PlayStation 5 Oyunları

Dokuzuncu nesil oyun konsollarından PlayStation 5, özellikle Türkiye’deki oyun tutkunlarının, Sony’nin geçmiş nesillerdeki oyun konsolları ve oyunlarıyla olan bağı nedeniyle popülaritesini artırarak devam ediyor. Diskli oyun koleksiyonu yapan oyuncular için Blu-ray sürücülü sürümle gelen oyun konsolu, tasarım tarafındaki yeniliklerine en olarak kontrolcü ve dâhilî donanım cephesinde de dijital oyun dünyasının geleceğini belirleyecek imkânlarla donatılıyor. Bu imkânların ilk elden tecrübe edilebilmesini sağlayan ise şüphesiz, bu konsola özel hazırlanan PlayStation 5 oyunları oluyor. Altı adet PlayStation 4 oyunu haricinde tüm PS4 oyunlarını sorunsuz çalıştırabilen PlayStation 5’e özel hazırlanan yapımlar, yeni nesil oyun konsolunun tüm teknik hünerlerinden yararlanabilecek şekilde dizayn ediliyor. Özellikle yükleme süresi gibi unsurların neredeyse ortadan kaldırılmasını mümkün kılan yüksek hızlı SSD depolama birimi, PS5 oyunları ile vakit geçirecek herkesin ekran karşısında oyuna daha rahat odaklanabilmesine olanak veriyor. Hem geçmiş nesilden gelen hem de bu nesle özel hazırlanan PlayStation 5 oyunları fiyatları, tercih edilen oyunun; çıkış tarihi, içeriği, yayıncı firması gibi değişkenlere göre şekilleniyor.

Konsola Özel PlayStation 5 Oyunları ile Eğlence Şimdi Başlıyor!

Oyun meraklılarının yakından tanıdığı oyun figürlerine ve yeni eklenen sayısız karaktere ev sahipliği yapan PlayStation 5 platformu, sunduğu yüksek hesaplama gücünün de katkısıyla oyunculara şimdiye dek deneyimlemedikleri bir eğlence vadediyor. Oyunlardaki sahnelere göre sertlik düzeyi farklılaşabilen tetik tuşları ve haptic formdaki titreşimli geri bildirimleriyle konsolun rakipsiz hâle gelmesini sağlayan DualSense oyun kontrolcüsü, PS5 oyunlarının eğlence dozunu zirveye taşıyor.

Dünyanın önde gelen oyun geliştirici ve yayıncıları tarafından oyun meraklılarının beğenisine sunulan AAA (yüksek prodüksiyonlu) ve bağımsız yapımlar, yeni PS5 oyun konsolunun kütüphanesini zenginleştiriyor. Oyunlar arasında en dikkat çekense hiç kuşkusuz platforma özel (exclusive) yapımlar oluyor. Polyphony Digital’ın imzasını taşıyan ve Sony Interactive Entertainment (SIE) tarafından yayımlanan simülasyon türü yarış serileri, Santa Monica Studio’nun hazırlayıp yine SIE’nin yayımladığı aksiyon oyunları, daha önce bağımsız olup sonrasında Sony’nin kendi bünyesine kattığı Insomniac Games’in geliştirdiği özel yapımlar, oyuncuların PlayStation 5 konsoluna yönelmelerini sağlıyor. Bilhassa beyaz perdeye de yansıyan çizgi roman kökenli evrenlerin oyunlaştırılmış versiyonları, genç oyuncular tarafından dikkatle takip ediliyor. Sony ile Marvel’ın iş birliği dolayısıyla bazı süper kahramanlara ait oyun serileri, öncelikli olarak PlayStation 5 oyun konsoluna özel çıkıyor. Sony’ye özel PlayStation 5 oyun fiyatları, özellikle diskli oyun edinen oyuncuların ulaşabilecekleri aralıklarda seyrediyor.

4K Çözünürlükte ve 120 fps Hızında Oyun Keyfi!

Sony’nin gelecek projeksiyonu çerçevesinde son derece güçlü bir işlemci ve ekran kartıyla donattığı yeni nesil oyun konsolu, bu gücünün hakkını hemen her oyunu 4K (2160p) çözünürlükte ve seçili kimi yapımları saniyede 120 kare hızında (fps) çalıştırarak veriyor. Bahse konu teknolojileri destekleyen televizyon veya bilgisayar monitörlerinde oyunculara benzersiz bir oyun tecrübesi yaşatacak yüksek çözünürlük ve kare-saniye hızı, oyunların menü seçenekleri içinden değiştirilebiliyor. Bazı PlayStation 5 oyunları, doğal 4K çözünürlükte 30, 60 ve 120 fps ile oynanabilirken daha gelişmiş grafik ayrıntılarıyla fotogerçekçilik çizgisine yaklaştırılan yapımlar ise Full HD (1080p), WQHD (1440p) ve dinamik 4K çözünürlükte 120 fps seviyesinde deneyimlenebiliyor. PS5 oyunlarının hangi çözünürlükte hangi kare-saniye oranında oynanabildiğini, bazı oyun yayınları ayrıntılı şekilde listeleyebiliyor.

Güncel PC oyunlarına kucak açan PlayStation 5 platformunda çapraz platform oyunlar da sayısını giderek artırıyor. Farklı platformlarda oyun oynayan arkadaşlarıyla PS5 üzerinden oyun mücadelelerine ya da iş birliklerine girişmek isteyenler, aralarında; Electronic Arts, Activision, 2K Games gibi yayıncıların sunduğu PS5 oyunlarına yatırım yapıyor. Gerek PC gerekse yeni nesil oyun konsollarıyla çapraz oynanış sağlayan yapımların çok oyunculu desteklerinden yararlanmak için Sony’nin PS5 sahiplerine sunduğu PlayStation Plus paketlerinden edinmek gerekiyor. Sony’ye özel olmayan çok platformlu PlayStation 5 oyunları fiyatları açısından daha erişilebilir konumda bulunabiliyor.

Eşli PlayStation 5 Oyunları ile Zaman Su Gibi Akıp Geçecek!

Geçmişten bugüne uzanan PlayStation oyun konsollarının dünya çapında ve Türkiye’de de çok sevilmesinin nedenleri arasında, eşli oyunlar geliyor. Ekranı ikiye bölerek iki oyuncunun aynı anda birbirlerine karşı ya da birlik olup düşmanlara karşı mücadele verdikleri yapımlar, dokuzuncu nesil oyun konsollarından PlayStation 5’te de bulunuyor. Sinematik anlatım dili bulunan aksiyon macera oyunlarından dövüş türü PS5 oyunlarına dek sayısız yapım, yalnızca çevrim içi oynanış süreçlerinde değil aynı ekranın paylaşıldığı eşli oyun sekanslarında da muazzam bir oyun tecrübesi yaşatıyor. İki adet DualSense kontrolcüsüyle oynanabilecek yapımlardan bazıları, alışılmışın dışında kalan oyun mekaniklerini, DualSense’in kendine özgü teknik olanaklarıyla harmanlayıp oyuncuların unutamayacakları anlar yaşamasına ortam hazırlıyor. Eşli yapıdaki PS5 oyunları fiyat yönünden oyun tutkunlarını genel anlamda memnun ediyor.

Sony’nin oyun konsolu için özel geliştirilen yapımların yanı sıra hâlihazırda PC’de yayımlanan birçok oyunun başarılı eşli sürümleri de PS5 oyunları arasında yer alıyor. Favori oyunlarını PC’de tek başına bitiren pek çok oyuncu, aynı oyunu PS5 sürümünü de edinerek arkadaşları ve sevdikleriyle yepyeni maceralara yelken açabiliyor. Eşli PS5 oyunları satın almak isteyen oyuncuları kimi zaman ekstra oyun içerikleri de bekleyebiliyor. Zira oyun geliştirici ekipler, hazırladıkları oyunların PS5 versiyonlarına gerek kozmetik gerekse teknik anlamda farklı içerikler ekleyebiliyor.

Klasik Oyunların Yeniden Yapımları PS5 Oyun Kütüphanesinin Vazgeçilmezi Oluyor!

İlk hâlleri ya geçmiş dönem PlayStation oyun konsollarında yayımlanan ya da PC gibi platformlarda boy gösteren oyunların remake (yeniden yapım) olarak adlandırılan sürümleri, gelişmiş grafikler ve yenilenen oyun mekanikleriyle PlayStation 5’te yayımlanıyor. Son yıllarda kendine özgü bir oyun türü yaratmayı başaran FromSoftware gibi oyun stüdyolarının imzasını taşıyan klasiklerin, farklı stüdyolarca hazırlanan PS5 özel remake oyunları, türün takipçilerini oldukça mutlu ediyor. Hem DualSense oyun kontrolcüsünün tüm imkânlarından hem de oyun konsolunun teknik özelliklerinden sonuna kadar yararlanabilen remake oyunlar, çevrim içi oyun süreçlerinde oyun yardımı gibi ekstra olanaklarla geliyor. Bu sayede oyuncular, takıldıkları bölge veya düşmanlara denk geldiklerinde arkadaşlarından ya da aynı oyunu oynayan başka oyunculardan gerçek zamanlı olarak yardım alabiliyor ve üstesinden gelmeye çalıştıkları unsurları daha kolay bertaraf edebiliyor. Remake yapısındaki PlayStation 5 oyun fiyatları, yapımların standart ya da koleksiyoner sürümü olup olmamasına göre değişiklik arz ediyor.

Eğer geçmişten bugüne dek oyun kültürünüzü besleyen yapımların diskli sürümlerini aldıysanız ve bu alışkanlığınızı PlayStation 5 tarafında da sürdürmeyi düşünüyorsanız, PS5 oyunları fiyat ve özelliklerini inceleyerek dilediğiniz yapımı satın alabilir, oyun kütüphanenizi zenginleştirebilirsiniz.

Satın aldığım PS5 oyunlarını, PlayStation 4 oyun konsoluyla oynayabilir miyim?

PlayStation 5 için geliştirilen oyunları yalnızca PlayStation 5 oyun konsolunuzla oynamanız mümkündür.

Bütün PS5 oyunlarını 120 fps hızında deneyimleyebilir miyim?

PlayStation 5 platformunda yayımlanan oyunlardan bazıları, değişen çözünürlüklerde 120 fps’yi destekler ancak tüm oyunlar, bu özelliği desteklememektedir.

PS5 oyunlarının tamamı Türkçe dil destekli midir?

Edineceğiniz pek çok PS5 oyunu, Türkçe alt yazı ve dublaj özelliğine sahiptir. Oyunların ürün sayfalarında yapımın Türkçe destekli olup olmadığı belirtilebilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

PlayStation 5 Oyunları

173 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 173 ürün
DSACategoryId/60003054/2147483602/80757005/80757007