Hot Wheels, oyuncak araba modelleri ile dünya çapında tanınıyor. İlk Hot Wheels araba 1968 yılında oyuncak üreticisi Mattel tarafından tasarlanıyor. Günümüzde oldukça talep gören Hot Wheels oyuncak arabaları, geniş ürün seçenekleri ile dikkat çekiyor. Markanın oyuncak araba çeşitleri, iş arabası, yarış arabası ve sürüş parkurları olarak farklı seçeneklere ayrılıyor. Hot Wheels arabaların üretiminde plastik ve paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor. Hot Wheels markası hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için sayfayı okumaya devam edebilirsiniz. Araştırma sırasında markanın ürün seçeneklerine göz atabilir, ilgi alanınıza göre tercih yapabilirsiniz.

Hot Wheels Arabaları

Hot Wheels markasının oyuncak araba kategorisinde geniş ürün yelpazesi bulunuyor. Marka bu alanda farklı tasarım ve özelliklere sahip birçok araba modeli geliştiriyor. Hot Wheels arabaları, tasarımlarına göre farklı kategorilere ayrılıyor. Arabaların üretiminde plastik ve paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor. Paslanmaz çelik malzeme, uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım imkanı tanıyor. Hot Wheels oyuncak kategorileri;

 • Çarpışma Arenası
 • Akrobasi Oyun Seti
 • Slam Kutu Oyunu
 • İş Makineleri
 • Retro Araç Serisi
 • Sürüş Yolu Setleri
 • Renk Değiştiren Araçlar Serisi
 • Vahşi Fırlatıcılar Serisi
 • Blok Araçlar Serisi
 • Çek Bırak Arabalar
 • Uzaktan Kumandalı Araba

Çarpışma Arenası

Hot Wheels arabalarının en önemli özellikleri arasında çarpışma yarışları bulunuyor. Çarpışma arenası mekanizmaları, farklı tasarımları ile geniş bir tercih alanı sunuyor. İki aracın birbiri ile çarpışması için özel olarak tasarlanan bu mekanizmalar, bir tür yarışma olarak kabul ediliyor. Markanın aynı zamanda çarpışma kafesi modelleri de bulunuyor. Bu ürünlerde araç, bir mekanizma ile çarpışıyor. Çarpışma arenası modelleri, araçların belli bir hız ile birbirine çarpması için özel olarak tasarlanıyor. Bunun için eğimli bir tırmanma duvarı kullanılıyor. Bu tırmanma duvarı, araçların hızlarının doğru orantılı şekilde kullanılmasına yardımcı oluyor. Eğimli tırmanma duvarından çıkan arabalar havalanıyor. Böylece yerden yüksekte bir çarpışma gerçekleşiyor. Çarpışma arenaları genellikle sert plastik malzemeden elde ediliyor. Darbelere karşı direnç özelliğine sahip bu malzeme seçimi ile dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sağlanıyor.

Akrobasi Oyun Seti

Yarış arabalarının sürüş sırasında farklı hareketler sergilemesi kullanıcıların dikkatini çekiyor. Akrobasi oyun seti modelleri halka şeklinde arabaların 360 derece dönüşlerini sağlıyor. Bu tasarımı ile heyecan verici bir yarış deneyimi elde ediliyor. Akrobasi oyun setleri markanın yarış arabası modelleri için özel olarak tasarlanıyor. Set, parçalar halinde geliyor. Kurulum için kutu içerisinde talimatlar kartı yer alıyor. Bu talimatlar doğrultusunda kurulum gerçekleşiyor. Akrobasi oyun seti sert plastik malzemeden elde ediliyor. Farklı figürler ile tasarlanan bu setler, çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Slam Kutu Oyunu

Slam kutu oyunu modelleri, birden fazla yarış arabası ile kullanım için özel olarak tasarlanıyor. Araçlar, oyun seti üzerinde belirlenen alan üzerine yerleştiriliyor. Havaya fırlatma özelliği sayesinde araçların havada çarpışması bekleniyor. Böylece araç modellerinin performansı kontrol ediliyor. Çocuklar tarafından tercih edilen Slam oyun seti, tek kişi ya da grup halinde oyun deneyimi sunuyor. Slam oyun deri kullanıma hazır şekilde geliyor. Bu tasarımı sayesinde herhangi bir kurulum yapılmasına gerek kalmıyor. Kutu oyunu özel karton kutusu ile birlikte geliyor. Böylece saklama alanında dağınık bir görünüm oluşması engelleniyor.

İş Makineleri

Oyuncak araba kategorisinde geniş ürün yelpazesine sahip Hot Wheels markasının iş makinesi modelleri de bulunuyor. İş makineleri, yarış dışında farklı oyun deneyimleri için tercih ediliyor. Hot Wheels iş makineleri, itfaiye aracı, rampalı tır, taşıyıcı kamyon ve çekici gibi modellerden oluşuyor. Bu ürünler, farklı alanlarda kullanım için tercih ediliyor. Çekici araçlar, yarış arabalarının taşınması için kullanılıyor. İş makinesi arabalarının üretiminde genellikle plastik malzeme kullanılıyor.

Retro Araç Serisi

Retro oyuncak araç modelleri, tasarımları ile dikkat çekiyor. Retro araçlar, klasik tasarımları ve modifiye dış yüzey kaplamaları ile farklı bir görsellik sunuyor. Hot Wheels retro araç serisi içerisinde farklı boyutlarda birçok araç modeli bulunuyor. Bu araç modellerinin genelinde paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor. Paslanmaz çelik malzeme, darbelere karşı direnç özelliği ile ön plana çıkıyor. Bu sayede yarışlar sırasında araçların hasar alması engelleniyor. Böylece uzun ömürlü ve dayanıklı bir kullanım avantajı elde ediliyor. Retro araç serisi, farklı araç modellerinin minyatür versiyonu şeklinde üretiliyor. Özel tasarımları ile çocukların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Sürüş Yolu Setleri

Hot Wheels arabaların yarış pistleri, farklı tasarımları ve özellikleri ile birbirinden ayrılıyor. Yarış pistleri parçalar halinde satışa sunuluyor. Bu parçalar, kullanıcı tarafından birleştiriliyor. Parçaların birleştirilmesi için kurulum talimatı gönderiliyor. Bu sayede kısa sürede kurulum işlemi tamamlanıyor. Hot Wheels yarış pisti modelleri, kıvrımlı yol tasarımları ve bitiş çizgisi ile gerçekçi bir yarış alanı sunuyor. Yarış pistleri aynı zamanda farklı boyut seçenekleri ile satışa sunuluyor. Bu pist boyutları, farklı araç modellerinin yarışı sırasında kullanım için uygunluk sergiliyor. Yarış pisti ürünleri sert plastik malzemeden elde ediliyor. Parçalar birbirine geçirilerek kurulum gerçekleşiyor.

Renk Değiştiren Araçlar Serisi

Hot Wheels markasının oyuncak araç kategorisinde farklı tasarım ve özelliklere sahip birçok ürün seçeneği bulunuyor. Bu araç serilerinden bir diğeri de renk değiştiren araç modelleri oluyor. Renk değiştiren araçlar çocukların ilgisini çekiyor. Bu oyuncaklar, silindir teneke kutu içerisinde geliyor. Kutu içerisine su eklenmesi gerekiyor. Eklenen su içerisine araçlar bırakılıyor. Su ile birlikte araçların renklerinde değişiklik meydana geliyor. Renk değiştiren araçlar, sıcak ve soğuk su içerisinde farklı renklere sahip oluyor. Bu tasarımı ile farklı renklerde araba kullanılması mümkün hale geliyor. Renk değiştiren arabaların renk değişimi sıcaklık oranına göre farklılık gösteriyor.

Çek Bırak Arabalar

Hot Wheels markasının araba modellerinden bir diğeri ise çek bırak arabalar oluyor. Çek bırak mekanizması, aracın kendi kendine hızlanmasına yardımcı oluyor. arabalar geri çekildiğinde tekerleklerindeki gerginlik artıyor. Böylece bırakıldığında otomatik olarak bir hız elde ediliyor. Çek bırak araba modelleri genellikle küçük yaştaki çocuklar tarafından tercih ediliyor. Çek bırak araba modelleri tek parça halinde geliyor. Bu sayede kurulum işlemi yapılmasına gerek kalmıyor.

Hot Wheels Oyuncaklarını Hepsiburada’da İnceleyin!

Hepsiburada üzerinden oyuncak kategorisinde farklı marka ürün seçeneklerini bir arada görüntüleyebilirsiniz. Oyuncak araba modelleri için farklı filtreleme seçeneklerini kullanabilir, ilgi alanınıza göre özel bir araştırma alanı oluşturabilirsiniz. Böylece kısa sürede alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca güncel Hot Wheels fiyatlarına göz atabilirsiniz. Oyuncak araba modellerinin güncel satış fiyatlarına bakabilir, avantajlı seçenekleri bulabilirsiniz. Hepsiburada mobil uygulamasını yükleyerek anlık fiyat ve ürün takibi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece avantajları kaçırmadan kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra Hepsiburada üzerinden Hot Wheels yorumlarına bakabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını okuyabilir, ürün hakkında farklı fikirler elde edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...