tercih edilen ürünler, farklı ebatlarda kullanıma sunulan çeşitleriyle işinizi kolaylaştırıyor. Çerçeve ile pencere camlarını sabitlemek için üretilen cam çivileri, yuvarlak gövde tipleri ve ince formlarıyla hassas tamirat işlemlerinizi oldukça başarılı bir şekilde çözüyor. Beton çivileri, kalın yapılarıyla sert yüzeyler için kullanılabiliyor. Genel olarak alaşımsız çelik malzemeden üretilen çivi çeşitleri, standart çivilerin uygulanamayacağı alanlar için ideal bir seçenek olarak yer alıyor. Paslanma gibi korozyonlara karşı iyi bir performans sergileyen bakır çivi modelleri, dış cephe kaplamalarının yanı sıra sandal ve tekne gibi su ile temas halinde olan yüzeylere sahip olan araçlarda da dayanıklılığını uzun süre koruyor.

Farklı Modelleriyle Birçok Seçenek Sunan Çivi Çeşitleri ve Fiyatları

Hem materyal hem de başlık biçimleri bakımından farklı seçenekler sunan çivi çeşitleri, çakma işleminden sonra pense ve kerpeten gibi aletler aracılığıyla kolaylıkla sökülebiliyor. Büyük ve küçük başlıklara sahip olan pek çok ürün, çivi tabancaları ile kullanılabilen modelleriyle tamirat işlerinizi daha pratik hale getiriyor. Ayrıca sert zeminlerde oluşabilecek bozulmaları önleyen birçok çivi çeşidi, yapıştırma işlevi görerek inşaat işlemlerinizi kolaylaştırıyor. Alet çantalarının vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan ürünler, dayanıklı yapıları sayesinde kırılma ve yamulma gibi problemleri en aza indiriyor. Boyutuna ve üretim materyaline farklılıklar gösteren çivi çeşitleri, ihtiyacınız olan ürünü bulabilmenize yardımcı oluyor. Her bütçeye hitap eden fiyat seçenekleriyle 2’li, 3’lü ve 100’lü paketler halinde satılan ürünleri kiloyla da satın alabilir, tadilat işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Soru 1: Çivilerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Cevap 1: Dayanıklı yapılarıyla pek çok yüzeyde kullanılan çivileri birleştirme ve sabitleme işlemleri için tercih edebilirsiniz. Yapı işleri, çatı onarımları ve ev kaplamaları dahil inşaat sektörünün birçok alanında ihtiyacınızı karşılayan ürünleri duvara tablo, saat gibi dekoratif aksesuarları asarken de kullanabilirsiniz.

Soru 2: Çivi Seçiminde Hangi Özelliklere Dikkat Etmeniz Gerekiyor?

Cevap 2: Çivi seçimi yaparken kullanacağınız yüzey ve malzemeleri dikkate almanız gerekiyor. Sert yüzeyler için daha kalın ürünleri tercih ederek kırılma ve yamulma gibi sorunların önüne geçebilirsiniz. Çerçeve ve benzeri dekoratif yüzeyler için küçük başlı, ince çivi çeşitlerini seçerek görüntü bozukluğunu engelleyebilirsiniz.

Soru 3: Çivi Çeşitleri Nelerdir?

Cevap 3: Beton, inşaat, tel ve cam gibi seçeneklere sahip olan çivi çeşitleri, üretim materyaline göre de pek çok alternatif sunuyor. Bakır, çelik ve plastikten üretilen ürünler, farklı dayanıklılık özellikleriyle tüm ihtiyacınızı karşılıyor. Bakır çiviler, paslanma ve aşınma gibi sorunlara karşı iyi bir performans sergileyerek iç ve dış alanlarda kullanılabiliyor. Çelik çivi modelleri, dayanıklı formlarıyla sert ve yumuşak yüzeylerde tüm ihtiyacınızı karşılıyor.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çivi Çeşitleri ve Fiyatları

Yurt Dışından Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 196 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003347/60000388/60002186