Model Araçlar

Model Araç Çesitleri

Gerçeğine uygun ma küçük ölçekte üretilmiş oyuncak veya hobi amaçlı model araçlar, zengin alternatif seçenekleri ile büyük, küçük her yaştan insanın vazgeçilmez zevklerinden birisidir. Çocukların olduğu kadar erişkinlerin de büyük ilgi duyduğu model araçlar, hobi ve oyuncak dünyasında en favori ürünler arasında yer alır. Amacına uygun ergonomik tasarımı yapılmış bu ürünler albenileri ile koleksiyonerlerin de favori ürünlerindendir.

Model Araç Çeşitleri

Günümüzde artık görme ve erişme imkanına sahip olamadığınız pek çok otomobil, motorsiklet, uçak ve benzeri model araçlara, 10 dan fazla markanın zengin çeşitliliği ile ulaşabilirsiniz.

Model araç ürünleri ölçekli model araçlar, klasik ve modern çeşitlerde her türden otomobiller, arazi taşıtları, minibüsler, otobüsler, çeşitli motorsikletler, yolcu, savaş uçakları ve benzeri çeşitlilikte tekil modeller ile çoklu oyuncak setleri seçenekleri beğeninize sunulmuştur.

Araçların estetik tasarımlarında en beğenilen ve araca en yakışan renk alternatifleri ile seçenekler artırılmıştır. Araç tercihinizi kolaylaştıracak fonksiyonellik seçenekleri de ekenmiş olan model araçlarının arasında, uzaktan kumandalı veya çek bırak özellikli seçenekler de bulunur. Bunların haricinde koleksiyon konseptinde sunulan kendinden standlı uçak modelleri de mevcuttur. Özellikle klasik araç tutkunu koleksiyonerler ve spor araç meraklısı kişilerin de ilgi duyabileceği çeşitlilik sayesinde, model araç hobisi dünyada ve Türkiye’ de giderek en çok tercih edilen hobiler arasına girmiştir.

Gerçeklerinin küçültülmüş birer kopyası olan model araçlar, çocuklar için oyuncak, erişkinler için bir hobi olarak koleksiyon araçlarıdır. Gündelik yaşamda görme imkanı bulunamayan birçok çeşit ve modeldeki otomobil, uçak, arazi taşıtı, motorsikletler model araçlar sayesinde kişinin yaşamına dahil olabilir. Çocukların kendileri için bir maceraya dönüşebilecek model araç merakı ve uğraşı sayesinde, onların duygusal gelişimine de destek olabilirsinz. Yetişkinler için de model araç merakı ve koleksiyon uğraşı, kişilerin estetik zevklerinin artmasına ve duygusal doyum ihtiyacına destek verir. Gerçeklerinden farkı sadece ölçeği olan model araçlar sayesinde, çocuklar da, yetişkinler de doyurucu ve eğlenceli bir hobi sahibi olabilir.

Model araçlar, gerek malzeme gerekse üretim tekniği olarak farklı şekillerde üretilmiştir. Plastikten veya diecast adı verilen döküm tekniği ile dayanıklı metal malzemelerden üretilen araçların, kullanım amaçlarına uygun olarak seçilebilmesi mümkündür. Özellikle diecast metal malzemeden üretilmiş model araçların uzun süre korunabilmesi ve darbelere dayanıklı yapısı, çocuk sahibi koleksiyonerlerin de ilgisini çekebilecek niteliktedir.

Model Araçlarda Boyut Farkları

Model araç çeşitleri, araçların orijinal hallerinin belirli oranlarda küçültülmesiyle elde edilir. Örneğin 1:43 oranında küçültülmüş bir araçta, 1 cm’lik bir parçanın orijinalinde 43 cm’lik bir parça olduğunu gösterir. Oyuncak ve hobi dünyasında yaygın olarak kullanılan model araç ölçekleri 1'e 6, 10, 12, 18, 24, 43, 67, 84 şeklindedir. En çok tercih edilen model araç ölçekleri ise 1:18 ve 1:24 ‘tür. Oyuncak amaçlı model araçlar dışında, sergileme amaçlı değerlendirilebilecek modelleri seçerken, kullanım yerlerine göre araçların ölçek seçimi yapılabilir. Örneğin model aracınızı işyerinizdeki çalışma masanızda sergilemek isterseniz 1:24 ölçeği, evinizde çalışma odası veya salonunuzda sergilemek istediğinizde daha büyük ebatlı 1:18 veya 1:12 gibi ölçeklerini seçmek isteyebilirsiniz.

Kendinize ve çocuklarınıza bir hobi kazandırmak veya yaşam alanlarınızda estetik zevkinizi arkadaşlarınıza yansıtabilmek amacı ile model araçların zengin seçenekleri arasından kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Gerçeklerinin ölçekli kopyaları olan model araç çeşitleri, yaşam alanlarınıza da albenileri ile değer katar. Zevkinize, ilgi alanınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun model araçları inceleyerek birbiriyle kıyaslayabilir, 1967 model Volkswagen Beetle ile hippiler gibi yollara düşebilir veya klasik Mustang ile rüzgarı bile geçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Model Araç Çeşitleri

10.000+ ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi & Eğlence
Hobi & Eğlence
Hobi
Hobi
Model Araçlar
Model Araçlar
Model Arabalar
Model Arabalar
Model Uçaklar
Model Uçaklar
Model Motosiklet
Model Motosiklet
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60001091