Bağlantı Elemanları

Bağlantı Elemanları

Hırdavat ürünleri arasında yer alan bağlantı elemanları, montaj, tesisat ve tamir işlemleri sırasında çeşitli amaçlarla kullanılıyor. Bağlantı elemanları, dübeller, çiviler ve setler kategorileriyle kullanıcıların tercihine sunuluyor. Zengin ürün seçenekleri içerisinde bireysel amaçlı uygulamalara ve profesyonel kullanıma uygun modeller bulunuyor. Farklı alanlarda çok yönlü kullanılabilmeleriyle öne çıkan ürünler, takım çantalarının değişmez parçaları arasında yer alıyor. Tek ve çok kullanıma yönelik model seçenekleri bulunan bağlantı elemanlarıyla kalıcı uygulamalar gerçekleştirmenin yanı sıra kısa vadeli çözümler de üretilebiliyor.

Çift Açılımlı, Turbolet, Çelik ve İzolasyon Dübelleri

 • Ağır yükleri etkili biçimde sabitlemeye olanak sağlayan dübel çeşitleri, çift açılımlı ve yanmaz tasarımlarıyla dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım fırsatı sunuyor.
 • Genel olarak alçıpan malzemeler ve levhalar üzerinde kullanılan turbolet dübel modelleri, matkapla delik açma ihtiyacını ortadan kaldıran ve doğrudan çekiçle çakılıp monte edilebiliyor.
 • İzolasyon dübeli çeşitlerinden dış cephe yalıtımı sırasında mantolama ürünü olarak faydalanılabiliyor.
 • Kalıcı biçimde sabitleme uygulamaları yapabilmek için geliştirilmiş olan çelik dübel modelleri, betondan tuğlaya, briketten suntaya kadar birçok farklı malzeme üzerinde kullanılabilmeleriyle öne çıkıyor.
 • Çelik dübel kanal mengenesi modelleri, boruların hava kanallarının yapıların çeşitli noktalarına herhangi bir delme ya da kaynak işlemi yapılmadan hızlı ve kolay biçimde sabitlenmesi amacıyla kullanılıyor.
 • Model seçenekleri içerisinde malzeme asmaya olanak tanıyan kancalı ve klipsli dübeller, güçlendirilmiş yapılarıyla panellerde kullanılan l başlı dübeller, alçıpan ve boşluk uygulamaları için tasarlanmış halkalı dübeller ve profil, aparat ve makine sabitlemek için kullanılan roket dübeller de yer alıyor.

Uygulamaya ve Malzemeye Özel Çivi Çeşitleri

Çiviler, uygulama alanı ve ebat gibi kriterlere göre zengin model seçenekleriyle kullanıcıların tercihine sunuluyor. Modeller arasında tel, çelik, cam, başsız ve şıngıl gibi birçok farklı özellikli alternatif yer alıyor. Beton çivileri, duvar yüzeylere yapılan uygulamalarda kullanılıyor. İnşaat çivilerinden genel olarak ahşap ve beton malzemelere yapılan kaba işçilikler sırasında faydalanılıyor. Kanallı ve çizgili olarak dizayn edilen çivi modellerinden çeşitli inşaat uygulamalarının yanı sıra parke döşemesi ve süpürgelik montajı sırasında da yararlanılıyor.

Pratik Şekilde Çözüm Sağlayan Bağlantı Elemanları

 • Kompresör bağlantı ucu olarak kullanılan hortum jakı çeşitleri, kolay şekilde takılıp çıkartılabilen tasarımları sayesinde kullanım kolaylığı yaratıyor.
 • T kanal somunları, makinelerin t kanallarına kalıp ve parça monte etmek amacıyla kullanılan bağlantı eleman modelleri içerisinde bulunuyor.
 • Sıva yapılmış kenarların darbelere karşı korunmasına olanak sağlayan köşe profil çeşitleri, pratik şekilde monte edilebilmeleriyle öne çıkıyor.
 • Farklı ebatlarda modelleri bulunan helicoil yaylar, hasar görmüş ve işlevini yitirmiş cıvata yuvalarını tamir etmeye ve tekrar kullanılabilir hale getirmeye olanak tanıyor.
 • Pirinç gövde malzemesiyle üretilen membranlı emniyet ventili çeşitleri, basınçlı tank ve kazan modellerinin güvenli şekilde çalışması için kullanılan bağlantı elemanları arasında yer alıyor.

Soru 1: Montaj işlemleri sırasında hangi bağlantı elemanlarından yararlanılır?

Cevap 1: Montaj işlemleri sırasında malzeme sabitlemek için çivi, vida ve dübeller, kablo hattı döşemek için çeşitli boyutlarda kroşe modelleri, bağlantı elemanı olarak kullanılıyor.

Soru 2: Bağlantı elemanları hangi aletlerle birlikte uygulanır?

Cevap 2: Bağlantı elemanları arasında yer alan çiviler çekiçle çakılıyor, dübeller matkapla açılan deliklere yerleştiriliyor, vidalar ise tornavida ya da elektrikli vidalama aletiyle çevrilerek monte ediliyor.

Soru 3: Bağlantı elemanları evlerde yapılan hangi uygulamalar sırasında kullanılabilir?

Cevap 3: Bağlantı elemanları, evlerde yapılan demonte haldeki mobilyaları birleştirmek, kablo hatları çekmek, duvara ya da tavana malzeme sabitlemek gibi uygulamalar sırasında kullanılabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bağlantı Elemanları

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Hırdavat
Yapı Market / Hırdavat
Hırdavat
Hırdavat
Bağlantı Elemanları
Bağlantı Elemanları
Vida
Vida
Dübel
Dübel
Çivi
Çivi
Setler
Setler
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler