Çivi

Çivi Çeşitleri ve Fiyatları

Sert iki maddeyi ya da malzemeyi birbirine tutturmak için kullanılan, genellikle metalden yapılan, farklı türde ve farklı boyutlarda olan bir ucu sivri olan metal ürünlere çivi adı verilir. Çivi adı verilen bu küçük metal ürünlerin kullanım alanları oldukça yaygın ve çeşitlidir. Büyük çaplı inşaat sahalarında, evlerinizde, ofislerinizde, her türlü yaşam alanınızda, mobilyalarınızdan, çerçevelerinize, kısacası aklınıza gelebilecek, gözünüzün gördüğü ve elinizin altında duran her şeyde metal bir ürün olan çivinin kullanımını rahatlıkla görebilirsiniz. Bir ucu yüksek basınç uygulaması için oldukça sivri iken, diğer ucu ise bir araç ya da alet ile kolay bir şekilde vurarak basınç uygulamak için geniş ve düz bir metalden oluşur. Genellikle bir çekiç yardımı ile birleştirmek ya da tutturmak istediğiniz iki yüzeye çekiç ile vurarak basınç uygulayıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Çok yüksek oranda uygulayacağınız kuvvetten oluşacak yüksek basınç, çivi çakacağınız yüzeylerde çatlatma, kırma gibi zararlara ve hasarlara sebep olabilir. Bu yüzden çivileri kullanmak istediğiniz pozisyonda doğru bir şekilde çakmanız daha doğru ve daha verimli bir uygulama olacaktır. 

Oldukça geniş kullanım alanını sahip olan bu metal ürün herhangi bir dış etkenden zarar görmediği sürece gayet dayanıklı ve yaptığınız işlemin uzun süre bozulmadan, aynı şekilde durabilmesini sağlar. Yaşadığınız evlerde, çalıştığınız ofislerde ya da okuduğunuz okullarda ve bunun gibi daha pek çok yerde kullanımını gördüğümüz çivilerin bunun yanında hobi gibi yerlerde de kullanım alanları vardır. Kolay ve basit uygulanabilir ve kullanılabilir olan çivileri sizler de hiçbir uzmana ya da ustaya ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. Uygulanma sürecinde hassas olunması gereken noktalardan en önemlisi birbirine tutturacağınız yüzeylerin çivilenmesinden önce vermek istediğiniz şekle ya da olmasını istediğiniz pozisyona getirmeniz gerekmektedir. Eğer yüzeyler olmasını istediğiniz şekilden ya da konumdan daha farklı bir konumda olurlarsa çivileme işleminiz de yanlış olacaktır ve bu da daha fazla zaman ve efor kaybı demektir. 

Kullanım Amacınıza En Uygun Çivi Çeşitleri 

Büyük çaplı inşaat sahalarında, evlerinizde, ofislerinizde, her türlü yaşam alanınızda, mobilyalarınızdan, çerçevelerinize, kısacası aklınıza gelebilecek, gözünüzün gördüğü ve elinizin altında duran her şeyde metal bir ürün olan çivinin kullanımını oldukça yaygındır. Birbirine tutturmak istediğiniz ya da birleştirmek istediğiniz iki yüzeyin kullanımları için özel olarak tasarlanmıştır. Çiviyi uygulayacağınız yüzeyin mutlaka sert bir yüzey olması gerekmektedir. Çünkü çiviler, yumuşak yüzeylerde ve katı olmayan tüm yüzeylerde kullanılmak için tasarlanmış ürünler değildir. Her türlü kullanım alanına ve kullanım amacına uygun olarak özel şekilde tasarlanmış bu küçük, basit ama yüksek oranda etkili metal ürünler çivi çeşitleri başlığı altında oldukça büyük ve geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. 

En yaygın kullanım alanına sahip olan ilk model genel amaçlı başlı inşaat çivisi olarak karşınıza çıkar. Genel amaçlı başlı inşaat çivileri belki de her yerde gördüğünüz ve sizlerin de basit işlerinizde ya da hobi çalışmalarınızda kullandığınız çivilerdendir. 6 cm kadar bir uzunluğa sahip metal bir ürün olan genel amaçlı başlı inşaat çivileri mobilyalarınızda, masalarda, sandalyelerde, duvarlarınızda asılı olan çerçevelerde ve bunlara benzer daha pek çok alanda oldukça pratik ve dayanıklı metal ürünlerdir. Sizler de evlerinize, bahçelerinize ya da daha farklı yaşam alanlarınıza yapacağınız basit işlem için genel amaçlı başlı inşaat çivilerini tercih edebilir ve herhangi bir ustanın rehberliğine ihtiyaç duymadan uygulayabilirsiniz. Genel amaçlı başlı inşaat çivilerine çok benzer olan ve yine genel amaçlı başlı inşaat çivileriyle aynı amaçlarda ve alanlarda kullanılan inşaat çivisi de oldukça genel ve yaygın bir kullanıma sahiptir. Fakat inşaat çivilerini bina inşaatlarında kullanacaksanız o zaman bu amaca özel olarak tasarlanış inşaat çivilerini tercih etmeniz gerekmektedir. Pek çok farklı boyutta olan inşaat çivisi ölçüleri kullanacağınız yere göre değişim göstermektedir. 

Genellikle standart ölçülere sahip olan inşaat çivilerinin çapları 2 mm ille 7 mm arasında olup boy uzunlukları ise 4 cm ile 20 cm arasında değişkenlik gösterebilir. İnşaat sırasında düşük ölçekli işleriniz için daha küçük boyuttaki inşaat çivilerini tercih ederken, büyük ölçekli uygulamalarınız için ise daha büyük boyutlardaki çivileri kullanmanız daha doğru, daha dayanıklı ve daha uzun süreli bir tercih olacaktır. İnşaat çivilerinin farklı boyutlarda ve ölçülerde olan pek çok modeli bulunmaktadır. Bu modeller arasında en çok tercih edilen ölçüler genellikle inşaat çivisi 6'lık başlı olan inşaat çivisi modeli, inşaat çivisi 8'lik modeli ve yaygın olarak tercih edilen son model olan 10 luk inşaat çivisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oldukça yaygın olarak kullanılan bu üç inşaat çivisi çeşidi büyük boyutlardaki çivilerdir ve inşaat alanlarında kullanılmak üzere özel olarak taşlanmıştır. Dolayısıyla her türlü ihtiyacınızda inşaat çivilerinden yararlanamazsınız. Sizler de yaşam alanlarınızı inşa ederken ihtiyaç duyacağınız metal ürünlerinden olan inşaat çivilerinin boyutlarını satın alma işlemi yapmadan önce mutlaka bir uzmana danışarak satın almanız tavsiye edilmektedir. 

Diğer bir çivi modeli olan ve diğer çivilere çok benzeyen ürün ise beton çivisi olarak karşınıza çıkmaktadır. Beton çivileri, beton yüzeylere yapacağınız çivileme işlemi için özel olarak üretilmiştir. Beton yüzeyler oldukça sağlam ve deliksiz yüzeylerdir. Bu yüzeye uygun olarak tasarlanmış beton çivileri de dolayısıyla aynı sağlamlıkta, aynı sertlikte ve hayli çeşitli boyutlardadırlar. Beton yüzeylere sabitlemek ya da tutturmak istediğiniz parke döşeme gibi materyallerinizi ya da ayna, çerçeve gibi dekorasyon ürünlerini, özel olarak tasarlanmış oldukça sağlam ve uzun ömürlü olan beton çivileriyle dayanıklı bir şekilde beton yüzeyin istediğiniz bölgesine sabitleyebilir veya tutturabilirsiniz. Son zamanlarda oldukça yaygınlaşan beton çivisinin bir başka çeşidi olan pullu beton çivisi de yine aynı şekilde beton yüzeylerde kullanılmak için üretilmiştir. Pullu beton çivilerinin sivri uçlarının biraz gerisinde diğer beton çivilerinden daha farklı ve kullanım kolaylığı sağlayan silindir bir metal parçası vardır. Bu metal silindirli pullu beton çivileri beton yüzeylere asacağınız ya da tutturacağınız ürünleri sabit kılmak amacıyla beton çivilerine eklenmiştir. Bu sayede yapacağınız çivileme işlemi daha doğru ve dengeli bir şekilde görünecek ve oldukça estetik bir hava katacaktır. Diğer çivi modellerine benzeyen tel çivi modeli ise inşaatlarda ve daha çok mobilya işlerinde kullanılmak üzere özel olarak hazırlanmıştır. Oldukça küçük ebatlarda olan tel çivilerin boyutları 3 santimetre ile 6 santimetre arasında değişerek farklılık göstermektedir. 

Diğer çivi modelleri gibi bir ucu sivri olan t başlı tel çivilerinin genel olarak daha küçük ölçekli çivileme işlemlerinde kullanılması daha doğru ve verimli bir tercih olacaktır. Sizler de eğer her türlü yaşam alanınızda bulunan mobilyalarınızı tamir etmek için çivileme işlemine ihtiyaç duyuyorsanız, 3 cm ile 6 cm arasında değişen boyutları ile tel çiviler kolay ve efor harcatmayan kullanımlarıyla sizler için en doğru tercih olacaktır. En ilginç ve en çok merak edilen çivi modellerinden olan cam çivisi modeli ise yoğun olarak talep görmesinden dolayı yüksek sayılarda üretilmektedir. Cam çivileri genellikle bir usta ya da bir uzman tarafından kullanılması daha doğru olan ürünlerdir. Camları ahşaptan ya da tahtadan oluşan çerçevelerine sabitlemek için kullanılan bu çiviler yanlış bir kullanımda oldukça kıymetli olan cam materyalinin kullanılmayacak hale gelmesine sebep olabilir. Yaşanabilecek bu kötü ve fazladan maliyete sebebiyet verebilecek durumları ortadan kaldırmak için işlemi bir ustanın ya da uzmanın gerçekleştirmesi daha doğru olacaktır. Cam çivileri oldukça küçük boyutlara sahip çivilerdir. Çapları yaklaşık olarak 1mm olan cam çivilerinin boyutları ise 1,5 cm ve 2 cm arasında değişkenlik gösterebilmektedir. 

Hakkında genel bir kanı meydana gelmiş olan cam çivileri sanılanın aksine cama dorudan temas etmez. Cam materyal ile temasta bulunduğu anda bu materyalin tuzla buz olmasına sebebiyet verecek cam çivileri genellikle camı korumak için etrafına yapılan çerçeveler için kullanılmaktadır. Pencereler, cam kapılar, aynalar gibi etrafında koruma amaçlı çerçeveler bulunduran camlara çerçevelerini sabitlemek için cam çivileri kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleriyle pek çok farklı kullanım alanına ve kullanım amacına hitap eden farklı özelliklerden oluşan yüzlerce farklı çivi modeli bulunmaktadır. Sizler de içerisinde pek çok farklı çeşit bulunduran çivi modelleri yelpazesinden kullanacağınız alan için en uygun çivi türünü gerekirse bir uzmana danışarak ya da araştırarak satın alarak tadilat ve tamirat işlemleriniz için kullanabilirsiniz. 

Kullanacağız Alan Göre Çivi Çeşitleri Nelerdir ve Fiyatları Nasıldır?

Piyasada bulunan onlarca hatta yüzlerce çivi modellerinin oldukça yaygın kullanım alanları bulunmaktadır. Yaşadığınız evlerde, çalıştığınız ofislerde ya da okuduğunuz okullarda ve bunun gibi daha pek çok yerde kullanımını gördüğümüz çivilerin bunun yanında hobi gibi yerlerde de kullanım alanları vardır. Kullanım alanlarına oranlar oldukça yüksek sayıda da farklı çeşitlerde ve boyutlarda çivi modeli bulunmaktadır. Oldukça fazla sayıda bulunan çivi çeşitleri ve fiyatları böylesine geniş boyutlardaki ihtiyaç taleplerine karşılık oldukça uygun fiyatlıdır. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne ve ihtiyacınıza göre çivi ürünlerini isterseniz kilo ile isterseniz de adet şeklinde alabilirsiniz. 

Adet olarak alacağınız çivi ürünlerini özel olarak hazırlanmış ve belirli sayılarda bulunan paketlerden tercih edebilirsiniz. Örneğin beton çivisi 2 x 30 100 lü şeklinde hazırlanmış ve satışa sunulmuş paketler hem daha uygun fiyata ve kaybolma durumuna karşı yedeklenmiş olarak sizlere gelecektir. Yaklaşık olarak genel kullanım için üretilmiş tüm çivilerin fiyatları aynıdır. Fakat inşaat çivi çeşitleri gibi boyutları ve ölçüleri büyük olan kilogram bazında da ağır gelen çiviler daha yüksek fiyatlı olabilmektedirler. Diğer özel olarak tasarlanmış küçük boyutlardaki çivi modellerinden olan cam çivisi fiyatı da özel bir çivi modeli olmasına karşın gayet uygun fiyatlandırmalara sahiplerdir. Cam çivileri de diğer çivi çeşitleri gibi isterseniz kilogram bazında tartılarak, isterseniz de adet olarak satın alabileceğiniz opsiyonlara sahiptir. 

Kilogram bazında tartı ile almak tüm çivi çeşitleri için daha uygun fiyatlara denk gelmektedir. Dolayısıyla cam çivilerini satın alırken eğer fazla oranda bir ihtiyacınız var ise kilogram bazında almak daha mantıklı ve ekonomik olabilir. Fakat ihtiyacınız küçük ölçekli ise özel olarak hazılanmış ve yine aynı şekilde daha ekonomik bir şekilde uygun fiyata satılan cam çivisi 50 adet paketlerinden satın alabilirsiniz. Oldukça uygun fiyatlı olan çivi çeşitleri her zaman ve her yerde ihtiyacınızın olabileceği ürünlerdir. Evinizde ya da yaşam alanlarında tamirat, tadilat ya da dekor amaçlı yapacağınız işlemlerin bir parçası olan bu metal ürünü her zaman alet çantanızda ya da kilerinizde bulundurmak sizler için oldukça avantajlı bir durum olabilir. 

Beton Çivilerinin Çeşitleri Var mıdır?

Beton çivilerinin de küçükten büyüğe pek çok çeşidi vardır.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çivi Çeşitleri ve Fiyatları

1013 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 1013 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?