Puzzlelar

Puzzle 1000 parça puzzle,2000 parça puzzle

Puzzle bir resmin ya da fotoğrafın, tekrardan bir araya getirebilmek amacıyla parçalara bölünerek oyun haline getirilmesidir. Puzzle aynı zamanda yapboz adıyla da bilinir. Parçalar bir araya getirilirken doğru parçanın uygun yere yerleştirilmesi amaçlanır. Düzgün ve doğru olarak bir araya getirilen parçalar, fotoğrafın ya da resmin bir bütün oluşturması ile sonlanır. Puzzle oyununun tarihi 1700’lü yıllara dayanır. Oyunu Londra’da haritacılık işi ile uğraşan John Spilsbury keşfetmiştir. Oyun olarak benimsendiği halde aslında zeka gelişimine yaptığı katkı ile de bilinir. En temel işlevi mantıksal zekaların ilerlemesine yaptığı katkıdır. Puzzle oyunlarının zeka geliştirdiği uzmanlar tarafından onaylanmıştır. Bu nedenle puzzle oyunları eğitici bir zeka oyunu olarak bilinir.

Puzzle Oyunlarının Faydaları

Parça sayısı, boyutları ve üzerinde taşıdığı görseller ile farklılık gösteren puzzle türleri, oldukça geniş bir yaş aralığına hitap eder. Her yaş grubu için o gruba yönelik fayda sağlayan yapboz çeşitleri kullanılmalıdır. Çocuklar için parça sayısı az olan daha basit puzzle türleri tercih edilmesi gerekir. Çocukların zeka gelişimlerine olan katkısını en üst seviyeye çıkarmak için yaş gruplarına en uygun olan ürünler seçilmelidir. Puzzle ile çocukların doğru düşünme yetisinin gelişmesine ve problem çözme kabiliyetinin ilerlemesine fayda sağlanmış olur. Bu gelişim ile çocukların ilerleyen dönemlerde eğitim hayatında da kaydedecekleri başarılarına katkı sağlanır. Yetişkinler arasında puzzle oyunlarının en fazla tercih edilme sebebi eğlenceli vakit geçirmektir. Ancak yetişkinler için de beyin fonksiyonlarının çalışmasını düzenlediği konusunda fayda sağladığı bilinir. Bu da ilerleyen dönemde Alzheimer gibi nörolojik hastalıkların gecikmesini ya da tamamen önlenmesini sağlar.

Puzzle çeşitlerinin sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Bir beyin aktivitesi olması dışında keyifli vakit geçirmeyi sağlayan puzzle, birbirinden farklı ve birbirinden güzel binlerce farklı çeşide sahiptir. Oyunu yalnız kaldığınız zamanlarda oynayabildiğiniz gibi arkadaş grubu toplantılarında da eğlenceli bir etkinlik olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca sizi gerçek hayatta yaşadığınız stres ve gerginlikten uzaklaştırıp zihinsel sağlığınızı da olumlu yönde etkiler. Çocukların yaratıcılıklarının gelişmesine de katkı sağlayan ürünler çocukların geniş bir hayal dünyasına sahip olmasını sağlar. Önemli olan onların yaşına uygun ve ilgisini çeken doğru ürünleri seçmektir. Genellikle bunun için bilinen ve çocuklar tarafından sevilen çizgi film karakterlerinin resimlerinin bulunduğu çeşitler tercih edilir. Parça sayıları çocuğunun yaşına bağlı olarak giderek arttırılır. Bütün bunların dışında ise puzzle oyunlarını anne ve babaları ile oynayan çocuklar için çocuk-ebeveyn bağı güçlenir. Çocukların duyusal ve düşünsel mantığı açısından büyük ilerleme kaydedilir.

Çocuklar için 6 parçadan başlayan puzzle oyunları, yetişkinler için 1000 parça puzzle, 2000 parça puzzle ve bunun gibi artarak giden parça sayılarından oluşur. Puzzle'ların resimleri çocuklar için sevilen çizgi karakterlerden seçilirken yetişkinler için film afişi, kitap, film karakteri gibi alternatifler tercih edilebilir. Parça sayısı arttıkça resmi tamamlamak için ayrılan vakit de artar. Daha karmaşık hale gelen puzzle, resmin tamamen bir araya getirilmesi ile büyük bir sevinç yaşatır. Oyun sırasında biraz sabırlı ve sakin olmak gerekir. Puzzle oyunlarını kendiniz için tercih edebildiğiniz gibi başkalarına hediye olarak da düşünebilirsiniz. Hediye edeceğiniz kişinin hangi resimlerden daha çok hoşlandığını, kaç parçalık bir puzzle ile eğlenceli vakit geçireceğini düşünerek ürünü satın alabilirsiniz. Eğer resim olarak herhangi bir seçim yapamamışsanız özel tasarım puzzle çeşitleri satın alınabilir. İstediğiniz resmi ilgili firma ile paylaşarak resmin puzzle halini isteyebilirsiniz. Resmin tamamen aynısının istediğiniz boyut ve parça sayısında tasarımı yapılabilir. Kısa süre içerisinde tamamlanan ürün size ulaştırılır.

En Eğlenceli ve En Dikkat Çekici Puzzle Oyunları

Puzzle oyunları son yıllarda çok daha fazla tercih edilir durumdadır. Eğlenceli olmasının dışında zeka geliştirici yönünün de olması, ürüne gösterilen talebi arttıran bir sebeptir. Eğlenirken aynı zamanda yarar sağlamak isteyenler için eşi bulunmaz bir alternatiftir. Yetişkinler eğlencenin dışında bir de koleksiyon oluşturmak için yapbozları tercih edebilirler. Yapbozu tamamlayıp tablo haline getirmek bazı yetişkinler için oldukça önemli bir hal almıştır. Bunun için 2000 parça puzzle uygun olabilir. İsteğe bağlı olarak 250, 500, 1000 parçalı puzzle türleri gibi daha az parçalı puzzle çeşitleri seçilebileceği gibi 5000, 10000 ve daha fazla parçadan oluşanlar da yine arzuya bağlı olarak seçilebilir. Bu tamamen kişinin kendi tercihine kalmış bir durumdur. Yetişkinler için puzzle, vakit geçirmekten daha çok bir hobi halini almıştır. İstikrarlı olarak puzzle yapmaya devam edildiğinde kişilerin daha sabırlı olmaya başladığı da gözlemlenen diğer bir durumdur. Çünkü seçilen puzzle oyunun tamamlanması çok uzun süreler alabilir. Bu süre zarfında sabırla ilerleyip son parçanın yerleştirilmesine kadar özenle devam edilmelidir. Puzzle alışkanlığı kazananlar için aslında en eğlenceli durum sonuca ulaşmaktır. Çok uzun zaman alan oldukça büyük bir resmi sıfırdan meydana getirmek büyük bir başarıdır.

Puzzle yaparken bazı noktalara dikkat etmek gereklidir. Puzzle yapmaya yeni başlayanlar için ilk tavsiye kenarlarda bulunan parçalara öncelik verilmesidir. Kenar parçaları, bir taraflarının düz olması ve en dışta yer almaları nedeniyle daha çabuk yerleştirilebilir. İkinci bir nokta ise kutu üzerinde bulunan resme dikkatlice bakarak detay noktaların iyi analiz edilmesidir. Renklerin birleşim noktalarını, şekillerin kesişimleri gibi keskin noktalara ekstra önem verilmelidir. Çünkü bu noktalar puzzle oyununun çözülmesinde kilit parçalar olarak bilinir. Yine puzzle sevenlerin gözünden kaçmaması gereken bir nokta da parça kaybetmemek olmalıdır. Kaybolan bir parça sizi saatlerce uğraştırabilir. Bu nedenle puzzle üreticileri bazı aparatlar tasarlamışlardır. Bunlardan biri puzzle tahtalarıdır. Puzzle tahtaları sizin için çok önemli olan puzzle parçalarının kaybolmasını engellemek için kullanılırlar. Puzzle tahtasının dışında puzzle halısı da yine sizin oyundan kopmamanız, adapte olmanız için geliştirilen bir aksesuardır. Puzzle halısı, sizin için kritik öneme sahip parçaların yerleştirildiği yerden kaymaması, yer değiştirmemesi için geliştirilmiştir. Bu şekilde yerleştirdiğiniz parçalar resmi tamamlamanız uzun zaman alsa da koyduğunuz yerde kalır. Halı parçaların kaymaması için keçeli türde bir malzeme kullanılarak oluşturulmuştur. Halının dışında aynı zamanda yapboz çerçevesi de harcadığınız emeğinizin kaybolmaması için kullanabileceğiniz diğer bir materyaldir. Köşelerinden yapmaya başladığınız puzzle resminin dışına geçirdiğiniz çerçeve sayesinde hem daha kolay parçaları bulur hem de yerleştirdiğiniz parçanın düzgün durmasını sağlarsınız.

Çocuklar için bir yapbozun eğlenceli hale gelmesi için birkaç tane temel özellik vardır. Bunlardan biri çocuğun ilgisini çekebilen bir resim seçilmesidir. Çocuğun dikkatini hiçbir şekilde çekemeyen bir yapboz seçilmesi durumunda oyun, kesinlikle amacına ulaşamaz. İkinci nokta renklerin çekiciliği olmalıdır. Renklerin yetişkinlerde bile ilgi kaynağı olduğu düşünülürse çocuklar için de renk seçimi oldukça önemlidir. Bunun dışında çocuğunuz puzzle yapmaya daha yeni başlıyor ise az parçalı puzzle ile başlayarak sıkılmasına engel olmalısınız. Seviyesinden yüksek parçalı ürünler ile başlarsanız çocuğunuz yapmakta zorlandığı için daha fazla ilerlemek istemeyecektir. Az parçalı, ilgi çekici bir puzzle tercih edip, yeri kolay bulunabilecek olan kenar ve köşelerden başlayarak devam ettirmek çocuğunuza puzzle alışkanlığı kazandırmak için en ideal adım olur.

Yapbozlar çocuklarda ince motor becerilerinin gelişmesi için de oldukça önemlidir. Tabi bunu sağlamak için çocuğunuzun kendi bulduğu parçaları yine kendisinin yerleştirmesi gerekir. Düzenli olarak puzzle etkinlikleri yapan çocuklarda el ve kol kaslarını daha güçlü şekilde kullandıkları uzmanlar tarafından kaydedilen bilgiler arasında yer alır. Çocuğunuzun yaşı büyüdükçe puzzle parça sayılarını arttırmalısınız. Artan sayılar daha fazla odaklanabilmesine ve zeka gelişiminin hız kazanmasına destek olur. Genellikle yetişkinler tarafından kullanılan 1000 parça puzzle çocukların da rahatlıkla yaptıkları puzzle oyunları haline gelir. Küçük yaşta 1000 parça olandan 2000 parça puzzle oyununa bile geçebilirler. 1000 ve 2000 parçalı oyunlar yetişkinler için bile zaman alan çeşitlerdir. Çocuğunuz için puzzle yaparken kullanacağınız yardımcı materyalleri alabilirsiniz. Bunun dışında aynı renkleri bir araya koyma ve kenarlardan başlama konusunda ona destek olabilirsiniz. Bu şekilde hız kazanan puzzle, etkinlikten çıkıp bir eğlence aracına dönüşecektir.

Çocuklarınız ve Sizler İçin Puzzle Çeşitleri

Puzzle oyunu, normal oyun kategorisinde değerlendirilmemesi gereken, zeka geliştirici ve eğitici aktiviteler içerisinde görülmesi gereken bir oyundur. Oyunun geliştirici yönü bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır. Bu nedenle çocukların zeka gelişimine katkı sağlamak için, yetişkinler için ise beyin fonksiyonlarının korunması açısından sık sık tercih edilmelidir. Puzzle çeşitlerine bakıldığında parça sayısı puzzle ayrımında ilk göz çarpan detaydır. Bunun dışında da farklı kategoriler ayrılan puzzle çeşitleri bulabilirsiniz. Çocuklar için değişik çizgi film karakterleri, oyun karakterleri mevcut çeşitler arasında bulunur. Yetişkinler için ise film karakterleri, kitap karakterleri, ünlü sanatçılar ya da ünlü ressam ya da fotoğraf sanatçılarının eserleri olan puzzle çeşitleri seçilebilir. Bunların arasında parça sayıları az ya da çok olan onlarca alternatifi bulabilirsiniz. Bunlardan hoşlanmayan ya da daha farklı alternatifler arayanlar için ise kendi seçtiğiniz bir fotoğraf ya da resmi puzzle haline getirmek mümkündür. İstediğiniz resmi paylaşmanızın ardından kısa bir süre sonra puzzle oluşturularak sizlere gönderilebilir. Bu hem çocuğunuz hem de sizin için güzel bir alternatif olabilir.

Oyun ya da oyuncak seçerken dikkat edilmesi gereken bir nokta olan sağlık konusu puzzle oyunları için de geçerlidir. Kaliteli malzemeden üretilen, sağlığa zararı olmadığı kanıtlanan ürünleri tercih etmelisiniz. Oyun ve oyuncaklar vücudunuza temas ettiği için sağlığa uygun olması temel şarttır. Aksi takdirde sağlık problemlerine davetiye çıkarabilir. Kendiniz ve sevdikleriniz için bu noktaya mutlaka dikkat etmelisiniz. Kalite açısından risk barındırmayan ürünler gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Puzzle oyunlarını seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlerden biri de yaş kriteri olur. Özellikle çocuklar için seçilen ürünler yaşa uygun olmalıdır. Yaş kriterine göre görsellik ve parça sayısı değişir. 3 yaşındaki bir çocuk için 250 parça bir yapboz uygun olmayacağı gibi 14 yaşında bir çocuk için de 24 parçalı puzzle uygun olmaz. Her yaşın kendine uygun temalı ve parça sayılı ürünleri bulunur. Çocuğunuz ilkokul çağında ise dünya haritasının ya da Türkiye haritasının bulunduğu bir puzzle alınabilir. Haritada bulunan çizimler ve renkler ile yeryüzü şekilleri de dâhil olmak üzere ülkelerin coğrafi özellikleri anlatılmaya çalışılır. Yerleştirdiğiniz parçalar yardımıyla çocuğunuz ile kaliteli zaman geçirirken aynı zamanda onun bilgi seviyesini arttırmış olursunuz. Bu tarz bir puzzle seçimi oldukça faydalıdır. Bunun dışında bir kitap ön yüzü ya da kitap karakteri seçilebilir. Yine çocuğunuz ile yaptığınız bu etkinlikte kitap ile alakalı sohbet edebilirsiniz. Bu da yine sizin ve çocuğunuz için kaliteli zaman geçirdiğiniz bir etkinlik olur.

Farklı Özellikte Yapbozlar

Oyun ve oyuncak dünyasında her bir ürünün kendi içerisinde birçok alternatifini bulabilirsiniz. Puzzle söz konusu olduğunda da çeşitliliğin arttığı görülür. Parça sayıları, içerdiği resimler ve kendi aralarında oluşturdukları kombinasyonlar bu yelpazenin gelişmesine katkı sağlar. Puzzle ilk zamanlarda biraz zorlayabilir. Daha sonrasında ise bu aktiviteyi giderek sevmeye başlar ve bağımlısı haline gelirsiniz. Zorlanma durumunu yaşamamak için yapılması gereken az parçalı çeşitlerle başlamanızdır. Çocuğunuz için nasıl yaş grubuna göre en alttan başlıyorsanız kendiniz için de az parçalı, basit çeşitlerle başlamak en doğrusu olur. İşin temeli bu şekilde öğrenildikten sonra ilerlemek çok daha kolay olur. Zor olan seviyeden başlayarak bir işte başarılı olmak mümkün olmayabilir. Çocuğunuz ya da sizin için en doğru başlangıç birinci basamaktır.

Yapbozları daha önce hiç denememiş ancak bir hobi haline getirmek isteyenler için başlangıç adımı 100 parçalı puzzle çeşitleri olmalıdır. 100 parçalı puzzle oyunları ilkokul çağına gelmiş çocuklar için ya da bu işe yeni başlayan yetişkinler için en uygun üründür. Çok zorlayıcı olmaması nedeniyle oyuna kolay adaptasyon sağlanırken bir yandan da oyun sevilmeye başlanır. Sonrasında parça sayısı kademeli olarak arttırılmalıdır. Birden 500 ya da 1000 parçalı bir puzzle çeşidine geçiş yapmak motivasyonu düşürebilir. Onun yerine 200, 250, 500 olarak ilerleyen bir geçiş belirlemek çok daha ideal olur. Bu şekilde bir geçişin ardından zamanla puzzle oyunları sizin için bir alışkanlık ve hobi haline gelir. Her büyüklükteki ürünün kendi içinde çok fazla çeşidi bulunur. Bu da herkesin kendi isteğine uygun bir ürün seçebilmesini sağlar. Yaş ya da istenilen tarz ne olursa olsun uygun bir puzzle mutlaka bulunur. Doğa resimleri, çiçek resimleri, otomobil ya da farklı ev resimleri gibi alternatifler de bu yelpaze içerisinde bulunan çeşitlerdir. Kadınlar tarafından genellikle daha açık ve soft renklerde, desen olarak daha naif çeşitler tercih edilirken erkekler genellikle otomobil ya da diğer motorlu araçları tercih eder.

Uzmanlaşmaya başlandığı an 1000 parçalı puzzle çeşitlerine geçiş yapılabilir. Daha karmaşık ve yapılması daha fazla vakit alan bu ürünler asıl zevk alınan ürünlerdir. Sonraki adım ise en başta olduğu gibi yine kademeli halde ilerlemek olmalıdır. 1500, 2000 parçalı puzzle çeşitlerini rahatlıkla yapabiliyor olduğunuz zaman puzzle artık sizin bir hobiniz olmuş denilebilir. Daha sonra ise 2500, 5000, 10000 ve üzeri parçalı yapbozlar sizin için ekstra eğlence haline gelir. Kendinizi daha da geliştirip daha yeni resimler ortaya çıkarmak için istediğiniz parçayı tercih edebilirsiniz. 2500 parça üzerinde bulunan çeşitlerin normalden daha fazla zaman aldığı bilinmesi gereken diğer bir detaydır. Ancak siz bu konuda uzmanlaştığınız için geçen zaman sizin için eğlenceli ve kalite bir zaman olarak değerlendirilir.

Puzzle dünyasında son zamanlarda eklenen farklı özelliklerde puzzle ürünleri de bulunur. Bunlardan en fazla göze çarpanı 3D özellikli olan puzzle çeşitleridir. Yetişkinler için oldukça faydalı bu modellerin de farklı çeşitleri bulunur. 3 boyutlu olması el ve göz kaslarının daha sağlıklı çalışmasına katkı sağlar. Aynı zamanda 3D puzzle çeşitleri görsel açıdan daha eğlencelidir. Kurulumunu içerisinde bulunan şematik ya da videolu anlatım ile inceleyebilirsiniz. Bu çeşitler de diğer puzzle çeşitlerinde olduğu gibi gerekli kalite standartları ile belgelenmiştir. Bu ürünleri de rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Çocuklar İçin En Faydalı Puzzle Çeşitleri

Yapboz oyunları çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayan oyunlardır. Bu klinik olarak araştırmalara konu olmuş ve onaylanmıştır. Doğru parçanın bulunması ve yerinin doğru belirlenmesi zihinsel aktivitelerini arttırırken, parçaların doğru yere yerleştirilmesi ile el becerileri gelişir. Bu ince motor becerilerinin gelişimi ilerleyen zamanda el ve kol kaslarını daha iyi kullanmalarını sağlar. Yaklaşık olarak 2 yaş itibarıyla çocuklarınız artık şekil ve renkleri ayırt edebiliyor duruma gelir. Bu yaştan itibaren çocuklarınıza yapboz oyunlarını almayı düşünebilirsiniz. En basit, en az parçalı puzzle çeşitleri ile adım adım bir başlangıç yapmalı ve çocuğunuzu bu şekilde hazırlamalısınız. İlerleyen zamanla birlikte az parçalı olan puzzle oyunlarını daha kolay tamamlamaya başlar. Sizler de buna bağlı olarak parça sayısını artırırsınız.

Seçim yapmakta zorlandığınız durumda puzzle paketlerinin üzerinde bulunan yaş ibarelerine bakarak seçiminizi daha kolay yapabilirsiniz. Çocuğunuza puzzle yapmayı öğretirken kolaylaştırıcı adımları ona aktarmanız oldukça önemlidir. Kenar ve köşelerden başlaması gerektiği öncelikli olarak anlatılması gereken noktadır. Tüm kenarları yaptığında içini doldurmanın daha kolay olduğunu zamanla öğrenir. Diğer bir nokta ise resim içerisinde aynı yerde olduğu düşünülen parçaların yan yana dizilmesidir. Bu parçalar art arda yerlerine dizildiğinde resmin tamamlanması daha da basitleşir. Bunları yaparken tamamen yoğunlaşmış halde devam edilmesi olayı hızlandırır.

Puzzle seçimleri yaparken uzmanların önerdiği bir diğer nokta daha bulunur. Bu spesifik olarak değişmeyen, herkes için aynı olan bir durumdur. Renklerin bazıları her zaman konsantrasyon ve adaptasyonu arttırır. Klinik deneyler ile kesinleşmiş bu bilgi puzzle seçimi yaparken de kullanılabilir. Kişiden kişiye değişmediği için çocuğunuzun adaptasyonunu arttıran bu renklerde seçim yapmanız onu daha çok motive eder. Bu da yapbozun hem eğlenme hem de gelişim gösterme amaçlarına katkı sağlar. Sadece çocuğunuz için değil, siz veya hediye edeceğiniz kişiler için de bu noktaya dikkat edilebilir. Bu sayede oyun daha eğlenceli ve daha faydalı bir hal alır.

Soru 1: Hangi Puzzle Çeşidi Tercih Edilmeli?

Cevap 1: Puzzle seçerken dikkat edilmesi gereken detayların ilki kim tarafından kullanılacağı konusudur. Çocuğunuz için istiyorsanız yaşı oldukça önemlidir. Yaşına göre seçmediğiniz durumlarda puzzle yaparken sıkılan ve zorlanan çocuğunuz ilerleyen zamanda puzzle yapmak istemeyebilir. Kullanıcı kendiniz ya da bir başka yetişkin ise puzzle oyunlarına ne kadar aşina olduğuna göre puzzle seçimi yapabilirsiniz. Yetişkinler için başlangıç seviyesi olarak 100 parçalı puzzle çeşitleri seçilebilir.

Soru 2: Çocuğunuz İçin Puzzle Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cevap 2: Çocuğunuz için bir oyun ya da oyuncak aldığınızda onun mutlaka ilk olarak sağlık yönü değerlendirilmelidir. Puzzle konusunda da durum aynıdır. Puzzle el ile temas ederek oynandığı için yapıldığı malzeme ve materyallerin sağlığa zararı olmayan, tamamen güvenli malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bu ilk noktaya sadece puzzle için değil tüm oyuncaklar seçimlerinizde dikkat etmelisiniz. İkinci nokta ise çocuğunuzun ilgisini çekecek puzzle çeşitlerini tercih etmenizdir.

Soru 3: Puzzle oyununun faydaları nelerdir?

Cevap 3: Yapboz oyunları hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça yararlı oyunlardır. Oyuncak kategorisinde değil eğitici oyunlar kategorisinde değerlendirilmelidir. Çocuklar için el becerilerinin gelişmesini ve buna bağlı olarak el ve kol kaslarını daha iyi kullanabilmelerini sağlar. Bunun yanında yaratıcılık ve hayal güçleri oldukça gelişir. Yetişkinlerde ise yaşın ilerlemesi ile birlikte meydana gelebilecek beyinsel rahatsızlıkların gelişimini engeller. Aynı zamanda sabır işi olduğu için kişilerin daha sabırlı hareket etmelerine katkıda bulunur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Puzzle ve Yapboz Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi ve Oyun Konsolları
Hobi & Eğlence
Hobi & Eğlence
Hobi
Hobi
Puzzlelar
Puzzlelar
3D
3D
Manzara
Manzara
Hayvanlar
Hayvanlar
Şehir / Yapı
Şehir / Yapı
Portreler
Portreler
Tarihi
Tarihi
Mitoloji
Mitoloji
Fantastik
Fantastik
Çocuklar İçin
Çocuklar İçin
Din
Din
Sanat
Sanat
Spor
Spor
Taşıtlar
Taşıtlar
Yaşam
Yaşam
Diğer
Diğer
Aksesuarlar
Aksesuarlar
Saatler
Saatler
Haritalar
Haritalar
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/1201902