Direksiyon Seti

Direksiyon Seti

Direksiyon seti, son dönemlerin en çok aranan ve satın alınan oyun araçları arasında yer alır. Çünkü direksiyon seti, teknolojinin gelişimiyle fiziksel gerçeklik kazanan oyunlara eşlik eder. Dijital oyun severlerin ve bilgisayar oyunlarında daha iyi bir deneyim yaşamak isteyenler için benzersiz bir buluş olduğu bilinmektedir. Direksiyon seti, oyunculara oyunun içerisindeymiş, oyun gerçekmiş hissiyatı yaşatır. Kısa bir sürede yoğun bir talep görmesinin en büyük nedeni de budur. Oyuncuların oyun sırasında keyif olmalarını ve gerçekliği artıran direksiyon seti, sürekli olarak yenilenmektedir. Şimdilerde de günden güne daha gelişmiş modellerini bulmak mümkündür. Yeni modeller çıktıkça, oyuncuların oyunlardan altıkları keyif de artmaya devam etmektedir. Hatta artık direksiyon seti olmadan oynanan oyunlar çok da fazla değildir. Profesyonel oyuncular, tercihlerini yenilikten yani oyun direksiyonlarından yana kullanmaktadır. Kullanılmaya başlandığı andan itibaren oyuncular için benzersiz bir oyun deneyimi sunar. Oyun direksiyonu setiyle daha konforlu bir oyun oynayabilirsiniz. Set içerisinde bulunan, direksiyon, pedal gibi kısımlarla oyun sizin için gerçeğe çok daha yakın olacaktır. Ayrıca direksiyon setleri, sadece bilgisayarlara değil, televizyonlara bağlı şekilde kullanılabilmektedir.

Direksiyon Setlerinin Çocuklar Üzerindeki Etkisi Nelerdir?

Direksiyon setleri, birbirinden farklı oyunlarla uyumludur. Bu sayede oyun kültürüne hakim olabilir ve yeni bir dünyaya atım atma şansı yakalayabilirsiniz. Oyun direksiyon setleri sayesinde, ilk akla gelen oyunlardan biri olan araba yarışlarında, gerçek bir yarıştaymışçasına eğlenirsiniz. Oyunun içerisine girmeniz, direksiyon setleri sayesinde imkansız olmaktan çıkmaktadır. Hatta son zamanların en çok konuşulan oyun ekipmanlarından biri olan direksiyon setleri, profesyonel oyuncuların yanı sıra çocukların en sevdikleri arasında yer alıyor. Çocuklar, sevdikleri çocuk oyunlarını, tıpkı jetonlu oyun salonlarında oynayabildikleri gibi ekipmanlarla oynama şansı buluyorlar. Bu yüzden de ebeveynlerin en çok hediye etmek istediği, araştırdığı seçeneklerden biridir. Çocuklarınızın başarılarını ödüllendirmek istediğinizde de direksiyon setlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede çocukların hayal dünyalarındaki gelişimi, fiziksel olarak desteklemek mümkün olacaktır. Direksiyon setleri, çocuklarınızın oyun sırada gerçek hayattan kopmaması, koordinasyon becerilerini geliştirmesi ve buna benzer birçok sebepten ötürü faydalıdır. Ek olarak bilgisayar oyunlarının bu yeni versiyonla, direksiyon setleriyle oynanması, oyuncuların anatomik açıdan duruş bozukluğu problemi yaşamasının önüne geçer. Direksiyon setiyle oynarken direksiyonu duruşunuza göre ayarlayabilirsiniz. Hatta dilerseniz oturduğunuz yerden, hiç rahatınızı bozmadan oyunlara katılmanız mümkündür. 

Direksiyon Seti Yalnızca Oyun İçin Mi Kullanılır?

Direksiyon setleri, her zaman tutma ve kavrama konforu sağlayan direksiyon halkalarıyla tasarlanır. Pedal kısmı zorlanmadan hareket ettirilebilir, oyun sırasında rahat hareket etmeyi mümkün hale getirecek durumda olduğu bilinmektedir. Detaylıca incelendiğinde hemen her yaşa hitap ettiğini de görebilirsiniz. Çünkü direksiyon setleri oyuncuların tercihlerine göre farklı türler ve modellerle satın alınabilirler. Eğlenceyi ayağınızın dibine kadar getirip, sunduğu sürüş kolaylığı sayesinde oyun tutkusunun artmasına neden olmaktadır. Direksiyon, vites ve pedalların farklı tasarımları sayesinde uzun süre boyunca ilk günkü gibi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle her daim daha fazlasını isteyenlerin sesine kulak veren markalar, bu konuda başarı sahibidir. Çünkü oyunlarda talep edilen sürükleyicilik, direksiyon setleriyle var olmuştur. Simülatör oyunlarında olmazsa olmazlardan biri haline geldiği bilinir. Ayrıca direksiyon setleri sadece oyunlarda değil eğitimlerde de kullanılmaktadır. İleride araç sürerken zorluk yaşanmaması adına kullanılan direksiyon setleri simülasyon eğitimlerinde büyük bir yere sahiptir. Yurtdışında ehliyet alınmak istendiğinde, adaylar sınava girmeden önce direksiyon setleri alır. Çünkü bu setin içerisindeki ekipmanlar kullanılarak eğitimlere başlandığı bilinmektedir. Daha detaylı incelediğinizde direksiyon setlerinin farklı modeller ve yaş aralıklarına hitap ettiğini görebilirsiniz. 

Direksiyon Seti Özellikleri

Tasarlanarak piyasaya sunulmalarının ardından zamanla daha farklı özelliklerle karşınıza çıkan direksiyon setleri en üst modelleriyle kendine hayran bırakıyor. Çünkü yeni nesil direksiyon setlerinin en belirgin özelliklerinden birisi ergonomiye verilen önemdir. Direksiyon seti vitesli şekilde üretildiğinde kullanıcılara daha gerçekçi ve eğlenceyi bir oyun ortamı sunuyor. Görünümlerininse çoğunlukla yüksek performans özelliklerine sahip yarış arabaları şeklinde üretildiği görülmektedir. Direksiyon setinde kullanılan kaplamalar, uzun vadede zarar görmeyecek kalitedeki malzemelerden hazırlanır. Bu yüzden hem oyuncuların beklentileri göz önünde bulundurulduğu hem de ihtiyaçların en iyi şekilde karşılandığı bilinmektedir. Oyunlarda ve araç sürüş eğitimlerinde, var olan ağırlık değişimlerini, fren kaymalarını, virajdaki her hareketi hissederseniz. Öğrenme sırasında en iyi yöntemin bu olduğunu buradan anlayabilirsiniz. Oyunlardaysa, yarış sırasında daha gerçek bir heyecana kapılmanız, oyunu tam istediğiniz gibi ciddiye alabilmeniz mümkün olur. Farklı teknik özelliklerinin olması, modellerindeki değişiklikler fiyatlara yansımaktadır. Direksiyon setleri içerisinde direksiyon, vites ve pedal sistemlerinin farklı şekilde dizayn edildiğini görmeniz de mümkündür. Ayrıca pedal sistemlerinde, gaz, fren ve debriyaj sistemleri bulunur. Bunlar, aslında oyunun gerçeğe dönüştürülmesinin en başarılı yoludur. Pedalları zemin üzerinde kullanırken sanki gerçekten araba kullanıyormuş gibi hissedersiniz. Arabanın içerisindeymiş hissiyle oyuna daha iyi bir biçimde odaklanma şansınız olur. Pedalların sert yüzeylerle uyumlu şekilde üretilmesi zeminin oyun performansınızı etkilemesinin önüne geçmektedir. Hatta genel özellikler arasında yer almasa bile birçok modelde pedalların halı kavrama sistemi bulunmaktadır. 

Küçük çocuklar için tasarlanan direksiyon setleri de karşınıza çıkar. Bu setler, kablosuz oyun direksiyonu olarak geçer. Çocukların ilgisine hitap ettiğinden, tuşlu ve müzikli olarak üretilirler. Tuşlarına basıldığında müzik sesleri çıkmaktadır. Bunun yanı sıra eğitici seslere yer verildiği görülür. Direksiyon setlerinin en çok ilgi çeken versiyonuysa, konsol deneyimlerinin en iyi versiyonu olarak bilinmektedir. Çünkü oyuncuların oyun oynamaktan çok oyunu yaşamasına ortam hazırlar. Yeni yarış oyunlarının her birinin de bu sisteme uygun olarak hazırlandığı bilinmektedir. Yeni nesil oyunlar, direksiyon setlerine bağlı şekilde çalıştırılır. Ek olarak direksiyon seti fiyat detaylarından bahsetmek gerekirse, fiyatlar kaliteye göre değişir. Modelden modele fark edecek şekilde 900 derece dönme kapasitesi de bulunmaktadır. Direksiyon setlerinin birçoğunda direksiyonu iki buçuk kez döndürebilirsiniz. Bu oyun içerisinde tıpkı gerçek bir arabada yapabildiğiniz hamlelerin aynısını yapmanız anlamına gelir. Diyelim ki bir Formula 1 oyunu oynuyorsunuz, bu sırada gerçek pistlerdeki dönüşleri canlandırma şansı elde edersiniz. Kullanılan malzemelere ve tasarımlara göre de gerçeklikle bağlantılı olan direksiyon seti vitesi araçlardaki gibi dizayn edilir. Buna benzer örnekler nedeniyle oyuncuların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. En önemlisi denilebilecek bir diğer özelliği sessiz çalışmasıdır. Tamamen sürüşe odaklı, güçlü bağlantı noktalarına sahip, analog sistemli sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Böylece direksiyon setleri, oyunlarınızın vazgeçilmezi halini alır. 

Direksiyon Seti Çeşitleri

Direksiyon setleri farklı çeşitlere ayrılırken özellikleri ve modelleri baz alınmaktadır. İncelediğinizde de direksiyon setlerinin birçok modelinin olduğunu, farklı kategorilerde incelendiğini görürsünüz. Öncelikli olarak direksiyon çeşitleri yaş gruplarına göre ayrılır. Yaş gruplarına göre ayrılmaları hem yaşa uygun bir kullanım konforu sağlamak, hem de özelliklerinin seviyesini belirlemek içindir. Detaylı açıklamak gerekirse, gelişim seviyesinde olan bir çocuk ile gelişimini tamamlamış bir yetişkinin kullanacağı direksiyon ölçüsü, pedal boyutları bir değildir. Direksiyon ve pedalın bir arada olması halinde, sabitlendikleri kısım oyuncunun boyuna, duruşuna uygun konumlanmalıdır. Ayrıca bazı modellerde güçlü G kelepçesi bulunmaktadır. Bu sistem, direksiyonun masaya sabitlenebilmesini sağlamaktadır. Bazı modellerde otomatik ortalama fonksiyonu bulunur. Direksiyon setlerini kullanırken modele göre oyunda oluşan çarpma, dönme ve darbe hallerini hissedersiniz. Bunlar direksiyon seti sayesinde sizlere güçlü bir titreşim olarak yansır. Direksiyon çeşitlerinin sunduğu özelliklerden bir diğeri direksiyon açılarıdır. Modeller, direksiyon açılarına göre de sınıflandırılır. Hızlı hareketin mümkün olmasını sağlayan modellerde direksiyona yerleştirilmiş kolay tuş takımına yer verilir. Direksiyon dereceleri, 270, 360, 900 gibi farklı seçeneklerle karşınıza çıkar. Bu sayede oyun içerisinde çok daha rahat hareket etmeniz mümkün olur. Aradığınız performans seviyesini doğru dereceyi seçerek yakalarsınız. Bu sırada modeller içerisinde yapacağınız seçimler, oynadığınız oyunlara göre de belirlenebilir. Direksiyonun dereceleri gibi yükseklik ayarlarının da seçilmesi mümkündür. İncelediğinizde her zaman gerçeğe çok yakın, en iyi modellerin bulunduğunu görürsünüz. 

Modellerin teknik özelliklere göre çeşitlendirildiği gibi estetik açıdan farklılıkları bulunur. Yani oyun oynarken kullanacağınız direksiyon setinin daha özel bir dizayna sahip olmasını isterseniz, farklı bir tercihte bulunabilirsiniz. Modeller içerisinde estetik yönü ağır basan ve çeşitli renkler kullanılan setler yer almaktadır. Renk skalasının geniş olmasıysa, müşteri memnuniyetini arttıran en büyük detaylardan biridir. Direksiyonun tasarımı, üretimde kullanılan hammaddeler, tuş takımlarının dizaynı, modelleri birbirinden ayırır. Bu sayede sizin için uygun olan modeli bulmak çok daha kolay olur. Karşınıza çıkan modellerden birini satın alırken tüm bu detaylara dikkat etmek önemlidir. 

Direksiyon Seti Kurulumu

Direksiyon setini sizin için uygun modelde satın almanız gibi kurulumundan haberdar olmanız gerekir. Bunun için de direksiyon setinin kullanım talimatlarından bilgi almak ya da satın aldığınız ürünün detaylarını öğrenmek şarttır. Bilindiği üzere direksiyon setleri ilk üretildiği zamanlarda basit özelliklerle satışa sunuluyordu. Gelişiminin sürekli olması, direksiyon setlerinin özelliklerini arttırdı. Yani direksiyon setleri artık çok daha fazla fonksiyonla karşınıza çıkıyor. Satın almak istediğiniz modele göre basit ya da geliştirilmiş seçeneklerden birini seçebiliyorsunuz. Seçiminizi yapmanızın ardından direksiyon setini oyuna bağlamak gerekir. Direksiyon setlerinin her birinde kendi teknik özelliklerine uygun bir yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımlar, oynanan oyunların türüne göre değişir. Eğer kurulum sırasında optimize işlemini doğru şekilde yaparsanız, oyunlar içerisinde direksiyonla ilgili bir problem yaşamazsınız. Direksiyon setiniz oyuna bağlı olur. Eğer optimize işlemini doğru şekilde yapmazsanız, oyun sırasında problemlerle karşılaşabilirsiniz. Bu problemler konfigürasyon ayarının tamamlanmamasından dolayı olabilir. Bu yüzden öncelikli olarak kablo bağlantılarının doğru yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz. 

Direksiyon setini açtığınızda, kutudan çıkan direksiyonun altında kablo girişleri vardır. Dikkatli baktığınızda girişlerin üzerindeki logoları görürsünüz. Bu logolar, hangi kablonun nereye takılması gerektiğini anlatır. Vites ve pedal için de ayrı giriş kısımları bulunmaktadır. Güç bağlantılarının doğru şekilde yerleştirilmesinin ardından kurulumu tamamlamış olursunuz. İlk deneme esnasında pedalların birbirinden farklı ağırlıklarının olması sizi endişelendirmemeli. Çünkü bu farklılık tamamen gerçeklik seviyesini arttırmak için uygulanmış bir hamledir. Diğer tüm özellikler, detaylar ve yazılım sistemleri üretici markalar tarafından aktarılır. Bilgi aktarımı sonrasında yapmak istediğiniz değişiklikler sizin için çok daha kolay olacaktır. Direksiyon derecesi yüksek olan setlerde, dilerseniz düşük derecelerde oyun oynayabilirsiniz. Hassasiyet değerlerinin değiştirilebilmesinden dolayı, aynı şekilde titreşim bildirimlerini yükseltip alçaltmanız mümkündür. 

Direksiyon Seti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Direksiyon seti, yarış oyunları gibi yeni nesil oyunları oynamayı seven herkesin ilk tercihlerinden biridir. Bu yüzden hem üretimi kısmında hem de tasarımında birçok seçenekle karşılaşırsınız. Seçeneklerin bu kadar yoğun olmasından kaynaklı olarak da satın alım sırasında bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki, satın alacağınız direksiyon setinin oynayacağınız oyunlarla uyumlu olup olmadığıdır. Çünkü satın alacağınız direksiyon setinin oyunlarla uyumlu olmaması, işinize yaramaması anlamına gelmektedir. Bu yüzden satın alma aşamasında öncelikli olarak çok daha dikkatli olmakta fayda vardır. Oyunlar sırasında kullanacağınız direksiyon seti fiyatı ile ilgili detaylardan önce kullandığınız cihazla eşleşebilmesi gerekir. Aslında bu durum tıpkı oyunlarda beklenilen uyumla aynıdır. Genel olarak ihtiyacınızı belirlemeniz bu konuda doğru bir seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Elbette ihtiyaçlarınız kadar beklentileriniz de bir hayli önemlidir. Direksiyon setinizin direksiyonunun istediğiniz açıda dönebilmesi gerekmektedir. Yüksek açılar, her zaman gerçeklik payını yükseltir. Böylece oyun içerisinde daha gerçek bir hava yakalama şansınız olur. Direksiyon setlerindeki özelliklerden bir diğeriyse komut verilebilmesidir. Satın aldığınız setin oyunlarda var olan komutlarla uyumlu olması gerekir. Böylece direksiyon setinin işlevselliğinden faydalanma şansı elde edersiniz. Eğer oyunlar sırasında vitese ihtiyacınız yoksa, vitessiz oyun setlerinden birini seçmelisiniz. 

Satın alma sırasında sizin için uygun modeli belirlediğinizde, sıra piyasayı incelemeye gelir. Yani tercih ettiğiniz modelin güvenilir bir tedarikçiden alındığından emin olmalısınız. Bu durum aldığınız direksiyon setinin orijinal olması, garantisinin bulunması gibi konularda avantajlı olmanızı sağlar. Satış sonrasında verilen hizmetlerden faydalanarak konforla buluşursunuz. Piyasadaki seçenekler sayesinde aradığınız modeli bütçenize uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Çünkü fiyatlar ürünün üretim standartlarına, özelliklerine, modeline göre değiştiği gibi tedarikçisine göre de değişmektedir. Araştırdığınızda her daim kendi bütçenize uygun bir fiyatlandırmayla karşılaşırsınız. 

Direksiyon Seti Fiyatları

Direksiyon seti fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. İncelediğinizde piyasada çeşitli fiyatların bulunduğu görülür. Bunun en büyük nedeni, direksiyon setlerinin farklı modellerle ve özelliklerle üretilmesidir. Geniş fiyat aralıklarının oluşması, model ve özellik farklarından kaynaklanmaktadır. Kendi satın almak istediğiniz modeldeki fiyat aralığı her zaman belirli bir oranla karşınıza çıkar. Direksiyon seti almak istediğiniz zamansa, her daim ihtiyacınıza uygun bir seçenek bulabilirsiniz. Çünkü ilginizi çekebilecek olan birçok model, oyuncuların ihtiyaçlarına özel olarak üretilmektedir. Hem estetik açıdan hem de özellikleri bakımından beğenilen seçenekler fiyatlarıyla sizi memnun eder.

Direksiyon seti ucuz fiyatlarla da satışa sunulur. Çünkü fiyat aralığı, çoğu zaman fiyat performans ürünleri bulmanızı kolaylaştırır. Satın alma sırasında bütçenizi aşmadan, oyunlarda istediğiniz performansı yakalamanızı sağlayacak modeli bulabilirsiniz. Ayrıca fiyatların belirlenmesinde etkili olan bir diğer etken setin içerisinde bulunan ekipmanlardır. Ekipmanların sayısı, işlevi gibi konular fiyatları direkt olarak etkilemektedir. Setin içerisinde ihtiyacınız olmayan ekipmanların olması fazladan harcama yapmanıza neden olur. Eğer oyunlarınızda vites ya da bir başka ekipman gerekmiyorsa kusursuz bir oyun deneyimi sunarken uygun fiyatlardan faydalanabilirsiniz. 

Direksiyon Seti Her Oyun İçin Uyumlu mudur?

Direksiyon setleri barındırdığı teknik özellikler ve tuşlarla birçok oyun için uygundur. Direksiyonun dönme derecesi de bu konudaki en önemli faktörlerden biridir. Standart bir direksiyon setinin her

Oyunla uyumlu olduğu söylenemez ancak gelişmiş özellikleri olan bir direksiyon setiniz varsa, rahatlıkla her oyunda kullanabilirsiniz. Direksiyon Setleri Kaç Ekipmandan Oluşur?

Direksiyon setinde direksiyon, pedal ve vites bulunur. Geniş bir yelpaze bulunmasından ötürü vitesin eklenmediği setleri bulabilirsiniz. Set olarak satın aldığınız zaman eksik bir ekipman varsa, gözden kaçırdıysanız sonradan temin ederek setinizi büyütmeniz mümkündür. 

Direksiyon Setleri Hangi Eğitimde Kullanılır?

Direksiyon setleri ehliyet almadan önce ya da ehliyet alırken araç sürüş eğitimlerinde kullanılmaktadır. Simülasyon şeklinde verilen eğitimler, önceden direksiyona ve pedallara alışabilmeniz açısından büyük bir öneme sahiptir. Direksiyon setleriyle eğitim alınması, ehliyet alırken daha rahat etmenizi sağlar. Ehliyetinizi sınav esnasında zorlanmadan alabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Direksiyon Seti

48 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 48 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483602/80226060/80229026