RC Benzinli/Nitrolu Arabalar

RC Benzinli Nitrolu Arabalar

Piyasada nitrolu model araba olarak da bilinen RC benzinli nitrolu arabaların başlangıç modelleri tüm diğer model araçlar gibi ucuz malzemeler kullanılarak üretilmiş, fazla kapsamlı olmayan ve kullanıcıya işin mantığını pratik bir şekilde öğretme amacı güden ürünlerdir. Diğer tüm model araçlar, istenirse fabrikada montajı yapılmış halde satın alınabileceği gibi kit halinde satın alınıp kullanıcı kendi aracını yapma keyfine erişebilir. Kullanım alanına göre off-road ve on-road modellerine göz atılabilir.

Nitrolu Araba Fiyatları

RC benzinli nitrolu araçlar genel olarak 1 : 5, 1 : 8 ve 1 : 10 küçültme ebatlarına sahip standart boyutlarda üretilirler. Uluslararası yarışlarda genel olarak 1 : 10 ve 1 : 8 ölçekler tercih edilir. Genel kanı 1 : 8 ölçekli kit ve monte nitrolu arabaların motor ve ekipmanının daha kuvvetli olduğu yönündedir. Nitrolu arabaların fiyatları boyutları başta olmak üzere, işçilik, almış olduğunuz modelin özellikleri, demonte olup olmaması gibi birçok unsura bağlı olarak değişkenlik gösterir. Başlangıç seviyesi olarak kabul edilen model arabalar; çok kapsamlı bir aksama sahip olmamakla birlikte, daha üst seviyelere nazaran oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulur. Bu tip başlangıç seviyesi araçları tercih etmenin en büyük avantajı, modeller fazla kapsamlı olmadığı için, dışarıdan kontrol yeteneğinin kazanılmasını kolaylaştırmasıdır. Bakımının ve kurulumunun üst modellere nazaran daha kolay oluşu, herhangi bir problem esnasında yedek parçalarının daha kolay temin edilebilmesi ve daha uygun fiyatlı olması diğer avantajları arasında yer alır.

Nitrolu arabalar; genel olarak mekanikten hoşlanan, yağa ve kire bulanmayı seven, model araba hobisini sadece sürmek olarak görmeyen, gerçek motor sesi ile gerçeğe yakın bir sürüş deneyimi yakalamak isteyenlerin genel tercihidir. Model araba hobisine sahip olanların genel olarak savunduğu, bu hobinin ucu bucağı olmamasıdır. Siz de deneyim kazanmak istiyorsanız, başlangıç modellerine yönelerek kendinizi hazır hissettiğinizde hayalinizdeki araca geçiş yapabilirsiniz. Tabii seçtiğiniz modelin hızı ve gücü arttıkça fiyatının da katlanacağını unutmayın.

Kaliteli Nitrolu Araba Nasıl Olmalıdır?

Nitrolu araçlarda ilk sorgulanması gereken unsur yedek parça üretiminin olup olmadığıdır. Eğer yedek parça üretimi yapılmıyorsa, bu model araç sınıfına sokulmaz. Vitrinde bekleyecek değil, kullanılacak ve kullanıldığı için eskiyecek bir arabadan söz ediliyorsa durum böyledir. Nitrolu arabalarda en kaliteli modele dair bir sınıflandırma yapmak pek doğru bir yaklaşım olmaz. Modellerin öncelikle ne amaçla kullanılacağının belirlenmesi gerekir. Parkta, tozun toprağın içerisinde kullanılması planlanıyorsa büyük tekerlekli off-road, yarışlar ve zemin kullanımları için düşünülüyorsa on-road modellere yönelinmesi yerinde olacaktır.

Nitrolu araçlar; normal bir arabanın sahip olduğu bütün donanımı barındıran minyatür araçlardır. Kullanılan yakıtın yanıcılık oranının motorun güç özellikleri düşünülerek seçilmesi, alacağınız performansı arttıracaktır. Buji değişimi sırasında kullanım kitapçığında belirtilen buji tercihlerinde bulunmanız, keyifli bir sürüş için gerekli anahtarı size sunar.

İstediğiniz kadar sağlamlığı ve hızıyla nam salmış bir model olsun, eğer ilk kullanım esnasında aracın rodajını yapmazsanız kullandığınız motorun ömrü düşük olur. Kullanım kılavuzunda gerekli tüm ayrıntılar belirtilse de rodaj denilen işlem motorun düşük devirde, bol yakıtla çalıştırılması prensibine dayanır. Diğer taraftan eğer acemi kullanıcılar sınıfına giriyorsanız, seviyenizin çok üstündeki bir aracı çalıştırma problemleri yaşayabilirsiniz. Az parçadan oluşan başlangıç seviyesi araçlar, olası problemleri sezme ve anında çözüm üretme konusunda ihtiyaç duyduğunuz pratik eğitimi de size sağlayacaktır. Kısaca başlangıç seviyesindeki bir kullanıcı için en kaliteli nitrolu araba, yeteneklerine uygun, pratik ve en sade olan modellerdir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

RC Benzinli Nitrolu Araba Fiyatları

9 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?