3D teknolojisi her geçen gün hızla gelişirken, oldukça ilgi çeken 3D tekenoloji ürünlerden birisi de 3D kalemler olarak karşımıza çıkıyor. Piyasaya çıktığı günden itibaren 3D kalemlere olan ilgi de artmaya devam ediyor. Standart kalemlerin aksine, kağıt bir zemine ihtiyaç duymaksızın havada durabilen nesneler çizmeye yardımcı olan 3D kalemler, çeşitli kullanım amaçları ile karşımıza çıkıyor. Oldukça pratik ve kolay bir kullanıma da sahip olan kalemler, çeşitli iş sektörlerinde kullanıma oldukça uygun. Herkesin rahatça kullanmasına uygun olarak tasarlanan 3D kalemleri kullanmak için sadece el becerisine ve hayal gücüne ihtiyaç duyuluyor. Reklamcıların ve grafik tasarımcıların odağında olan 3D kalemler, günlük kullanımlar için de oldukça ideal. Pek çok farklı figür 3D kalemler ile kolaylıkla yapılabiliyor. 

3D Kalem Nedir?

3D kalemler, 3D yazıcı sisteminin basit bir kaleme indirgenmiş halidir. 3D yazıcılar, yapılması istenilen resmi otomatik olarak işleyerek ortaya çıkartırken, 3D kalemlerde kişilerin kullanımı ile desenler ve şekiller ortaya çıkıyor. 3D kalemler, herhangi bir kağıt zemine ihtiyaç duymaksızın tamamen kullanıcısının el becerisi ile şekillerin ve nesnelerin 3 boyutlu olarak ortaya çıkarılmasını sağlıyor.

3D Kalemler Nasıl Çalışır?

3D Kalemlerin çalışma mantığı oldukça basittir. Kalem, kendisine ait olan güç kaynağına bağlandıktan sonra kalemin içerisine yerleştirilen filementi ısı yoluyla eritmeye başlıyor. Kalemin üzerinde bulunan tuşlar, kullanıcın isteği doğrultusunda kontrol edilerek filementin hızlı ya da yavaş bir şekilde kalemin ucundan akmasına yardımcı oluyor. Bu sistematik içerisinde çizimi yapan kişi, hayal ettiği ya da ortaya çıkarmak istediği nesneyi inşa etmeye başlıyor. 3D kalemler, pil ya da şarj ile çalışmıyor. Güçlerini doğrudan elektrik bağlantısından alıyorlar. Çizimlerin ortaya çıkmasını sağlayan madde olan filementler ise ayrı olarak satılıyor. Filementlerin yer aldığı paketler içerisinde ise çeşitli renkler bulunuyor. Böylece çizimler çok daha renkli ve dikkat çekici bir hale geliyor.

3D Kalemler Nasıl Kullanılır?

3D Kalemler, güç kaynağına bağlanarak ve ihtiyaç duyulan filement kaleme yerleştirilerek kullanılıyor. Kalem, 3D yazıcılarda olduğu gibi bir bilgisayara bağlamadan, kalemin üzerindeki tuşlar yardımıyla ve tamamen el becerisi ile kullanımı gerçekleşiyor.

3D Kalemleri Kimler Kullanılır?

3D Kalemler, genellikle tasarımcılar ve çizim sanatçıları tarafından kullanılıyor. Fakat isteyen herkes 3D kalem alarak, istediği desen ve nesneleri 3 boyutlu şekilde ortaya çıkarabiliyor. Kalemin kullanımı oldukça basit olduğu için çocuklar dahi 3D kalem ile hayal ettikleri nesneleri 3 boyutlu olarak yapabiliyor.

3D Kalemler ile Neler Yapılabilir?

3D Kalemler ile pek çok ürün tasarlanabiliyor. Reklam ve çizim çalışmalarında kullanılmasının yanı sıra günlük kullanılan eşyaların tasarımlarının değiştirilmesi, çeşitli objelerin süslenmesi ya da farklı aksesuarların ortaya çıkartılmasında kullanılıyor. Hatta 3D yazının meydana getirdiği tasarımsal hatalar, 3D kalemler sayesinde oldukça kolay bir şekilde düzeltilebiliyor.

3D Kalem Çeşitleri Nelerdir?

3D kalemler USB giriş destekli ve doğrudan elektrik bağlantılı olan güç desteği sayesinde çalışıyor. Ayrıca tek renk filement kullanılan kalemlerin yanı sıra birden fazla filement ile çalışılan 3D kalemlerde bulunuyor.

3D Kalemlerin Fiyat Aralığı Nedir?

3D kalemlerin fiyat aralıkları özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. Fiyat aralığını belirleyen etmenler arasında ise; kalemin güç kaynağı, kalemde kullanılan filement kalitesi ve kalemin teknik kalitesi yer alıyor. Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda değişen niteliklere göre 3D kalemlerin fiyatları da değişiyor. Profesyonel kullanıcıların üst segment bir 3D kalem alması daha doğru bir tercih olurken, hobi için kullanmak isteyenler standart bir 3D kalem ile istedikleri tasarımları gerçekleştirebiliyor.

3D Kalem

23 ürün var
 1. Markalar
  1. 3doodler
  2. Sunlu
  3. Twinix
  4. Dikale
  5. Painting Pen
  6. Maker
  7. Solarhan
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı
DSACategoryId/60003054/2147483605/1200001/80322000
BAŞA DÖN