3D

3D Yapbozlar

3D yapbozlar, yapıştırıcı malzeme gerektirmeden parçaların bir araya geçirilmesi ile oluşan eğlenceli oyuncak modelidir. Üstelik bu oyuncakları 6 yaş ve daha büyük çocuklar ile yetişkinler de oynayabildiği için, geniş bir gruba hitap eder. Birçok farklı malzemeden oluşabilen parçalar ve farklı modelleri tamamladıktan sonra biriktiren birçok koleksiyoner vardır. Cobic Fun, Pintoo ve Crystal Puzzle gibi markaların birbirinden farklı puzzle çeşitlerini inceleyebilir, kendiniz için düşünebilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

3D Yapboz Nedir?

3D yapboz; plastik, kristal, karton, ahşap, metal gibi malzemelerden oluşan küçük parçaların, hiçbir yapıştırıcı ya da başka bir ek malzemeye gerek duymadan birbirine geçirilmesi ile meydana gelen eğlenceli oyuncaklardır. Birçok farklı modele sahip olmaları ile hem çocukların hem de büyüklerin ilgisini çeker. Öyle ki yapboz bittikten sonra salondaki sehpada, odasındaki masanın üzerinden bu nesneleri biriktirenler sayıca fazladır.

3D puzzlelar, parça sayıları az da olsa, en az iki boyutlu türleri kadar uğraştırıcıdır. Günler süren çaba sonucunda, elinizde bitmiş halini görebilirsiniz. Kutu içinde yapımını ayrıntılı olarak anlatan bir kılavuz vardır ve aynı şekilde bitmiş halinin bir fotoğrafını da kutu üstünde, kılavuzda inceleyebilirsiniz. Tek başınıza yapmaktan büyük keyif aldığınız bu eğlenceli hobiyi, aile üyeleri ya da bir arkadaşınızla birlikte de yapabilirsiniz. Özellikle çocuklar ile birlikte oynamak hem eğlenceli hem de çocuklar için faydalı bir uğraş olacaktır.

3D Yapboz Fiyatları

3D yapboz çeşitlerinde, özellikle tarihi yapıların kullanımı dikkat çeker. Eyfel Kulesi, Galata Kulesi, Golden Gate köprüsü, Sultan Ahmet Camisi, Çin Seddi, Kinkakuji Tapınağı gibi tarihi yapılar ve mimari eserlerin 3D yapbozları en sık görülenlerdendir. Diğer taraftan ülkelerin mimari özelliklerini taşıyan yapılar da 3D puzzlelar arasında yer alır. Türk Evi, Alman Bira Evi, Alman Köy Evi, Fransız Çiçek Evi, Japon Izakaya gibi mimari özellikleri ile bilinen yapıların yapboz modelleri de dikkat çeker.

Mimari yapılar dışındaki 3D yapboz modelleri arasında belirli özellikleri olan, bazılarının karmaşık yapıda olması ile öne çıkan modeller görülür. Kafatası, desenli vazolar karmaşık bir yapı oluşturması ve yapanı zorlayıcı olması ile tutkunlarının ilgi alanına girer. Ayrıca anahtarlık tipi modeller, küçük objelerin temsili de 3D yapboz çeşitleri arasında bulunabilir. 3D puzzlelar, 36 parçadan 1000 ve üzeri parçaya kadar farklı seçenekler sunar. 3D yapboz fiyatları parça sayısına ve ürünün tasarımına göre farklılık göstermekle birlikte, her bütçeye uygun fiyatta bir model bulabilirsiniz.

3D Yapbozların Normal Yapbozlardan Farkı

3D yapbozlar, parçaların zemin üzerinde yatay ve yukarı doğru yükselen yapılar şeklinde olması nedeniyle, insan gözünün nesnenin dört tarafını net bir şekilde algıladığı ürünlerdir. 2D yapbozlar ise, düz zemin üzerinde enine ve boyuna yatak olarak parçaların birleştirilmesi ile oluşan fotoğraf ve resme benzer türde modele sahiptir. Modellere göre farklılık göstermekle birlikte ikisinin de yapımında yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmaz. İkisinin de ayrı ayrı tutkunları vardır.

2D ve 3D yapbozlar saklanmak, bir anı olsun diye göz önünde bulundurulmak istenir ise, 2D yapbozu çerçeveletmek, diğerini ise olduğu gibi saklayabilmek mümkündür. 2D’yi çerçeveletmek için yapıştırıcı gerekir ve işlemi yapmak zahmetlidir. Parçaların birbirinden ayrılmadan yapıştırılıp çerçevelenmesi el becerisi gerektirir. Diğer taraftan 3D biter bitmez, evin istediğiniz köşesine yerleştirilebilir. İki tür yapboz modelinde de eğlenceli bir hobi edinmek, günün sıkıntısından kurtulmak, zihni dinlendirmek, yaratıcı bir sürecin içinde olmak gibi ortak özellikler sayılabilir. Bu anlamda bakıldığında hem 2D hem de 3D puzzle ile uğraşmak, insanı dinlendiren, hoş vakit geçirmesini sağlayan çoğu kişinin denemekten zevk alacağı bir uğraştır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

3D Yapboz Fiyatları

512 ürün listeleniyor
Adeland 3D
Adore Oyuncak 3D
Anatolian 3D
Art Puzzle 3D
Art-ı Cadde 3D
Başel 3D
Berlin Shop 3D
Bigpoint 3D
Birlik 3D
Bisepetim 3D
Bizim Çocuk 3D
BO Giyim 3D
Ca Games 3D
Cansares 3D
CC Oyuncak 3D
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 512 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?