Model Arabalar

Rengarenk tasarımları, çeşit çeşit modelleri ile herkesi büyüleyen model arabalar, küçükten büyüğe her yaşın hayallerini süsler. Bu arabalarla donatılmış bir vitrin ya da yalnızca birkaç model ile renklendirilmiş bir köşe, dekorasyonunuzu canlandırmak için yeterlidir. İster model araba koleksiyoncusu, ister yalnızca yeni başlayan bir meraklı olun bu ürünler ilginizi mutlaka çekecektir. Motormax, Bburago ya da Maisto gibi pek çok markadan dilediğiniz modelde arabaları inceleyebilirsiniz.

Model Araba Fiyatları

Model araba fiyatları marka, özellik ve boyutlarına göre farklılıklar göstererek, geniş bir yelpazede değişir. Düşük fiyatlardaki model arabalara bakacak olursanız, pek çok renk ve modelde ürün bulmanız mümkündür. Bu fiyat aralığında, çoklu arabalardan oluşan setler de satın alabilirsiniz. 1/64 ölçeklere göre modellenmiş, 10 farklı arabadan oluşan setler olduğu gibi, 1/40 ölçeklerde üretilmiş tekli ürünler de bulunur. Bu arabaların fiyatları, modellenme ölçekleri ve imal edildikleri malzeme ile doğru orantılı olarak değişir.

Birbirinden güzel, birbirinden iddialı model arabalar sayesinde, model araba koleksiyoncusu olmayı arzulayacaksınız. Ortalama fiyatlarda, büyük boyutlara sahip bir model araba seçebileceğiniz gibi, aynı miktara daha küçük boyutlarda, birden fazla model arabaya ulaşabilirisniz. Farklı model ve renklerde, bütçenize uygun bir model araba bulamanız tamamen beğeninize kalır.

Model Araba Boyutları

Model arabalar, bir arabanın gerçek oranlarına sadık kalınarak, belirli ölçeklere göre kalıplandırılmış ve küçültülmüş ürünlerdir. Genellikle, gerçek araba modellerinden elde edilen kalıba metal karışımı dökülerek üretilirler. 1/24 ya da 1/84 gibi oranlar, model arabaların hangi oranda küçültüldüğünü işaret eder. Örneğin; 1/84 ibaresi, bir arabanın gerçek boyutlarındaki her bir parçasının 84 kez küçültülerek aynı modelin yapıldığını belirtir.

Model aracın gerçek boyutları, satın alacağınız ürünün açıklamasında belirtilir. Örneğin, 1/40 ölçeklere göre modelleme yapılan bir kamyonet; 5,5x12,5x4,25 ölçülerinde bir araba olarak satışa sunulur. Ölçekleme oranı arttıkça, ürünün boyutları da aynı oranda artacaktır. Bu doğrultuda, 1/18 olarak modellen bir model araba, 1/60 olarak modellenen versiyonundan boyut olarak daha büyük imal edilmiş olur. İncelediğiniz model arabaları, kullanacağınız alan ve sahip olma amacınıza uygun olarak seçebilirsiniz.

Model Araba Çeşitleri

Model araba çeşitleri aracın gerçek markası ve modeli ya da model ürünün boyutları olarak farklılıklar gösterir. Beğendiğiniz model arabanın aslında hangi aracın modeli olarak üretildiği, ürün ambalajında ve ürün açıklamasının bulunduğu diğer alanlarda belirtilir. Bu sayede yeni nesil bir aracın küçültülmüş versiyonunu edinebileceğiniz gibi, eskilerde kullanılan ve klasikleşmiş bir arabanın modelini de edinebilirsiniz. Sahip olacağınız ürünleri tekli ya da aynı anda çoklu satılan paketlerden tercih edebilirsiniz. Tekli ürünler farklı boyutlarda araba opsiyonları sunarken, çoklu paketler daha küçük boyutlarda ve farklı renklerdedir.

Model araçlar yalnızca otomobil değil, eski model bir kamyonet ya da taraftar otobüsü gibi farklı seçenekler de sunar. Hem renkleri hem de özellikleri ile küçük, büyük herkesin ilgisini çeken bu arabalar, oldukça geniş bir ürün yelpazesindedir. Sahip olduğunuz bir model arabayı, evinizin en güzel köşesinde, ofis masanızda hatta arabanızda bile sergileyebilirsiniz. Üstü açık bir Chevy Impala ya da 1967 model bir Volkswagen Classic Beetle ile ofisinizdeki masanıza canlılık katabilirsiniz. Tuttuğunuz takımın otobüsü ile, taraftar köşenize yeni bir üye ekleyebilirsiniz. 1967 model bir Ford Mustang GT ile vitrininize renk katarken, evinize yeni bir dokunuş getirebilirsiniz. Rengarenk klasik modeller sayesinde geçmişe nostaljik bir dokunuş yapabilir, çek bırak modeller ile çocuğunuzun keyifli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Model Araba Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 2810 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60001091/296159