Akıl Oyunları

Akıl ve zeka oyunları mantık, strateji, akıl yürütme, problem çözme gibi yeteneklerin kullanılarak, zeka gelişimini sağlamak amacıyla oynanan bireysel ya da grup oyunlarına denir. Bu oyunlar, her yaş gurubuna hitap ettiği gibi, yeteneğinize, el becerinize uygun çeşitleri vardır. Rakamlarla aranızın çok iyi olduğunu, bulmaca çözerken çok büyük keyif aldığınızı düşünüyorsanız, sizin için en uygun zeka oyunları kuşkusuz matematiksel işlem gerektiren oyunlardır. El becerinize güveniyorsanız, zekanızı da birleştirince harikalar yarattığınızı düşünüyorsanız, materyallerden oluşan oyunları tercih edebilirsiniz.

Akıl Oyunları

Akıl oyunlarının insan zekasına pek çok faydası vardır. İleri yaşlarda Alzheimer hastalığına yakalanma riskini önler. Monoton bir beyin gün geçtikçe tembelleşir ve tembelleştikçe de yavaş yavaş fonksiyonlarını yitirir. Yıllar geçtikçe, zamanla unutkanlık belirtileri göstermeye başlar. Ancak sürekli aktif halde çalışan, zorlanan beyin, daha da güçlenir. Bu yüzden zeka oyunları sayesinde, zihinsel aktiviteleri hareketlendirecek çeşitli egzersizleri yaparak, hafızanızı güçlendirmeniz mümkündür.

Arkadaşlarınızla birlikte, keyifli vakit geçirmenin en güzel yollarından biri de grup oyunları oynamaktır. Keyif alarak oynayacağınız oyunlarda, bulduğunuz ipuçlarını bir araya getirerek, strateji geliştirebilirsiniz. Bu oyunlar sayesinde yaratıcılığınız artar, iletişim kurma beceriniz gelişir. Mangala, Abolone, Quoridor gibi çeşitli grup oyunlarını tercih edebilirsiniz. Bir süre sonra tutkunuz haline gelecek oyunları oynamak için, arkadaşlarınız ile bir araya geleceğiniz günü merakla, heyecanla beklemeye başlarsınız. Dilerseniz bireysel oyunları da tercih edebilirsiniz.

Akıl ve zeka oyunlarının çocuklarınızın zihinsel gelişimine etkisi, tartışılmaz bir gerçektir. En önemli faydalarından biri de çocukların yardım almadan, tek başına aldığı kararlarda, doğru sonuca ulaşmanın keyfi ile birlikte öz güveninin artmasıdır. Çocuklar sabırla, adım adım problem çözme yeteneğini kullanarak çözüme ulaştığında, başarmanın mutluluğunu yaşar.

Zeka Oyunları

Zeka oyunları fotografik hafıza gelişimi, göz ve beyin koordinasyonunu sağlama, konsantrasyon ve dikkati toplama gibi farklı duyulara hitap eder. Planlama, tasarlama, uygulama ve mücadele gücünü geliştirir. Katamino, Abalone gibi çeşitli grup oyunlarını tercih edebileceğiniz gibi, Rush Hour, Zingo, Yastık Küp, Kakuzu gibi farklı çeşitler sayesinde çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunan bireysel oyunları da tercih edebilirsiniz.

Kullanımı rahat, kaliteli malzemelerle üretilen oyunlar, çocuğunuzun psiko-motor gelişimine de ayrıca katkıda bulunur. Çocuklar arkadaşları ile birlikte grup oyunları oynarken, eğlenceli vakit geçirir. Kelime haznesi, iletişim kurma becerisi gelişirken sosyalleşir, aynı zamanda ekip ruhu aşılanır. Bu oyunlar çocukların merak duygusunu geliştirerek, onları ezberci zihniyetten uzaklaştırır. Böylece daha aktif zekaya sahip, düşünen, yaratan, üreten sorgulayan ve sosyal nesiller yetişir.

Motivasyon ve istek olmazsa olmazlar arasındadır. Oyunlar, çocuklarınızın istek ve motivasyonu göz önünde bulundurularak üretilir. Çocuklarınızın dikkatini çekebilecek şekil ve renkler kullanılmıştır. İsteklerinin artması ve mücadele gücünün gelişmesi için, her oyun kendi kategorisinde basitten başlayarak zora doğru, aşama aşama ilerler. Her tür yeteneğe hitap eden oyunlar, farklı fiyat aralıkları sayesinde, bütçeye uygunluğu ile de dikkat çeker.Yaş sınırı tanımayan, her yaş gurubunun oynayabileceği oyunlar, sadece kutu oyunları ile sınırlı değildir. Ahşap, metal, mıknatıslı, plastik, pleksi, ip, boncuk gibi malzemelerden üretilen oyunları, daha küçük yaştaki çocuklar da oynayabilir. Geometrik algılama, strateji veya mantık yürütme oyunlarına ek olarak, ipli boncuklu 3D puzzle'lar ile keyifli zaman geçirilebilir.

Bilimle, matematikle tanışma setleri, hafıza oyunları çocuklarınızın gelişimine katkı sunarken, yetişkinler de Game Of Thrones, The Walking Dead gibi ünlü yapımların oyunları ile heyecan dolu dakikalar yaşayabilir. Döküm veya ahşap puzzle veya rengarenk rubik küpler ise sabrınızı denemek için de iyi bir fırsat sunar.

Hobi Akıl Oyunları

1.203 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Redka
  2. Eureka
  3. Hi-Q Toys
  4. ThinkFun
  5. NewToys
  6. Hobi Eğitim Dünyası
  7. Sorona
  8. Toptancı Kapında
  9. Kültür
  10. Green Board Games
  11. Çekirdek Zeka
  12. FoxMind
  13. Smart Games
  14. Beyin Bey
  15. Pal Oyuncak
  16. Gigamic
  17. Professor Puzzle
  18. Blue Orange
  19. Elif İş Eğitimi
  20. Parti Bulutu
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/60002721
BAŞA DÖN